Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taaa... a marchewka i rzodkiewka to na perfumach rośnie, nie wspominając już o pieczarkach :wink: :lol: .

Oj majki, przyzwyczaj się do zapachów wsi, bo przecież w "półwieś" się przenosisz :lol: . Nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilkanaście lat temu okoliczni badylarze dali by ci powąchać... :wink: :lol: :lol:

A tak na poważnie - skoro można podlewać wodą z POŚa, to nie sądzę, żeby tu pojawił się jakiś bardzo śmierdzący problem. Myślę, że dokładne wybranie szamba + kilkukrotne przepłukanie go wodą zadowoli nawet ciebie :wink: . Poza tym temat takiego wykorzystania zbiornika po szambie jest znany, stary i z powodzeniem stosowany. Nie piszę tu niczego odkrywczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyjmuje się 12 mb drenażu na jednego użytkownika. Przy terenie podmokłym lub gruncie słabo przepuszczalnym należy wymiary drenażu pomnożyć przez 2. Jedna nitka drenażowa nie powinna przekraczać 20 metrów.

Jeśli teren jest podmokły lub słabo przepuszczalny to gdzie sie to rozsączkuje?? :wink:
U mnie :wink: . Grunty rodzime mam gliniaste. Ze względu na to wiosną bywa, że woda stoi kilka dni po gwałtownych roztopach. Jednak dom jest zbudowany na sporej górce (nadsypane ok. 80cm) łagodnie opadającej do pierwotnego poziomu okolicznych terenów. Zbiornik jest obok domu więc również jego wylot wyniesiony jest nieco ponad teren pierwotny - sączki będą więc stosunkowo wysoko i nie grozi im zalanie, ale i tak planuję je wydłużyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... a marchewka i rzodkiewka to na perfumach rośnie, nie wspominając już o pieczarkach :wink: :lol: .

Oj majki, przyzwyczaj się do zapachów wsi, bo przecież w "półwieś" się przenosisz :lol: . Nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilkanaście lat temu okoliczni badylarze dali by ci powąchać... :wink: :lol: :lol:

A tak na poważnie - skoro można podlewać wodą z POŚa, to nie sądzę, żeby tu pojawił się jakiś bardzo śmierdzący problem. Myślę, że dokładne wybranie szamba + kilkukrotne przepłukanie go wodą zadowoli nawet ciebie :wink: . Poza tym temat takiego wykorzystania zbiornika po szambie jest znany, stary i z powodzeniem stosowany. Nie piszę tu niczego odkrywczego :D

 

Nieeee, no ja mam świadomość tego, że marchewka i rzodkiewka są "pędzone".

A "zapachy wiejskie" to ja znam, nie raz rozrzucało sie nawóz ( obornik ) widłami, ja częściowo na wsi chowany to ja to wszystko wiem :D .

Tylko co innego to, a co innego wykorzystywanie szamba do podlewania ...

Ale to ja tak uważam i nikogo nie mam zamiaru przekonywać :wink:

Mam studnię głębinową, to woda do podlewania w ilościach można powiedzieć nieograniczonych + prawie za darmo ( tyle co pompa ).

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co innego to, a co innego wykorzystywanie szamba do podlewania ...

Ale to ja tak uważam i nikogo nie mam zamiaru przekonywać :wink:

Mam studnię głębinową, to woda do podlewania w ilościach można powiedzieć nieograniczonych + prawie za darmo ( tyle co pompa ).

 

pozdrawiam, majki

 

Hej Majki!

Popre tu Yetiego - tez zamierzam po podpieciu do kanalizacji wykorzystac szambo (betonowe) do zbierania deszczowki. MAmy zrobione odprowadzenie wody z dachu w tym miejscu, by potem wprowadzic te rure zbierajaca wode do szamba. Mysle ze pwywiezieniu zawartosci i dokladnym kilkukrotnym przeplukaniu wode taka zuzywac bedziemy wlasnie do podlewania ogrodu. Studni zazdroszcze, my niestety nie mamy i raczej sie nie zanosi, sasiad z dolu ulicy ma studnie, woda byla dopiero na 35 metrze, a nasza chalupka na gorce :roll:

püozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam studnię głębinową, to woda do podlewania w ilościach można powiedzieć nieograniczonych + prawie za darmo ( tyle co pompa )(...)
No... i rozumiem, że taki fakt może zdecydowanie zmienić punkt widzenia :wink: . Pozostaje tym razem mnie poprzeć Karolinę w tej... zazdrości :D . Może kiedyś też sobie wydłubię jakąś studnię :-? - można by wodę w sadzawce uzupełniać :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, Boguś sprzedaje i montuje plastikowe Wobet-Hydret, czy jakoś tam ... po ... 600 zł/m3, czyli 10 m3 - 6 kołasi :o

To ja dziękuję :-?

