Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak kształtują się teraz ceny za tynk maszynowy?

 

Może ktoś ma orientację kto dobrze je robi? Chcielibyśmy zaklepać jakąś ekipę na październik, listopad. Chyba, że zima przyjdzie wczesna i ostra :-? to na później.

 

pzdr

wz Włodek

 

 

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE TADEK 605837834

 

gorąco polecam , robota miód malina gładkie jak równe jak tafla szyby , ode mnie wziął 28 zł za m2 , teraz podobno 30 zł , mówcie że macie kontakt od Mariusza ze stoków z ul.Sądeckiej , mieliśmy świetne relacje więc będzie kojarzył i pewnie rabat da jakiś przyzwoity

 

Tadek kojarzy jak najbardziej :D , ale wolny termin ma dopiero na połowe stycznia :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Contel i Majki

ja jeszcze w tym kosztorysie mam uwzgledniony koszt dachu(robocizna+materiał) i okna połaciowe :oops: , czy w związku z tym "moja" cena byłaby b. do przyjęcia ?? :-?

 

 

dach 225m2 u mnie w maju dachówka ceramicvzna rupa , 9 okien połaciowych - 31 tysi , robota 9 tysi więźba plus robnota 12 tysi

 

razem 52 tysiące , plus wczesniejsza kasa o której pisałem , więc i tak drogo choć już zdecydowanie lepiej ,dodam że ja fachowców miałem świetnych , ale materiały kupowałem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostuję, pomyliłam się za stan surowy OTWARTY MAM ZAPŁACIC 237 540,00 ZŁ

 

mnie za stan surowy ZAMKNIĘTY wyszło 140. 750 zł, razem z ogrodzeniem. bez ogrodzenia 128. 750 zł robocizna i materiał, dach kompletny z oknami FAKRO mam już położony w całości na domu, kończą robić garaż

 

materiały kupowałam w najgoszym czasie, kiedy wszystko było najdroższe,

ale ja buduję stodółkę z dachem dwuspadowym, więc raczej nie ma czego porównywać http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małogosia2005 - to jest jakaś różnica, wcześniej piszesz o otwartym, teraz zamkniętym ...

Jeśli z dachem, to faktycznie lepiej...

Ja za dach 380m2 ... :o będę płacił około 70 kPLN za rob + materiał : więźba, jej ułożenie, dachówki, rynny, obróbki itp.

To jako przykład ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak gnebi Cie ten twój dwuspadowy dach

 

bardzo mnie gnębi fakt, że mam taki śliczny dach, który widać tylko z boku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif ale gdybym miała wybierać drugi raz, wybrałabym ten sam

podałam moje koszty, ponieważ kiedyś powiedziałaś, że Twój będzie tańszy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Canna jak cytować to dokładnie. Mówiłam o dachu (a nie o całym domu), czy wiesz ile ja za niego zapłacę (bo ja jeszcze nie wiem). To jest pierwzsy kosztorys jaki mam.

Miarodajne byłoby gdybysmy miały tych samych fachowców od dachu i to oni zrobiliby wycene ( a tak to niestety jeszcze na Twoim nie stanie :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małgosia2005

 

My budujemy http://www.hgatelier.com.pl/i3/index.html w wersji nieco powiększonej.

Jest większy niż twój, a dach ma bardzo skomplikowany.

Można powiedzieć, że nasz będzie kosztowal proporcjonalnie więcej od twojej propozycji.

My mamy świadomość, że nasza ekipa nie jest najtańsza, ale nie partoli roboty ( za bardzo ). Nie jest to system gospodarczy. Wszystko sami załatwiają, my tylko jeździmy na budowę i sprawdzamy, ale też Kierbud jest od ewentualnych korekt i negocjacji.

 

Nie jestem do końca przekonana, czy weźmiemy ich do wykańczania ( mamy na tę chwilę ściany, czekamy, aż się chłopaki wezmą za robienie dachu ) bo faktycznie tani nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, Małgosiu nie chodzi mi o licytowanie, kto taniej buduje,

podałam Ci moją wycenę a Ty zobaczyłaś w niej tylko to, że napisałam iż mam dach dwuspadowy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

 

nie buduję systemem gospodarczym, tylko kontraktowym - nie robimy niczego sami, do każdej pracy bierzemy osobną ekipę, materiały kupuję sama, w ten sposób kontroluję wydatki

 

biorąc jedną ekipę i powierzając jej zakup materiałów nie da się osiągnąć takiej kontroli poniesionych kosztów, nie masz możliwości szukania dobrych cen materiałów i musisz płacić za materiał, który kupi wykonawca, niekoniecznie w najlepszej dla Ciebie cenie,

