Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja swoje mieszkanie wynająłem - mam na ponad pół raty kredytu. zawsze coś z tego jest - takie zabezpieczenie na przyszłość.

 

Tez sie nad tym zastanawiamy, tyle ze po przeprowadzce trzeba bedzie do stolicy i tak przyjezdzac pilnowac wynajetego mieszkania i sciagac haracz (no chyba ze bedzie przelew na konto, wszystko zalezy komu sie wynajmie)...

 

ale pewnie na tym stanie, bo frank juz tak wysoko, ze splacajac kredyt w zasadze realizowalibysm srate rzedu 30 tys zl gdyby splacic teraz, kredyt bralismy gdy frank kosztowal 2,2 zl, a teraz... :( zalamka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tych waszych kłopotach ze spieniężeniem dotychczasowych mieszkanek doszedłem do wniosku, że to i tak lepiej niż u mnie...

Mieszkanie sprzedaje się raz i po sprawie a ja ze swoim problemem walczę już od 11 lat :wink:

Poprzedni właściciel mojej działki w przypływie szaleństwa obsadził ją świerkami. Kiedyś na początku usiłowałem je policzyć - wyszło mi coś między 750 a 800szt. :D

 

No więc może czas, żebym i ja się tu ogłosił :wink: :

 

Odsprzedam świerki srebrne (właściwa nazwa gat. to świerk kłujący). Obecnie mają wysokość 1,5-5m, ale nadal rosną (niestety) :wink: :lol:

Jeśli znajdzie się chętny do przygarnięcia choćby kilku sztuk - zapraszam. Inaczej marny czeka je koniec: niektóre żywot zakończą już tej Wigilii :wink: :lol:

Mam też pojedyncze (nadwyżkowe) sztuki innych roślin własnej "produkcji".

 

...na nowego właściciela czeka też tymczasowa skrzynka przyłącza energ. tzw. "erbetka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odsprzedam świerki srebrne (właściwa nazwa gat. to świerk kłujący). Obecnie mają wysokość 1,5-5m, ale nadal rosną (niestety) :wink: :lol:

Jeśli znajdzie się chętny do przygarnięcia choćby kilku sztuk - zapraszam. Inaczej marny czeka je koniec: niektóre żywot zakończą już tej Wigilii :wink: :lol:

Mam też pojedyncze (nadwyżkowe) sztuki innych roślin własnej "produkcji".

 

...na nowego właściciela czeka też tymczasowa skrzynka przyłącza energ. tzw. "erbetka"

 

Ojej, marzę o choince. Nawet 2 czy 3. Szkoda, że mam taką małą działkę, wzięłabym całe 800....

Ale jak taki duży zniesie przeprowadzkę? trzeba by chyba takie 1,5 m max.

w tym tyg nie dam rady, ale w weekend czy w przyszłym możemy pomyśleć. Ustal cenę :D

Aj, ale gdzie ty masz te świerki, daleko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedam świerki srebrne (właściwa nazwa gat. to świerk kłujący). Obecnie mają wysokość 1,5-5m, ale nadal rosną (niestety) :wink: :lol:

Jeśli znajdzie się chętny do przygarnięcia choćby kilku sztuk - zapraszam. Inaczej marny czeka je koniec: niektóre żywot zakończą już tej Wigilii :wink: :lol:

Mam też pojedyncze (nadwyżkowe) sztuki innych roślin własnej "produkcji".

 

My na pewno weźmiemy. Ustal tylko cenę.

Reszta na GG ( wieczorem ), albo priv.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i praktycznie jest tak, że nie starają się wcale. Co jest wszystkich, jest niczyje.

Wiesz co, to podrzuć mi namiary na gostka, bo ztcw metody dotychczas stosowane nie przynoszą efektu, więc może czas na zmiany? ;-)

pzdr

pk

 

Swoje mieszkanie sprzedałem w lutym tego roku ,po 3 miesiącach próby sprzedaży drastycznie obniżyłem cenę i pewnie dlatego sprzedało się w tydzień , na poczatku za mieszksanie na górnej 48 m2 4 piętro bez windy , do remontu zażyczyłem sobie coś ok 190 tys :D , nawet nikt nie zadzwonił , obniżyłem później na 170 tys i również cisza , w efekcie koncowym obnizyłem cenę do 155 tys i sprzedałem niemal od razu , i szczerze mówiąc dobrze zrobiłem bo teraz jest wiele fajniejszych mieszkań za taką kasę , wystarczy przejrzeć gratkę internetową.

 

Wszystko wskazuje na to że chyba jeszcze troche stanieją mieszkania , więc może pomyslcie o obniżeniu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w miarę szybko informację gdzie kupowaliście styropian - oczywiście niedrogo.

