Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jestem na etapie szukania ekipy, z budowa mamy zamiar ruszyc w kwietniu o i oczywiscie do tego czasu bedziemy miec PNB :wink:

mam teraz pytanko odnosnie fundamentow - czy powinno sie zrobic tradycyjnie lawy fundamentowe czy wystarczy wykopac dol na ok. 0.30 m pod calym domem i zalac to betonem. ten drugi wariant zaproponowal mi wczoraj jeden z murarzy, ze ponoc on tak teraz zawsze robi a poniewaz ja sie nie znam :oops: (to dopiero poczatek mojej drogi budowania :roll: ) to prosze doradzicie jak to jest z tymi fundamentami ?? :o :o :o

dodam, ze dom bedzie o wymiarach 21x11 m i na dachu dachowka ceramiczna (chyba :lol: :lol: )

z gory dzieki za kazde info

 

30 cm to trochę za mało :-? jakieś dwa razy za mało :lol: a i tak potem trzeba położyć bloczki fundamentowe na tej ławie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AD PS2. Przy odbiorze domu konieczny jest audyt energetyczny, a z tego co czytalem okresla on tylko energochlonnosc budynku i nie ma wplywu na obior. Moze Pierwszy posiadacz audytu w ELW cos wiecej na ten temat napisze (oraz ile to kosztuje?)

 

Mam cennik:

domek jednorodzinny szeregowy 500, bliźniak 600 a wolnostojący 700 zł.

Oczywiście netto :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos waszych rozmów o dachach i więźbach to ja mam w projekcie blachodachówkę a robię ceramiczną Robena. Cieśla uwzględnił inną grubość więźby i inną długość. Nasz kierownik budowy nie miał nic naprzeciwko.... hm, moze dlatego że jednocześnie jest on też projektantem naszego domku :):)

 

i nie musiałaś nic zmieniać w projekcie, nie był potrzebny stempelek z urzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

 

Ja mialam podobna wycene od Mielczarka z Schueccko, a w koncu za Rabien z podobnymi wlasciwosciami zaplacilismy ok 12 tys!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Mam niemiłe doświadczenia z Rąbieniem :-?

Spróbuj może jeszcze Izoplast i Oknoplast, podobno seria "Greenline" użytkownicy sobie chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos waszych rozmów o dachach i więźbach to ja mam w projekcie blachodachówkę a robię ceramiczną Robena. Cieśla uwzględnił inną grubość więźby i inną długość. Nasz kierownik budowy nie miał nic naprzeciwko.... hm, moze dlatego że jednocześnie jest on też projektantem naszego domku :):)

 

i nie musiałaś nic zmieniać w projekcie, nie był potrzebny stempelek z urzędu?

Na tę chwilę nic nie załatwiałam w urzędzie. Może Pan kiero pójdzie w moim imieniu... Aż go zapytam w poniedziałek czy potrzebne jest cos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Mam niemiłe doświadczenia z Rąbieniem :-?

Spróbuj może jeszcze Izoplast i Oknoplast, podobno seria "Greenline" użytkownicy sobie chwalą

 

Kitaro a co było nie tak z tym Rąbieniem??

Profile na jakich robia okna wygladaja na solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitaro a co było nie tak z tym Rąbieniem??

Profile na jakich robia okna wygladaja na solidne.

 

Montaż w najlepszym przypadku bardzo amatorski (niedokładne wypełnienie pianką, "drobne" odchyły w pionie, obróbka "pożal się Boże" etc.) zero profesjonalizmu i serwis też odbiegający od jakichkolwiek standardów. Potraktowali moją babcię jak namolnego starucha, któremu przeszkadza, że pod oknami "troszeczkę" wieje. Ale przynajmniej nauczyłem się regulować okna, natomiast uszczelnienie musiałem poprawiać sam. Kolor biały po 2 latach stał się trochę szarawy i jedno jest pewne, że więcej u nich nic nie zamówię!!!

A co do profili to wiem tylko tyle ile widać, czyli nic. Myślę, że to wyjdzie w praniu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitaro a co było nie tak z tym Rąbieniem??

Profile na jakich robia okna wygladaja na solidne.

 

Montaż w najlepszym przypadku bardzo amatorski (niedokładne wypełnienie pianką, "drobne" odchyły w pionie, obróbka "pożal się Boże" etc.) zero profesjonalizmu i serwis też odbiegający od jakichkolwiek standardów. Potraktowali moją babcię jak namolnego starucha, któremu przeszkadza, że pod oknami "troszeczkę" wieje. Ale przynajmniej nauczyłem się regulować okna, natomiast uszczelnienie musiałem poprawiać sam. Kolor biały po 2 latach stał się trochę szarawy i jedno jest pewne, że więcej u nich nic nie zamówię!!!

A co do profili to wiem tylko tyle ile widać, czyli nic. Myślę, że to wyjdzie w praniu...