 

przeczytaj co pisałam na poprzedniej stronie o wycenach na instalacje wod-kan i elektryczną

 

oczywiście cały ten wywód nie dotyczy przypadku, kiedy nie musimy liczyć się z kosztami i po prostu chcemy mieć zbudowany dom, przy jak najmniejszym naszym udziale (jeśli ktoś ma dużo obowiązków i nie ma na to czasu, to też jest jakieś rozwiązanie), jednak wtedy wolałabym powierzyć te sprawy kierbudowi niż ekipie szukając naprawdę dobrego kierbuda, który dopilnuje aby mój dom był zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną a nie jako tako, po zakończeniu stanu surowego wiem już jakie to ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna

to że zobaczyłam Twój "dwuspadowy dach" niejako sama mi unaoczniłaś...cyt

(..)ale ja buduję stodółkę z dachem dwuspadowym, więc raczej nie ma czego porównywać (..)

Ja tą dyskusje uważam za zamnknietą. Każda z nas ma taki dach który chcialaby mieć i tyle.

Wykonawca który przedstawił nam ten kosztorys poniewaz w tej branzy działa b. długo ma (tak powiedział) wypracowane duże rabatyw hurtowniach. Oczywiście jest to do sprawdzenia i tak na pewno uczynie. Rekomendacje tej firmy mam od osoby( z branży budowlanej) której ta ekipa budowała dom. Sama równiez widziałam realizacje tego domu. Robota wykonana b. dokładnie

Jak na razie szukam tańszych opcji :)

 

Contel wielkie dzieki za kontakt :D

oby tylko nie był obłozony robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna

to że zobaczyłam Twój "dwuspadowy dach" niejako sama mi unaoczniłaś...cyt

(..)ale ja buduję stodółkę z dachem dwuspadowym, więc raczej nie ma czego porównywać (..)

Ja tą dyskusje uważam za zamnknietą. Każda z nas ma taki dach który chcialaby mieć i tyle.

Wykonawca który przedstawił nam ten kosztorys poniewaz w tej branzy działa b. długo ma (tak powiedział) wypracowane duże rabatyw hurtowniach. Oczywiście jest to do sprawdzenia i tak na pewno uczynie. Rekomendacje tej firmy mam od osoby( z branży budowlanej) której ta ekipa budowała dom. Sama równiez widziałam realizacje tego domu. Robota wykonana b. dokładnie

Jak na razie szukam tańszych opcji :)

 

Contel wielkie dzieki za kontakt :D

oby tylko nie był obłozony robotą

 

 

przed chwilą rozmawiałem z tynkarzem i rzeczywiscie polowa stycznia , nie zrozumiałem się z nim , bo mówił że moge dać info o nim na forum

 

murarze z tego co wiem zajęci , dekarz nie wiem

 

ale szukaj bo można taniej na bank i pewnie równie dobrze

, ja buduje w takim razie też systemem kontraktowym chyba , bo mater. kupuje sam a zlecam konkretne wykonanie robót różnym ekipom , myślałem że to jest system gospodarczy do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Małgosi. Nie jest to mala kwota ale domeczek też masz niemały - piszesz 220 m2 w parterze. Dla porównania contel ma prawie 170 na dwóch poziomach razem z garażem i kotłownią (pozwoliłem sobie zfocusować projekt) więc porównanie do jego projektu wydaje się niezbyt trafione. Nie ślędzę też tak szczegółowo wszystkich postów więc nie wiem jaki zameczek buduje canna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contel, system gospodarczy polega na tym, że inwestor niektóre prace wykonuje samodzielnie, własnymi rękami,

jeżeli na przykład sam kupisz wełnę i samodzielnie zrobisz ocieplenie dachu - to będziesz miał zrobione systemem gospodarczym http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

jeżeli pracę zlecasz fachowcowi to jest system kontraktowy

 

najtańszy jest system gospodarczy - wiadomo, przy kontraktowym dochodzi cena robocizny, to jasne, jednak nadal jest to tańszy sposób budowania umożliwiający kontrolę nad wydatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej MM 3844!! i pani Asakova :D

mój dom ma 147 m p.u +dwustanowiskowy garaz (32,3)m więc niestety chyba duzo za jego budowę, czekam na drugą wycene ma byc jutro i we wtorek trzecia.

Jesli wyceny będą zblizone ( to wtedy się będe zastanawiać... :o )

 

 

canna buduje zameczek http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif 172,51 m2 p.u plus garaż http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...