Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do kropi'ego: pamietasz, brales kiedys ode mnie kafle ceramiczne z mysla o wykorzystaniu na obudowe do kominka. Jak tam - udalo sie je zaadaptowac? Te koncowke caly czas mam - czy bedziesz zainteresowany?

Hejka, niestety - co do kafli to wyszła totalna klapa, pokazywałem je kilku gościom ale zbyt mało było sztuk w dobrym stanie, żeby cokolwiek sensownego z nich wyrzeźbić... przekazałem je więc dalej jakiemuś kolesiowi, który je zauważył przed moją chałupą i zostawił kartkę, czy sobie może je zabrać (swoją drogą byłem bardzo zbudowany tym, że ich sobie od razu nie wziął, jak również niczego co się po placu poniewierało). Odpisałem na tej kartce że może, i po tygodniu już ich nie było. Więc nawet nie wiem kto zacz, bo może byłby zainteresowany resztą? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kropi'ego: pamietasz, brales kiedys ode mnie kafle ceramiczne z mysla o wykorzystaniu na obudowe do kominka. Jak tam - udalo sie je zaadaptowac? Te koncowke caly czas mam - czy bedziesz zainteresowany?

Hejka, niestety - co do kafli to wyszła totalna klapa, pokazywałem je kilku gościom ale zbyt mało było sztuk w dobrym stanie, żeby cokolwiek sensownego z nich wyrzeźbić... przekazałem je więc dalej jakiemuś kolesiowi, który je zauważył przed moją chałupą i zostawił kartkę, czy sobie może je zabrać (swoją drogą byłem bardzo zbudowany tym, że ich sobie od razu nie wziął, jak również niczego co się po placu poniewierało). Odpisałem na tej kartce że może, i po tygodniu już ich nie było. Więc nawet nie wiem kto zacz, bo może byłby zainteresowany resztą? :wink:

 

Rozumiem :) Szkoda, ze nie udalo sie nic z nich sklecic. Swoja droga to niezly kawal historii - podejrzewam, ze siegajacy AD 1937.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, przedłużenie włókniarzy było projektowane już w latach 70-siątych, pas drogowy istnieje na mapach z zakazem budowania w jego okolicach od mniej więcej tego czasu, i co i pupa, budowa nie może ruszyć bo mieszkańcy osiedla bloków matka polka nagle zauważyli że tam gdzie teraz pole ma iść sobie droga, od 5 lat skutecznie blokują budowę, nawet niedawno powstała alternatywa żeby przesunąć drogę o 400m na zachód, ciekawe tylko kto zapłaci za wykup gruntów

 

mnie osobiście to trochę denerwuje bo jak ktoś chciał sobie mieszkać w ciszy to niech się wybuduje w borach tucholskich a nie w mieście

Myślę, że problem jest szerszy i bierze się z wirtualnego charakteru prawa w naszym kraju - tzn. ktoś coś sobie wymyśli, a ludziska i tak wiedzą swoje. I nagle jak zaczyna się to prawo egzekwować to się podnosi wielki krzyk, że jak to, przecież zawsze było inaczej itp. Od dziesięcioleci wiadomo było, że drogi u nas powstają głównie na papierze i nikt nie wierzył, że ktoś kiedykolwiek jakąkolwiek obwodnice czy inną autostradę pobuduje tak w naturze.

 

Gdy kupowałem tę działkę to specjalnie polazłem do wszystkich możliwych urzędów (gminy, wojewódzkiego, miasta Łodzi) popatrzeć w plany i widzę, że jest sobie obwodnica narysowana ołóweczkiem tak jakoś wzdłuż ul. Jęczmiennej (w skrócie ma to być przedłużenie ul. Puszkina) ale i w wojewódzkim i miasta zapewniali, że tej drogi nikt nie będzie budował, skoro mocno zaawansowane są plany budowy autostrady i że dodatkowa obwodnica nie będzie miała sensu.

I na tej zasadzie ludziska pobudowali się - jak to napisał mpoplaw - w borach, a tu nagle okazuje się, że na skraju autostrady te bory mają leżeć...

 

Podobnie z obwodnicą Augustowa (z punktu widzenia mieszkańców inwestycja w 100% konieczna na już, tylko szkoda że tak nieprzemyślana) i z setkami innych lokalizacji, gdzie drogi puszcza się albo przez tereny rezydencjalne albo rezerwaty przyrody. Wychodzi brak planowania i szeroko pojętego pomyślunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Szkoda, ze nie udalo sie nic z nich sklecic. Swoja droga to niezly kawal historii - podejrzewam, ze siegajacy AD 1937.

