Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej canna,

a gdzie to swoje betonowe ogrodzenie kupowałas? podaj miejsca w które warto z tym tematem zajrzec proszę :p ja planuje tak mam dwa boki po55mb i dwa po 26, tył juz stoi betonowy i jeden bok mocno zjedzona zebem czasu siatka od sąsiadów. Więc robie tak na tej siatce dam takie drewniane panelowe, zeby nie zagladac sobie w grile i zeby zwierzaki nie przechodziły a z drugiego boku chce własnie beton (i tak za pare lat zielen go zasłoni generalnie) bo nie wiem co mi tam sie wybuduje (jeszcze pusto :o ) a od frontu na razie zostawiam ale mysle miedzy czarnymi kątownikami a lbo sztachetami drewniamymi. Na razie tym czasowo bedzie siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej canna,

a gdzie to swoje betonowe ogrodzenie kupowałas? podaj miejsca w które warto z tym tematem zajrzec proszę :p ja planuje tak mam dwa boki po55mb i dwa po 26, tył juz stoi betonowy i jeden bok mocno zjedzona zebem czasu siatka od sąsiadów. Więc robie tak na tej siatce dam takie drewniane panelowe, zeby nie zagladac sobie w grile i zeby zwierzaki nie przechodziły a z drugiego boku chce własnie beton (i tak za pare lat zielen go zasłoni generalnie) bo nie wiem co mi tam sie wybuduje (jeszcze pusto :o ) a od frontu na razie zostawiam ale mysle miedzy czarnymi kątownikami a lbo sztachetami drewniamymi. Na razie tym czasowo bedzie siatka.

 

 

podłączam się pod pytanie o ogrodzenie betonowe :D mnie też to interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje , wakacje i już po wakacjach :(

Wracam a tu 3 kolejne strony na forum ! ależ drogie koleżanki i drodzy koledzy "pytlujecie" :wink: :lol:

 

Decyzja co do karczowania działki podjęta - należy wypożyczyć kosę spalinowa i piłę też spalinową i zrobić masakrę na działce ! Mąż i teść już opracowują strategię działania, ja załatwiam sprzęt i kontener na śmieci :):)

Byliśmy dziś na naszym poletku - zarosło jeszcze piękniej :) ! Piękne krzaczory, pokrzywy .... dodatkowo sąsiedzi wykoszone trawy do nas zwalają i mnie trafia ! Początek września - koszenie,ścinanie i wywalanie !!! i zaraz po tym akcie ekologicznego wandalizmy siatka i plakietka "teren monitorowany" :lol: :lol: niech się głowią gdzie też tą kamerę wsadziłam :lol: :lol:

 

Projekt już zamówiony ! Ostatecznie został w27-12d - czekam z niecierpliwością na dostawę :)

 

 

No i mam pytanie z serii durnych - nasza działka jest względem sąsiednich posesji nieco obniżona , czy nawozić piasek teraz przed robieniem fundamentów, czy poczekać na początek prac i wtedy nawieźć ???

 

mi kierownik powiedział w sobote że nic nie wolno podwyższać na działce , że trzeba mieć zezwolenie , pewnie można po cichutku , ja podwyższyłem bok działki o pół metra , bez pojecia bo sąsiad ma w granicy swój domek tyłem i ta ziemia leży na jego scianie :-? i teraz muszę jakoś zestopniować ten bok żeby mu wilgoć nie weszła przez moje zabawy z gruntem :D

 

ja jestem na etapie podwyższania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam moje ogrodzenie tutaj: http://www.ciach.info/oferta.html bo chciałam ten konkretny wzór

 

ale wystarczy wpisać: ogrodzenia betonowe w Google, jest mnóstwo producentów galanterii betonowej w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego

 

dzięki canna :)

 

a cenowo byli ok ? porównywałaś zanim kupiłaś ? duże są rozbieżności cenowe u producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam moje ogrodzenie tutaj: http://www.ciach.info/oferta.html bo chciałam ten konkretny wzór

 

ale wystarczy wpisać: ogrodzenia betonowe w Google, jest mnóstwo producentów galanterii betonowej w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego

 

dzięki canna :)

 

a cenowo byli ok ? porównywałaś zanim kupiłaś ? duże są rozbieżności cenowe u producentów?

