Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my zrobiliśmy koszty wstępne / działka , projekt,architekt,wypisy z gruntów, geodeci / no i oczywiscie dodatkowo jest też dział wydatki różne w których lądują dziwne dodatkowe nadspodziewane koszty /których do jasnej niewymownej jest niestety dużo/

zaczynamy poważny bój z kominkiem i drzwiami wejściowymi / znów musze objeździć wszystkie punkty i wybrac ... swoja drogą koszty poruszania sie po mieście też są niezłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupowiczów. Dostałam orientacyjną cenę z fundament (jutro mam spotkanie by doprecyzować wycenę)-robocizna fundamenty, ja zamawiam tylko materiały (nie interesują mnie maszyny, humusy itp).

 

Czy cena 150 zł za metr bieżący jest wygórowana?

 

pozdrawiam

caramba4u

 

Ale doprecyzuj proszę : robocizna i materiały, czy sama robocizna :o

No i ustal dokładnie co w tą cenę wchodzi ...

I to są same fundamenty : do tego osobno ocieplenie i zasypanie piachem ?

Moim zdaniem drogo na "pierwszy rzut oka" :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupowiczów. Dostałam orientacyjną cenę z fundament (jutro mam spotkanie by doprecyzować wycenę)-robocizna fundamenty, ja zamawiam tylko materiały (nie interesują mnie maszyny, humusy itp).

 

Czy cena 150 zł za metr bieżący jest wygórowana?

 

pozdrawiam

caramba4u

Nie rozumiem. Masz na myśli wymurowanie fundamentu czy zdjęcie humusu, wykopanie pod ławy, zalanie ław, izolacja pozioma, wymurowanie fundamentu, posmarowanie go 2 razy dysperbitem czy innym mazidłem i zasypanie wewnątrz pisakiem?

 

Mam nadzieję, że to drugie. Jeżeli tak, to moje koszty były ok 3500 zł (robocizna), w tym 3 razy koparka (humus, wykop i zasypanie). Dysperbitem malowaliśmy sami. Miałam tych fundamentów z 50 mb. Ty masz więcej fundamentów i więcej do wybierania / zasypania (parterówka), powiedzmy o połowę więcej (ja miałam ok 70 m2 ty masz pow 100) - to daje 5000. Powiedzmy ja miałam baardzo taniego murarza. Umów się, że w tym wylanie chudziaka i będzie cena przyzwoita :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść, że ekipa od przeprowadzek sprawiła się elegancko. jJOANA naprawdę nie miałaś się co stresować :)

Nie było mnie przy tym osobiście, bo mnie lekarz wsadził do szpitala na 2 dni, ale mój małżonek jest z nich baaardzo zadowolony. Na czas, kulturalnie, dobrze przygotowani (duża ilość koców, taśmy do mocowania) i skorzy do pomocy. I wszystko to w dobrej cenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiony z tablicy ogłoszeń]

 

a ja mam pytanie czy ktoś z was mógłby mi polecić jakąś dobrą ekipę która wykonuje tynki ręcznie?

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik50413.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mada Lena,

a skad ta grupa przeprowadzkowa? Bo mi sie szykuje grubsze wozenie na trasie stolica-pabianice...

A w szpitalu masz neta? Zdrowiej!! (rozumiem szpital ze wzgledu na ciaze?)

Pozdrawiam,

Karolina

 

Ogłaszają się na allegro, od jJOANY dostałam linka do aukcji i tak się z nimi skontaktowałam. Myślę, że można też dzwonić bezpośrednio, ale właśnie w tej aukcji mają podane stawki w zależności od kilometrów. Pewnie ich wrzucę na polecaną listę, skoro przynajmniej dwie osoby z forum z nich skorzystały i są zadowolone.

Ze szpitala mnie wypuścili dzisiaj przed południem - mam nadzieję, że teraz to już udam się tam na poród :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak taki granit sie odsnieza? Chyba niespecjalnie?

kablem grzejnym zatopionym tuż pod nim

http://pp.allegro.pl/item508349049_kabel_grzewczy_src2uv_25w_m_435w_17_4mb.html

 

Dokładnie, albo maty grzewcze. Żona powiedziała, że bez takich mat na samym chciaż na wjeździe do garażu, to mogę zapomnieć o kostce ...

