Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

takie jest właśnie to forum, i radzę ci zanim spytasz się kogokolwiek o radę na tym forum skonsultuj się z kimś innym bo inaczej twój domek zawali się po 2 latach

Chyba nie jest tak zle... U mnie juz minely dwa lata, dom przetrwal dwa orkany i tylko deszczowka co nieco mu czasem doskwiera...

 

Prawda jest taka, ze forum trzeba czytac z ROZSADKIEM. Sa tu ludzie, ktorzy buduja "po taniosci", tacy, dla ktorych najwazniejsza jest wygoda i tez tacy, dla ktorych dom ma byc pomnikiem za zycia... Jedni wola system gospodarczy, inni deweloperski, sa tacy, ktorzy chca wiedziec prawie wszystko o budowie i tacy, ktorych interesua tylko ceny.

 

Ja sie tak zasiedzialem (zwlaszcza na grupie lodzkiej) moze dlatego, ze Was lubie :D, ale moze tez dlatego, ze budowa domu nie konczy sie nigdy... Zawsze cos jest do poprawki, albo w srodku, albo w ogrodzie, albo szuka sie na forum porady prawnej w sprawie zlej drogi, albo czyta, jak walczyc z osami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

budowa domu nie konczy sie nigdy... Zawsze cos jest do poprawki, albo w srodku, albo w ogrodzie, albo szuka sie na forum porady prawnej w sprawie zlej drogi, albo czyta, jak walczyc z osami...

 

A wiedza budowlana niestety szybko się przeterminowywuje.. Nie znam już cen z tego roku, ekipy świetne rok temu mogą być teraz do kitu, bo np zwieje jakiś dobry pracownik, beton wcale nie musi być najlepszy u Walenciaka 8) Teraz znam ceny kwiatków u ogrodników i wiem, gdzie kupić fajny piaskowiec na ścieżki. To co mam komuś radzić.... Ogólnie, to tak, ale szczegóły muszą wymieniać aktualnie budujący. Ale też was lubię, więc tu siedzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grupo łódzka!!!

 

Chciałabym dołączyć do grona budujących Łodzian. Czytam forum od jakiegoś czasu i wypada się już odezwać tym bardziej, że właśnie zaczynam budowę no i temat mi bliski -Rąbień. Jestem szczęśliwą posiadaczką działki w Rąbieniu - od lat 4.

Znam swoją działkę i dla mnie jest ona jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz, raz glina, metr dalej ziemia a w innym miejscu piach. .

MateuszCCS ma rację niedaleko jest przecież rezerwat przyrody - torfowisko. Podłoże gliniaste i stoi woda, bez drenażu wokół domu ani rusz. Aktualnie 1,5 m do wód gruntowych po ostatnich deszczach (jesienią 0,5 m hehhe). Poprzedni właściciel działki aniapz chciał utwardzić i wyrównać a co najważniejsze podnieść teren (wiem coś o tym bo w maju sypałam kawałek drogi 50 ton o grubości - a ze 30 cm było i… droga wpadła :roll: będę sypać dalej). Wyniesiemy dom możliwie najwyżej jak się da i pewnie nawieziemy ziemi - sporo.

Zaczynamy budowę. Nie mamy ekipy – na wiosnę murarz, zbrojenie już zrobiliśmy a pod koniec tygodnia wiedzie kopara. Dzięki Majki za deski – właśnie wyciągam z nich gwoździe hehe.

Canno na 1 skrzyżowaniu już są światła, a na drugich właśnie powstaje rondo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie, już mi trochę lepiej :)

Poprzedni właściciel zapytany czemu nawiózł ziemię odpowiedział, że wszyscy nawozili, to nawiózl i on. Tylko szkoda, że taką beznadziejną ziemię. Naprawdę po deszczech prawie nie da się chodzić, jest strasznie ślisko.

Chyba rzeczywiście do czasu budowy zostawimy tak jak jest, a później nawieziemy coś lepszego. No i o drenażu trzeba będzie pomyślec.

 

Witaj Nadiaart. Będziemy sąsiadkami. A w której części Rąbienia jest Twoja działka? Nasza w okolicach Sielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

muszę się do domku wprowadzić do końca października a tu właśnie stolarz od kuchni i szaf mi się wycofał!! :evil: (umowy oczywiście brak)

 

poradźcie gdzie upoluję "na szybko" dobrą :wink: ekipę do kuchni i ewentualnie szaf (chociaż szafy mogę zrobić później)

pozdrawiam,

Monika u schyłku budowy i nerw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

muszę się do domku wprowadzić do końca października a tu właśnie stolarz od kuchni i szaf mi się wycofał!! :evil: (umowy oczywiście brak)

 

poradźcie gdzie upoluję "na szybko" dobrą :wink: ekipę do kuchni i ewentualnie szaf (chociaż szafy mogę zrobić później)

pozdrawiam,

Monika u schyłku budowy i nerw...

 

zapytaj pod tym numerem 605 086 801 (pan Mirek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia nie ma i za pieniądze zaoszczędzone na wełnie ( kupionej tam gdzie mpoplaw) kupimy agregat prądotwórczy dla swietego spokoju jak będziemy mieszkać by piece i automatyka nie dostały chopla.

U mnie obowiazuje wylaczanie pradu w momencie rozpoczecia kazdej wiekszej burzy. Tylko nie wiem, czy to energetyka wylacza "recznie" czy to dzialaja jakies zabezpieczenia. W ostatni weekend bylo kilka takich wylaczen. Elektronika i automatyka jakos sobie radza.