 

jasne, że porównywałam - już o tym kiedyś pisałam, ale powtórzę:

w okolicach Tomaszowa jest wielu producentów takich ogrodzeń, ceny są podobne, ten akurat ma największy wybór wzorów i ten konkretny, który chciałam był tylko u niego (podobno sam go wymyślił), przez telefon podał cenę, którą przy kontakcie osobistym dało się nieźle zbić

w sumie za 50 przęseł ze słupkami i montażem zapłaciłam 8.000 zł

czekałam na nie 2 miesiące, do "fachowców" od montażu mam duże zastrzeżenia http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łodzką.

Jestem podobnie jak Johana jestem w fazie grodzenia posiadłości :roll:

Mam zapytanie: Czy ktoś z Was ma kontakt do jakiejś spycharki ?

Planuję ok. 20-30 cm warstwy gleby zgarnąć na 1 lub 2 strony działki po to, żeby w przyszłości nie szukać dobrej ziemi do ogrodu, a ta jest przyzwoita.

To będzie około 400m2, czyli prostokąt o wym. 25m x 15-16m

Potrzebuję uczciwego faceta, który nie zedrze ze mnie zbyt dużo kaski. :wink:

 

pozdrawiam GF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi, dzięki za kontakt do architekta. Jeśli ktoś jeszcze ma kogoś sprawdzonego chętnie porównam.

Canna co do tych ogrdzen to pokrece sie w okolicach Tomaszowa i posprawdzam jak to dzis wyglada cenowo, tym bardziej że zaglądam w te okolice srednio raz na tydzien służbowo :D w pierwszej kolejności odwiedzę oczywiście pana Ciacha 8) i ponegocjujemy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje , wakacje i już po wakacjach :(

(...)

No i mam pytanie z serii durnych - nasza działka jest względem sąsiednich posesji nieco obniżona , czy nawozić piasek teraz przed robieniem fundamentów, czy poczekać na początek prac i wtedy nawieźć ???

Witaj opalony Jelonku.

No to teraz pora wziąć się do pracy, co...? 8) :D

Odnośnie nawożenia: najpierw wykopać dziury pod fundamenty i zalać je z gruchy, później podmurować bloczkami fund. na odpowiednią wysokość, na koniec podwyższyć teren wokół i w środku. - Tak było (w skrócie) u mnie.

Jeśli nie podniesiesz się z tą ziemią zbyt wysoko (tak, że np. sąsiadom okna zasłonisz, albo wodę z opadów im do chałupy nalewać będziesz :wink: :lol: ) to pewnie nie będą ci bruździć. No, chyba że strasznych upierdliwusów masz za płotem, ale w takim przypadku to polecam szybko tą działkę sprzedać, bo będzie tylko gorzej :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna, jeśli ten płotek wygląda tak samo na żywo, jak na fotce, to chociaż betonu nie cierpię - muszę przyznać, że całkiem fajnie to wyszło :) szczególnie po przepędzlowaniu go na buraczka.

... a z tymi "chwaściorami" to chyba przesadzałaś - ledwie coś zielonego z ziemi wyłazi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łodzką.

Jestem podobnie jak Johana jestem w fazie grodzenia posiadłości :roll:

Mam zapytanie: Czy ktoś z Was ma kontakt do jakiejś spycharki ?

Planuję ok. 20-30 cm warstwy gleby zgarnąć na 1 lub 2 strony działki po to, żeby w przyszłości nie szukać dobrej ziemi do ogrodu, a ta jest przyzwoita.

To będzie około 400m2, czyli prostokąt o wym. 25m x 15-16m

Potrzebuję uczciwego faceta, który nie zedrze ze mnie zbyt dużo kaski. :wink:

 

pozdrawiam GF

 

witaj

Ale skąd konkretnie jesteś?