A no szkoda. Kominek postawiłem z cegieł klinkierowych, tez nie jest źle, a te kafle planowałem wykorzystać przy budowie blatu w kuchni, ale były strasznie połupane. Chyba za długo leżały na dworze. Może temu komuś lepiej posłużą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abatex polecił mi kierownik budowy i teraz mu wstyd, podobno pracował z nimi wcześniej, były problemy ale nie aż takie. To jego pomysł żeby to wszystko opisać tutaj na forum.

 

Kierbud współpracował z Abatexem, miał problemy, polecił go Tobie a teraz poradził Ci poskarżyć się na forum? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

W innej firmie miałaś tańszą wycenę, mimo to wzięłaś polecony przez Kierbuda Abatex, sporo droższy. To kto decyduje na Twojej budowie?

Wybacz, ale brzuch faktycznie od tego boli http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

Rzeczywiście

różne rzeczy się słyszy i czyta...
http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

 

 

Kupiłam okna w Abatexie rok temu, regulację miałam miesiąc temu. Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Nie potrzebowałam kontaktu do kierownictwa, wystarczyli pracownicy. Wszystko załatwiłam bez najmniejszego problemu i bez jednego dnia przestoju. Ale ja wiedziałam czego chcę i jaką umowę podpisuję. Firmę wybrałam sama. Jak zresztą wszystko na mojej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zastanawiam się, kto sobie kupił ładną działkę przy Strykowskiej i teraz chce mieć 2 w 1: spokój i dobry dojazd?

.

 

Jeden z byłych prezdentów Łodzi (a może wiceprezydentów, tam taka karuzela, że już nie pamiętam who is who). Dlatego przez jakiś czas nawet plan zagosp odwiesili i pozwolenia dawali. I żeby było weselej, całkiem prawnie go odwiesili, ale mogli wcześniej, to nie. póki pan prezydent nie chciał budować, to było to "zupełnie niemożliwe".

 

Ja się zresztą cieszę. Może też będę miała spokój i dobry dojazd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej jakieś zdjęcie ...bo opisujesz cokolwiek zawile a my tu w większości techniczni

 

W połowie miesiąca, teraz umyliśmy okna po tynkowaniach i osłoniliśmy foliami dla gipsowników. Cyba że wczesniej będą eksperci.

Wklej zdjecie domu. Wklej nawet z foliami. Bo z Twoich opisow wylania sie dosc metny obraz budowy oraz Waszego pojecia o budowie. Rozumiem, ze mozesz byc zdenerwowawan, ale wyobraz sobie, ze wpada jakis nieznany pacjent do Twojej przychodni i krzyczy "nie kupujcie lekarstw z TEJFIRMY, bo sa zle". Zrobisz tak czy jednak bedziesz starala sie dowiedziec o co chodzi?

 

Dopiero po pol roku zorientowalas sie, ze jest cos nie tak z Twoimi oknami??? :o :o

 

A moze dopiero po wykonczeniu poddasza te okna zaczely sie zle otwierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem lekarzem nie budowlańcem :)

Najpierw nieroztropnie wybierasz kierunek studiów, a potem masz pretensje :lol:

:roll: :roll: :roll:

Kropi, za ten tekst zostane Twoim dozywotnim wielbicielem i zjawiam sie w tym tygodniu z czteropakiem u Ciebie na budowie. Farba nie moze byc zbyt gesta :)

 

W kwestii mafii i takich tam - mnie to niech sie boi tylko Urzad Gminy Nowosolna, bo szykuje sie z nimi na jakas mala rozprawe w sadzie.

Monitowalem wielokrotnie, ze moja droga dojazdowa jest w zlym stanie i cos sie moze stac, wojt Bystronski odpowiadal: "trudno, nie mamy pieniedzy, a droga jest ubezpieczona". Jak urwalem sobie zderzak i zglosilem roszczenie, to ubezpieczyciel mnie splawil. :evil: A gmina dalej nic nie robi... :evil :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dokladnie o tej trasie rozmawiacie, ale mi ewidentnie brakuje polaczenia miedzy Strykowska, a skrzyzowaniem w Kalonce. Dwa razy nawet przebijalem sie polnymi drogami (m.in. chyba ul. Aksamitna) zeby od Strykowskiej dojechac do Nowosolnej (nie Brzezinska i nie przez Strykow). Dlatego jestem za tym, zeby powstala tam jakas ulica (nie musi to byc trasa).

