Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to tego niedrogiego z Beskidow chyba mamy z glowy...

 

...mowi ze moze nas gdzies wcisnie, ale generalnie ma terminy do koncy roku zajete...

Ja chcę/muszę (przed tynkami zewnętrznymi) zrobić odgromówkę mniej-więcej do końca września.

Tak więc w moim przypadku pewnie ten człowiek odpada :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na cos sie zdecydujesz licze ze podzielisz sie namiarami ;) Dzieki!

Oczywiście

 

Słuchajcie zainteresowani :D : podejmuję się "testu" odgromówki. Złapałem namiary na firme z Łodzi, jestem po oględzinach.

Za taki dach jak u mnie ( spory ), ma być 4,5 koła za rob+mat.

Z ocynku, do tego wszystkie złącza kontrolne i wbicie prętów w ziemię jako "odbiorniki". Do tego oczywiście pomiary w cenie.

Nie mam bednarki :cry:

Zobaczymy co z tego wyjdzie, teoretycznie ma być robione koło czwartku.

Jak sie sprawdzi, będę chwalił :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę/muszę (przed tynkami zewnętrznymi) zrobić odgromówkę mniej-więcej do końca września

Jak patrzę na twojego awatara to wydaje mi się ze tylko zwody pionowe musisz przed tynkiem, cala reszta kiedykolwiek i i tak będzie dobrze

 

PS moja odgromówka kosztowała 350zł materiał, robocizna była wliczona w dach, zwody poziome założył dekarz w ramach dachówki, a dwie szpilki wbiłem sobie samodzielnie, czy to ma >10omów okaże się przy pomiarach elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, potrzebuję jakąś sensowną ekipę sprzątającą 8)

Malo casu, kruca bomba, a nam przez 3 godziny udało się rozsmarować równomiernie brud po 2 oknach... :roll:

 

Ekipę ci na priva podesłałęm a okna myj gąbką -- koniecznie bo porysujesz .

Żadne szmaty !!!!!!!!!!!!!!!!! czy tam cud ściereczki .

Na pierwsze mycie najlepsza gąbka do samochodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

musze pilnie kupic rure do zakopania w ziemi pod wjazd. Moja dzialke od drogi dzieli row meliracyjny i w projekcie wjazdu mam rure Fi 500 dlugosci 7 metrow...

Troche mniejsza (DN 400, 6 metrow) z PCV znalazlam za... 600 zl.

Kregi betonowe - celbet Paianice - po 85 zl za DN 400, glebokosci 64 cm, wiec wychodzi jeszcze drozej + transport 50 zl..

 

Jakas alternatywa? Jak to zrobic? Ukladamy kostke, pod to cement/piasek/zwir, nizej ta rura...

Prosze o rade, dzieki!

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

kolejne pytanie. Dotarly do nas panele ogrodzeniowe i slupki jak na zdjeciu.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/rq8qt9kamqFooomDOB.jpg

 

Panele maja 173 cm wysokosci, a slupki tylko 200 cm.. i pytanie - bedzie sie to trzymac? Wykonawca narzeka, chce dospawac kawalki rur zeby slupki przedluzyc. Ogrodzenie bez podmurowki, slupki zatopione w betonie na glebokosc 80-90 cm (pod strefa przemarzania, zeby ich zima nie wysadzilo).Jest sens spawac (dodatkowe koszty). Sprzedawca nie ma dluzszych, twierdzi ze to standard, tak sprzedaje i ja sie czepiam..

 

Prosze o rade, dzieki!

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

kolejne pytanie. Dotarly do nas panele ogrodzeniowe i slupki jak na zdjeciu.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/rq8qt9kamqFooomDOB.jpg

 

Panele maja 173 cm wysokosci, a slupki tylko 200 cm.. i pytanie - bedzie sie to trzymac? Wykonawca narzeka, chce dospawac kawalki rur zeby slupki przedluzyc. Ogrodzenie bez podmurowki, slupki zatopione w betonie na glebokosc 80-90 cm (pod strefa przemarzania, zeby ich zima nie wysadzilo).Jest sens spawac (dodatkowe koszty). Sprzedawca nie ma dluzszych, twierdzi ze to standard, tak sprzedaje i ja sie czepiam..

 

Prosze o rade, dzieki!

Karolina

 

Wg mnie mało , ja miałem słupki 225 i wystają tylko 150 cm , a zastanawiałem się czy nie za mało . Jak producent nie ma dłuższych proponuje dospawać . Nie wiem ile masz słupków ale u mnie spawali 5 słupków i trwało to może z 15 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ się cieszę z tematu ODGROM:) ja po nocach o tym myślę, i to od początku pomysłu stawiania domu :) jakoś zawsze miałam respekt przed przyrodą :)

a tu moi drodzy, jakby na potwierdzenie mych obaw, podczas pobytu na mazurach u wujostwa na wsi zabitej piorun walnął po sąsiedzku w najniższy budynek (w dodatku z płaskim dachem) , wśród zabudowań ,drzew i linii wys.napięcia . Chałupka spłonęła , u wuja padła elektryka- nie ma żartów ,kurczaczki!!!

Sprawdzajcie więc ile się da a ja tu będę urabiać męża ,żeby jednak zainwestować w ten odgrom:)

 

My właśnie wróciliśmy z 2 tyg.wakacji - niech się wali , niech się pali odpocząć trzeba no i oczywiście jak nas tu nie było , to problemy na budowie wylazły jak czarne barany. Wykonawca pożarł się z kierbudem- poszło o strop . Co się działo , komórka rozgrzana do czerwoności od pogaduch . Koniec końcem stropy są :) praca ślimaczym tempem idzie dalej , umówieni elektryk i hydraulik znów przesuwają się w czasie, czort wie czy przed zimą z wylewkami nam się uda, o tynkach mogę zapomnieć do wiosny :(Sitfak, że tak powiem !

