Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę kropi, że latasz wokół Łodzi w poszukiwaniu działki :cry:

Ja prawie też tak zaczynałem. Skup się na jednej lokalizacji no góra dwóch. Będę upierdliwy - Aleksandrów to dobry wybór :lol: I już nie długo będzie nowy plan zagospodarowania a wtedy mogą się pojawić fajne lokalizacje. Wejdź jeszcze do Urzędów Gmin - czasami oni mają jakieś działki na sprzedaż.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jakos sie odkopałam, bo miałam dziaiaj kontrolę z PKO BP na budowie. Wyobraźcie sobie, że byłam umówiona na 11. Siedzę w samochodzie i marznę. O 11.15 dzwonie do banku a pani mówi, że czeka na mnie... w banku. Myslałam, że spadnę z fotela. Musiałam znowu gnać z Aleksandrowa do Łodzi, (dobrze, że blisko - VI oddział na Aleksandrowskiej), wziąć panią do samochodu i znowu na budowę. I odwieźć ją z powrotem. Nie jestem nieużyta - ale żeby się chociaż zająknęłą, żeby ją podwieźć. Uffffff. Dobrze, że idzie na rękę (kosztorys wzięty z forum naprędce przystosowany do jako takiej rzeczywistości).

Aby do wiosny!!!

http://ogrod.pl/galeria/tulipany/union%20jack.jpghttp://ogrod.pl/galeria/tulipany/union%20jack.jpghttp://ogrod.pl/galeria/tulipany/union%20jack.jpghttp://ogrod.pl/galeria/tulipany/union%20jack.jpghttp://ogrod.pl/galeria/tulipany/union%20jack.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kropi, że latasz wokół Łodzi w poszukiwaniu działki :cry:

 

No trochę tak... Nie mam wymagań œciœle lokalizacyjnych (gdzie by nie było i tak będzie daleko ;) ), ważniejsze sš wymienione przeze mnie wczeœniej kwestie typu uzbrojenie, otoczenie, dojazd itd. W sumie to już powoli zaczynam się skupiać: 1. - Aleksandrów/Konstantynów; 2. - północny wschód - wschód, tak gdzieœ od Kalonki do Justynowa właœnie.

 

Ja prawie też tak zaczynałem. Skup się na jednej lokalizacji no góra dwóch. Będę upierdliwy - Aleksandrów to dobry wybór :lol: I już nie długo będzie nowy plan zagospodarowania a wtedy mogą się pojawić fajne lokalizacje. Wejdź jeszcze do Urzędów Gmin - czasami oni mają jakieś działki na sprzedaż.

 

Pozdrawiam

 

okidoki

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia

Wydaje mi się, że "użyczenie drogi" chyba będziesz musiała mieć, choć ja takiego problemu nie miałem, a miałem inne np. problem wody.

W projekcie była woda ze studni głębinowej, a jak z głębinowej to pozwolenie na studnię głębinową i odwiert.

W końcu w gminie Aleksandrów dobrzy ludzie dali spokój, natomiast interpretacja przepisów należy do urzędnika.

I w tym cały Twój problem.

Choć głowy nie daję, najlepiej przy konsultacji pytaj się o nazwisko urzędnika, a przy drugiej rozmowie poproś o wyjaśnienie już innej, albo jego kierownika.

Nie jest to ciekawy okres dla Ciebie

 

Wytrwałości

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi, ja tez mam w pracy duzo roboty, ale jak patrzę na twój obrazek pod nickiem to od razu robi mi się lżej, bo az tyle co ty nie mam!

obrazek taki że az głowa boli od samego patrzenia :wink:

 

ja nie pisze co u mnie na budowie, bo nic się nie posuwa do przodu, wszytko jeszcze zimuje, kaski na razie nie ma i co mozna na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się chwalić, ale o wspólnym kupowaniu wspomniałem kilka tygodni temu. Uważam, że to świetny pomysł. Tylko cieżko się dobrać.

 

Pewnie w najbliższym czasie będę kupował drzwi wewnętrzne Porty i parapety wewnętrzne (najprawdopodobniej marmur, albo konglomerat).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Dotyczy gromadzenia faktur Vat z budowy:

1. Ja i mój mąż mamy w dwóch miejscach w 2 dzielnicach zameldowania. Sprzedaliśmy wspólne mieszkanie po 3 miesiacach posiadania i musimy w ciągu dwóch lat rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z tej kasy, aby nie płacić 10% podatku.

Panie w obydwu US nadmieniły ze najrozsadniej byłoby brać faktury na Nas oboje i dzielić na półowe do rozliczeń w obydwu US -aby nie podwoić, nie pomylić itd.

 

Dokonaliśmy pierwszego zakupu budowlanego iii problem faktury. Mąż kazał wpisac Nas razem i adres działki, gdzie będziemy budować.

Czy to słuszne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie właśnie, czasu mało, konie mokną... nie żebym się wcinał Ciechance (jakoś umknęła mi ta propozycja - sorki :oops: ) ale niech lista będzie publiczna, żeby nie było że zarezerwujemy salę na 20 osób a przyjdą dwie :lol:

Kropi nie ma kłopotu. Ciechanka jako nasz społeczny, ale wzorowy sekretarz przyjmuje zgłoszenia na priva i wtedy ma rozeznanie co do ilości składu osobowego.

Pozd.

Leszek

PS.

Chyba, że się coś zmieniło??

Ciechanka potwiedzasz?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...