Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje drzwi zewnętrze, które mógłby polecić ze względu na bezawaryjność w garanicach do 1500 zł, raczej nie drewniane.

A czemu nie drewniane?

Ja mam drewniane właśnie ze Stolbudu Włoszczowa, z montażem 1700 - bez uwag, poza tym, że przyjechały z lekka naruszone, ale firma przyciśnięta naprawiła o tyle o ile. Trochę sie opuściły po roku użytkowania przez różnych budowlańców, ale to nie problem bo mają b. duże możliwości regulacji. Nic się nie paczy, przylegają tak jak pierwszego dnia, choć wejście od północnego zachodu, czyli zbiera każdy wiatr i deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ostatnio bylo, ale nie moge znalezc...

poradzcie prosze w sprawie INSTALACJI ODGROMOWEJ. ...

 

Chcialbym napisac Wam ogolnie odnosnie instalacji odgromowej, aby nie zwedli Was wykonawcy byle gadka:

1) Przedewszystkim unikajcie aktywnej ochrony odgromowej. Wykonawcy zwykle mowia przez telefon cene polowy instalacji normalnej aby zlapac klienta, choc wydaje mi sie, ze koszty sa u nich chyba jeszcze mniejsze.

Trzeba unikac, bo nie spelnia pelnych wymagan i jest kilka bledow w teorii wyjasnianiu jej skutecznosci i oraz stosowanym wykonastwie :evil: !

Hasła, ze dopuszczono ja w normach tak "doskonalych" normach Francuskich czy USA wcale nic nie znaczy.

 

Jedyna sensownie dzialajaca aktywna ochrona odgromowa byla jedna z metod stosowanych we Francji, polegajaca na umieszczeniu malej ilosci izotopu na sztycy ponad chronionym budynkiem. Material ten co kilka lat trzeba bylo wymieniac. Ze wzgledu na klopotliwa promieniotworczosc zrezygnowano (lub rezygnuje sie) z tego rozwiazania.

 

2) Piorunochron jest bardzo dobra rzecza, ale to jest urzadzenie do sciagania piorunow. Jezeli bedzie zle wykonane moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku :roll: W zaleznosci od wymaganego stopnia ochrony normy wprowadzaja kilka stopni wymaganej skutecznosci ochrony - im lepsza tym drozej kosztuje

 

3) Przy wykonywaniu instalacji dopilnujcie zrobienie pomiaru rezystancji uziemienia i czy jego rezystancja jest wystarczajaco niska (bez lania uziomu solona woda!).

 

4) Bardzo dobre i zalecane (przez normy i wykonawcow) sa uziemienia otokowe jednak jezeli grunt jest bardzo suchy to uziemienie nie musi byc wcale takie skuteczne wtedy lepiej jest wbic pionowe sztyce (np. Galmarowskie).

 

5) Nalezy tez pamietac, ze piorunochron to nie wszystko. W budynku powien byc zabezpieczony sprzet elektryczny aparatura przeciw przepieciowa - np. ochrona od uderzenia piorunem kilkaset metrow od bydynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o roletach wyslalem dlugiemu.

 

Ja mam podbitke z PCV. Wybralem polska firme Ergis . Ergis oferowal ta podbitke w kolorze brazowym i bialym. Na zewnatrz tylko bialy; brazowy szybko odbarwial sie.

 

Zwykle podbitka montowana jest do 2 desek/beleczek mocowanych wzdluz okapu i listwy mocowanej do sciany. Ja jednak wybralem rozwiazanie polegajace na kontrukcje na tzw. "bockach" czyli bez listwy mocowanej na budynku.

 

Na ergisy nie moge powiedziec zlego slowa, ale nie mam porownania z inna podbitka. Na pewno Marleya bedzie najpepsza.

 

Mam dobrego wykonawce, musze go poszukac i wstawic na liste polecanych, ale jezeli sie nie bede odzywal a bedziiecie chcieli namiary to napiszcie prosze przypomnijcie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem komuś nie została po budowie jakaś koza? ;)

 

Chętnie bym się jakąś zaopiekował, mam dla niej dużo pozostałości drewnianych do pożarcia :lol: :lol: :lol:

 

Moze lepiej zapros grupe łódzką na ognisko? :D

 

Tym bardziej, że niektórzy mają rzut beretem 8) , niektórzy wiedzą jak dojechać ... :wink:

Popalimy, nie tylko deski :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam barierek --- ładnych

balkonów w prawdzie nie mam ale mam drzwi balkonowe :)))

i muszę takie barirki antywypadnięciowe zamontować

Znaczy, rzygowniki? :lol:

Boskie barierki robi jeden gość, niestety trochę daleko ma warstat, bo w Bieszczadach. Ale jeśli masz więcej tego to może się opłaca, zrobił śliczne poręcze do schodów i jeszcze kawałek barierki w domu naszych znajomych i wziął za całość 2 kPLN z montażem :o Wiem, że jedna pani pofatygowała się ze Śląska, i jej się opłaciło.

Barierki robi też mój sąsiad Bielecki, ale nie wiem jak stoi cenowo - podjedź do Kuźni w Kopance i zbadaj temat, można się trochę targować ;)

Do Bogusia mam taki: 604-758-675. Jeśli sobie zmienił, to współczuję obecnym właścicielom tego numeru, bo przy mnie regularnie wisiał na telefonie, co chwilę ktoś wydzwaniał :lol: - może miał chłopak dosyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie ile placi sie teraz kamieniarzowi z materialami lub bez? Na innym forum znalazlem cene 80...100zl/m2. Czy przy stopniach liczy sie od metra?

 

Czy mozecie podac namiary na sensownych kamieniarzy? Ten z ktorym rozmawialem, cokolwiek powiedzial to nieprawidlowo :o - tylko tyle ze pewnie mowil 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową Długiego wklejam tu też ostrzeżenie przed moim wykonawcą- OSZUSTEM. Nazywa się SZYMON Z. z Głowna 0790 573 983 ,519 807 752

Zatrudniał ludzi ale im nie płacił więc sobie poszli.Dałam mu kilka mniejszych zaliczek, reszte nakradł sobie sam (wełnę,kafelki,kratki,armaturę). W sumie kilkanaście tysięcy strat i rozgrzebana robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bogusia mam taki: 604-758-675. Jeśli sobie zmienił, to współczuję obecnym właścicielom tego numeru, bo przy mnie regularnie wisiał na telefonie, co chwilę ktoś wydzwaniał :lol: - może miał chłopak dosyć :wink:

 

Sierota jestem, źle wykręciłem :oops: :roll:

Numer się zgadza, już na koniec września "się zaklepałem" 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...