Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A garaż ogrzewany / dom ocieplony ? Tzn, żadnej "pianki" w środku nie ma ? Tylko goły panel ?

 

100 pytań do ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Garaż nieogrzewany, w bryle budynku, ocieplony. Co jest w środku panela to nie wiem pusto chyba nie jest. Dużego mrozu w garażu nie było ale farby leżące przy drzwiach zamarzły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A garaż ogrzewany / dom ocieplony ? Tzn, żadnej "pianki" w środku nie ma ? Tylko goły panel ?

 

100 pytań do ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Garaż nieogrzewany, w bryle budynku, ocieplony. Co jest w środku panela to nie wiem pusto chyba nie jest. Dużego mrozu w garażu nie było ale farby leżące przy drzwiach zamarzły

 

 

Witam

Tak wygląda przekrój panela z Poltau...

Bramę wkrótce będę miał zamontowaną, co dalej to czas pokaże.............

Pozdrawiam

http://www.mojalbum.com.pl/Zdjecie-K3KII4AS-D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś ma lub planuje zakupić piec wolnostojący czyli kozę, ale nie taki tymczasowy, tylko taki bardziej full wypas, i mógłby poradzić, gdzie w Łodzi bądź okolicach takowy zakupić. Poważnie się zastanawiam nad taką opcją zamiast typowego kominka, ale nie znalazłam nigdzie polecanej firmy o takim asortymencie z terenów łódzkich.

 

mogę polecić kozy z Romotopa, u nas handluje nimi np. Tapis

 

nasza jest taka:

 

http://lh6.ggpht.com/_9W7Ngu7DzqM/SW5BJ23QsyI/AAAAAAAACPw/xLgj86mhLV4/s144/100_4758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zojka10 napisał:

suzis trzymaj się....w Łodzi jest firma http://www.mosaicon.pl/ ale cen nie znam...

mada lena wielkie gratulacje! No teraz już będziesz miała o kogo się martwić do końca życia Nas właśnie grypa powaliła, najmłodszy zapalenie uszu, koszmar

 

 

Mam pytanie ile płaciliście za rozprowadzenie hydrauliki w domu (c.o, kanaliza, podłączenie kotła i grzejników itp.)

 

CONTEL (- REAKTYWACJA napisał:

Robocizna ok 8 tys , dom ok 165 m2 , na dole wszedzie podłogówka plus 1 grzejnik w garażu , na górze grzejniki plus podłogówkaa w górnej łazience ale zasilana z powrotu grzejników , kotłownia z piecem kondensacyjnym ,w tym również podłączenie wody i kanalizy do domu z lini ogrodzenia ok 10 mb.

bez białego montazu.

 

Contel dzięki za odpowiedź, mam identyczną wycenę, tylko dom mniejszy 120m2 i bez podłogówki : grzejniki, kanalizacja, biały montaż...no i nie wiem czy szukać dalej :roll:

 

 

 

Jelonek72 napisał:

Ja bardzo chętnie położyłabym płytki - uwielbiam puzzle więc to byłoby coś w tym stylu tylko najpierw potrzebuję jakieś szkolenie. Może wiecie gdzie są szkolenia z zakresu wykańczania ??? wnętrz oczywiście

 

Jelonek ja kładłam płytki w kuchni (w bloku- ściany krzywe na maksa)

tylko docinać nie mogłam bo mi brzuch przeszkadzał :lol: byłam wtedy w ósmym miesiącu ciąży :-?

 

 

A ja zamierzałem sam zrobić mebelki do pomieszczenia gospodarczego , ale skoro widzę ze Kobiety tak się palą do pracy to dziś oznajmie mojej małżonce że zgodnie z trędem panującym na forum muratora takie prace wykonują kobiety . :D :D

Ale będzie szcześliwa .

 

no Jacenty ! juz kto jak kto ale Ty na kobietę zakasującą rękawy nie masz co narzekać - ile Ci w domu pomogła ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty , kobieta tez może zakasać rękawy i powiem Ci że zazwyczaj lepiej jej to wychodzi :):):) Ja bardzo chętnie położyłabym płytki - uwielbiam puzzle więc to byłoby coś w tym stylu :) tylko najpierw potrzebuję jakieś szkolenie. Może wiecie gdzie są szkolenia z zakresu wykańczania ??? wnętrz oczywiście :)

U mnie w piwnicy (jakkolwiek to zabrzmi :)

Poza tym jako były pracownik firmy sanit-instalacyjnej umiem zamontować baterie , odkamienić słuchawkę prysznicową , wymienić perlator , naprawić mechanizm dolnopłuka a nawet zamontowac zlewozmywak z osyfonowaniem :) i to nic trudnego

To i ja sie tez czegos naucze :D

 

 

No kurcze - najpierw Majki , teraz Mmmad - no to mi teraz ego podskoczyło hihihihihihi

Panowie nie ma sprawy , tylko przyjeżdżam z 3 letnim urwisem i 10-miesięcznym nowo-raczkującym - zwłaszcza ten starszy ma doskonałe pomysły w wykańczaniu wnętrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o kolejny etap :wink: Brama garażowa Jakieś wrażenia /opinie ... ?

 

 

Ja mam 5metrową segmentową Wiśniowskiego i póki co jestem zadowolona.

Mechanizm daje radę. Chodzi płynnie i raczej cicho ale nie mam porównania czy ciszej niż inne. kolor złoty dąb.Może nie wyblaknie bo wjazd od północy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A garaż ogrzewany / dom ocieplony ? Tzn, żadnej "pianki" w środku nie ma ? Tylko goły panel ?