Ale Kropiw zasadzie napisal, ze ona nie powstanie, bo:

na którym położona jest wieś Dąbrówka, całkiem niedaleko Rezerwatu Struga Dobieszkowska. Przerąbane mieliby również mieszkańcy ul. Aksamitnej, Jana i Cecylii (przebieg częściowo idzie tą ulicą), Okólnej, Moskuliki, Bursztynowej...

Mysle, ze tam moga mieszkac ludzie bardziej umocowani niz ten omawiany posiadacz ziemski.

 

P.S. Autostrada A-1 ma biec jakis kilometr obok mnie. Jak kupowalem dzialke doskonale wiedzialem, ze tak bedzie i nie zamierzam blokowac tej budowy. Co wiecej, licze na benefity z posiadania tej trasy blisko siebie (chociaz wiem, ze moze byc wiecej minusow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

victoria26 - ja miałem przedstawiciela Hoermanna stąd :

STARPOL, Łódź, ul. Wólczańska 238/248, tel. (42) 684-95-08,

Przyjechał, pomierzył, na 99% będę tu brał.

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Jak możesz wykasuj posta z "tablicy ogłoszeń" bo tam to trochę nie na temat :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

victoria26 - ja miałem przedstawiciela Hoermanna stąd :

STARPOL, Łódź, ul. Wólczańska 238/248, tel. (42) 684-95-08,

Przyjechał, pomierzył, na 99% będę tu brał.

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Jak możesz wykasuj posta z "tablicy ogłoszeń" bo tam to trochę nie na temat :wink: :D

 

ok.Dzięki Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi napisał:

ewastol napisał:

Ja jestem lekarzem nie budowlańcem

 

Najpierw nieroztropnie wybierasz kierunek studiów, a potem masz pretensje

 

 

Kropi, za ten tekst zostane Twoim dozywotnim wielbicielem i zjawiam sie w tym tygodniu z czteropakiem u Ciebie na budowie. Farba nie moze byc zbyt gesta

 

 

Widze ze macie Państwo ubaw z czyjegoś nieszczęścia, dlatego nie dam wam wiecej okazji do wysmiewania.

 

Zaznacze tylko że nie chodzi tylko o nieotwierajace się łuki, ale o schodząca farbę z okien (są zdjecia), część okien jest błyszcząca a część matowa, niedotrzymywanie terminów, przez co uciekły nam ekipy od tyków i wylewek .

 

Zauważyłam że jesteście tak samo bezstronni jak cenzura przed 90 rokiem i piszecie co wam jest wygodne. Myslałam że uzyskam tu pomoc poprzez BeZSTRONNE WYPOWIEDZI, a zamiast skoncetrować sie na n/w problemach

 

 

Czy to normalne że z luksusowych okien z Abatexu złazii farba z rogów podczas mycia (u góry foto) ?????

 

Czy to normalne że część okien po zdjęciu folii jest błyszcząca a część matowa i nie można tego domyć ???

 

Czy to normalne że zamiast szyb chcą zastepczo wkładać drewniane płyty ??

 

Czy to normalne że spóźniają sie o ponad trzy tygodnie ????

 

Czy to normalne że informują o zmianie terminu dwa dni przed planowaną instalacją ?????

 

Czy to normalne że nawet przepraszam nie powiedzą????

 

Czy to normalne że okna z łukiem nie chciały się otwierać i zapierały się o ściany ????????

 

 

Pomocy, wielu z was kupiło te okna !!!!!!!!

 

Zaczeliscie koncentrować się na wysmiewaniu z mojego braku wiedzy budowlanej

 

Dziekuje tym wszystkim ktorzy udzielili nam dobrych rad i wskazówek

 

Panom podpowiem tylko że do prywatnych konwersacji uzywa sie komunikatorów GG lub Skype , a to jest forum wymiany doświadczeń, udostepnione dzieki uprzejmości wydawnictwa murator, i chyba o czteropakach piwa tam nie piszą ???

 

Na każdym forum medycznym takie wypowiedzi są usuwane przez administratora

 

No i prosze pamietać że jestem klientem, tak samo jak każdy z was.

