Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WILKO: Myślałem, myślałem poradziłem się (właśnie wyszedł tatus z koleszką) i oto efekt:

http://www.z500.pl/projekt/z38/widoki.html

 

ideał dla nas !!!

 

Jeżeli chodzi o drewno, rozmawiałem własnie ze znajomym ojca, "stary wyga" w budowlance i mi przeszedł zapał na drewniaka , znalazł mi ten projekt, stawiał ten dom z 5 razy - tani w budowie, projekt podobno rewelacyjny, zmieści sie na wąską działkę, rozkład OK. Tej decyzji juz napewno nie zmienimy, tym bardziej ze bedzie go budował właśnie "ziomek" staruszka

 

Jeżeli chodzi o okna to zleciłem to teściowi (który szukając dla siebie okien był chyba wszędzie i przeczytał na ten temat encyklopedie ) - takie wnioski te okna z budwaru mają U=1.3 dla ram a U=0.6 dla szyby i skosny uklad przegród komorowych który podnosi sztywnosc, okucia roto wyczytałem atest do 90 lub 110 kg (sam osobiście, nie tatuś, nie teściunio - trochę wkłdu osobistego musi być ), a szyba 06 waży 30 kg/m.kw wiec na luzie wytrzymają - biorąc pod uwagę stosnek prznikalnosci do ceny -niewiem czy znajdę coś lepszego , Teściu ma takie i działają

 

No i zostaje drobny szczegolik ... SZUKAMY DZIAŁKI !!! - w sobote na kolejne ogledziny do Szczukwina i Lutomierska

 

A żona mi powiedziała że jestem lekko napalony i chcę wszystko za szybko - he he , ale zawsze mi sie udaje

 

W rodzinie obstawiają czy uda mi się zakończyć nie zaczętą budowę latem 2010 (półtora roku) he he

 

Ten projekt już o niebo lepszy. :D

Schody są tylko makabryczne.

Poza tym pomieszczenie tech. tylko na mały piecyk gazowy więc zorientuj się

czy masz gaz w okolicy działki.

Poza tym zrób daszek nad tarasem a nie ta pergolę :D

Zapytaj tego "fachowca " jak ze stropem jest bo na poddaszu jest ścinka działowa nad salonem a w salonie nie ma pod nią ściany. :(

Ciekawe jak to w projekcie rozwiazali.

Jak znajomy stawiał taki domek to jedź do włascicieli i popros aby wam go pokazali w realu. :D

NA pewno rozwieje wiele watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradźcie proszę

U mojej mamy w bloku była/jest do zrobienia łazienka. Duże to to nie jest 165cm szer na 135cm głeboka. Wzięliśmy glazurnika polecanego z forum.

w łazience oprócz położenia kafelków wymiany wanny było zerwanie starych kafelków i "podkucie" ścian celem ich "lekkiego wyrównania" wkucie się w ściany i schowanie rur, wymiana rur kanalizacyjnych "idących" do głównego pionu co oznacza przebicie się przy obecnej rurze do piwnicy sąsiadki i wymiana tam jeszcze jednego kawałka rury ok 1 m . Pan robi też sufit - gładź.

 

No i od początku nie wiedzieliśmy za ile to zrobi, bo "nie wie jeszcze ile będzie roboty" No cóż logiczne :roll: Ale dziś jak łazienka rozbabrana wanny nie ma, kanalizy też, to Pan wycenił całość robocizny na 2000zł :o

czy to normalna cena? mama mi się niemal popłakała i z wyrzutem dodała "kogoś ty mi ty wynalazła" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My prawie na 100 % wybierzemy z 2 szybami z Okno-Plast Kraków.

:D Też je wytypowałem :D

Nadal mi się podobają i nadal uważam, że świat przez nie całkiem ładnie wygląda,

...ale jeszcze nie mieszkam, więc z ostateczną oceną muszę poczekać aż sprawdzę je "w praniu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje ze piaconsulting jestes nadmiernym optymistą

obejrzałem twój projekt ( ten i już żaden innny he he ) coś szybko zmieniasz projekty ;) i stwierdzam ze to domek o powierzchni ponad 100 metrów w sumie konstrukcja "normalna" wiec szykuj 250-300 tyś na niego przy ogromnym udziale pracy własnej i niezłym kombinowaniu i targowaniu.

