Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak chcecie stemple to ja mam na działce całe kilometry olszyny. Drzewa prościutkie bo rosną jedno obok drugiego. U mnie się sprawdziły i nikt nie narzekał. W sumie wystarczy podjechać i powycinać sobie, teraz nie ma liści to sprawnie pójdzie.

Okolica - Aleskandrów.

A tak z czystej ciekawości czy wiele osób stosowało stemple z dziwnych drzew typu olszyna czy brzoza. Ja mam tego tyle, że pewnie niejedną budowę bym obsłużył, tylko wszędzie stemple są raczej z drzew iglastych.

 

Jak ktoś chce to dajcie znać, chętnie pomogę a przy okazji pozbędę się chwastów z dziąłki.

 

W zasadzie biorę każdą ilość z pocałowaniem ręki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EZS masz rację. Te lasy ciągną się aż do Łaznowskiej Woli. W sobotę, po wizycie u architekta, chcieliśmy przejechać lasem do Borowej ( było tak pięknie, biało). ale niestety nie udalo się!!! Zakopalismy się po pachy :wink: :wink: :wink:

Ale latem robilismy to bez przeszkód. :p

A w tych pięknych lasach były kiedyś bunkry. Teraz są nędzne resztki, ale jak byłam mała to jeszcze były całkiem całkiem. No i kiedyś znajomy sierżant przyjechał do rodziców, że w bunkrachświeżego trupa znaleźli :o Kobiety :x Kto był pierwszy na miejscu zbrodni? Moi kuzyni, ja i jeszcze kilkoro dzieci z tej ulicy :lol: Zanim milicja dojchała, tośmy sobie wszystko obejrzeli :lol: :lol: lepsze niż telewizja :wink: Moje dziecie już takich atrakcji nie ma. Pomyśleć, że ona wcale nie zna tych lasów, choć siedzi latem u babci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedyś było bezpieczniej ( choć to co opisałaś temu zaprzecza :-? ) dlatego my, jako dzieci, więcej i dlużej przebywaliśmy na , przysłowiowym, dworze :wink: i dlatego okolice znało się jak własną kieszeń - robiło się szałasy, bazy i inne domki terenowe. Całe wakacje były jedną wielkoą przygodą. A teraz..... kicha!! :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

podczytałam Wasze dywagacje na temat ogólnych kosztów budowy i się zestresowałam :) Wzięliśmy 400 tys. kredytu i to MUSI wystarczyć!!!! Dom ma ok.200 m z garazem 55 - metrowym. Parterowy z poddaszem nieużytkowym. Cudów nie będzie, panele w pokojach, w przedpokoju i kuchni gres, ściany w tynkach z agregatu, ogrzewanie kominkowe i alternatywnie ekogroszek. Dach dwuspadowy wiec też bez udziwnień. Łazienka jedna. Kurcze, myslicie że styknie kasy???

 

My planujemy w tej kwocie podobny domek, tj 160 m + garaż i kotłownia.

Pewnie starczy, tylko dużo rzeczy robi się samemu albo z bratem specjalistą od wykańczania wnętrz.

Moja rada - negocjować z każdym jak najlepszą cenę, nie odpuszczać, pilnować kosztów powinno się udać.

Chciałabym żeby wystarczyło na meble kuchenne :) Marzenie ściętej głowy zapewne :) A Wy już zaczęliście swoją budowę? Jeśli tak to jak koszty, na razie zgodnie z założeniami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruva

 

Kiedy już skręcisz to trza się dobrze rozglądnać, a ma strzecha, widoczna się stanie. Wcześniej, czy później. :lol: :roll:

 

Ten kawałek Justynowa to za torami w lewo, czy na wprost i w prawo ?

 

Pozdrawiam przyszłych mieszkańców gminy Andrespol.

 

Za torami w lewo. A za Twoją strzechą muszę się bardziej rozejrzeć. Na ogół po skręcie nabieram mocy aby z odpowiednią prędkością przejechać mostek 8) .

 

Pozdrawiam

 

 

jak sie ponad 100 jedzie to czasem udaje sie podskoczyć ;) tylko choroba tam czesto z suszarką na dołku stoją....

 

Fakt z suszarą stać lubią. Co do przeciążeń to dla mnie najlepsze są pomiędzy 80 a 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 napisał:

- wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????

 

 

Podaje namiar na faceta, który robił u mnie schody, meble kuchenne i łazienkowe. Pan Piotr z Ksawerowa 608502044. Nazwiska nie pamiętam, ma swoja firmę.

Podaje link do wnętrza mojego domku, są tam meble kuchenne.

http://aneta-marek.fotosik.pl/albumy/566972.html

 

Pozdrawiam!

 

Aneta - wiela on za te meble krzyczy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 napisał:

- wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????

 

 

Podaje namiar na faceta, który robił u mnie schody, meble kuchenne i łazienkowe. Pan Piotr z Ksawerowa 608502044. Nazwiska nie pamiętam, ma swoja firmę.

