Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moi drodzy, przypominam ,że witałam sie niedawno po raz pierwszy na forum...cześć jeszcze raz

my zaczynamy budowę na Złotnie. Jutro wjeżdża koparka .Przeczytałam wasze posty od dechy do dechy i mam takiego pietra przed budową, że pewnie sama każę się zalać chudziakiem...pozdrawiam serdecznie

 

u mnie koparkowy za godzinę 70 zł

 

czy ktoś z was pamięta ile zapłacił za stal do zbrojenia fundamentów? domek nieduży 140m z poddaszem użytkowym na obrysie prostokąta

 

dzięki z góry za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj, witaj czarnamamba, szczególnie ciepło, bo sąsiadka http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

 

Nie mam pojęcia jak się mają ceny stali z ubiegłego roku do teraźniejszych i każdy domek ma własną specyfikację stali, więc nasze ceny nic ci nie dadzą.

Ja kupowałam stal na Rojnej przy Szczecińskiej i w Centrozłomie na Brukowej - tu były bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Miesiąc temu zaczęliśmy budowę naszego HG-C3 z pracowni HG Atelier pod Łodzią.

 

http://www.hgatelier.com.pl/c3/index.html

 

Chętnie wymienimy się naszymi uwagami i spostrzeżeniami.

A może dołączy do nas ktoś kto również buduje podobny domek?

Dzisiaj zalewamy fundament, w przyszłym tygodniu zaczynamy murować ściany. Mamy nadzieję zamknąć domek przed zimą i powoli wykańczać.

Pozdrawiam całą grupę łódzką:)

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znowu mam pytanko.

 

Jakiej firmy i gdzie kupowaliście drzwi techniczne.

Generalnie chciałbym drzwi stalowe ale nie wiem jakie.

 

Chodzi mi o następujące drzwi:

1. pomiędzy garażem a domem (czy zwykłe, czy antypożarowe, czy antywłamaniowe, czy jakieś ocieplane)

2. do pomieszczenia gospodarczego "na grabki i kosiarkę" - u mnie jest osobne wejście od strony ogrodu (czy zwykłe, czy antywłamaniowe, czy jakieś ocieplane)

3. do pomieszczenia gospodarczego "na wiertarki i kombinerki" - u mnie jest to pomieszczenie wydzielone w garażu (pewnie jakieś zwykłe)

 

Dodatkowo jak zrobiliście z kolorami?

Czy dobieraliście kolory do jakichś innych drzwi czy też np. okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :D

Czytam co piszecie ale ciągle nie mam czasu na pisanie przy kochanej wykończeniówce ( z jednej strony uśmiech na ustach :lol: , a z drugiej czekający kaftan bezpieczeństwa :evil: ).

Sli tobie bym powiedziała :

- między garażem a domem drzwi z lepszych pod kątem złodzieja

- na grabki i kosiarkę zwykłe drzwi do tego dwa zamki i jest już wypas z tamtąd do domu się nie dostaną

- na wiertarkę i kombinerki zwykłe.

Dodatkowo jeśli tylko część mieszkalna jest ogrzewana to drzwi między garażem a domem izolacyjne, jeśli grzejesz wszędzie daj spokój z izolacją cieplną.

Do piwnicy u nas kupimy zwykłe sosnowe castoramiaki tylko pomaluję bejcą tak by wszystko do siebie a szczególnie do okien pasowało ( miało ręce i nogi ). Drzwi sa tanie tylko lakieru na nich brak czyli trzeba malować tylko te zawiasy :cry: sa do bani a płacenie stolarzowi 1,5 za jedne dzrwi do piwnicy dla mnie to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj czarnamamba, szczególnie ciepło, bo sąsiadka http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

 

Nie mam pojęcia jak się mają ceny stali z ubiegłego roku do teraźniejszych i każdy domek ma własną specyfikację stali, więc nasze ceny nic ci nie dadzą.

Ja kupowałam stal na Rojnej przy Szczecińskiej i w Centrozłomie na Brukowej - tu były bardzo dobre ceny.

 

cześć sąsiadko:))

kupiłam stal na róg rojnej i szczecińskiej. cena do przeżycia 2000 zł.dziękuję i

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znowu mam pytanko.

Jakiej firmy i gdzie kupowaliście drzwi techniczne.

Moje drzwi to Padilla z Castoramy. Potrzebowałem między kotłownią i wiatą i m/ kotłownią a garażem, dlatego wziąłem p/poż. Ale są też zwykłe - sporo tańsze - dla ciebie w sam raz :wink:

(pisałem o tym na forum Sro Mar 12, 2008 11:17 am)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znowu mam pytanko.

 

Jakiej firmy i gdzie kupowaliście drzwi techniczne.

Generalnie chciałbym drzwi stalowe ale nie wiem jakie.

 

Do przejscia miedzy domem i garazem kupilem Classena w Obi - ocieplane. Kolor byl mi obojetny, szukalem tanich (to byly takie powystawkowe czy cos w tym stylu).

