Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

mam problem ekologiczny ze zbiornikiem na wodę (taki baniak 1000l stosowany na budowie)

 

woda mi w nim zakwitła! mimo, ze ją spuściłam to baniak w środku jest zielono-brunatny,

 

Czym go w środku umyć?

dodam, że dojście do ścianek w środku - nawet mopem jest znacznie utrudnione :evil:

 

pomożecie? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pewno sprawę załatwiłby jakiś preparat chlorowy... ale ekologicznie to to nie będzie, bo gdzieś tą wodę trzeba będzie wylać :-? Może w takim razie jakiś preparat z aktywnym tlenem...

Natomiast pewne jest, że wyeliminujesz glonienie (albo przynajmniej znacznie spowolnisz) odcinając dostęp światła do twojego zbiornika. Owiń go jakąś tekturą albo grubą, czarną folią i usuń ze słoneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poczytalam ale i tak glupia jestem. Szkoda ze za ten certyfikat bedziemy musieli w przyszlym roku robic nie tylko na nasz budowany domek, ale tez za mieszkanie ktore bedziemy sprzedawac...

Pytanie ktore pewnie powinnam przeslac do Ciebie na priv - jak docieplony masz swoj domek (bo wiem ze ma byc 3litrowy) i o ile lepiej niz nasz przyszly ;)(15 cm styro na podlodze, sciany 3w w sumie 42 cm w srodku w tym 10 cm styro, cegla max (kozlowicka chyba). Strop 10 cm welny plus 15 cm pod dachem. Rekuperator z GWC i PC 9W) Dzieki, moze byc na priv (bo dziennika i komentarzy chyba nie masz?)

 

I jak to sie ma do certyfikatu energetycznego. Spytalam juz w tamtym watku... Bo w sumie to ze mamy PC i reku z GWC bedzie trzymalo nasze rachunki za ogrzewanie- czyli prad tutaj- na relatywnie niskim poziomie (chyba ze cena za energie elektryczna poszybuje w kosmos).

Ale zapotrzebowanie na energie to zapotrzebowanie i nie uwzglednia chyba (czy sie myle) JAK sie ogrzewa, tylko ILE potrzeba pradu/wegla czegostam zeby ogrzac, przy takiej a takie grubosci scian i izolacyjnosci.

Juz cala glupia jestem... dzieki

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze za ten certyfikat bedziemy musieli w przyszlym roku robic nie tylko na nasz budowany domek, ale tez za mieszkanie ktore bedziemy sprzedawac

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5654485,Bedzie_kara_za_brak_swiadectwa_.html?skad=rss

w najnowszym projekcie rozporządzeniu nie ma mowy o karach za brak certyfikatu, więc jeśli go nie zrobisz to i tak nic się nie stanie, czy pojawią się w przyszłości jakieś kary ?? być może ale kiedy to się stanie za 2 czy za 3 lata nikt nie wie ??

PS mieszkanie możesz też sprzedać oficjalnie 31,12,2008 a faktyczną transakcję sfinalizować później

jak docieplony masz swoj domek (bo wiem ze ma byc 3litrowy)

mniej więcej 2 razy grubiej od twojego 20 cm styropianu na ścianach + 30 na suficie, ale ja dostanę punkty ujemne za ogrzanie prądem lub węglem a ty masz punkty dodatnie za PC więc pewnie będziemy mieli identyczna klasę C chyba że znowu się coś zmieni i będą oceniać tylko zużytą energię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcarol, dziękuję kobieto, za chęć pomocy. Mruva może i chciał, ale telepatycznie i na dodatek hurtowo, bo nie zadzwonił :wink: No nic, każdy

ma swoje kłody ( jak by je wykorzystać , te kłody, na krokwie ? :) )

 

Mruva odpowiedział/a na wszystkie meile ale nie przypomina sobie aby ktokolwiek podawał swój numer telefonu, no chyba, że mruva ślepa jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcarol, dziękuję kobieto, za chęć pomocy. Mruva może i chciał, ale telepatycznie i na dodatek hurtowo, bo nie zadzwonił :wink: No nic, każdy

ma swoje kłody ( jak by je wykorzystać , te kłody, na krokwie ? :) )

 

Mruva odpowiedział/a na wszystkie meile ale nie przypomina sobie aby ktokolwiek podawał swój numer telefonu, no chyba, że mruva ślepa jest :D .

 

Sprawdził/a nie ma info od Tula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...