Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A dziękuję, dziękuję :lol:

Mam zamiar zacząć budowę jak tylko przebrniemy przez papirologię i niekompetencję Pań (z całym "szacunkiem") urzędniczek w Kanzasie.

Po przejrzeniu kilku tysięcy projektów i wielu awanturkach domowych kompromisowym rozwiązaniem okazała się Proxima II ze stajni Domusu. Jutro lub pojutrze składam wniosek o warunki zabudowy (oczekuję się ok. 3 m-cy :( ) i do dzieła wbijam łopatę :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkoda, bo ja potrzebuję w zasadzie na dniach:-(

 

Ja też żałuję bo miałabym z głowy, ale Panom może się jeszcze przydać.

 

hmm a na poczatku kwietnia daloby rade go od Ciebie zabrac ?? bylabym chetna :lol:

 

Bardzo możliwe, bądżmy w kontakcie,

 

Witam wszystkich nowo budujących :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom parterowy 90m2. mam zamiar wydać na dom 200000. na stan surowy otwarty wydałem 80000.

 

witaj

sso się nie liczy :-? teraz dopiero zaczną się wydatki....

120 000 hmmm. Ja wydałam przez pół roku 160 i nie wiem na co. to znaczy na wykończeniówkę bez mebli.Ten etap ma to do siebie że wydajesz mało (relatywnie) i często i wszystko "musisz" kupić.

Ale powodzenia życzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam troszkę forum i w konću postanowiłem coś nabazgrać.

Mam na imię Tomek i wraz z Małżonką rozpoczynamy w tym roku

budowę.

Planujemy stworzyć "mały biały domek"

Jest to projekt Mona B

http://pprojekt.pl/projekt395-mona_b.html

Wprowadzamy w nim kilka modyfikacji.

Najpoważniejsze zmiany wymusza technologia w jakiej stawiamy dom.

Ma być to dom pasywny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Stąd moje pytanko: czy są osoby z regionu Łódzkiego, które posiadają domy

pasywne, lub są w fazie jego realizacji. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam troszkę forum i w konću postanowiłem coś nabazgrać.

Mam na imię Tomek i wraz z Małżonką rozpoczynamy w tym roku

budowę.

Planujemy stworzyć "mały biały domek"

Jest to projekt Mona B

http://pprojekt.pl/projekt395-mona_b.html

Wprowadzamy w nim kilka modyfikacji.

Najpoważniejsze zmiany wymusza technologia w jakiej stawiamy dom.

Ma być to dom pasywny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Stąd moje pytanko: czy są osoby z regionu Łódzkiego, które posiadają domy

pasywne, lub są w fazie jego realizacji. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Super, gratuluję wyboru idei.

 

O budujących dom pasywny w Łodzi i okolicach nic nie wiem.

Wiem, że solidnie dom ocieplił mpoplaw (duża wiedza jak dla mnie) no i ja, z tym że dopiero będę ocieplał. Myślę, że wyjdzie mi dom 3 litrowy, ale na pewno nie pasywny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być to dom pasywny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Stąd moje pytanko: czy są osoby z regionu Łódzkiego, które posiadają domy

pasywne, lub są w fazie jego realizacji

gratuluję i wpraszam się na oglądanie postępów prac, bo temat bardzo ciekawy ale doświadczeń w Polsce bardzo mało, 99% budowlańców których spotkasz powie ci tylko:

a po co aż tyle tego styropianu 8 cm wystarczy aż nadto

jeśli cie to nie zniechęca to zajrzyj do wątku

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908-4440.htm

znajdziesz tam kilka osób które porwały się z motyką na słońce i są już na bardzo zaawansowanych etapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom parterowy 90m2. mam zamiar wydać na dom 200000. na stan surowy otwarty wydałem 80000.

Hmm... bede trzymac kciuki, ale od stanu surowego otwartego do teraz wydalismy ok 270 tys, wiec srednio to widze... mieszkac sie jeszcze nie da, no ale pompa i reku tez troche kosztowaly. Mimo tych wydatkow i tak juz poszlo 170 tys, wiec o 50 wiecej niz zalozona przez Ciebie suma... a etap jaki - do dziennika zapraszam.

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i wpraszam się na oglądanie postępów prac, bo temat bardzo ciekawy ale doświadczeń w Polsce bardzo mało, 99% budowlańców których spotkasz powie ci tylko:

a po co aż tyle tego styropianu 8 cm wystarczy aż nadto

 

ok 2000 r zrobił się bum na ocieplanie... 5 cm to "świat" w oszczędnościach...

ok 2004 r było już tego 8 cm, potem 10 i 12 cm, a teraz dochodzi się już nawet do 15 cm docieplenia tylko, że niektórzy wykonawcy twierdzą że pewnych granic grubościowych się nie przekracza, bo się to nie opłaca z punktu widzenia koszt:oszczędność i również dlatego, że powyżej pewnej grubości (14-15 cm) dodawanie kolejnych centymetrów z punktu widzenia przenikalności termicznej nic nie daje...

 

A co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i wpraszam się na oglądanie postępów prac, bo temat bardzo ciekawy ale doświadczeń w Polsce bardzo mało, 99% budowlańców których spotkasz powie ci tylko:

a po co aż tyle tego styropianu 8 cm wystarczy aż nadto

 

ok 2000 r zrobił się bum na ocieplanie... 5 cm to "świat" w oszczędnościach...

ok 2004 r było już tego 8 cm, potem 10 i 12 cm, a teraz dochodzi się już nawet do 15 cm docieplenia tylko, że niektórzy wykonawcy twierdzą że pewnych granic grubościowych się nie przekracza, bo się to nie opłaca z punktu widzenia koszt:oszczędność i również dlatego, że powyżej pewnej grubości (14-15 cm) dodawanie kolejnych centymetrów z punktu widzenia przenikalności termicznej nic nie daje...

 

A co Wy o tym sądzicie?

 

Zmień wykonawcę.

To ja ze swoimi 25 cm. szarego styro (ok. 31 cm. białego) jestem - według nich - idiotą. Niech tak będzie.

Po rachunkach ich poznacie !!! :lol:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej pewnej grubości (14-15 cm) dodawanie kolejnych centymetrów z punktu widzenia przenikalności termicznej nic nie daje...

 

A co Wy o tym sądzicie?

 

Zmień wykonawcę.

To ja ze swoimi 25 cm. szarego styro (ok. 31 cm. białego) jestem - według nich - idiotą. Niech tak będzie.

Po rachunkach ich poznacie !!! :lol:

 

pzdr

 

My kupilismy stan surowy otwarty ze sciana 3-warstwowa, tylko 10 cm styropianu. Na razie nie docieplalismy dodatkowo scian, ale fundamenty juz tak, takze dach to 45 cm welny (strop 15+ krokwie 25, poddasze nieuzytkowe). Zobaczymy po wprowadzeniu - zima 2009 bedzie rozstrzygajaca. Jednak ze wzgledu na ogrzewanie (pompa ciepla), chyba nie bedziemy juz dodatkowo ocieplac, bo oszczednosci ewentualne dodatkowe bylyby chyba duzo mniejsze niz gdybysmy grzali np gazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...