Pozdrawiam

 

My kupilismy Rabienia w firmie ze Zdunskiej Woli, co do montazu nie moge zlego slowa powiedziec, potem raz byli na bezplatnej poprawce (jedno okno z 14 nie trzymalo pionu), teraz zaprosilam ich na przyszly tydzien na montaz klamek i regulacje - znow bezplatnie. Okna sa zamontowane ponad rok, kolor jaki byl taki jest - ale jest ciemnobrazowy nie bialy, wiec mam nadzieje nie wyblaknie.

Wiec moze firma montazowa niepowazna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitaro a co było nie tak z tym Rąbieniem??

Profile na jakich robia okna wygladaja na solidne.

 

Montaż w najlepszym przypadku bardzo amatorski (niedokładne wypełnienie pianką, "drobne" odchyły w pionie, obróbka "pożal się Boże" etc.) zero profesjonalizmu i serwis też odbiegający od jakichkolwiek standardów. Potraktowali moją babcię jak namolnego starucha, któremu przeszkadza, że pod oknami "troszeczkę" wieje. Ale przynajmniej nauczyłem się regulować okna, natomiast uszczelnienie musiałem poprawiać sam. Kolor biały po 2 latach stał się trochę szarawy i jedno jest pewne, że więcej u nich nic nie zamówię!!!

A co do profili to wiem tylko tyle ile widać, czyli nic. Myślę, że to wyjdzie w praniu...

Pozdrawiam

 

My kupilismy Rabienia w firmie ze Zdunskiej Woli, co do montazu nie moge zlego slowa powiedziec, potem raz byli na bezplatnej poprawce (jedno okno z 14 nie trzymalo pionu), teraz zaprosilam ich na przyszly tydzien na montaz klamek i regulacje - znow bezplatnie. Okna sa zamontowane ponad rok, kolor jaki byl taki jest - ale jest ciemnobrazowy nie bialy, wiec mam nadzieje nie wyblaknie.

Wiec moze firma montazowa niepowazna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej czytam, tym mniej wiem, większy mętlik w głowie :-?

Dlatego proszę mnie "naprostować", a mianowicie chodzi o rodzaj pokrycia dachowego.

Mogę wybrać miedzy blachodachówką a cementówką.

Moje pierwotne przekonanie mówi że lepsza jest cementówka, po przejrzeniu netu - Euronit. Dużo jest wad blachy: rysy, rdza, malowanie, czyszczenie, bleknięcie kolorów, krótszy okres gwarancji, oczywiście są też wady cementówki: plamy w kolorach, porasta mchem.

 

Po analizie za i przeciw korzystniej wychodzi cementówka, ale....dlaczego ona jest ciut tańsza od blachy, może jest jeszcze jakiś szkopuł cementówki o którym nie wiem, a może ceny nijak mają się do właściwości materiałów?

 

Zależy jaki masz dach, jeżeli masz dach dwuspadowy taniej wyjdzie blacha, a jeżeli masz kopertę lepiej położyć dachówkę.Przy dachu kopertowym jest bardzo dużo odpadu blachy. A tak wogóle to położył bym dachówkę, bo blachę będziesz wymieniał po 15 może 20 latach.

 

 

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.

 

Odważny, cenna uwaga :) Dach mam nieduży i podobno prosty, ale do dwuspadowego to mu daleko.

 

Witam,

A nad ceramiczną sie nie zastanawiałeś??

Roben wyszedł by cię niewiele drożej niż blacha albo w tej samej cenie. Mam na myśli cenę dobrej blachy.

Patrząc na projekt domku to z blachy będziesz miała bardzo dużo odpadu.

Nie myśl sobie ze blacha wytrzyma ci 15 lat. Stawiam że max 10.Zależy jakiej grubości i jakiej marki.

W dachówce cementowej podobno 10% na paletach przewiduja na odpad więc sam przeanalizować musisz.

 

 

Witam wszystkich na forum!

 

Jak do tej pory tylko czytałem Wasze wypowiedzi, bo miałem mnóstwo zajęć przy budowie ale już wyszedłem na prostą więc mam trochę więcej czasu.

 

Co do tej blachy to chyba zależ też od materiału. Ja właśnie zaczynam krycie blachą aluminiową na rąbek i mam 40 lat gwarancji. Aluminium raczej nie koroduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie szukania ekipy, z budowa mamy zamiar ruszyc w kwietniu o i oczywiscie do tego czasu bedziemy miec PNB :wink:

mam teraz pytanko odnosnie fundamentow - czy powinno sie zrobic tradycyjnie lawy fundamentowe czy wystarczy wykopac dol na ok. 0.30 m pod calym domem i zalac to betonem. ten drugi wariant zaproponowal mi wczoraj jeden z murarzy, ze ponoc on tak teraz zawsze robi a poniewaz ja sie nie znam :oops: (to dopiero poczatek mojej drogi budowania :roll: ) to prosze doradzicie jak to jest z tymi fundamentami ?? :o :o :o

dodam, ze dom bedzie o wymiarach 21x11 m i na dachu dachowka ceramiczna (chyba :lol: :lol: )

z gory dzieki za kazde info

 

30 cm to trochę za mało :-? jakieś dwa razy za mało :lol: a i tak potem trzeba położyć bloczki fundamentowe na tej ławie

 

Mi też się to wydaje cosik nie do końca dobrze.

