Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzesiu Kaolnko Luśka jest tu naj... w naszym skromnym gronie także nie podejrzewaj jej nigdy że się nabija. Ostatnio to Tomcco przebywał w Finlandii więc znów może gdzieś czmyhnął???? Może to inna aluzja nie wiem , jak odkryję to dam znać.

 

Faktycznie dziwny ten moj nick ;) prawie jak max kolanko.. ;)))

no i daj znac koniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Grzesiu witaj w klubie, we dwóch raźniej będzie szukać. Nie znam się na tych prawno-budowlanych motywach, czy to, że plan będzie w 2005 oznacza, że tak naprawdę nie wiadomo gdzie można, a gdzie nie należy kupować działek w gm. Nowosolna??? Bo kupić a potem czekać nie-wiadomo-ile to mi się średnio uśmiecha...

Jak tam jest z mediami w tych Kalonkach - przejeżdżając odniosłem wrażenie, że tereny są raczej cywilizowane, ale kanalizacji raczej się nie spodziewam :lol:

40 zł/m - to kurcze trochę drogo, na samą działkę nie chciałbym wydawać więcej niż jakieś 20-30 tys., żeby się nie okazało, że nie mam za co budować :roll:

Jeśli dowiesz się o czymś na sprzedaż to daj cynk, ja takoż nie pozostanę dłużny...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta zagranica to prawda, ja na przykład w 2002/2003 pracowłam 8 miesięcy w Turcji, kraj kocham, ale praca z Turkami ,dla kobiety-obcokrajowca, jeszcze na kierowniczym stanowisku to koszmar, na szczęscie doświadczenie z tego i innych krajów przydaje się w bezpardonowym opitalaniu budowlańców, głównie facetów. A charakter mam bardzo mylący, na pierwszy rzut oka, ocean łagodności, ale jak cos jest nie tak, to rzucam kur...mi ile wlezie. Także nie zadzierać z kobieta budujacą i wogóle nie zadzierać :lol: !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Grzesiu witaj w klubie, we dwóch raźniej będzie szukać. Nie znam się na tych prawno-budowlanych motywach, czy to, że plan będzie w 2005 oznacza, że tak naprawdę nie wiadomo gdzie można, a gdzie nie należy kupować działek w gm. Nowosolna??? Bo kupić a potem czekać nie-wiadomo-ile to mi się średnio uśmiecha...

 

nie, z tym nie ma problemu. Plan zostanie wywieszony za 2-3 tygodnie, pozniej ew. sprzeciwy itp.

Ale co i jak widac od razu wiec z map wstepnych ktore tam maja juz dzis.

 

Jak tam jest z mediami w tych Kalonkach - przejeżdżając odniosłem wrażenie, że tereny są raczej cywilizowane, ale kanalizacji raczej się nie spodziewam :lol:

 

slusznie ;)

poza tym wszystko zalezy od dzialki ...

jest prad, woda i czesto gaz w ulicy..

 

40 zł/m - to kurcze trochę drogo, na samą działkę nie chciałbym wydawać więcej niż jakieś 20-30 tys., żeby się nie okazało, że nie mam za co budować :roll:

 

wiesz.. cena zalezy od polozenia dzialki, mediow itp. te 40 PLN to full wypas...

natomiast z tego co wiem, to oni teraz nie dziela na dzialki mniejsze niz 2000 m2 wiec moze byc sporo dzialek, na ktore 20-30 kPLN nie wystarczy...

ale to zdaje sie dla Ciebie no problem, bo jestes otwarty na inne lokalizacje..

 

Jeśli dowiesz się o czymś na sprzedaż to daj cynk, ja takoż nie pozostanę dłużny...

 

jasne.. staram sie tu zagladac na biezaco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta zagranica to prawda, ja na przykład w 2002/2003 pracowłam 8 miesięcy w Turcji, kraj kocham, ale praca z Turkami ,dla kobiety-obcokrajowca, jeszcze na kierowniczym stanowisku to koszmar, na szczęscie doświadczenie z tego i innych krajów przydaje się w bezpardonowym opitalaniu budowlańców, głównie facetów. A charakter mam bardzo mylący, na pierwszy rzut oka, ocean łagodności, ale jak cos jest nie tak, to rzucam kur...mi ile wlezie. Także nie zadzierać z kobieta budujacą i wogóle nie zadzierać :lol: !

 

no na nas nie krzycz, my nie budowlancy ;)

niezly czad z ta Turcja.. chociaz w europejskiej czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jestem otwarty na różne lokalizacje, ale ta jest dość kusząca ze wzgl. na bliskość roboty i fajowskie tereny - myślę, że z czasem jak więcej ludzi tam zamieszka to i komunikacja się poprawi, może szkołę jaką postawią (jak na razie dzieciaki jeżdżą na Janosika, to jest kawał drogi). W każdym razie z tych terenów, które objeżdżałem, ten jest jednym z lepszych ;)

Zwłaszcza Kopanka, z której naprawdę jest rzut beretem do Brzezińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata:

 

Polecam Tartak w Ruścu "Zakład Tartaczno-Stolarski M. Wełna

tel 043 67 66 023.

Jak bierzesz całą więźbę na dach to płacisz 7% VAT.

Jak chcesz to zaimpregnują Ci, a za transport do Łodzi zapłacisz śmieszne pieniądze. Drewienko pięknie pocięte jak spod heblarki.

Polecam bo ceny konkurencyjne.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić tartak z Sokolnik pana Malewickiego. Niestety teraz namiarów nie mam. Postaram się zdobyć...to podam. A może ktoś to kojarzy?