EZS ci napisała jaki domek powinieneś szukać jeśli chcesz zrobić to bardzo tanio zobacz D06 z muratora - zrobić wersje bez stropu z podwieszanym sufitem robić samemu to moze w tych pieniadzach co mówisz sie zmiescisz

Nie traktuj innych jak idiotów ale ktoś te M2 - 30 metrowe za 100 tyś kupuje - jeśli 100 tyś ma wystarczyć na dom 100 merów to albo ten ktoś jst idiotą albo poprostu za 100 czy 120 tyś nie wybuduje sie domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje ze piaconsulting jestes nadmiernym optymistą

obejrzałem twój projekt ( ten i już żaden innny he he ) coś szybko zmieniasz projekty ;) i stwierdzam ze to domek o powierzchni ponad 100 metrów w sumie konstrukcja "normalna" wiec szykuj 250-300 tyś na niego przy ogromnym udziale pracy własnej i niezłym kombinowaniu i targowaniu.

EZS ci napisała jaki domek powinieneś szukać jeśli chcesz zrobić to bardzo tanio zobacz D06 z muratora - zrobić wersje bez stropu z podwieszanym sufitem robić samemu to moze w tych pieniadzach co mówisz sie zmiescisz

Nie traktuj innych jak idiotów ale ktoś te M2 - 30 metrowe za 100 tyś kupuje - jeśli 100 tyś ma wystarczyć na dom 100 merów to albo ten ktoś jst idiotą albo poprostu za 100 czy 120 tyś nie wybuduje sie domu....

 

He he - zawodowo negocjuje (niemałe kwoty :wink: ) , wiec dla siebie będe twardszy :), tak realnie patrząc wiem że nie zmieszczę sie w 100 :) na 100 metrowy murowany dom

 

Na kosztorys tamtego projektu nawet nie zerkałem

 

Za 100000 chciałem postawić "szyperka" któryma ok. 65 m.kw (sam dom bez przyłaczy, itp)

 

Ten i zaden inny - tak doradził mi fachowiec który ma znana firme budowlana w rejonie, przyjaciel rodziny :), najwiekszy za najmniejsze pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę

U mojej mamy w bloku była/jest do zrobienia łazienka. Duże to to nie jest 165cm szer na 135cm głeboka. Wzięliśmy glazurnika polecanego z forum.

w łazience oprócz położenia kafelków wymiany wanny było zerwanie starych kafelków i "podkucie" ścian celem ich "lekkiego wyrównania" wkucie się w ściany i schowanie rur, wymiana rur kanalizacyjnych "idących" do głównego pionu co oznacza przebicie się przy obecnej rurze do piwnicy sąsiadki i wymiana tam jeszcze jednego kawałka rury ok 1 m . Pan robi też sufit - gładź.

 

No i od początku nie wiedzieliśmy za ile to zrobi, bo "nie wie jeszcze ile będzie roboty" No cóż logiczne :roll: Ale dziś jak łazienka rozbabrana wanny nie ma, kanalizy też, to Pan wycenił całość robocizny na 2000zł :o

czy to normalna cena? mama mi się niemal popłakała i z wyrzutem dodała "kogoś ty mi ty wynalazła" :(

 

mysle, ze cena jest normalna, ja na przelomie 2006/2007 roku robilam podobny remont łazienki i zaplacilam 2200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę(...)

No i od początku nie wiedzieliśmy za ile to zrobi, bo "nie wie jeszcze ile będzie roboty" No cóż logiczne :roll: Ale dziś jak łazienka rozbabrana wanny nie ma, kanalizy też, to Pan wycenił całość robocizny na 2000zł :o

czy to normalna cena? mama mi się niemal popłakała i z wyrzutem dodała "kogoś ty mi ty wynalazła" :(

Ola ta sytuacja jest dosyć typowa i nie chcę cię dołować, ale zgadzam się z twoją mamą (też bym miał do ciebie żal :-? ).

Szczególnie jako inwestorka powinnaś być wyczulona na taki typ transakcji: nigdy nie kupuje się kota w worku - nie rozpoczyna się inwestycji bez określenia chociaż jej ram cenowych.