Pod całym domem to sie robi wylewkę w kształcie takiej wanny jak jest teren bardzo mokry ale żeby na takiej płycie postawić dom to ja bym się nie odważył.

Coś mi się zdaję, że naoglądali się jak się buduje lekkie hale stalowe i teraz chcą coś takiego zrobić Ci w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie szukania ekipy, z budowa mamy zamiar ruszyc w kwietniu o i oczywiscie do tego czasu bedziemy miec PNB :wink:

mam teraz pytanko odnosnie fundamentow - czy powinno sie zrobic tradycyjnie lawy fundamentowe czy wystarczy wykopac dol na ok. 0.30 m pod calym domem i zalac to betonem. ten drugi wariant zaproponowal mi wczoraj jeden z murarzy, ze ponoc on tak teraz zawsze robi a poniewaz ja sie nie znam :oops: (to dopiero poczatek mojej drogi budowania :roll: ) to prosze doradzicie jak to jest z tymi fundamentami ??

Zamiast rozmawiac z takimi majstrami, poswiec ten czas na przeczytanie http://forum.muratordom.pl/najczesciej-zadawane-pytania,t100794.htm

Na pewno nie rozjasni Ci sie od razu, ale bedziesz wiedziec, ze kazdy majster idzie na latwizne za jak najwieksza kase i rzadko kiedy bierze Twoj interes pod uwage, a To nie jest dobre dla Ciebie. I bedziesz mial zdanie do dyskusji.

 

A potem poszukaj prawdziwego kierownika budowy (zwlaszcza, jesli przyznajesz, ze sie nie znasz). Chociaz musisz miec minimum wiedzy, zeby wiedziec o czym kierownik do Ciebie mowi.

 

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

...i dlatego my początkujący spędzamy dłuuuugie godziny na forum... lepiej spytać 3 razy niż robić 2 razy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie szukania ekipy, z budowa mamy zamiar ruszyc w kwietniu o i oczywiscie do tego czasu bedziemy miec PNB :wink:

mam teraz pytanko odnosnie fundamentow - czy powinno sie zrobic tradycyjnie lawy fundamentowe czy wystarczy wykopac dol na ok. 0.30 m pod calym domem i zalac to betonem. ten drugi wariant zaproponowal mi wczoraj jeden z murarzy, ze ponoc on tak teraz zawsze robi a poniewaz ja sie nie znam :oops: (to dopiero poczatek mojej drogi budowania :roll: ) to prosze doradzicie jak to jest z tymi fundamentami ??

Zamiast rozmawiac z takimi majstrami, poswiec ten czas na przeczytanie http://forum.muratordom.pl/najczesciej-zadawane-pytania,t100794.htm

Na pewno nie rozjasni Ci sie od razu, ale bedziesz wiedziec, ze kazdy majster idzie na latwizne za jak najwieksza kase i rzadko kiedy bierze Twoj interes pod uwage, a To nie jest dobre dla Ciebie. I bedziesz mial zdanie do dyskusji.

 

A potem poszukaj prawdziwego kierownika budowy (zwlaszcza, jesli przyznajesz, ze sie nie znasz). Chociaz musisz miec minimum wiedzy, zeby wiedziec o czym kierownik do Ciebie mowi.

 

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

 

chyba chodziło o ten link http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=117 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to wydaje cosik nie do końca dobrze.

Pod całym domem to sie robi wylewkę w kształcie takiej wanny jak jest teren bardzo mokry ale żeby na takiej płycie postawić dom to ja bym się nie odważył.

Coś mi się zdaję, że naoglądali się jak się buduje lekkie hale stalowe i teraz chcą coś takiego zrobić Ci w domu.

 

jak mnie poinformował mój przyszły Kierbud to się nazywa stopa fundamentowa, bo albo jest stopa i bloczki albo taki monolityczny fundament

P.S. skony71 odezwę się w sprawie wycinki jak tylko będę miał transport :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

U mnie niestety zmiana projektu w ostatniej chwili (wcześniejszy projekt wybieraliśmy przez rok), jednak ze względu na małą powierzchnię działki (750m2) zmieniliśmy z projektu o zabudowie 156m2 bez garażu na taki o zabudowie 101 z garażem.

 

I tu mnie zaciekawiła wzmianka PTO o pokryciu dachowym blachą na rąbek; raczej mało kto chyba na grupie taki robiła ja właśnie coś takiego mam w projekcie, jednak jak poczytałam jest tego sporo odmian.

PTO czy mógłbyś podzielić się inf. o kosztach takiego dachu i czy potrzeba specjalistycznej ekipy do kładzenia takiego pokrycia itp. itd?

 

Pozdrawiam

caramba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...