 

pozdrawiam, majki

 

Zadzwoń do

 

Doża sp. jawna Jan Doroba i Michał Żaczek

Zielona Góra 30 (województwo łódzkie), 95-041 Gałkówek

Biuro i Zakład Produkcyjny Wola Rakowa 42 gm. Brójce

tel/fax: 042 214 03 28

tel. kom. 601 33 05 35 , 603 05 82 83

email: [email protected]

 

 

nie wiem jak ceny ale na pewno będziesz miał solidnie . Albo trzep Radom -tam masz tanio ale doświadczenia bywają różne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, Boguś sprzedaje i montuje plastikowe Wobet-Hydret, czy jakoś tam ... po ... 600 zł/m3, czyli 10 m3 - 6 kołasi :o

To ja dziękuję :-?

 

pozdrawiam, majki

 

Zadzwoń do

 

Doża sp. jawna Jan Doroba i Michał Żaczek

Zielona Góra 30 (województwo łódzkie), 95-041 Gałkówek

Biuro i Zakład Produkcyjny Wola Rakowa 42 gm. Brójce

tel/fax: 042 214 03 28

tel. kom. 601 33 05 35 , 603 05 82 83

email: [email protected]

 

 

nie wiem jak ceny ale na pewno będziesz miał solidnie . Albo trzep Radom -tam masz tanio ale doświadczenia bywają różne :D

 

Super, dzięki :D

Jutro kolnę, Radom już trzepałem, normalnie zagłębie tam mają szambiarskie :lol:

I najlepsze jest to, że taniej stamtąd jest niż lokalnie co dzwonię ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie jestem z Łodzi ale zwracam się do Was z ogromną prośbą :) Mógłby mi ktoś podać adresy/nazwy salonów z dużą ekspozycją płytek łazienkowych? (głównie zależy mi na producentach zagranicznych) Wprawdzie mogłabym znaleźć jakieś adresy w google ale zależy mi na takich które są warte odwiedzenia ;) Może ktoś pomoże? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie jestem z Łodzi ale zwracam się do Was z ogromną prośbą :) Mógłby mi ktoś podać adresy/nazwy salonów z dużą ekspozycją płytek łazienkowych? (głównie zależy mi na producentach zagranicznych) Wprawdzie mogłabym znaleźć jakieś adresy w google ale zależy mi na takich które są warte odwiedzenia ;) Może ktoś pomoże? :D

 

Jedyne sensowne w/g mnie :

- Fumino, ul. Północna

- Glaz-Bud, ul. Przybyszewskiego

- Gen-Bud, ul. Brukowa

- firmowy salon Paradyża na ul. Brzezińskiej

Z silnym akcentem na pozycję pierwszą :D

Reszte ( dokładny adres i tel. ) doszukasz w guglach :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie jestem z Łodzi ale zwracam się do Was z ogromną prośbą :) Mógłby mi ktoś podać adresy/nazwy salonów z dużą ekspozycją płytek łazienkowych? (głównie zależy mi na producentach zagranicznych) Wprawdzie mogłabym znaleźć jakieś adresy w google ale zależy mi na takich które są warte odwiedzenia ;) Może ktoś pomoże? :D

 

Jedyne sensowne w/g mnie :

- Fumino, ul. LIPOWA

- Glaz-Bud, ul. Przybyszewskiego

- Cermag ,ul.Brukowa

- Gen-Bud, ul. Brukowa

- firmowy salon Paradyża na ul. Brzezińskiej

Z silnym akcentem na pozycję pierwszą :D

Reszte ( dokładny adres i tel. ) doszukasz w guglach :wink:

 

 

 

pozdrawiam, majki

 

Z drobnymi poprawkami :wink: zgadzam się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są dobre ceny za wykonanie instalacji elektrycznej, doradżcie bom ja zielona w tym temacie.

 

punkt jednofazowy 70 zł = wyłacznik + wypust świetlny

punkt schodowy 100 zł

punkt trójfazowy 150 zł

tablica rozdzielcza z modułami 3000 zł

 

ceny zawierają materiał plus robociznę, wpis do dziennika, oświadczenie wykonania instalacji, protokół ochrony przepięciowej i p/porażeniowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie jestem z Łodzi ale zwracam się do Was z ogromną prośbą :) Mógłby mi ktoś podać adresy/nazwy salonów z dużą ekspozycją płytek łazienkowych? (głównie zależy mi na producentach zagranicznych) Wprawdzie mogłabym znaleźć jakieś adresy w google ale zależy mi na takich które są warte odwiedzenia ;) Może ktoś pomoże? :D

 

Potwierdzam FUMINO na ul. Północnej i dorzucę jeszcze MIRAD na ul.Piotrkowskiej 293/295 http://www.mirad.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...