Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

- tynkarz (tynki wewnętrzne - ręczne - cementowo - wapienne)

 

Sierpień 2008 - 17 zł m2 ( sama robocizna ) z zacieraniem ( filcowaniem ). Ekipe w 100% mogę polecić. Jakby co jest na tablicy.

 

pozdrawiam, majki

 

/edit/

 

ups .. doczytałem - u nas maszynowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg60, dzięki, tuż przed przeczytaniem Twojego wpisu dałam odpowiedź pozytywną. Potwierdziłaś moje odczucia, że nie ma co czekać .Dziękuję :)

 

Godny polecenia elektryk właśnie podał mi cenę za punkt z materiałem - 6O zł.

Idzie się pochlastać :D

 

Poleceni tynkarze c-w zgodnie twierdzą, że 16 zł to norma, bez filcowania.

Panowie od mpoplaw ( dziękuję, mimo to :) ) nie mieli jakoś ochoty na wizytę na budowie w celu uzgodnienia prac, twierdzili, że zbyt zimno :wink: .

Zaprzestałam namawiania. Więc, czy taniej ? Nie wiem.

Czekam jeszcze na tynkarza poleconego przez mego majstra . Zobaczymy.

 

Poszukuję kumatego stolarza od szafek kuchennych z ziemskimi cenami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obwodnicy

teraz zupełnie nic nie wiem

znalazłam mapkę na stronie GDDA generalna dyrekcja dróg i autostrad (jakoś tak) i tam idzie droga od południowej strony nowosolnej, a parę dni temu prezes działek na Kasprowicza powiedział, że związek ROD walczy, bo ma ponoć obwodnica pójść wariantem północnym, niedaleko ogródków :-? więc

nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od mpoplaw ( dziękuję, mimo to :) ) nie mieli jakoś ochoty na wizytę na budowie w celu uzgodnienia prac, twierdzili, że zbyt zimno :wink: .

 

Spróbuj zadzwonić do tynkarzy polecanych przeze mnie na tablicy. Z tego co wiem, robili jeszcze u 2 innych osób z forum łódzkiego ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór elektryka to - jak do tej pory - najgłupsza rzecz jaka mnie spotkała na budowie. Istny cyrk.

70 zł. za punkt z materiałem...- to ja się zastanowię (dobrze, że siedziałem)

25 zł. za punkt bez materiału - super (se myślę) - ma Pan około 130 punktów to razy 1,5 ????!!!! :o , (no i już nie jest super), a do tego to, to, to, to, to (to ja się zastanowię)

25 zł. za punkt (nauczony poprzednimi doświadczeniami, znaczy mądrzejszy jestem) pytam a co wchodzi w ten punkt ? Ano Panie jak jest lampa - to puszka, włącznik i lampa to jeden punkt (no jest super i to tak super jak nigdy wcześniej super nie było). Dobra, to ile to razem będzie (przed castingiem przygotowałem dokładne plany punktów i ogrzewania)? Jutro dam Panu wycenę zakresu robót. Ok - mówię. Wieczorem SMS - Niech mi Pan poda mail to jutro prześlę drogą elektroniczną. (noooo, jest super, a do tego człek światowiec, choć na pierwszy rzut oka nie wyglądał); Następnego dnia: już Panu przesyłam. Czekam, czekam, czekam, czekam (no dobra długo czekam)..Jest...4 pdf..W pierwszych 3 cennik ogólny, co ile kosztuje. Jest dobrze, przeca człek jest światowiec...4 pdf - ceny do negocjacji.

Biorę telefon, Panie ale nie ma wyceny robocizny za całość? Nie przeszła ? Nie.

Zaraz wysyłam. Oto co przyszło:

 

Np. 100 punktow = 3000zł

50 metrow maty = 1250zł

Proszę o podanie dokładnej jlosci urządzen elektrycznych a ja panu dokładnie wylicze sume>

 

Cytat dokładny..

O Ty w mordę jeża, w te i nazad po moście Poniatowskiego, z wiaderkiem szkła w ręku, jeb..(cenzura) ..y. To ja z Tobą 2 godziny po chałupie w zimno kicał, plan 2 godziny rysował, a Ty....

 

Stanęło po negocjacjach na wcześniej umówionym elektryku za cenę podobną do M. Osendowskiego (tu był kłopot z terminem).

 

Sorry za przydługi tekst, ale mnie elektrycy wnerwili.

 

Pozdrawiam.

PS. A tynkarza mam ugadanego na 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukuję kumatego stolarza od szafek kuchennych z ziemskimi cenami :wink:

 

Witam! Podaje namiar na swojego stolarza od schodów, mebli kuchennych i łazienkowych, pan Piotr 608502044, można się powołać na mnie. Czy ma ziemskie ceny? trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo tak naprawdę to cena zależy od materiału z jakiego mają być wykonane meble. Można z nim negocjować cenę. Zakład ma po sąsiedzku przy powstającej Ikei.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.

PS. A tynkarza mam ugadanego na 12 zł.

 

Długi, nic nie pisałeś, że "nasz" Wiesio wrócił! :evil:

 

ProStaś, widziales gdzies robotę tego tynkarza? I jego ekipę? Wrazenie - bezcenne, za wszystkie ich niedorobki zaplacisz karta...