Koparki biorą dużo za dojazd. Najlepiej szukać w okolicy. A nie wiem, gdzie ta twoja okolica jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna, jeśli ten płotek wygląda tak samo na żywo, jak na fotce, to chociaż betonu nie cierpię - muszę przyznać, że całkiem fajnie to wyszło szczególnie po przepędzlowaniu go na buraczka.

... a z tymi "chwaściorami" to chyba przesadzałaś - ledwie coś zielonego z ziemi wyłazi...

 

Ogrodzenie jest brązowe, nie buraczkowe, aparat zmienia kolor.

Z chwaściorami faktycznie jest dziwnie - na froncie jakoś ich mało rośnie i tylko po bokach, może dlatego, że tam wjeżdżają samochody i je tratują http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łodzką.

Jestem podobnie jak Johana jestem w fazie grodzenia posiadłości :roll:

Mam zapytanie: Czy ktoś z Was ma kontakt do jakiejś spycharki ?

Planuję ok. 20-30 cm warstwy gleby zgarnąć na 1 lub 2 strony działki po to, żeby w przyszłości nie szukać dobrej ziemi do ogrodu, a ta jest przyzwoita.

To będzie około 400m2, czyli prostokąt o wym. 25m x 15-16m

Potrzebuję uczciwego faceta, który nie zedrze ze mnie zbyt dużo kaski. :wink:

 

pozdrawiam GF

 

witaj

Ale skąd konkretnie jesteś?

Koparki biorą dużo za dojazd. Najlepiej szukać w okolicy. A nie wiem, gdzie ta twoja okolica jest :D

 

Cześć Ewa.

Moja okolica to Stawy Stefańskiego, a więc Łódź-Ruda.

Wiem, że dojazd tu istotny. Sorki. Racja trzeba się dokłądniej określać

pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi proszę czy 3 tysiące to dużo ? za podłączenie gazu ,wykonawca z gazowni , od ogrodzenia do pieca jest jakieś 10 metrów , 3 tysiące to za robote , materiał (rury stalowe , skrzynki ), geodetę , kwit od kominiarza.

 

 

NIKT Z WAS NIE WIE JAK Z CENĄ INS.GAZU OD PŁOTU DO DOMU ????

 

Ja włąsnie walcze z przyłaczem gazu . W sumie z materiałem i robocizną zamknę się w kwocie około 2750 zł . Przyłacze z linii ogrodzenia do domu miało w sumie ponad 20m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi proszę czy 3 tysiące to dużo ? za podłączenie gazu ,wykonawca z gazowni , od ogrodzenia do pieca jest jakieś 10 metrów , 3 tysiące to za robote , materiał (rury stalowe , skrzynki ), geodetę , kwit od kominiarza.

 

 

NIKT Z WAS NIE WIE JAK Z CENĄ INS.GAZU OD PŁOTU DO DOMU ????

 

Ja włąsnie walcze z przyłaczem gazu . W sumie z materiałem i robocizną zamknę się w kwocie około 2750 zł . Przyłacze z linii ogrodzenia do domu miało w sumie ponad 20m .

 

to co tyle kosztuje ...robocizna czy rura ?????

 

gadaj ile kosztowała gazownia czyli do skrzynki i czy te 2750 to z zaworem i podciągnięciem do pieca ???? bo u mnie też 10 m do domu i jakieś 7 przez dom ...gazownia chce mnie wyskrobać na 900 PLN , a teraz projekt ???? mapka ??? inwentaryzacja ??? wszystko u ciebie w cenie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja okolica to Stawy Stefańskiego, a więc Łódź-Ruda.

Wiem, że dojazd tu istotny. Sorki. Racja trzeba się dokłądniej określać

pozdrawiam

 

Grzesiek

Niestety, daleko. Opcje są dwie - jedna- chodzić po okolicy i szukać na płocie ogłoszenia "koparka" (ja tak znalazłam), druga - iść tam, gdzie budują w okolicy kanalizację albo tramwaj regionalny i zagadnąć. Trzecia jest droższa - my do zasypania fundamentów wzieliśmy koparkę od firmy, co nam kanalizę robiła. Ale była droga, bo dojazd daleki i ją przywozili na samochodzie... Jak nie znajdziesz inne, dam ci namiar na nich, oni działają w całej Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...