Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam problem z budowlańcami, właśnie położyli bloczki betonowe no i trzeba to teraz wypełnić ale oni sobie życzą kaparkowego który będzie sypał im ten piach do środka , te ubijarki czy jak to tam sie zwie 2 sztuki na nasz koszt i powiedzieli ze jeżeli będę chciała wpakować do środka ta glinę co mi wcześniej kaparkowy wykopał to sama mam sobie ja utwardzać woda ..........

 

czy to tak ma wyglądać????????????

jak to było u was?

proszę ratujcie nie wiem czy spełnić zachcianki ale to dodatkowo kupa kasy czy jak im już płace to powinni to zrobić czy też znaleźć nowa ekipę?????

 

 

proszę o pomoc i wyjaśnienie jak babie na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KOSTI jeśli Twoja ekipa tak zaczyna, to aż strach czego zażądają przy stropie. U mnie to nie tak wyglądało, piach wsypała wywrotka, chłopaki go ładnie rozgrabili, ubijarkę mieli swoją czy pożyczoną - nie wnikałam. I nie płaciłam za nią !!!

Łopaty też masz kupić ekipie????

ciekawe czego zażyczą sobie do wnoszenia zaprawy na strop? dźwigu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, spokojnie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

między wierszami to ja tylko chcę powiedzieć, że ten papier cieszy bardziej niż pozwolenie na budowę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

wreszcie przejdę na normalną taryfę za prąd!!! i za wodę.

A forum jest ..... no wiesz http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,witamy i pozdrawiamy wszystkich .

jesteśmy tu po raz pierwszy. właśnie zaczynamy budowę domu w łodzi. zakończyliśmy cześć biurokratyczna i czekamy na koparkę.

to jest nasz drugi dom ale wiele sie zmieniło, szczególnie na rynku, więc liczymy na waszą pomoc....może my do czegoś sie przydamy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - dlaczego luksfery? ano mogłyby być okna, bo to na ścianie nie sąsiadującej z sąsiadem :) ale chciałam luksfery by dawały "cień" światła a jednocześnie nie były kolejnym oknem które trzeba jakoś zabezpieczyć przed ewent. włamaniem

 

 

Canna gratulacje !!!! teraz jesteś już posiadacz z papierkiem ! Niech Ci się dobrze mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSTI - tak jak pisze canna - u mnie tak samo - wywrotka wsypała, ekipa rozgarnęła, potem ubijała swoją czy pożyczaną ubijaczką...

"Gwiazdorzyli" w innych miejscach i teraz wiem, że jak jest tak jak piszesz, to po prostu ... dziękuję.

Wiem, że to ciężka decyzja, bo niby jest ekipa, a inną znaleźć ot tak to wyczyn ale masz na szali dwie rzeczy : budowany jakoś tam dom za większa kasę niż się umawiałaś - swoje zdrowie psychiczne.

... i wybierasz ...

 

powodzenia, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Frapuje mnie jedna sprawa, w ścianach garażu zamiast okien chcę wstawić luksfery(...)
(...)A dlaczego chcesz luksery zamiast okna ?
No właśnie, dlaczego...? Też swego czasu przerabiałem ten temat i wyszło mi, że cena luksferów (tych z trochę fajniejszym wzorkiem a nie zwykłych "popielnic") była tylko niewiele niższa od ceny 2 małych okienek. A w końcu okno to okno... i światła więcej, i uchylić się da... :wink:

Mam luksfery montowane w trakcie budowy - na luksfery zdecydowalem sie ze wzgledow bezpieczenstwa, sa dodatkowo zazbrojone, do konca budowy stały zafoliowane. Dzis w upalne dni mysle, jakby tu przynajmniej jednego pustaka wymienic na otwor wentylacyjny. Pomimo tego, ze jest kanał wentylacyjny w garazu to i tak brama "Wisniowski" jest dosc szczelna, uchylenie na dluzszy czas grozi wprowadzeniem sie małych gości.

Pocieszam sie, ze dzieki takiemu rozwiazaniu w zime mam zawsze dodatnia temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym serdecznie powitać Grupę Łódzką i niesmiało dołączyć do jej grona.

07-07-2008 zaczęłam budowę mojego domku w Bukowcu, wg. projektu Pracowni Lipińscy-Ustronny EC32.

Wczoraj zaczęli układać terivę, w poniedziałek mam umówiony beton, a potem pięterko.

Niestety, nie mam pojęcia co położyć na dach. Wszyscy mówią, że jak buduję dla siebnie, to tylko ceramika, najtaniej wychodzi jednak blacha, ale...

