Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, dzisiaj się umówiliśmy na wylewki do słynnego BOGUSIA.

 

Będą jutro rano - mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Powiedział, że za 2 tygodnie można kłaść płytki - jak Wy robiliście?

U mnie schły jakoś tak ze 3 tygodnie, w międzyczasie panowie już zasuwali ze ścianami, więc nie było zbyt dużego odstępu od lania do klejenia.

Gdybyś kładła drewno, podłoże MUSI być suche (chyba 3% wilgoci to jest max), inaczej się paczy. Przy płytkach i panelach nie ma to aż takiego znaczenia ale te 2 tyg to ponoć minimum.

 

Boguś należy do ginącego gatunku fachowców, którzy jak się umawiają, to nie dość że przyjeżdżają, to jeszcze robią i to dobrze :lol: Powinien być pod ścisłą ochroną. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, dzisiaj się umówiliśmy na wylewki do słynnego BOGUSIA.

 

Będą jutro rano - mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Powiedział, że za 2 tygodnie można kłaść płytki - jak Wy robiliście?

U mnie schły jakoś tak ze 3 tygodnie, w międzyczasie panowie już zasuwali ze ścianami, więc nie było zbyt dużego odstępu od lania do klejenia.

Gdybyś kładła drewno, podłoże MUSI być suche (chyba 3% wilgoci to jest max), inaczej się paczy. Przy płytkach i panelach nie ma to aż takiego znaczenia ale te 2 tyg to ponoć minimum.

 

Boguś należy do ginącego gatunku fachowców, którzy jak się umawiają, to nie dość że przyjeżdżają, to jeszcze robią i to dobrze :lol: Powinien być pod ścisłą ochroną. :wink:

 

czyli kilka osób korzystało z jego usług , a jak to u niego wygląda cenowo ? ( prześlijcie proszę mi namiary na priv na Bogusia :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj się umówiliśmy na wylewki do słynnego BOGUSIA.

 

Będą jutro rano - mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Powiedział, że za 2 tygodnie można kłaść płytki - jak Wy robiliście?

U mnie schły jakoś tak ze 3 tygodnie, w międzyczasie panowie już zasuwali ze ścianami, więc nie było zbyt dużego odstępu od lania do klejenia.

Gdybyś kładła drewno, podłoże MUSI być suche (chyba 3% wilgoci to jest max), inaczej się paczy. Przy płytkach i panelach nie ma to aż takiego znaczenia ale te 2 tyg to ponoć minimum.

 

Boguś należy do ginącego gatunku fachowców, którzy jak się umawiają, to nie dość że przyjeżdżają, to jeszcze robią i to dobrze :lol: Powinien być pod ścisłą ochroną. :wink:

 

czyli kilka osób korzystało z jego usług , a jak to u niego wygląda cenowo ? ( prześlijcie proszę mi namiary na priv na Bogusia :D )

 

z tego co wiem robił u mnie ,Kropiego,Aggi ,...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plichtów to jest nawet w innym powiecie :)

Jak sie jedzie Byszewska, konczy sie Lodz, potem jest skrzyzowanie: lewo na Kalonke, w prawo na Natolin, prosto na Skoszewy.

No i w sasiedztwie tego skrzyzowania mieszka MateuszCCS (ale on to chyba w Natolinie), po drugiej stronie Robin_lodz (ale on to chyba na Janowie) i 200 metrow od tego skrzyzowania w dolku mieszkamy my (w Plichtowie).

 

Majac takie skrzyzowanie w poblizu ciezko byc oryginalnym :)

 

Czy ktoś z wymienionych powyżej forumowiczów nie ma "kibelka" na zbyciu?

 

Sąsiadka z czwartej częsci owego skrzyżowania poszukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja utargowałam 2 zł z m2.

 

My też poczekamy jakieś 4 tyg i zaczniemy układać płytki. A wiecie jak można sprawdzić czy tynki cw można już gruntować tzn czy są suche?

My mamy położone od 9 lipca

 

 

 

A ile konkretnie u niego płaciłaś z metra i czy to było z ułożeniem styropianu

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kształtują się teraz ceny za tynk maszynowy?

 

Może ktoś ma orientację kto dobrze je robi? Chcielibyśmy zaklepać jakąś ekipę na październik, listopad. Chyba, że zima przyjdzie wczesna i ostra :-? to na później.

 

pzdr

wz Włodek

 

 

tynki po 28 zł gipsowe maszynowe , jakość świetna , namiar prześle na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem robił u mnie ,Kropiego,Aggi ,...............