 

100 pytań do ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Garaż nieogrzewany, w bryle budynku, ocieplony. Co jest w środku panela to nie wiem pusto chyba nie jest. Dużego mrozu w garażu nie było ale farby leżące przy drzwiach zamarzły

 

 

Witam

Tak wygląda przekrój panela z Poltau...

Bramę wkrótce będę miał zamontowaną, co dalej to czas pokaże.............

Pozdrawiam

http://www.mojalbum.com.pl/Zdjecie-K3KII4AS-D.jpg

 

A możesz napisać jaki wymiar bramy, jaki wziąłeś napęd i ile płacisz ?

Ewentualnie na PW.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka castoramowa to nie padnie mi po pierwszym tygodniu użytkowania ? mam mieszane uczucia - bo wszyscy straszą rzeczami z marketu , że szajs i że nie warto i nie wiem czy to do końca prawda , czy może zły "pijar" :) Z drugiej strony w mojej poprzedniej firmie dla casto był szykowany specjalny produkt , jak najtańszy , bo oni zbijają cenę ale z dbałością o jakość ,żeby nas nie zabili reklamacjami ..... powiem Wam żem lekko skołowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie dostałem e-mail na priv od redakcji że mam sie zarejestrować ponownie , bo rzekomo Contel to nazwa firmy , to ciekawe bo nie jest to marka handlowa , a nazwa kilku firm w polsce , przecie w polsce zarejestrują firmę pood każdą nazwą , to jesli otworzę firmę , której dam nazwę np EZS lub mmmad , mruva , lub kawiarnię Yeti :D , to nie zdziwcie się jak Was wyłączą :wink: , w każdym razie pewnie mnie wyłączą , więc nie wiem czy się ponownie zaloguję (bo znowu coś wymyślą) , najwyżej będę Was podglądał

 

chyba że pozwolą zmienic nick bez wywalania postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no to im odpisz, że jak som takie cwane, to niech Ci przywrócą poprzedni nick ...

Nie podglądaj, tylko pisz tu razem z nami :p :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

poprzednii nick też był contel , działał ponad dwa lata nikomu to nie przeszkadzało ,wyłączyli go z braku aktywności (choć aż takiej przerwy długiej sobie nie przypominam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no to im odpisz, że jak som takie cwane, to niech Ci przywrócą poprzedni nick ...

Nie podglądaj, tylko pisz tu razem z nami :p :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

poprzednii nick też był contel , działał ponad dwa lata nikomu to nie przeszkadzało ,wyłączyli go z braku aktywności (choć aż takiej przerwy długiej sobie nie przypominam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no to im odpisz, że jak som takie cwane, to niech Ci przywrócą poprzedni nick ...

Nie podglądaj, tylko pisz tu razem z nami :p :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

poprzednii nick też był contel , działał ponad dwa lata nikomu to nie przeszkadzało ,wyłączyli go z braku aktywności (choć aż takiej przerwy długiej sobie nie przypominam)

 

No wiem, pamiętam :D

Spróbuj zamailować do nich żeby Ci przywrócili stary nick ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! moja brama jest firmy Wiśniowski, złot dąb, zapłaciliśmy 5100 zł.

http://www.wisniowski.pl/lng_pl/content/view/15/30/

 

http://images32.fotosik.pl/16/696dc41d5ff8bf49m.jpg

 

Pozdrawiam! Aneta

 

A jakie wymiary jak można spytać i jaka automatyka ?

A i w razie czego - gdzie kupowana ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś ma lub planuje zakupić piec wolnostojący czyli kozę, ale nie taki tymczasowy, tylko taki bardziej full wypas, i mógłby poradzić, gdzie w Łodzi bądź okolicach takowy zakupić. Poważnie się zastanawiam nad taką opcją zamiast typowego kominka, ale nie znalazłam nigdzie polecanej firmy o takim asortymencie z terenów łódzkich.

 

mogę polecić kozy z Romotopa, u nas handluje nimi np. Tapis

 

nasza jest taka:

 

http://lh6.ggpht.com/_9W7Ngu7DzqM/SW5BJ23QsyI/AAAAAAAACPw/xLgj86mhLV4/s144/100_4758.jpg

Ja mam kozę Dovre. Adres przedstawiciela wzięłam ze strony internetowej. Zdjęcie jet u mnie dzienniku.

ma jedną duużą zaletę - jest fabrycznie przystosowana do węgla, cokolwiek to znaczy. I palimy teraz weglem, bo drzewo wyszlo. I jest fajnie ciepło i ładnie nawet taki żar wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawerów Sienkiewicza 15 telefon: 42/227 58 86

e-mail: [email protected]

web: http://www.jis.neostrada.pl

KOLO Łowicz Blich 21 telefon: 46/837 66 86

e-mail: [email protected]

web: http://www.ebramy.pl

DER-PARK-JACH Łódź Prądzyńskiego 22 telefon: 42/682 62 59

e-mail: [email protected]

JiS Łódź Liściasta 41 telefon: 42/655 05 29

e-mail: [email protected]

web: http://www.jis.neostrada.pl

METALBUD Łódź Włókniarzy 206 telefon: 42/633 01 14

e-mail: [email protected]

SUN-TECH Łódź Drewnowska 102 telefon: 42/654 81 35

e-mail: [email protected]

 

Nie ma mojego męża w domu i trudno mi ustalić nazwę napędu. Z opakowania ściągnęłam nazwę ale nie wiem czy dobrą Schellenberg Drive 600 N, austriackiej produkcji to wiem na pewno. Brama ma ponad 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...