Podaje link do wnętrza mojego domku, są tam meble kuchenne.

http://aneta-marek.fotosik.pl/albumy/566972.html

 

Pozdrawiam!

 

Aneta - wiela on za te meble krzyczy?.

 

Słuchaj, to wszystko zależy od materiału, ja podobno mam z tej górnej półki :wink: Mąż o mało nie dostał zawalu ale kuchnia to moja oaza :D

Kosztowała nas 16 tysięcy. Powymyślałam w niej cudeńka, szuflady, a w nich kolejne szuflady, dodatki do szuflad, cała mechanika, to jest diabelnie drogie.

Ma płytkę z całą kolekcje kuchni, około 50 wzorów, różne i różniste materiały. Dobry jest w negocjacjach. Był polecony i sprawdził się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 napisał:

- wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????

 

 

Podaje namiar na faceta, który robił u mnie schody, meble kuchenne i łazienkowe. Pan Piotr z Ksawerowa 608502044. Nazwiska nie pamiętam, ma swoja firmę.

Podaje link do wnętrza mojego domku, są tam meble kuchenne.

http://aneta-marek.fotosik.pl/albumy/566972.html

 

Pozdrawiam!

 

Aneta - wiela on za te meble krzyczy?.

 

Słuchaj, to wszystko zależy od materiału, ja podobno mam z tej górnej półki :wink: Mąż o mało nie dostał zawalu ale kuchnia to moja oaza :D

Kosztowała nas 16 tysięcy. Powymyślałam w niej cudeńka, szuflady, a w nich kolejne szuflady, dodatki do szuflad, cała mechanika, to jest diabelnie drogie.

Ma płytkę z całą kolekcje kuchni, około 50 wzorów, różne i różniste materiały. Dobry jest w negocjacjach. Był polecony i sprawdził się.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też będziemy budować na wschodzie Łodzi --Łaznowska Wola gm. Rokiciny. Bardzo blisko Borowej i Justynowa.

 

Hmmm, Łaznowska Wola kojarzy mi się ..... ambiwalentnie. mieszka w niej mój murarz. Z jednej strony wiedziałam, co biorę, z drugiej strony - nie wiedziałam, że aż tak :roll: :roll: :roll: Stąd moje uczucia. Cóż, były to czasy dykatury "fachowców" .

 

Witam Grupe Łódzką, właśnie dziś się zalogowałem i pragnę przyłączyc sie do dyskusji na na temat budowania. Mój domek stanie w "Wiskitnie" - to juz nie istniejąca dzielnica Łodzi ale wciąc funkcjonuje pod tą nazwą.

P.S. Czekam właśnie na pozwolenie na budowę i poszukuje rozpaczliwie kierownika budowy, czy moglibyście kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym żeby wystarczyło na meble kuchenne :) Marzenie ściętej głowy zapewne :) A Wy już zaczęliście swoją budowę? Jeśli tak to jak koszty, na razie zgodnie z założeniami? :)

 

Zaczęliśmy, obecnie stan surowy całkiem otwarty - zadaszone mury nic więcej. Koszty trochę się rozminęły od planowanych ale w sumie do tej pory pomyliłem się o jakieś 8.000. Doszły dodatkowe rzeczy, których nie planowałem na razie robić jak ogrodzenie itp.

Na mury poszło trochę więcej niż planowałem za to dach kosztował trochę mniej i w sumie wyszło prawie na zero.

Do tej pory wydaliśmy prawie 100.000 do końca tego roku chcemy wydać dwa razy tyle i zobaczymy na jakim etapie się skończy budowa.

Wprowadzić chcemy się na wiosne 2010 roku, jak się nie uda to najwyżej trochę się przeciągnie ale nie dłużej jak pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Czekam właśnie na pozwolenie na budowę i poszukuje rozpaczliwie kierownika budowy, czy moglibyście kogoś polecić?

 

Ja sam korzystałem z przemiłego Pana Chowańskiego. bardzo dobrze się z nim pracuje, na budowę przyjeżdza kiedy trzeba, nie marudzi, doradza, generalnie taki według mnie powinien być kierownik budowy.

Telefon do niego: 507134525

Powiedz, że od Andrzeja z Rudy Bugaj to pewnie policzy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

 

A bo to jest parterowy domek bez stropu.

W fundamenty poszło coś koło 20.000, mury ok. 20.000, robocizna - 45.000, dach z materiałami 15.000.

Dach prosty dwuspadowy, więc pewnie najtańszy.

W sumie to prosta konstrukcja bez wielkich bajerów projekt się zwie Irys z Horyzontu.

Teraz jak zbudowali już wszystko to byśmy zwiększyli łązienkę bo raczej mała wyszła ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni.

Teraz jak przeglądałem dziennik budowy Suzis to się cieszę, że nasza ekipa była taka porządna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...