Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W projekcie mamy wysokosc scianki kolankowej 82cm.

Czy to aby nie za malo?

 

[/i]

 

mam na 3 maxy. To ile to? koło 80, wydaje mi sie. Do tego dochodzi wieniec i murłata. A odchodzi grubość podłogi. Czyli zostaje coś ponad 90. Co mogę? dosunąć łózko do ściany, zupełnie wygodnie. Biurko już się pod ścianą nie postawi. Fotel tak, krzesło nie. Komodę niską spokojnie.

Zależy jakie masz potrzeby. Pomyśl co chcesz gdzie ustawić, no i jaki masz dach. Jeżeli dach czterospadowy, to troszkę nisko, ale w sumie metr ci też nie wiele da. No, może biurko się postawi. Jeżeli dach dwuspadowy, to zupełnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was!

 

Poniewaz niedlugo musze zaczac kompletowac papiery do odbioru, mam do Was pare pytan, budowa pod Pabianicami:

 

-w jakim urzedzie sie sklada te papiery i skad najpierw wziac liste wymaganych dokumentow(hmm.. przerabialam temat rok temu i za diabla nie pamietam)

-czy ktos gdzies robil swiadectwo energetyczne za mniej niz 500 zl, gdzie i za ile? (za 500 znalazlam na allegro)

-czy ktos moze polecic kogos, kto wystawi protokol szczelnosci instalacji wod-kan? Ile to kosztuje?

-czy ktos ma moze namiary na kominiarza ktory nie zedrze skory (i tak kominow uzywac nie bedziemy - rekuperacja i pompa ciepla, kominka brak) za papier do odbioru

 

I z innej beczki - czy ktos z Was ma taras z kompozytow drewna i pcv. Jak sie sprawuje i ile kosztuje? A moze wiecie gdzie kupic kostki 50x50 cm z drewna egzotycznego, deseczki na nich ryflowane, mozna je ulozyc wlasnie na tarasie.

 

W ubieglym roku znalazlam takowe w Warszawie, ale kontakt mi przepadl...

 

Dzieki!

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , jak w końcu z tym świadectwem energetycznym ???? Wg tego co czytałam ma obowiązywać dla wszystkich domów których pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2009 r. ... a teraz słyszę że coś mówicie ,że robicie ???? To co to kurcze - prawo działa wstecz ? Czy ktoś się konkretnie dowiadywał w urzedzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , jak w końcu z tym świadectwem energetycznym ???? Wg tego co czytałam ma obowiązywać dla wszystkich domów których pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2009 r. ... a teraz słyszę że coś mówicie ,że robicie ???? To co to kurcze - prawo działa wstecz ? Czy ktoś się konkretnie dowiadywał w urzedzie ?

 

Masz tutaj podstawowe informacje:

 

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/certyfikat--zgodny-z-prawem,6320_22532.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić drzwi prysznicowe . Gdzie jest największy wybór????

 

Hmmm ... a o jakie Ci chodzi ? Tzn. jak drzwi to zakładam, że do wnęki prysznicowej ... ?

 

pozdrawiam , majki

 

dzrzwi skrzydłowe , 90 ki mnie potrza :D , szklanne ,piękne i tanie ................ :wink:

 

zobacz tutaj :

 

http://www.aquaform.eu//products,view,92.html

 

mam polecam itd itp

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , jak w końcu z tym świadectwem energetycznym ???? Wg tego co czytałam ma obowiązywać dla wszystkich domów których pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2009 r. ... a teraz słyszę że coś mówicie ,że robicie ???? To co to kurcze - prawo działa wstecz ? Czy ktoś się konkretnie dowiadywał w urzedzie ?
Jesli zamierzasz oddac dom do uzytkowania po 1.01.2009 musisz miec swiadectwo. I tyle. buu

 

PS ktos moze pomoze w kwestii mnie interesujacej - pare postow wyzej?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić drzwi prysznicowe . Gdzie jest największy wybór????

 

Hmmm ... a o jakie Ci chodzi ? Tzn. jak drzwi to zakładam, że do wnęki prysznicowej ... ?

 

pozdrawiam , majki

 

dzrzwi skrzydłowe , 90 ki mnie potrza :D , szklanne ,piękne i tanie ................ :wink:

 

zobacz tutaj :

 

http://www.aquaform.eu//products,view,92.html

 

mam polecam itd itp

:D

 

są gdzieś w Łodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , jak w końcu z tym świadectwem energetycznym ???? Wg tego co czytałam ma obowiązywać dla wszystkich domów których pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2009 r. ... a teraz słyszę że coś mówicie ,że robicie ???? To co to kurcze - prawo działa wstecz ? Czy ktoś się konkretnie dowiadywał w urzedzie ?
Jesli zamierzasz oddac dom do uzytkowania po 1.01.2009 musisz miec swiadectwo. I tyle. buu

 

ja dzieki temu zmobilizowałem sie aby zgłosić zakończnie umowy przed końcem 2008 roku , gdby nie to pewnie do dziś nie miałbym zezwolenia na zamieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest Wasze zdanie: budować kompleksowo z jednym wykonawcą, czy szukać ekip do każdej roboty osobno?

 

Nie wierzę aby jedna ekipa mogla solidnie pobudować dom :-? Mury, dach, wylewka, gładź i wykończenie, naliczyłam już pięć ekip, dodam fachowców od elektryki, hydrauliki, to będzie siedem :) elewacja zewnętrzna i podbitka i kostka przed domem, no to dziewięć.Tak było u mnie, nie mam zastrzeżeń do ekip. Przeczytaj sobie dziennik Suzi, u niej robiła wszystko jedna ekipa, budowanie kompleksowe? to jakaś abstrakcja.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie dobiliście :) tym świadectwem , bo cały czas sądziłam ,że mi się uda nie moczyć pieniędzy w bzdecie , a tu kuku :( ehhhh

 

Oleniek , skorzystałam z Twojego źródła ziemi ogrodowej - wczoraj zadzwoniłam , dziś rankiem już przywieźli, na razie nie mam co narzekać:) teraz zobaczymy czy na niej coś urośnie :):):) My z racji aury w najbliższą sobotę mamy wykopki na działce - na którą ma być to spotkanie u Doroty? ... bo nie wiem czy się doczołgamy :) a jak to będzie w ciągu dnia to niestety ... uparłam się na to kopanie - ale jak się jedzie do Doroty to trzeba jechać koło nas więc zapraszamy na nasze poletko po trasie... chętnym wskazówki na priva:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...