Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was,

 

szukam wspolnika :)

Kladziemy kamien granitowy na podjazdach i przez "zmiany" i "ulepszenia" moich wykonawcow :evil: :evil: za chwile mi go zabraknie, a powinno zostac gdyby trzymali sie moich rysunkow (musielismy sporo poszerzyc wjazd), bo go przesuneli zamiast robic jak chcielismy) :evil: :x wrr

 

Efekt jest taki, ze szukam wspolnika - moze ktos chcialby takowy kamien, ale nie oplaca sie brac mniej niz calej wywrotki 25 ton (transport drozszy niz kamien!) - wiec powiedzmy ok 5 ton chcialabym zrzucic u siebie, reczte by ktos chcial?

Taki transport kosztowal mnie 2450 zl, wiec wraz z transportem tona kamienia to niecale 100 zl (z tony mozna ulozyc ok 5-7m2 - tak nam wyszlo). Dla porownania - kostka betonowa jest 3-4 x drozsza!!! :o :o

ZAPRASZAM

Tak to wygladalo u mnie, teraz laczymy oba pasy wrr i przesuwamy w strone sasiada..

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/D56P4cjxRMRMmllOkX.jpg

http://www.allegro.pl/item438237694_nieregularna_kostka_granitowa_lupek_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uściślę tego geodetę, to co napisałam. Każde przyłącze na działce musi być wrysowane w mapkę. Jeżeli robi je firma, to naogół daje też mapki powykonawcze, bo mają swoich geodetów. Ja jednak wodę i prąd kopałam sama (znaczy koparką) i takowych mapek nie miałam. Więc musiał je nanieść geodeta w ramach inwentaryzacji powykonawczej. A to kosztuje ekstra. Dlatego mówię, że 800 to może drogo, bo u mnie tyle wyniosła mapa domu plus media. Sam dom byłby mniej, choć nie wiem o ile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, albo ja nie rozumiem, albo co. Dlatego aż sprawdziłam.

Przyłącza robiły mi firmy, żadnych map nie dały!!

Wszystkie przyłącza mam na jednej mapie inwentaryzacji powykonawczej.

Domu i przyłączy. Chyba cosik przepłaciłaś http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Albo miałaś osobne projekty domu i przyłączy. Ja miałam projekty przyłączy razem z projektem domu. I pozwolenie na budowę domu obejmowało przyłącza.

Z tym, że oczywiście Elektrownia i Gazownia same robią projekty w ramach opłaty za przyłączenie do sieci. Ale tak, czy siak tych projektów nie widziałam na oczy. Ani ich geodezji powykonawczej jeśli takową robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącza to jedno a to co na działce, to drugie. Ja mówię o tym, co na działce, nie o przyłączach.

Ponieważ gaz i kanalizację robiły mi firmy, to oni zadbali o inwentaryzację powykonawczą tego co na działce. do każdego medium był geodeta i dostałam od nich mapki. To znaczy oni je dostarczali do geodezji, ale widziałam, że robili. Ci geodeci to u nas szwędali się ciągle....

Ponieważ prąd i wodę kopaliśmy sami, to musiał to nanieść geodeta wynajęty przez nas bezpośrednio. I on dawał to do geodezji łącznie z domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przyłącza do działki jak i te doziemne na działce robiły mi firmy.

Inwentaryzacja powykonawcza, za którą zapłaciłam dotyczyła domu i przyłączy wewnątrz działki. Wszystko razem na jednej mapie.

 

Powiedz lepiej, czy masz już adresy ogrodników? czekam na nie, bo muszę kupić 100 sadzonek ligustru a koło mnie jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liguster kupowałam wiosną w internecie. Ale kiepsko rośnie.

U ogrodników nie byłam, nie mam czasu jechać bo cyklinujemy parkiet. A poza tym pogoda taka podła, że mi się nie chce nawet do ogrodu wyjrzeć :-?

teraz ma być cieplej, to się przejadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liguster kupowałam wiosną w internecie. Ale kiepsko rośnie.