 

Ech, znowu wychodzi moj uraz do tanich wykonawcow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , czy ktoś sobie kupił , albo zna kogoś kto kupił takie chińskie cudo - kabina /sauna/hydromasaż, z deszczownią + osobna słuchawka natrysk, dysze do hydromasażu, nagrzewnica pary, masażer do stóp ??? stało się to relatywnie tanie i chciałabym znać jakieś opinie od użytkowników - czy np nie pieści prądem, czy po miesiącu siadają dysze , czy deszczownia spada na łeb przy pierwszym lub 10tym użyciu .... czy też wszystko jest glanz pomada ????

 

Mam problem z kabiną do jednej łazienki - mam tylko 1 ścianę do której mogę dosunąć kabinę - okazuje się ,że zakup kabiny trójściennej to nierealny sen , lub cena z kosmosu. Dobudowanie ścianki nie za bardzo wchodzi w grę , chociaż jeśli będziemy zmuszeni to to zrobimy - ale taka gotowa zamknięta kabina wolnostojąca załatwiłaby mi sprawę .

Jeśli ktokolwiek - cokolwiek WIE niech da znać:):):)

 

Moi rodzice sprawili sobie takie cudo 2 miesiace temu i jeszcze dziala :) cudo ma podstawowa zalete - CENA!!! zapłacili za wanne z jacuzzi, prysznic z hydromasazem, saune parowa itd 4 tys. , niestety widac ze to chinska robota, nie ma co tego ukrywac, no ale cos za cos. Trzeba kupic duzo silikonu do uszczelnienia cholerstwa a i tak moze przeciekac i zalac glowny komputerek, tak jak to sie stalo u moich rodzicow po pierwszym "odpaleniu". producent przyslal nowy komputerek za darmoche, ojciec dokupil silikony i obecnie kabina gra i buczy - wrecz dosłownie-opcja z radyjkiem :lol:

 

jesli to cudo bedzie jeszcze dzialalo gdy my bedziemy urzadzac lazienki, czyli pewnie za rok, to najpewniej tez sobie takie sprawimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obwodnicy

teraz zupełnie nic nie wiem

znalazłam mapkę na stronie GDDA generalna dyrekcja dróg i autostrad (jakoś tak) i tam idzie droga od południowej strony nowosolnej, a parę dni temu prezes działek na Kasprowicza powiedział, że związek ROD walczy, bo ma ponoć obwodnica pójść wariantem północnym, niedaleko ogródków :-? więc

nic nie wiem

 

:o czyżby jednak mieli dać wg starych planów? Parę miesięcy temu mój mąż był łódzkim oddziale GDDKiA i niewiele mu powiedzieli, ale mowa była o wariantach południowych... znów muszę go tam wysłać, może coś juz wiadomo.

Swoją drogą - nie rozumiem jak to się stało, że tak expresowo przygotowali warianty obwodnicy Brzezin... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obwodnicy

teraz zupełnie nic nie wiem

znalazłam mapkę na stronie GDDA generalna dyrekcja dróg i autostrad (jakoś tak) i tam idzie droga od południowej strony nowosolnej, a parę dni temu prezes działek na Kasprowicza powiedział, że związek ROD walczy, bo ma ponoć obwodnica pójść wariantem północnym, niedaleko ogródków :-? więc

nic nie wiem

 

:o czyżby jednak mieli dać wg starych planów? Parę miesięcy temu mój mąż był łódzkim oddziale GDDKiA i niewiele mu powiedzieli, ale mowa była o wariantach południowych... znów muszę go tam wysłać, może coś juz wiadomo.

Swoją drogą - nie rozumiem jak to się stało, że tak expresowo przygotowali warianty obwodnicy Brzezin... :roll:

 

Wiem na pewno, że wg starych planów tzn, wariant czerwony

http://www.lodz.gddkia.gov.pl/S14/Mapa_warianty_przebiegu_S14.pdf

Gdyby miał być niebieski, to dokładnie nad moim dachem domu, kilka nocy miałam z głowy za nim nie ustalono, który wariant :D dla mnie skończyło się bardzo korzystnie a niektórzy płaczą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety widac ze to chinska robota, nie ma co tego ukrywac, no ale cos za cos. Trzeba kupic duzo silikonu do uszczelnienia cholerstwa a i tak moze przeciekac i zalac glowny komputerek, tak jak to sie stalo u moich rodzicow po pierwszym "odpaleniu". producent przyslal nowy komputerek za darmoche, ojciec dokupil silikony i obecnie kabina gra i buczy - wrecz dosłownie-opcja z radyjkiem :lol:

Czyli potwierdza to moją tezę co do chińskich zabawek: nim zaczniesz używać, najpierw rozkręć i napraw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem na pewno, że wg starych planów tzn, wariant czerwony

http://www.lodz.gddkia.gov.pl/S14/Mapa_warianty_przebiegu_S14.pdf

Gdyby miał być niebieski, to dokładnie nad moim dachem domu, kilka nocy miałam z głowy za nim nie ustalono, który wariant :D dla mnie skończyło się bardzo korzystnie a niektórzy płaczą :cry:

 

Wielkie dzięki za ten link. Dzięki niemu wiemy, że s14 będzie przechodziła daaaleko od naszej działki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...