 

Roboty na budowie nagle przyspieszyły :D :o :-? i mam zorganizować na środę czwartek styro z dodatkami :-? (dysperbit, siatka, kleje, folia)

 

a "mój" skład spoza Łodzi nie da rady czasowo mi tego dowieźć :cry:

 

więc POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w miarę szybko informację gdzie kupowaliście styropian - oczywiście niedrogo.

 

Roboty na budowie nagle przyspieszyły :D :o :-? i mam zorganizować na środę czwartek styro z dodatkami :-? (dysperbit, siatka, kleje, folia)

 

a "mój" skład spoza Łodzi nie da rady czasowo mi tego dowieźć :cry:

 

więc POMOCY

 

Casto i liro w Łodzi był ostatnio po 118 zł 1m3 , wiem bo kupowałem

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w miarę szybko informację gdzie kupowaliście styropian - oczywiście niedrogo.

 

Roboty na budowie nagle przyspieszyły :D :o :-? i mam zorganizować na środę czwartek styro z dodatkami :-? (dysperbit, siatka, kleje, folia)

 

a "mój" skład spoza Łodzi nie da rady czasowo mi tego dowieźć :cry:

 

więc POMOCY

w castoramie z ich transportem. nawet niezłej firmy mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprzejmnię" donoszę ,że dziś się zamknęliśmy i niniejszym stan surowy zamknięty osiągnęliśmy !!!!! Bosheee jak to długo trwało !!! No ale jest , okna są , daszek też , drzwi wejściowe -hehehe - ale są , pozostałe wejścia zabite na amen :) ech żeby tak już móc zamieszkać.

Dziś byli na montażu panowie z Abatexu - nie mam co narzekać, z dotychczasowych oględzin wszystko się zgadzało, kolory i wymiary i sposoby otwierania. Sprawnie poszło im z montażem 14 okien w 6 godz. Ponadto włączyliśmy alarm, co by tych wspaniałych okienek nikt nie buchnął. Teraz czas na CO i Wod.- Kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak się interes zaczął rozkręcać :wink: :lol: , to mnie akurat internet uchlastali :evil: . Piszę gościnnie - od kumpla. Będę próbował tu zaglądać, ale muszę uważać bo mnie za którymś razem do chałupy nie wpuszczą :wink: .

Prawdopodobnie "normalną" łączność ze światem będę miał dopiero w połowie przyszłego miesiąca.

 

Michał i Karolina - wy namiary do mnie macie, to jakby co -dzwońcie. Powiedzmy z 1-dniowym wyprzedzeniem jestem w stanie dostosować się do każdego terminu.

 

Ewa, największy świerk, którego przesadziłem 3 lata temu miał ok. 5m i rósł w moim obecnym salonie :lol: . Poszedł do znajomego, więc czasem mogę go odwiedzać - nadal żyje i ma się dobrze, ale wykopanie go kosztowało nas pół dnia roboty :wink: .

Zaraz odpiszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm,

oczywiście buduje dom

i przyznam że to da mnie ogromne wyzwanie,

mój dobry kumpel który ma za sobą budowę podpowiedział mi że na tym forum mogę uzyskać kilka cennch rad za co będę wdzięczny...

sam też chętnie pomogę...

do rzeczy, jestem na etapie izolacji pionowej fundamentów, ponieważ wybudowałem sporą piwnicę którą chcę dobrze docieplić i ochronić przedewszystkim przed wilgocią, nie wiem jaki materiał isę do tego najlepij nadaje, mój majster polecił mi IZOLBET A, ktory pomaluję dwa razy i potem jeszcze folię budowlaną 0,3.

może ktoś bardziej doświadczony zechce się podzielić i podpowiedzieć co nie co za co z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprzejmnię" donoszę ,że dziś się zamknęliśmy i niniejszym stan surowy zamknięty

Gratulacje :) Jesteśmy na podobnym etapie w takim razie. Od wczoraj intensywnie obkładają nam dom styropianem i idzie im to za...iście szybko, wczoraj wstawili nam okna - też bardzo sprawnie - 10 okien w niecałe 4 godziny (Makarski), pojutrze wstawiają drzwi wejściowe, a dzień później montujemy na razie na kablach czujki i uruchamiamy monitoring. Tylko z dachem się ekipa bawi, przez 2 tygodnie położyli papę podkładową na całości i zrobili obróbki blacharskie, bardzo elegancko zresztą. Wczoraj wstawili okna dachowe i zaczęli kłaść gont (tak z 4m2 położyli) - dziś na dach nie weszli z racji "smarkatej" pogody.

Qrcze, chyba się wezmę za ten dziennik, będzie kompletnie i po kolei ;)

 

Mam pytanko o procedurę odzysku VATu z faktury za materiały. Ktoś to już robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...