 

A ja kupiłam latem dwie sadzonki u ogrodnika i rośnie tak ładnie, że to zachęciło mnie do posadzenia więcej.

A w internecie nie kupię już dużej ilości sadzonek, bo z 400 posadzonych Brabantów zostało mi 20, reszta uschła http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif korzenie były przesuszone i nic nie dało się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy 1500 zł. za zrobienie przyłącza wody z ulicy do domu (wykop ok. 6 m-7m, wcinka i zawór, bez licznika) to drogo ?

Moim zdaniem niedrogo.

 

Dzięki, już się zdecydowałem. Na zimę zbuduje kurhanik z trocin i styropianu dla rury z wodą w garażu. :wink:

Na wiosnę nie będę się już tym musiał martwić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam gorącą prośbę, powiedzcie mi czy ktoś z Was budował z Kozłowickiej cegły? (jeśli tak lub nie, to co o niej sądzicie?) – bo się guzik znam a facet na składzie odradza Porotherma :-? ?? Co jest?? Chce mi wcisnąć bubel?? Czy faktycznie lepsza??

 

Cały dom z PTH i na ten temat mam dobre zdanie, zdażały sie pokruszone, ale to norma. Ogólnie spoko.

Z kozłowic mieliśmy maxa na ściany garażowe - po-ra-cha :evil: Bardzo kruchy i nierówny. Ale kupowany w "ciężkich" czasach początku roku ubiegłego, więc zrzucam na niedbałość i szybkość produkcji ... :roll:

Ale po wymurowaniu ściany stoją, nic nie pęka. I tak nie widać bo pod tynkiem :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam gorącą prośbę, powiedzcie mi czy ktoś z Was budował z Kozłowickiej cegły? (jeśli tak lub nie, to co o niej sądzicie?) – bo się guzik znam a facet na składzie odradza Porotherma :-? ?? Co jest?? Chce mi wcisnąć bubel?? Czy faktycznie lepsza??

 

Cały dom z PTH i na ten temat mam dobre zdanie, zdażały sie pokruszone, ale to norma. Ogólnie spoko.

Z kozłowic mieliśmy maxa na ściany garażowe - po-ra-cha :evil: Bardzo kruchy i nierówny. Ale kupowany w "ciężkich" czasach początku roku ubiegłego, więc zrzucam na niedbałość i szybkość produkcji ... :roll:

Ale po wymurowaniu ściany stoją, nic nie pęka. I tak nie widać bo pod tynkiem :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

 

Ja wprawdzie też mam dom z PTH ale tylko cena ważyla . Gdyby nie to to budowal bym z Kozlowic . Pustak równy dobrze wypalony ,każdy dzwoni. Mają trochę tlustą glinę i ciężkie do tynkowania ale już ból tynkarza ,żeby dobry szpryc robil.

Kozlowice to teraz jest CRH więc firma zobowiązuje ;)))

Jak cena dobra to bierz ,albo pochwal najpierw się po ile Ci oferują ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maxa z kozłowić. To znaczy mam dom z maxa. cegła jak cegła, innej nie miałam więc nie porównam. Nie miałam pokruszonych na paletach, pustaki równe, łałdnie kolorowe, co chcieć więcej?

Acha twarde są. teraz to czujemy, jak trzeba wbijać gwoździe. Niby to pustak, a jak się coś wbije, to wisi. A jak mam działówki z BK, to gwożdzie z nich wyłażą, kwiatek mi spadł, choć małż jakieś specjalnie coś tam wbijał :o

Poroterm jak ktoś buduje ścianę 2W nie ma sensu bo też kruchy. Chyba że tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porażka to byly Plecewice 8)

Potwierdzam, każda w innym kolorze i o innych wymiarach, popatrzcie na foty w moim dzienniku :-?

mam identycznie, Plecewice nierówne, krzywe, nawet paletyzowane były gorzej niż Kozłowice, ale jak próbowałem wykręcić 6 kołków fiszer ze ściany to zmarnowałem całkowicie śrubokręt, pustaki twarde jak prawdziwa cegła, nie to co PTH czy BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...