Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Tak dla ścisłości Borowa to miejscowość Borowo II to obręb geodezyjny w Borowej. Ja też tam buduję. Pozdrawiam sąsiadów. :D

Koło mnie jest masa pustych działek budowlanych, to może właśnie którąś z nich zasiedlicie. Ja buduję niedaleko drogi na Zieloną Górę. Urzekła nas ta okolica.

Chyba wiem. Jeżdżę tam na rowerze. :D

A tereny dla rowerzystów tam są piękne nieprawdaż? Sama mój rower na wiosnę przywożę i zaczynam wycieczki krajoznawcze. Te lasy wydają się nie mieć końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lasy wydają się nie mieć końca.

 

Tak fajnie to nie ma

Z jednej strony wojsko, z drugiej Bukowiec i Kraszew :D u dołu Andrespol a na górze ... a nie wiem. Ale pewnie droga na Łaznowską Wolę i Tomaszów, jakby się dobrze rozpędzić.

Dla moich rodziców to takie normalne - jakiś sklep w Kurowicach :o , mleczarnia w Kraszewie, do Bedonia do rzeźnika, w Bukowcu kiedyś się meble kupowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy lobbować za szerokopasmowym internetem w naszych okolicach. :D W kupie siła. Internet dla Borowej, Gałkówka, Bukowca itd. Co wy na to?

Może jak nas się dużo pobuduje, to i busów wiecej będzie jeździć do Łodzi :lol:

Co prawda jestem zmotoryzowana, ale jak się ostatnio przekonałam, motoryzacja bywa zawodna, i wtedy dobrze by było żeby taki busik jeździł częściej.

 

Jeszcze jezdzi tam autobus.

 

Naprawdę??? A gdzie się zatrzymuje, bo Borowa jest strasznie długa? Dobrze byłoby wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS masz rację. Te lasy ciągną się aż do Łaznowskiej Woli. W sobotę, po wizycie u architekta, chcieliśmy przejechać lasem do Borowej ( było tak pięknie, biało). ale niestety nie udalo się!!! Zakopalismy się po pachy :wink: :wink: :wink:

Ale latem robilismy to bez przeszkód. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruva

 

Kiedy już skręcisz to trza się dobrze rozglądnać, a ma strzecha, widoczna się stanie. Wcześniej, czy później. :lol: :roll:

 

Ten kawałek Justynowa to za torami w lewo, czy na wprost i w prawo ?

 

Pozdrawiam przyszłych mieszkańców gminy Andrespol.

 

Za torami w lewo. A za Twoją strzechą muszę się bardziej rozejrzeć. Na ogół po skręcie nabieram mocy aby z odpowiednią prędkością przejechać mostek 8) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ja też potrzebujętakich stempli :D Tyle że więcej bo tak ze 180 :lol:

 

Jak chcecie stemple to ja mam na działce całe kilometry olszyny. Drzewa prościutkie bo rosną jedno obok drugiego. U mnie się sprawdziły i nikt nie narzekał. W sumie wystarczy podjechać i powycinać sobie, teraz nie ma liści to sprawnie pójdzie.

Okolica - Aleskandrów.

A tak z czystej ciekawości czy wiele osób stosowało stemple z dziwnych drzew typu olszyna czy brzoza. Ja mam tego tyle, że pewnie niejedną budowę bym obsłużył, tylko wszędzie stemple są raczej z drzew iglastych.

 

Jak ktoś chce to dajcie znać, chętnie pomogę a przy okazji pozbędę się chwastów z dziąłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 napisał:

- wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????

 

 

Podaje namiar na faceta, który robił u mnie schody, meble kuchenne i łazienkowe. Pan Piotr z Ksawerowa 608502044. Nazwiska nie pamiętam, ma swoja firmę.

Podaje link do wnętrza mojego domku, są tam meble kuchenne.

http://aneta-marek.fotosik.pl/albumy/566972.html

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

podczytałam Wasze dywagacje na temat ogólnych kosztów budowy i się zestresowałam :) Wzięliśmy 400 tys. kredytu i to MUSI wystarczyć!!!! Dom ma ok.200 m z garazem 55 - metrowym. Parterowy z poddaszem nieużytkowym. Cudów nie będzie, panele w pokojach, w przedpokoju i kuchni gres, ściany w tynkach z agregatu, ogrzewanie kominkowe i alternatywnie ekogroszek. Dach dwuspadowy wiec też bez udziwnień. Łazienka jedna. Kurcze, myslicie że styknie kasy???

 

My planujemy w tej kwocie podobny domek, tj 160 m + garaż i kotłownia.

Pewnie starczy, tylko dużo rzeczy robi się samemu albo z bratem specjalistą od wykańczania wnętrz.

Moja rada - negocjować z każdym jak najlepszą cenę, nie odpuszczać, pilnować kosztów powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A tak z czystej ciekawości czy wiele osób stosowało stemple z dziwnych drzew typu olszyna czy brzoza. Ja mam tego tyle, że pewnie niejedną budowę bym obsłużył, tylko wszędzie stemple są raczej z drzew iglastych.(...)
Ja miałem różne, w tym część podarowaną, a jak wiecie "darowanym stemplom w liście się nie zagląda". Część była z iglastych, ale część na pewno liściasta. Sprawdziły się b. dobrze - nic na głowę mi nie spadło, baaa... strop do dzisiaj się trzyma (właściwie do wczoraj, dzisiaj nie widziałem :wink: ).

Stempel to stempel - nie ma co się rozczulać; jak słabsze (chudsze) to dać gęściej i będzie o.k.

Słyszałem też opinię, że bardziej się świeże nadają, bo suche mogą strzelić pod ciężarem a takie dopiero co ścięte najwyżej się wygną... Ale nie o to chyba chodzi - tam nic nie ma prawa się wyginać, bo po rozszalowaniu wyjdzie kołyska a nie strop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Maso Corto to cudowne miejsce, była z nami córka, syn z moimi rodzicami pilnowali chałupki. Nam wszystkim bardzo się podobało. Córka niestety jeździ już lepiej ode mnie, natomiast na torze saneczkowym byłam lepsza :D

Tydzień minął w szalonym tempie ale powrót do domku był też radosny. Powitanie było huczne, oprócz rodzinki powitały nas dwa psy i kot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruva

 

Kiedy już skręcisz to trza się dobrze rozglądnać, a ma strzecha, widoczna się stanie. Wcześniej, czy później. :lol: :roll:

 

Ten kawałek Justynowa to za torami w lewo, czy na wprost i w prawo ?

 

Pozdrawiam przyszłych mieszkańców gminy Andrespol.

 

Za torami w lewo. A za Twoją strzechą muszę się bardziej rozejrzeć. Na ogół po skręcie nabieram mocy aby z odpowiednią prędkością przejechać mostek 8) .

 

Pozdrawiam

 

 

jak sie ponad 100 jedzie to czasem udaje sie podskoczyć ;) tylko choroba tam czesto z suszarką na dołku stoją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...