Napiszcie co doradzacie. Dach jest dwuspadowy ok. 160m kwadratowych, trzy kominy, jedno okno połaciowe i wyłaz.

Podajcie też ceny położenia dachu, tj. za więźbę, krycie, materiał, obróbki i gdzie najtaniej.

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Hanulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna od PPHU Mielczarek warte uwagi?

Macie jakieś doświadczenia?

 

Ten Mielczarek ze Zduńskiej Woli ? Jeśli tak, to same pozytywne doświadczenia :D

 

pozdrawiam, majki

 

OK! Dzięki. Zaproponowali mi profil "Corona" 5 komorowy, masz ten sam?

 

http://www.schueco.com/web/pl/home/produkty/okna/tworzywo_sztuczne_pvc/corona_ct_70_cava

 

Corona CT 70 Cava, WK2, P2, listwa międzyszybowa w kolorze brązowym ( zlewa się z okleiną ), okleina złoty dąb.

Super 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym serdecznie powitać Grupę Łódzką i niesmiało dołączyć do jej grona.

Niestety, nie mam pojęcia co położyć na dach. Wszyscy mówią, że jak buduję dla siebnie, to tylko ceramika, najtaniej wychodzi jednak blacha, ale...

Napiszcie co doradzacie. Dach jest dwuspadowy ok. 160m kwadratowych, trzy kominy, jedno okno połaciowe i wyłaz.

Podajcie też ceny położenia dachu, tj. za więźbę, krycie, materiał, obróbki i gdzie najtaniej.

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Hanulka

 

Witamy, witamy, śmiało... :D

JA polecę na dach Braasa. Ale to wszystko zależy od kasy i od cen jakie dostaniesz.

My jesteśmy zadowoleni.

Płaciliśmy po 75 zł/m2 położenia kompletnego dachu od więźby po rynny i wszelkie obróbki.

Dekarz - Sebastian Dubla - jest na łódzkiej tablicy ogłoszeń.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki dzięki za błyskawiczną poradę. A ile Cię wyniósł cały dach, tj. więżba, dachówka i robocizna?

Nie wiem co robić, bo do tego chciałam kupić w Konsporcie metalowe ogrodzenie- sztachetowe, w kolorze dachu, czyli grafit, a róznicę między blachodachówką, a dachówką przeznaczyłabym właśnie na płotek od frontu domu.

Co o tym sądzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki dzięki za błyskawiczną poradę. A ile Cię wyniósł cały dach, tj. więżba, dachówka i robocizna?

Nie wiem co robić, bo do tego chciałam kupić w Konsporcie metalowe ogrodzenie- sztachetowe, w kolorze dachu, czyli grafit, a róznicę między blachodachówką, a dachówką przeznaczyłabym właśnie na płotek od frontu domu.

Co o tym sądzisz...

 

Ja wolałbym dachówkę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Napiszcie co doradzacie. Dach jest dwuspadowy ok. 160m kwadratowych, trzy kominy, jedno okno połaciowe i wyłaz.

Podajcie też ceny położenia dachu, tj. za więźbę, krycie, materiał, obróbki i gdzie najtaniej.

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Hanulka

My też mamy dachówke cementowa ale firmy prodach jesteśmy z niej zadwoleni kupowaliśmy na allegro bo tam było najtaniej i tylko 2 miesiące oczekiwania :)(wakacje zeszłego roku).

Dach równiez nam kładł tak jak połowie grupy łódzkiej Sebastian Dubla za ok 60 zł. Jesteśmy z niego zadowoleni mimo że jedna dachówka już nam spadła, ale ekipa przyjechała naprawiła i przeprosiła wiec wszystko ok. (a dachówka spadła bo najprawdopodobniej dekarze nie zauważyli pęknięcia przy wierceniu otworu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanulka - no to masz prosty wybór : dachówka ceramiczna :D

Lepiej mieć pewny i ładny dach niż ogrodzenie - na to zawsze przyjdzie czas ...

Takie moje zdanie.

A ile wyniósł mój dach ... ? 400 m2 powierzchni ... Powiedzmy, że dużo ... :roll: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanulka - ja będę miała 260m dachu, biorę Brassa, dachówka, więżba, okna, robocizna plus wszystkie dodatki wyniesie mnie ok. 47 tyś. Jak wycenialiśmy dachówkę ceramiczną to wyszłoby nam ok. 11 tyś. więcej.

 

Blachy nigdy byśmy nie położyli, każde cięcie to ognisko korozji a tych cięć trzeba robić dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...