 

I u mnie oba domki ... :roll:

 

A cenowo jest chyba do przelkniecia, skoro moj ciesla ciagnal go do roboty w swoim domu az pod Rokiciny :wink:

 

cena jest sprawą negocjowalną :D :D :D

 

długi przeslij mi namiary na BOGUSIA :D , dzięki

 

kiedy u Ciebie robione były wylewki ? i ile wtedy płaciłeś jeślio to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

dostałąm wczoraj od jednej z ekip budowlanych wycenę za swój domek (147 m uzytkowej + dwustanowiskowy garaż, dach typowy kopertowy) i wydaje mi sie trochę dużo. Przejrzałam wasze dzienniki ale jesteście na innym etapie( ja zaczynam) no i ceny waszej robocizny są na dzień dzisiejszy nieaktualne.

Powiedzcie czy według was to dużo?. Dodaje, że ekipa ma robic wszystko (od stanu "O" do wykonczenia)- sami załatwiaja materiał i transport.

 

Co do stanu "0" to chyba nie ma co dyskutowac bo nie mam zadnego punktu odniesienia ( mam spadek na działce 5 m)ale podaje; mam zapłacić za roboty ziemne 8 tys, a za robociznę (wykop humusu i ziemi na odkład podklład bet, ławy schodkowe+stropy żelb, folia fund, mur fund=dwukr izolbet A/K +rap+pust bet 25 raz, zasypanie ziemią z odkładu zagęszczenie, wywóz zbędnej ziemi zabezp folią fundamentów) - 14 tys.

 

za etap 2 tj mury nośne+strop( folia fund, sciana zewn, ściana wewnetrzna+kominy, podciągi+wieniec+nadproża+żebra żelbet, strop teriva+żelb, kotwy do murłat) robocizna 26 tys.

 

W sumie za stan surowy zamnkniety robocizna +materiału z 7% vatem do zapłaty wychodzi 237 540.00 zł

Co Wy na to?? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kształtują się teraz ceny za tynk maszynowy?

 

Może ktoś ma orientację kto dobrze je robi? Chcielibyśmy zaklepać jakąś ekipę na październik, listopad. Chyba, że zima przyjdzie wczesna i ostra :-? to na później.

 

pzdr

wz Włodek

 

 

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE TADEK 605837834

 

gorąco polecam , robota miód malina gładkie jak równe jak tafla szyby , ode mnie wziął 28 zł za m2 , teraz podobno 30 zł , mówcie że macie kontakt od Mariusza ze stoków z ul.Sądeckiej , mieliśmy świetne relacje więc będzie kojarzył i pewnie rabat da jakiś przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosia2005 - trudno mi sie wypowiadać autorytatywnie : dużo / mało.

Ale ... u nas prawie 220 m w parterze, bez stropów ( tylko mały nad garażem ) i za to samo co piszesz, czyli od fundamentów po wieńce 31 kPLN.

Ja przy chorych cenach jakie były na początku roku ( wtedy kupowałem gros materiałów ) i teraz co dokupuję na bieżąco ( już taniej 8) ) szacuję koszt materiałów na stan otwarty, że mi wyjdzie ~130 kPLN, czyli razem jakieś 160 kPLN.

Więc w porównaniu do Ciebie to mało :D

Ale takie porównania są zawsze "zachwiane" bo nie porównasz metod pracy, technologii, cen materiałów ... itp, itd ..

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostuję, pomyliłam się za stan surowy OTWARTY MAM ZAPŁACIC 237 540,00 ZŁ

 

jak za otwarty stan według mnie to dużo u mnie ok 170 m2 uzytkowej , strop monolityczny ( czyt.bardziej pracochłonny niż teriva) tarasy schody

zapłaciłem 73 tysiące bez przyłączy opłat za geodete i papierki i bez kierbuda , w tej cenie materiał i robocizna ( 20 tyś) acha i kierownik budowy

 

poniżej możesz zobaczyć projekt i porównać ze swoim

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/widoki.asp?id=458&ver=CE

 

 

ja zacząłem budowę w październiku w zeszłym roku pustaki U-220 średnio kupowałem po 3 zł za szt - kozłowice

 

deski - 500 zł za m3

 

stal - 2000 zł za tone

 

beton po ok - 180 zł za m3

 

bloczki po - 2,2 zł za szt

 

nawet jak dodamy na w zwiazku z podwyzkami 100 % to powinno wyjść w okolicach 140 tys

 

więc myslę że to drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...