Jak juz bede mial niepotrzebna kase :) to wymienie sobie jeszcze drzwi gospodarcze na porzadne metalowe, ocieplane :roll:. Widzialem w Nomi gdzies pomiedzy 550 a 650 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z regionu Łodzi.

Oczekuję na pozwolenie na budowę i zastanawiam się, czy jest sens zaczynać budowę na siłę jeszcze w tym roku, czy może tylko stan zero? Dodam, że nie mam praktycznie ekip (mam jedną, ale po ich wycenie za SSO na poziomie 52 tys. za 117 m2 pow.u. 10x15 fundamenty, z poddaszem, szukam raczej innej). Planuję ściany z Ytong'a, a ten ponoć nie lubi wilgoci. Czy jest realna szansa na SSZ jeszcze przed zimą?

 

Dzięki!

 

P.s. Działkę mam na Lublinku, może ktoś buduje się w tej okolicy? Może macie jakąś ekipę do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z regionu Łodzi.

Oczekuję na pozwolenie na budowę i zastanawiam się, czy jest sens zaczynać budowę na siłę jeszcze w tym roku, czy może tylko stan zero? Dodam, że nie mam praktycznie ekip (mam jedną, ale po ich wycenie za SSO na poziomie 52 tys. za 117 m2 pow.u. 10x15 fundamenty, z poddaszem, szukam raczej innej). Planuję ściany z Ytong'a, a ten ponoć nie lubi wilgoci. Czy jest realna szansa na SSZ jeszcze przed zimą?

 

Dzięki!

 

P.s. Działkę mam na Lublinku, może ktoś buduje się w tej okolicy? Może macie jakąś ekipę do polecenia?

 

witaj

czy jest sens zależy od twojej determinacji i potrzeby. Jeżeli płacisz ciężką forsę za wynajem lub nie masz gdzie mieszkać, to jest sens. Ale szybkie budowanie jest zawsze droższe. Ekipę na przyszłą wiosnę znajdziesz bez problemu, na ten wrzesień - może. Ja ci swojej nie polecę, bo klnę ich tak, że dobrze, że dziecko u babci. Kładziemy teraz parkiet i wychodzi, że nie mam ani dwóch ścian równoległych, choć niby wszędzie kąty proste. Ciekawostka fizyczna albo zdolna ekipa :lol:

Ale jeżeli znajdziesz ekipę, a jest to możliwe, bo sezon się kończy i raczej wykańczają to, co pobrali wiosną, to sama budowa przy dobrej organizacji, to 2 miesiące z dachem. I zimą można sobie dłubać instalacje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z regionu Łodzi.

Oczekuję na pozwolenie na budowę i zastanawiam się, czy jest sens zaczynać budowę na siłę jeszcze w tym roku, czy może tylko stan zero? Dodam, że nie mam praktycznie ekip (mam jedną, ale po ich wycenie za SSO na poziomie 52 tys. za 117 m2 pow.u. 10x15 fundamenty, z poddaszem, szukam raczej innej). Planuję ściany z Ytong'a, a ten ponoć nie lubi wilgoci. Czy jest realna szansa na SSZ jeszcze przed zimą?

 

Dzięki!

 

P.s. Działkę mam na Lublinku, może ktoś buduje się w tej okolicy? Może macie jakąś ekipę do polecenia?

 

Witamy :D

Ja powiem tak : jak nie masz ekipy, albo masz szukać "na siłę", albo przepłacać - nie buduj. Jak poczytasz nasze dzienniki, albo to co tu jest na grupie łódzkiej, to zobaczysz wiele przykładów, że nawet "sprawdzona" ekipa zawala albo chrzani budowę :evil:

Poczekaj, znajdź fajna ekipę ( są takie ! :D ), umów się, może dozbierasz kasę. My z budowaniem wstrzymywaliśmy się ponad 3 lata - był to właśnie okres zbierania kasy, tak żeby starczyło na jak najwięcej bez kredytu.

 

Lublinek "blisko" mnie :wink:

 

Podzwoń do ekip polecanych z tablicy ogłoszeń - coś znajdziesz :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję na pozwolenie na budowę i zastanawiam się, czy jest sens zaczynać budowę na siłę jeszcze w tym roku

stal tanieje, cegła tanieje, cement tanieje, styropian tanieje, ewidentnie rynek budowlany wraca do normalnego poziomu, czekając chyba nic nie stracisz, ale jeśli masz jakąś normalną ekipę to na co czekać, fundamenty moga sobie zimować i nic im nie będzie, ściany też przezimują jak się je zabezpieczy przed wodą, a jak pogoda pozwoli to i dach będzie przed zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupowałem cement po 14 zyla, to sporo drożej niż gdy zaczynałem, ale nie wiem jakie były ceny w międzyczasie.

Kostka brukowa też poszła w górę - 2 lata temu była po 30-35 zł/m2 , dziś płaciłem po 49 za szarą "6", a taka z "kruszonką" była nawet po 90 :o

Tylko kładzenie podobnie: za ażury 18/m2, kostka 20/m2, obrzeża 25/mb.