 

Jestem ciekawa czy jak idą panowie do prywatnego lekarza, zapłacicie dużo pieniędzy, i ten źle wykona zabieg, to jesteście zadowoleni ??? - gwarantuje że nikt na forum medycznym nie napisze że trzeba było studiować medycynę, chociaż sporadycznie są takie przypadki które wspólnie bardzo szybko eliminujemy.

 

Panowie są tylko pacjentami , którzy zapłacili i wymagają profesjonalizmu -i nie musicie się znać na medycynie, prawda ??

 

A ja jestem klientem który zapłacił więcej firmie Abatex niz w innych firmach i wymagał dobrego doradztwa i profesjonalnego wykonania.

 

Doczekałam sie z Mężem tylko straconych nerw i strat finansowych.

 

Życzę miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewastol - nie uczestniczyłem w tej dyskusji o oknach, bo mam ten problem ( choć w moim przypadku - PRZYJEMNOŚĆ ) za sobą.

Ale jak tak od kilku dni czytam, to trochę to wygląda tak, jakbym do Ciebie jako do lekarza ( tak zrozumiałem ) zadzwonił i powiedział : proszę pani, boli mnie tu, tu i tu. Jakie leki mogę wziąść ... ?

Forum nie jest miejsem gdzie dostaniesz na 100 % celną odpowiedź. Przynajmniej nie w pewnych kwestiach. Proszono Cię o zdjęcia, podano namiary na specjalistę od okien z tego forum. Nawet oferowano wizytę w celu obejżenia i pewno sugesti na miejscu.

To i tak bardzo dużo, znając specyfikę "ducha" panującego tutaj.

Czyli nie zrozumiałaś tego forum i tego czego tutaj oczekujesz.

A ... i uwaga o czteropaku piwa jest jak najbardziej celna. To forum budowlane, to nikt Ci relanium nie zaproponuje ... :lol:

 

powodzenia, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj,

kropi też jest lekarzem

i o ile się orientuję wie jak pomóc znerwicowanym.

 

Ciawe jaka ma specjalizacje i tytuł że stac go na 7000 zł straty przez samo niedotrzymanie terminu ?????? - może i ja zmienię na taką ?

To są tylko koszty dodatkowego wynajmu mieszkania przez pół roku, gdzie ochrona budowy, itd... Jak to podliczymy wyjdzie około 10000

 

ewastol - nie uczestniczyłem w tej dyskusji o oknach, bo mam ten problem ( choć w moim przypadku - PRZYJEMNOŚĆ ) za sobą.

Ale jak tak od kilku dni czytam, to trochę to wygląda tak, jakbym do Ciebie jako do lekarza ( tak zrozumiałem ) zadzwonił i powiedział : proszę pani, boli mnie tu, tu i tu. Jakie leki mogę wziąść ...

 

Bardziej chodziło mi o tekst : "Proszę pani byłem w najlepszej prywatnej klinice, zapłaciłem kilkanascie procent więcej niż w innej , zapewniali mnie że będzie wszystko co najlepsze - a nie zoperowli mnie na czas bo zapomnieli kupić skalpela i musieli czekać na dostawę 3 tygodnie. Przez niedotrzymanie terminu operacji były powikłania i miłem 6 miesięcy dłuższą rekonwalestencję.Teraz nie moge pracować, a zasiłek z zus jest duzo nizszy niż była by moja pensja. Niedość że straciłem dużo nerw to mam na dodatek duże straty finansowe" - moze to porównanie pomoże zrozumieć moje zdenerwowanie

 

 

Forum nie jest miejsem gdzie dostaniesz na 100 % celną odpowiedź. Przynajmniej nie w pewnych kwestiach. Proszono Cię o zdjęcia, podano namiary na specjalistę od okien z tego forum. Nawet oferowano wizytę w celu obejżenia i pewno sugesti na miejscu.

To i tak bardzo dużo, znając specyfikę "ducha" panującego tutaj.

Czyli nie zrozumiałaś tego forum i tego czego tutaj oczekujesz.

 

Może nie zrozumiałam, ale nie spodziewałam się wysmiewania. Pisałam też że chce namiar na specjaliste z odpowiednimi udokumentowanymi uprawnieniami, podziekowałam za namiary na specjalistę z forum. Boimy się udostepniać naszej prywatności przypadkowym (prosze źle nie zrozumieć tego słowa) ludziom - proszę nas zrozumieć

 

Jeszcze raz pzdrawiam tych wszystkich którzy dzielili się z nami swoimi doświadczeniami i serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...