Byle nie zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzaki i chojaki

 

Mam pytanie . Czy gdzieś w okolicach Łodzi(szczecinska)/Rabien/Aleksandrów jest jakaś szkółka lub szkółki gdzie można kupić iglaki ? Może kupowaliście i podpowiecie koledze .

Mnie się kojarzy mi się szkółka Gałkiewiczów , ale to aż w Rzgowie .

 

nie wiem czy to szkółka, ale sporo krzewów mieli w Lutomiersku przy stacji Orlenu (przed mostkiem od strony Konstantynowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

musze pilnie kupic rure do zakopania w ziemi pod wjazd. Moja dzialke od drogi dzieli row meliracyjny i w projekcie wjazdu mam rure Fi 500 dlugosci 7 metrow...

Troche mniejsza (DN 400, 6 metrow) z PCV znalazlam za... 600 zl.

Kregi betonowe - celbet Paianice - po 85 zl za DN 400, glebokosci 64 cm, wiec wychodzi jeszcze drozej + transport 50 zl..

 

Jakas alternatywa? Jak to zrobic? Ukladamy kostke, pod to cement/piasek/zwir, nizej ta rura...

Prosze o rade, dzieki!

Karolina

 

Też przerabialiśmy wjazd parę lat temu ... Dokładnie - braliśmy kręgi fi40 z Celbetu. Na to ubity piasek, potem B20 i tymczasowy tłuczeń / kliniec.

Już czekam na kostkę ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzaki i chojaki

 

Mam pytanie . Czy gdzieś w okolicach Łodzi(szczecinska)/Rabien/Aleksandrów jest jakaś szkółka lub szkółki gdzie można kupić iglaki ? Może kupowaliście i podpowiecie koledze .

Mnie się kojarzy mi się szkółka Gałkiewiczów , ale to aż w Rzgowie .

 

nie wiem czy to szkółka, ale sporo krzewów mieli w Lutomiersku przy stacji Orlenu (przed mostkiem od strony Konstantynowa).

 

Tanio iglaki thuje szmaragdy widziałem róg telefonicznej a janosika , po 20 zł 100 cm , o zgrozo a ja wczesniej miesiąc kupiłem te same po 32 zł :roll: bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zewnętrzne ktoś zakładał ????? :D

potrzebuję taką dłuższą okienko 3 m a wiedzy żadnej :cry:

 

Ja zakładałam, ale razem z oknami

Okienko 3 m to ci zrobią, ale napęd musi być, bo to już ciężar.

czego nie wiesz? Jak już masz okna wstawione, to zostają ci elewacyjne. A system - jaki bądź, ilu znajomych, każdy ma inne i nikt nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tanio iglaki thuje szmaragdy widziałem róg telefonicznej a janosika , po 20 zł 100 cm , o zgrozo a ja wczesniej miesiąc kupiłem te same po 32 zł :roll: bez sensu

 

JA kupiłam u Tracza za Łagiewnikami po 15 zł takie już wyrośnięte, metrowe, ale wyprzedaż była.

Tuje podobno lepiej sadzić wiosna/jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oceńcie co dalej powinienem zrobić w związku z zaistniałą sytuacją :

 

Zamówiłem wykonanie ogrodzenia takiego ala kutego z prętów , w tym brama i furtka , całość za ok 10600 tys , człowiek przyjechał wymierzył wykonał , pracownicy jego firmy przyjechali na montaż , w trakcie tej czynności zapytałem czy muszę malować to ogrodzenie ,odpowiedzieli że jak najbardziej że jest tylko zapodkładowane .Poinstruowali i przyjechali na drugi dzień montować napęd bramy przesównej , wtrakcie tej czynności zadzwonił właściciel do mnie i poprosił bym się rozliczył w sposób następujący

 

9600 ogrodzenie

1000 malowanie

 

ja mu na to że wedle tego co widze to ogrodzenie nie jest pomalowane i żeby sam przyjechał i zobaczył że jest tylko zapodkładowane , on żebym uwagi wszelkie zgłosił jego pracownikom i że jest pomalowane i koniec , ja swoje że są ślady korozji po jednej deszczowej nocy i że jego pracownicy spawając mi barierkę tarasową pozostawili ślady na gresie od spawania nie do usunięcia , on swoje żebym się rozliczył a uwagi zgłosił ekipie montującej napęd bramy

 

podszedłem do ekipy i powiedziałem że daję 9 tys i resztę rozliczę jeśli zostaną dokonane poprwaki oraz znikną ślady z gresu , oni że ok i że mam rację ale żebym tego nie mówił szefowi

 

pojechali w zeszłym tygodniu i cisza ,żadnego odzewu ze strony tej firmy nie dopominają się o pieniądze itd , umowy nie mieliśmy żadnej ale mam niedosyt moralny , kto tu jest nie fair ? mi to szczerze mówiąc finansowo odpowiada bo pomaluje z rodzinką w jeden dzień to ogrodzenie (koszt farby 100 zł) ślady na gresie przeżyje nie są tak drażniące bardzo

 

chodzi mi o to moi drodzy czy powinienem dzwonić do tego faceta czy nie , czy to on powinien się upomnieć , takie małe rozważanka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...