Stwierdzenia: "jakoś się dogadamy" i "cena będzie zależna od tego jak sprawnie nam to pójdzie" - to klasyka zachowań pseudofachowca. Czasem wynika to rzeczywiście z trudności dokonania wyceny, ale często jest też po prostu "badaniem klienta". W obu jednak przypadkach dla mnie jest to najdelikatniej mówiąc fachowiec niepoważny. Rozgrzebanie komuś mieszkania bez podania końcowego kosztu jest po prostu nieuczciwym postawieniem go przed faktem dokonanym.

 

Ale cóż stało się..., pytanie co robić dalej? Do rozważenia jest:

1. Dogadanie się z obecnym fachowcem.

2. Znalezienie tańszego

 

Twoja argumentacja może być w obu przypadkach ta sama: każda umowa opiera się na zrównoważeniu praw i obowiązków obu stron - skoro ty ryzykowałaś rozpoczęcie inwestycji bez ostatecznej wyceny, to wykonawca ryzykował, że cię na nią po prostu nie będzie stać. Jeśli podjął to ryzyko, to niech się teraz nie dziwuje, że musi opuścić cenę końcową, albo zakończyć współpracę bez wypłaty za dotychczas wykonaną pracę.

 

I jeszcze jedno:

Jeżeli remont rozpoczął się za namową tego fachowca to radzę go szybciutko usunąć z listy osób polecanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No izałozyłem plan że max. do jesieni kupimy działke, a na wiosne stawiamy chałupkę (drewniak w 10 tyg) i mieszkamy

 

Czy jestem optymistą ????? :lol:

 

 

Jezeli zdazysz cala papierologie zalatwic :) :) :)

 

Twardy będe :) :wink: , no i oczywiście pomoc rodzinki wkalkulowana w to całe załatwianie :)

ok widze ze cie nikt nie jest wstanie sprowadzić na ziemie - powiem tak pogadamy za rok - półtora - wtedy przypomnij sobie swoje posty

czas zweryfikuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No izałozyłem plan że max. do jesieni kupimy działke, a na wiosne stawiamy chałupkę (drewniak w 10 tyg) i mieszkamy

 

Czy jestem optymistą ????? :lol:

 

 

Jezeli zdazysz cala papierologie zalatwic :) :) :)

 

Twardy będe :) :wink: , no i oczywiście pomoc rodzinki wkalkulowana w to całe załatwianie :)

ok widze ze cie nikt nie jest wstanie sprowadzić na ziemie - powiem tak pogadamy za rok - półtora - wtedy przypomnij sobie swoje posty

czas zweryfikuje..

 

Mam nadzieje że nie :cry: , ale wieeeeeeeelkie dzięęęęęęęęęęęęęęęki za dobre rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No izałozyłem plan że max. do jesieni kupimy działke, a na wiosne stawiamy chałupkę (drewniak w 10 tyg) i mieszkamy

 

Czy jestem optymistą ????? :lol:

 

 

Jezeli zdazysz cala papierologie zalatwic :) :) :)

 

Twardy będe :) :wink: , no i oczywiście pomoc rodzinki wkalkulowana w to całe załatwianie :)

ok widze ze cie nikt nie jest wstanie sprowadzić na ziemie - powiem tak pogadamy za rok - półtora - wtedy przypomnij sobie swoje posty

czas zweryfikuje..

 

Mam nadzieje że nie :cry: , ale wieeeeeeeelkie dzięęęęęęęęęęęęęęęki za dobre rady :D

 

Co prawda nam sie nigdzie nie spiszy i wszystko zalatwiamy w "urzedowym" tempie czyli:

:) :) :)

- na warunki zabudowy, poniewaz gmina nie ma planu zagospodarowania czekalismy 4 miesiace

- na adaptacje projektu do dzialki wraz ze wszystkimi zmianami czekamy juz miesiac

- na przylacze energetyczne czekamy juz pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My prawie na 100 % wybierzemy z 2 szybami z Okno-Plast Kraków.

:D Też je wytypowałem :D

Nadal mi się podobają i nadal uważam, że świat przez nie całkiem ładnie wygląda,

...ale jeszcze nie mieszkam, więc z ostateczną oceną muszę poczekać aż sprawdzę je "w praniu" :wink:

 

Yeti jaki typ listwy przyszybowej brałeś?

Ten typ półokrągły (najładniejszy) akurat nie ma uszczelki komorowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...