 

kowalc, zrobisz jak zechcesz ale fundamenty + stan zero to jest moment a nie zostawiałbym chałupy na zimę bez dachu. Nie jestem na bieżąco ale jesienią może być problem z suchym drewnwm na więźbę. Chyba że znajdziesz ekipę, która akurat ma wolne i się wstrzelisz, tak jak ja z tą swoją kostką - planowałem na za rok, bo nie było wykonawców, ale się trafili od sąsiada co jak raz mieli 2 tyg. luzu. Robią dobrze, dokładnie, i do tego sympatyczne z nich ludki więc grzech było nie skorzystać :wink:

 

Muszę zrobić choć kawałek pod płotem i ścieżkę, bo mi się auto zapada :roll: . Macie może jakiś pomysł na stromy zjazd do garażu? Dotychczasowe propozycje to: ażury (IMHO może nie wystarczyć), "jeż" - czyli kostka różnej grubości, albo wspomniana "kruszonka" - tu trochę cena nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo's zaczynania teraz

 

Witaj, my zaczynamy własnie teraz. Co prawda mamy ekipe ale liczebnie skromną. Ponieważ znam ich , moge im zaufać- gwarantują ,że do zimy będą ściany i dach. Tak jak inni uważam ,że wszystko jest kwestia determinacji i potrzeb. My musimy zaczynać więc zaczynamy. Gdybyśmy nie musieli zrobiłabym wszystkie przyłacza, część ogrodzenia, stan zero i nasadzenia w ogródku pod płotem...:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro będę metodą organoleptyczną (rozwalanie bloczków fundamentowych) sprawdzał bloczki od 3 producentow.

po testach wyślę zdjęcia i swoje przemyślenia co do zawartości "cukru w cukrze" :)

 

Witam,

napisz prosze jak wypadło sprawdzanie bloczków, które wybrałeś i w jakiej były cenie.

Na którymś forum pisałeś, ze znalazłeś niedrogiego geodetę, czy mógłbys podac namiary do niego.

 

Pozdrawiam

Monika

 

Witam! my także z niecierpliwością czekaliśmy na ...zawartość cukru w cukrze... ale cóż.... kupiliśmy w Domaniewicach ... test przechodziły ...( tzn. pan murarz) na ogrodzeniu producenta...

co mogę powiedzieć.. bloczek wytrzymał ogrodzenie ... nie...

zaznaczam że wielkich szkód tam nie wyrządziliśmy ....

bloczki były w dobrej cenie 2,70 ... pan murarz murował z bloczków z Dąbrówki i innych i powiedział że te za 2,70 i te po 3,50 są takie same..

na każdej palecie są lepsze i gorsze... kilka było takich że była w nich maleńka dziurka z której sypał się piasek .. po " teście młotkiem " okazało się że nie był dobrze wymieszany beton z piaskiem...

i dlatego też otrzymaliśmy od producenta jedną paletę gratis..

miejmy nadzieję że wszystko będzie ok..

pozdrawiam ..

Monika

ps. czy nadal szukacie geodety? mogę dać namiary na naszą panią ... przemiła i chyba super atrakcyjnie cenowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)czy jest sens zaczynać budowę na siłę jeszcze w tym roku, czy może tylko stan zero?(...)
Znasz to: "co nagle to po diable". Jeśli nie musisz to daj sobie na wstrzymanie. Znajdź porządną ekipę, rozejrzyj się jeszcze w materiałach i technologiach, a w tym roku zbuduj fundamenty, wprowadź przyłącza, zainstaluj kanalizację i zakończ prace ziemne wokół domu. Przez zimę piasek, który wsypiesz w fundamenty (pod I wylewkę) osiądzie a wczesną wiosną, gdy tylko mrozy odpuszczą, będziesz mógł ruszać z wylewką i ścianami.

No chyba, że znajdziesz ekipę, która zagwarantuje ci, że (co najmniej) dom przykryje jeszcze w tym roku i ...że pośpiech nie wpłynie na jakość ich pracy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady.

Faktycznie, jeśli znajdę odpowiednią ekipę to zaczniemy przynajmniej stan zero. Natomiast na siłę nie będę zaczynał, nie muszę (mieszkamy we własnościowych blokach, nikt mnie z nich nie wyrzuci :) ).

Czy każda ekipa potrzebuje kilku dni na zrobienie wyceny? Bo do tej pory dwie, które mi ją robią, potrzebuje na to prawie tydzień.

 

Pozdrawiam wszystkich!!!

Piotr K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy możecie mi napisać gdzie kupowaliście drzwi zewnętrzne do domu? Czy ktoś z Was kupował firmy LUPOL? czytam , czytam i nie mogę nic wybrać. Acha i jeszcze jedno pytanie: brama do garażu Normstahl? - ktoś z Was ma i użytkuje i jest zadowolony? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...