Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oleniek nie wiem czy B15 czy B20 :) Dopytam małżonka w domu :) Cena jest wyższa niż u agi bo po 250 zł (bez vatu). Kilka m2 trzeba kupic z vatem, tak dobrze nie ma :) Do tego dojazd 150 zł i 200 zł za godzinę pracy pompy. Nie wiem czy to tanio czy drogo ale tam podobno mają bardzo dobry beton.

A co zmieniłam w projekcie?? Przede wszystkim dom jest większy bo łącznie ma 207m2, w tym podwójny garaż ok. 60 metrowy. Pokoje mają po ok. 16,17 m2 a salon ok. 40 m2.W garażu wydzielona jest kotłownia. Zrezygnowałam ze spiżarenki w kuchni i wnęki na szafę w przedpokoju. Jest tam ściana na której sa drzwi do kuchni. I ostatnia zmiana to taka że postawiłam ścianę między salonem a kuchnią bo nie lubię jak siedząc w salonie widzi się te wszystkie gary :):) No nie lubię otwartych kuchni :)

aha.. i jeszcze nie mam tego ogromniastego okna w salonie na całą ścianę. Dwa mniejsze po bokach i wyjściowe na taras po srodku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Jeśli będizesz prosiła o wycenę ms okna to na włókniarzy będzie raczej drogo ale tam mailowo możesz przesłać i ci w ciągu 2-3 dni prześla wycenę. I ja poszłam z tą wyceną do przedstwiciela ms na retkini powiedziałam że mam ofertę ms bardzo dobrą ale proszę o wycenę jeszcze lepszą. Dostałam sporo taniej. Jak chcesz możesz się powołać u tego Pana na Olę z Rudy Bugaj koło Aleksandrowa. (oczywiście nie pokazywałam mu tej wyceny z włókniarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos waszych rozmów o dachach i więźbach to ja mam w projekcie blachodachówkę a robię ceramiczną Robena. Cieśla uwzględnił inną grubość więźby i inną długość. Nasz kierownik budowy nie miał nic naprzeciwko.... hm, moze dlatego że jednocześnie jest on też projektantem naszego domku :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw z szacunkiem do Twojego postu, ale czy potrafisz przelozyc koszt dodatkowego styropianu na potencjalne straty energetyczne CAŁEGO domu? Co wiecej, czy jest jakis kalkulator, ktory porowna dodatkowy koszt ocieplenia z oszczednosciami przy ogrzewaniu?

nazywa się to audytor OZC, dla mojego domku ekonomicznie wyszło 18cm styropianu, więc dałem 20

poniżej link do wątku ułatwiającego poruszanie w tym programie

http://forum.muratordom.pl/obliczenia-w-ozc,t96412.htm

 

PS nie pisałem o certyfikatach energetycznych, ale o nowych warunkach technicznych jakie musi spełniać nowo projektowany domek, jeden z wymogów to ściana min 0,3 dokładnie tyle ma twoja ściana 3W, jesteś więc na granicy normy

http://www.mi.gov.pl/files/0/1789593/WARUNKITECHNICZNE.pdf

załącznik nr2 str. 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduję dom na rudzie bugaj koło aleksandrowa. Czy ktoś się buduje w tej okolicy?[/b]

[/code]

Ja buduję w Rudzie Bugaj. Znaczy pobudowaliśmy, mieszkamy i wykańczamy :) a praktycznie już się wykończyliśmy bo brakło kasy :)

 

A w którym miejscu w Rudzie?? Jesli można wiedzieć.

Bo ja też....

 

A w którym miejscu w Rudzie?? Jesli można wiedzieć.

Bo ja też....

Jadąc na Parzęczew trzeba skręcić w prawo (w lewo jest droga do oczyszczalni) i pierwsza budowa po prawej stronie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osob, ktore sa na podobnym etapie jak ja, czyli dopiero niedlugo rozpoczna swoja przygode z budowa wlasnego domku :lol: :lol: :lol:

zrobilam przegląd cen bloczków fudnamentowych i wygladaja one nastepująco:

Beton Serwis - 3 zł/szt

Nast-Bud - 2,9 zł/szt

Junikost w Dabrowce Wiel. - 3,3 zl/szt

Centrobud w Ozorkowie - 2,8 zl/szt

 

to są ceny netto czy brutto?

 

to sa ceny netto ewentualnie bez faktury

 

A spytalas o wymiary tych bloczkow? Bloczek bloczkowi nierowny...

 

a i jakość bywa różna ........................

 

 

rozmiar "12"

 

a co do jakosci to nie mam pojecia ale jak kto moze to niech pochwali sie gdzie kupowal bloczki i jakiej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szukającyh bloczków betonowych na fundamenty - sprawdźcie jeszcze Milex - miałam tam na jesieni najlepsze ceny za bloczek "14" tel 695391765

 

Majki dzięki na namiary na Zająca - rzeczywiście był najtańszy, a dzięki temu chciałam zrezygnować z Milexa ... i Milex mi opuścił cenę :D HURAAAAA Dogadałam się z Milexem 8)

 

No tak majkiemu to się za Zająca dziękuję, a mnie za Milex to nic :D :) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktos orienatcyjnie rzuci ile mu weszło m3 betonu w X powierzchni stropu teriva?
oleniek u mnie właśnie robiony jest strop. Murarz zamówił 27 m3 betonu na ok. 207 m2 powierzchni.
U mnie będzie łatwo liczyć :wink: : na 100m2 stropu poszło niecałe 15m3 betonu B20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

 

O Rąbieniu to raczej nie myśl, duża masówka, taki sobie profil - nie daj się skusić niskiej cenie. Jeśli ktoś ma te okna to niech się wypowie, może się mylę, ale takie opinie słyszałem.

 

Spróbuj wziąć wycenę na Schuco u Mielczarka w Zduńskiej Woli (sympatyczny właściciel, bierze profile wprost z Niemiec, ma dość dobre notowania - mnie trochę zeźlili naciskami na podjęcie decyzji o zakupie i brakiem rzetelnej wyceny, na inne zestawienie okien niż te które początkowo chciałem) i u Zimnego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

 

okna z rąbienia szczerze odradzam, wybrałbym ms dobra firma, atak wogóle to jedź na targi łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozmiar "12"

 

a co do jakosci to nie mam pojecia ale jak kto moze to niech pochwali sie gdzie kupowal bloczki i jakiej jakosci

 

Ja kupowałem na ul. Teresy (bodajże się nazywa ta firma Stalbet)

Jeśli chodzi o wytrzymałość to bez zarzutu, kształty prawie OK. Pewnie za wcześnie z formy wyjmowali bo kazdy bloczek był lekko zwichrowany w jedną stronę. W sumie moi budowlańcy byli zadowoleni a ja na razie nie widzę nic przeciw nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozmiar "12"

 

a co do jakosci to nie mam pojecia ale jak kto moze to niech pochwali sie gdzie kupowal bloczki i jakiej jakosci

 

Ja kupowałem na ul. Teresy (bodajże się nazywa ta firma Stalbet)

Jeśli chodzi o wytrzymałość to bez zarzutu, kształty prawie OK. Pewnie za wcześnie z formy wyjmowali bo kazdy bloczek był lekko zwichrowany w jedną stronę. W sumie moi budowlańcy byli zadowoleni a ja na razie nie widzę nic przeciw nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...