Szanuję jej wizję 8)

Kwestia tylko dobrego sterownika ( było nawet to omawiane na forum ), żeby "wyczuł" śnieg. Bo sam mróz może być, ale bez wody nie jest ślisko.

 

pozdrawiam, majki

 

A kojarzysz albo posiadasz link do tego watka?

Ja od 1,5 roku mysle, czym wylozyc schody...

...ale nie znalazlem dobrego wykonawcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Weszłam wczoraj na taras wuja i myślałam, że orła wywinę. Ma płytki, w założeniu antypoślizgowe. Lodowisko to nic przy tym, co jest u niego na tarasie.

Przeprosiłam się z myślą o jakiś kamieniach.....

No, nie na taras, po tarasie zimą nie chadzam, ale przed drzwi. Co by tu dać... Nie ma jakiś okładzin z piaskowca? Komponowało by mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak taki granit sie odsnieza? Chyba niespecjalnie?

kablem grzejnym zatopionym tuż pod nim

http://pp.allegro.pl/item508349049_kabel_grzewczy_src2uv_25w_m_435w_17_4mb.html

 

Dokładnie, albo maty grzewcze. Żona powiedziała, że bez takich mat na samym chciaż na wjeździe do garażu, to mogę zapomnieć o kostce ...

Szanuję jej wizję 8)

Kwestia tylko dobrego sterownika ( było nawet to omawiane na forum ), żeby "wyczuł" śnieg. Bo sam mróz może być, ale bez wody nie jest ślisko.

 

pozdrawiam, majki

 

A kojarzysz albo posiadasz link do tego watka?

Ja od 1,5 roku mysle, czym wylozyc schody...

...ale nie znalazlem dobrego wykonawcy ;)

 

A, nie ma sprawy :D

http://forum.muratordom.pl/jak-wyczaic-snieg,t147750.htm

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Weszłam wczoraj na taras wuja i myślałam, że orła wywinę. Ma płytki, w założeniu antypoślizgowe. Lodowisko to nic przy tym, co jest u niego na tarasie.

Przeprosiłam się z myślą o jakiś kamieniach.....

No, nie na taras, po tarasie zimą nie chadzam, ale przed drzwi. Co by tu dać... Nie ma jakiś okładzin z piaskowca? Komponowało by mi się...

 

Spoko, jak odpadną, to sie już ślizgać nie będziesz :wink:

A na poważnie : jakby kupić ( myślę, że powinny to nie być wielkie pieniądze ) resztki z jakiegoś składu kamienia, granitu, piaskowca, itp.

Mogą być kawałki nierówne, ułożyć ( przykleić ) do betonu taki "patchwork" ... :wink:

I może ciekawie wyglądać i śliskie takie nie będzie ...

Tak gdybam.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na poważnie : jakby kupić ( myślę, że powinny to nie być wielkie pieniądze ) resztki z jakiegoś składu kamienia, granitu, piaskowca, itp.

Mogą być kawałki nierówne, ułożyć ( przykleić ) do betonu taki "patchwork" ... :wink:

I może ciekawie wyglądać i śliskie takie nie będzie ...

Tak gdybam.

 

pozdrawiam, majki

 

Majki, wlasnie u siebie zaczelam myslec o czyms takowym, odpady granitowe leza po kladzeniu podjazdow. Ale ciekawe kto by mi to mial zrobic, moj wykonawca od podjazdu i wiekszosci reszty nie chce sie podjac (bedzie odpadac po kawalku po pierwszej zimie).. hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm idąc tym tropem jakby tak nawet nieduże kawałki (żeby wszystko za grube nie było) zatopić w jakieś masie cementowej... kleju.... Ale jest jedno ale - latem by wypadało móc to zmieść. A takie zatopione kawałki zmieść się nie dadzą, nie są równe.

 

Widziałam płytki piaskowcowe w necie, bodajże po 152 zł, chyba za m2. Trochę drogie... co by tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...