Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam informacji o cenie usługi za tynki zewnętrzne oraz układanie kostki brukowej. Jak fachowcy się teraz cenią ?

 

Mi właśnie kończą kłaść kostę .

- pierwszą ekipę pogoniłem bo byli tak nie słowni ze nie wytrzyamałem fakt była tańsza 25 zł m2

- teraz mam drugą niestety jest droższa 35 zł , ale jak na razie jest ok ( aby nie zapeszać )

 

W przekroju poszukiwań miałem propozycje od 25 do 60 zł za 1m2 samej robocizny .

 

A jak by ktoś szukał to jest fajny bruk klinkierowy ( prawie pełna gama kolorów , no może poza niebieskim) w cenach od 70-90 zł m2 w Domco. A twardy ze moi spece musieli specjalną tarczę kupić bo ta djamentowa do betonu nie dawała rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

- teraz mam drugą niestety jest droższa 35 zł , ale jak na razie jest ok ( aby nie zapeszać )

 

To jak już skończą i będziesz zadowolony to się pochwal namiarami :p

I co wchodzi w ten koszt, tylko położenie kostki, czy ew. wykorytowanie, narozniki, itp ... ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- teraz mam drugą niestety jest droższa 35 zł , ale jak na razie jest ok ( aby nie zapeszać )

 

To jak już skończą i będziesz zadowolony to się pochwal namiarami :p

I co wchodzi w ten koszt, tylko położenie kostki, czy ew. wykorytowanie, narozniki, itp ... ?

 

pozdrawiam, majki

 

krawężniki niestety płatne dodatkowo 5 zł za metr ,

główne korytowanie zrobiła koparka , extra 150 zł , cześć musieli korytować sami , ale za to już nie liczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawężniki niestety płatne dodatkowo 5 zł za metr

Mój pan brał 30 zł/m2 kostki plus 30 zł/mb obrzeża z tego co pamiętam, więc Twój wychodzi nieco taniej. Robił nieźle, ale miał poprawić kawałeczek i niestety "zapomniał".

 

taniej nie zawsze znaczy ze taniej , a tym bardziej ze lepiej

wczoraj pochwaliłem moich i proszę , dziś mają pierwszą poprawkę bo ułozyli wzór nie dokońca tak jak chciałem (chcieli sobie oszczędzić pracy i czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie mogę kupić bloczki fundamentowe od producenta za rozsądną cene? Nie upieram się na producenta, ale wydaje mi się, że tam będzie najtaniej. Znalazłem na tablicy ogłoszeń jedynie namiar na Dąbrówkę k/Zgierza. A może ktoś kupował w ostatnim czasie i ma rozeznanie co do cen.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Witam,

Jeśli się nie spóźniłam bloczki kupowałam w beton-serwis (jest post na tablicy) Konstantynów : piękne, ciężkie równe i tanie 2,6 zł

( jakość bloczków - na 500 dostarczonych - 500 CAŁYCH!!! - cholernie twarde, ciężko je przeciąć ...można je wywrotką dowozić :lol: )

Zresztą koleś ma wszystko po sam dach(i dach - też chyba) a ceny - rewelacja!!!

 

namiar na Pana Daniela - firma BETON SERWIS : 606 200 318 - szczerze polecam!!!!!!!! ( Walenciak jest drogi...ale ciiiii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOTKANO

 

SPO - TKAN - KO !

SPO - TKAN - KO !

SPO - TKAN - KO !

SPO - TKAN - KO !

SPO - TKAN - KO !

SPO - TKAN - KO !

 

:D

 

Mając w pamięci ostatnie umawianie : niech ktoś autorytatywnie stwierdzi gdzie i o której. Kto będzie mógł i chciał - to będzie :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

Budujemy z moją żonką w Tuszynie pod Łodzią.

Moze to za wiele powiedziane bo niedawno nabyliśmy działkę i staramy się o prąd i wodę. I szukamy optymalnego projektu aby złożyć papiery o PNB.

 

Szukamy jednak już murarza na czerwiec-lipiec 2009.

 

Może macie jakieś dobre ekipy które możecie polecić?

Podzwoniłem już troszkę z poleceń w innym watku forum ale ciężko jest z terminami :/

 

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie do Szanownych budowniczych - potrzebuję wszelkie za i przeciw umiejscowienia kuchenki gazowej w rogu kuchni :)

Na Wnętrzach znalazłem coś takiego:

Nigdy więcej nie zrobię kuchenki w rogu. Choćby nie wiem co! Otóż - w praktyce okazało się, że przy takim układzie:

 

1. Pichcić może tylko jedna osoba. Druga - choćby chciała tylko pomóc - nawet nie ma jak! Chodzi mi głównie o sytuacje, w których potrzebna jest trzecia ręka: wlewamy powoli olej i śmietanę ucierając sos. Gdyby przywierał - unosimy naczynie.

 

2. Kompletnie nie można zajrzeć do garnka w rogu (po przekątnej). Za daleko.

 

3. Trudniej wykonać okap. W zasadzie tylko samodzielnie.

 

Ale za to:

 

1. Róg jest 100% wykorzystany. Blat w rogu nie jest bowiem blatem roboczym tylko blatem magazynowym.

 

Mówię oczywiście o takiej zwykłej chamskiej kuchence w rogu a nie designerskich rozwiązaniach ścinających róg.

Może się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam :)

Przekształcamy z mężem zakupiony w okolicach Aleksandrowa dom rekreacyjny na dom całoroczny. W chwili obecnej jesteśmy na etapie kończenia stanu surowego zamkniętego, w przyszłym tygodniu wstawiamy okna i drzwi wejściowe. Mamy GW, roboty zaczęły się dokładnie 14 maja b.r. od minowania fundamentów, bo okazało się, że fundamenty mają całe 30cm, choć wg projektu i opisu do niego powinny mieć 100cm.

Na ten moment spokojnie mogę polecić dostawcę pokrycia dachowego - jest to wspomniana tu już firma Zamek z ul. Brukowej. Wybrane przez nas pokrycie z racji lekkiej konstrukcji budynku to gont bitumiczny Isola.

 

Mam związane z tym pytanie, czy ktoś z Was zetknął się z wykonawstwem pokryć w wykonaniu firmy Bud-System p. Michał Adamiak z Łodzi? Chciałabym poznać opinie nt. jakości pracy tej ekipy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało ludzi u nas ma gonty...

Firma nawet dobra w blasze może sch..ić gonty itd... Z drugiej strony podobno łatwiej je położyć. Nie wiem...

 

 

A spotkanie znowu w piątek????

Ja do 20 pracuję. Na Dowborczyków. Jak zrobicie gdzieś daleko, to przy obecnych wykopkach dojadę na 22 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Gdzie kupić listwy startowe do styropianu 16cm?

Patrzyłem na Allegro i tam znalazłem max. 150mm.

Wysłałem emilka do Murzimer`a w Aleksandrowie, ale jak na razie bez odzewu.

Może jakieś inne rozwiązania znacie? Któryś wykonawca mówił mi kiedyś o jakimś mocniejszym kątowniku zamiast tej listwy.

pozdrawiam ciepło

GF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...