Ja tam brałem całą więźbę. Miałem go z polecenia. Rzeczywiście ceny miał dość niskie, drewno zaimpregnowane ciśnieniowo, dowóz zdaje się gratis...

 

Mnie, jeśli chodzi o spotkanie to bardziej pasuje czwartek lub sobota w tym ustalonym tygodniu...pomyślcie, czy dla Was też nie byłoby dobrze?

 

Dziś kupowałem płyty i profile do poddasza...mam nadzieje, że za jakieś 2 tygodnie ten etap będę miał za sobą...tylko znów zaczyna się użeranie z wykonawcami i niepewność...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może polecić solidnego elektryka?

I jeszcze jedno pytanie do tych co kuż wstawili okna.

Jakie macie okna plastiki (czy kolor), czy drewniane?

Ile lat gwarancji?

O ceny raczej nie pytam, bo to i tak każdy patrzy swoją kieszenią

Napiszcie gdzie kupowane i czy można coś utargować

 

Pozdrawiam szerokie grono Łodzian i nie tylko

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy okna plastikowe białe os środka, z zewnątrz orzech z firmy OKNO na Pojezierskiej. Gwarancja przy ich montażu 5 lat. Jestem bardzo zadowolona na razie głównie wizualnie (bo okna mamy od 15 października). Natomiast dachowe kupiliśmy Fakro - razem z blachodachówką (w jednej firmie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, czy był wybór okuć, jeśli tak, to na jakie się zdecydowaliście.

I czy montaż był z ich firmy?

I jeszcze jedna rzecz jak cenowo wychodziły Wam te okna na tle innych firm np. Linda, Petecki.

Jaki termin realizacji od daty złożenia zamówienia?

Czy miałaś położone tynki wewnetrzne przy wstawianiu okien, czy robiliście je potem po wstawieniu.

 

Nie wiem czy nie za duzo pytam??!!!

 

Z góry Dziękuję

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu jeśli chodzi o pytania. Już piszę: zrobiłam przegląd cenowy właśnie z Lindy, Peteckiego i Okna (to faktycznie robiłam sama)- cenowo Linda prawie tak samo jak OKNO, Petecki o jakieś 15% drożej. Ponieważ obmiar i wycenę robią za darmo warto zamówić dwie, trzy firmy i porównać. Okucia zamówliśmy VINKHAUS, profil Veka 5-cio komorowy, szyby P4. Porównałam zaoferowane ceny a decyzja zapadła na korzyść OKNA zewzględu na to, że u moich teściów mają "ich" okna od kilku lat i są OK.

Cenę naszych okien podniosło: szyby P4 (bo nie chciałam rolet zewnętrznych) no i kolor inny niż biały na zewnątrz oraz zamówione klamki z przyciskiem (ponoć utrudniaja włamanie). Całe białe byłyby na pewno tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich serdecznie.

Grupa nam się rozrasta. Czyżby łódzki boom budowlany??

Mobby odnośnie okien to ja brałem plastki (białe) w firmie Bartek u mnie w Koluszkach, ale mają swoją siedzibę na al. Włókniarzy 207 w Łodzi. Mialem tylko problem z jednym oknem, bo wkład był nieszczelny, ale wymienili wkład i nie zparowuje w środku, więc jest OK.

A ja na razie patrzę jak wolno schną mi gładzie, bo ogzrewanie jeszcze nie uruchomione.

Po za tym zamawiam dziś wkład kominkowy (wreszcie) na Pomorskiej 100. Ciekawe czy nie zdrożał. :wink:

Pozd.

Leszek

PS

19 marca jestem oczywiście za. Zapisuję się na listę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Kalonka

 

spokojnie, tak od razu nie biję :lol:

oczywiście pracowałam w azjatyckiej części Turcji, w europejskiej byłoby raczej trudno...bo w europejskiej czesci sa tylko pola i lasy i ew. częsc Istambułu nad Bosforem

 

Dziękuje wszystkim za namiary na tartaki, chetnie skorzystam, jezlei uda wam sie zdobyc numery telfonow do nich i adresy to super (np. Tommco-Sokolniki)

 

Z której hurtowni braliscie pokrycie dachowe? Ja wybralam dachówkę cementową Euronit albo Brass, moze macie taki skład budowlany ktory daje dobre rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby jeszcze raz w kwestii okien - nie mielismy tynków wewnętrznych ale myślę, że lepiej jest jak są. U nas był problem, że jak położymy elektrykę i zanim to wytynkują to ktoś przyjdzie i to ukradnie lub chociaż poniszczy (zaraz blisko jest las i ponoć takie coś przydarzyło się niedaleko naszego domu). Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie okien i uruchomienie alarmu jednocześnie. Dwie ekipy na raz siedziały sobie na głowie.

Leszku co z wkładem - na jaki się zdecydowałeś???? Na Pomorskiej 100 - jakie tam wkłady oferują, czy mają też obudowy??? Napisz koniecznie.

HONORATA my prawie wszystkie materiały na stan surowy braliśmy z hurtowni na Okopowej -EKOCENTR - można z nimi ponegocjować (zresztą jak prawie wszędzie). Natomiast jeśli chodzi o pokrycia dachowe to na Brzezińskiej (wyjeżdzając z miasta po lewej stronie, trochę bliżej niż M1) są dwa lub trzy punkty sprzedaży pokryć dachowych. My kupowaliśmy blachodachówkę RR wraz z oknami dachowymi (fakro)w firmie Marco Polo właśnie z Brzezińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...