Agregat pradotworczy ma ta ceche, ze instalacja elektryczna musi byc pod niego przygotowana (jesli ma kompleksowo zaopatrywac dom) i trzeba tez przechowywac zapas benzyny (zeby nie miec koniecznosci spuszczania z samochodu).

czasami wystarczy akumulator albo większy UPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

muszę się do domku wprowadzić do końca października a tu właśnie stolarz od kuchni i szaf mi się wycofał!! :evil: (umowy oczywiście brak)

 

poradźcie gdzie upoluję "na szybko" dobrą :wink: ekipę do kuchni i ewentualnie szaf (chociaż szafy mogę zrobić później)

pozdrawiam,

Monika u schyłku budowy i nerw...

 

czy musi być stolarz? To znaczy, czy robisz kuchnię drewnianą czy z płyty? Bo firmę od kuchni z płyty to mogę ci dać, ze stolarzem będzie kiepsko, mało kto to robi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie, już mi trochę lepiej :)

Poprzedni właściciel zapytany czemu nawiózł ziemię odpowiedział, że wszyscy nawozili, to nawiózl i on. Tylko szkoda, że taką beznadziejną ziemię. Naprawdę po deszczech prawie nie da się chodzić, jest strasznie ślisko.

Chyba rzeczywiście do czasu budowy zostawimy tak jak jest, a później nawieziemy coś lepszego. No i o drenażu trzeba będzie pomyślec.

 

Witaj Nadiaart. Będziemy sąsiadkami. A w której części Rąbienia jest Twoja działka? Nasza w okolicach Sielskiej.

 

Witaj aniapz

Nasza działka jest przed kościołem - jadąc z łodzi rąbieńską (dokładnie druga lub trzecia ulica przed szkołą). W tych okolicach nie widziałam Sielskiej :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was ma może wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i GWC? Szukam sprawdzonej ekipy, która zrobiła by mi wycenę. Napisałem do firmy rekuperatory.pl ale minął miesiąc a od nich cisza. Jak mają takie tempo pracy to ja dziękuję. Może macie kogoś, kogo można polecić.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musi być stolarz? To znaczy, czy robisz kuchnię drewnianą czy z płyty? Bo firmę od kuchni z płyty to mogę ci dać, ze stolarzem będzie kiepsko, mało kto to robi..

 

EZS - a czy mnie mogłabyś podać namiar na tę firmę, co prawda kuchnia dopiero za rok ale lubię zbierać wcześniej informacje, tym bardziej, że jak wynika z Twojego dziennika są oni rozsądni cenowo. Jeżeli to nie problem to poproszę również o namiar na to miejsce w którym tanio wełnę kupowaliście razem z mpoplaw.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znajdę to ich powieszę. Ale nie wiadomo jacy będą za rok 8)

 

 

Chwilowo potrzebna mi iformacja - Co to znaczy liczyc cenę podbitki za mb. Metr czego - obrysu dachu czy deszczułek podbitkowych??? jak to ostatnie to mi cena położenia wychodzi jakaś kosmiczna! Ile płaciliście za zrobienie podbitki? Tak orientacyjnie, za całość, to się z tego połapię może w tych metrach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znajdę to ich powieszę. Ale nie wiadomo jacy będą za rok 8)

 

 

Chwilowo potrzebna mi iformacja - Co to znaczy liczyc cenę podbitki za mb. Metr czego - obrysu dachu czy deszczułek podbitkowych??? jak to ostatnie to mi cena położenia wychodzi jakaś kosmiczna! Ile płaciliście za zrobienie podbitki? Tak orientacyjnie, za całość, to się z tego połapię może w tych metrach...

 

 

Podbitka albo za m2 powierzchni (podbitki ) a jak wąska to za mb ...tak jak piszesz po obrysie dachu .

O cenę mmmada pytaj on specjalista od podbitki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was ma może wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i GWC? Szukam sprawdzonej ekipy, która zrobiła by mi wycenę. Napisałem do firmy rekuperatory.pl ale minął miesiąc a od nich cisza. Jak mają takie tempo pracy to ja dziękuję. Może macie kogoś, kogo można polecić.

 

Z góry dzięki!

Ja mam reku i GWC. Firma Warebud z Wielunia. Jeszcze nie wiem czy moge polecic, bo rekuperatora jeszcze nie mamy i nie mieszkamy :( Byli tansi a oferowali prawie to samo co rekuperatory.pl

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znajdę to ich powieszę. Ale nie wiadomo jacy będą za rok 8)

 

 

Chwilowo potrzebna mi iformacja - Co to znaczy liczyc cenę podbitki za mb. Metr czego - obrysu dachu czy deszczułek podbitkowych??? jak to ostatnie to mi cena położenia wychodzi jakaś kosmiczna! Ile płaciliście za zrobienie podbitki? Tak orientacyjnie, za całość, to się z tego połapię może w tych metrach...

 

Ja płaciłem za m2. Okap średnio ma 0,5 m szerokości, ale jest miejsce szerokie ( 1,5 ) i pod całym tarasem ( ok. 4x4 m ). Wyszło 80 m2 podbitki.

Płaciłem po 40 zł m2 - porządny stelaż z łat pozostałych po dachu, tak jak pod GK.

Zrobione solidnie :D

Podbitka belgijska Orobel, płaciłem po około 25 zł/m2.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...