Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mobby Z tymi puszkami elektrycznymi to obrzuca je tynkarz. Musisz jednak się teraz zdecydować, czy robisz osprzęt elektryczny w modułach czy bezmodułowy. Osprzęt modułowy jest nieco droższy, ale jeśli masz gniazdka, czy włączniki koło siebie, to ciężko będzie zrobić by były równo.

 

Dziś zamówiłem parapery...marmur Fatima Beige...piękne...idealnie pasują do gresu na podłogę i kafelków na ścianę w kuchni.

Mam za chwilę jechać na działkę, żeby wymiarować z ekipą drzwi wewnętrzne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O tak , dzisiaj wszystkiego mi sie .... odechciewa. Dzisiaj po raz pierwszy na budowie naszego domu rzucałam mięsem i jechałam do Aleksandrowa niemal na sygnale. Historia nadaje sie do wątku "co wymyslili wykonawcy". Panowie od posadzek nie doczytali, ze na dysperbicie pisze: " w przypadku pokryć dachowych posypać posypka papową" izolując chudziak pod posadzką po dysperbicie posypali ... perlitem, który leżał i czekał na wsypanie do komina. Na to chcieli kłaść folię.!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Po moich wrzaskach scierali ten perlit czym sie da. Jutro mają jeszcze raz smarować. A za perlit i transport z Bełchatowa im potrącę!!!

Już na spokojnie sami się smieliśmy i powiedzieli, że będą opowiadać to jak dobry dowcip!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w sumie średni dowcip...ale zdarza się.

 

To znaczy, że czeka Cię jeszcze jeden kurs do Bełchatowa. Trzymam kciuki, żeby nie było znowu tego Poloneza w tym samym miejscu...

 

Już się zdecydowałem prawie na wszystkie kafelki. Jeszcze tylko została mała łazienka. Chciałbym zrobić na kolory: biały i morski. Ale nie wiem, czy znajdę odpowiednie kafelki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanadyjczyk

Zdecydowalismy się na szambo ponieważ na oczyszczalnię nie mamy funduszy,gdyż z tego co dowiedzieliśmy sie na forum to jej koszt wacha się między 5kpln a 7 kpln a nie 3 kpln .Do tego dochodzą problemy z uzyskaniem pozwolenia na taką oczyszczalnię ponieważ 100m dalej mamy kanalizacię i w najbliższych planach jest doprowadzenie jej do końca naszej ulicy a co za tym idzie przymus z jej korzystania co prawdę mówiąc nas cieszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna w pełni i sezon budowlany też. :D :D

Ciągnąc wątek cenowy, powiem, że nie mam zbytnich nadziei co do spadku cen po Unii, będą raczej minimalne obniżki, ale raczej po stronie cen netto a nie brutto. Chciałbym, aby tak było jak większość sądzi i ceny spadły do bardziej przyjaznych wymiarów. :wink:

Ostanio szał zakupowy w budownictwie osiąga szczytu. Jak byłem w Castoramie wczoraj to ścisk nie wiarygodny. :x Ale płytki i listwy wykończeniowe do wiatrołapu i holu kupione . :D

Trzymam kciuki za wszystkich łódzkich budowlańców. :D

Pozdrawiam

Leszek

PS.

Też trzymajcie za mnie kciuki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jestem po bardzo optymistycznej rozmowie :lol: w moim urzędzie gminy Stryków, otóż duża firma spedycyjno-przeładunkowa kupiła przy ul.Strykowskiej w Michałówku 24 hektary, które zagospodaruje w przeciągu 1-2 lat. Ponieważ jest to duży odbiorca, gazownia łódzka podciągnie im gazociąg, a co za tym idzie, przy odpowiednio duzym zainteresowaniu mieszkańców okolicznych wsi (najbliższe to Dobra, Michałówek, Dobieszków) doprowadzą też gaz do nas! to bardzo dobra wiadomość bo wiadomo ze ogrzewanie gazem z gazociagu jest najtansze! Nie musiałabym wtedy kombinowac z reku, dgp, ogrzewaniem elektrycznym, super docieplaniem scian, itp.

tylko pytanie, czy ludzie na wsi grzejacy do tej pory "czym się da" i co podleci, bęą chcieli mieć gaz? wierze ze tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po małej przerwie. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych postępów w budowie i aby nie zostawać w tyle ruszam ze swoją :D .

Ale od początku, pierwszy sukces to decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że obrót mojego domku o ok. 30 stopni względem kierunków świata (mój południowy wjazd :evil: ) że nie jest istotnym odstępstwem od projektu :D. Można mieć nadzieje że PINB w Zgierzu nie będzie się czepiał w przyszłości do innych pierdół.

 

Jeśli już wiem gdzie bedzie stał domek czas znaleść ekipę, a sztuka to niełatwa bo gorączka budowania jest wielka!! O dziwo znalazłem taką jedną która ma czas i rekomendacje. Szykujemy się na fundamenty już w przyszły tygodniu :o . Może macie jakieś wzory umów do podpisania z wykonawcą?

 

Jakby tego było mało jestem w trakcie sadzenia drzew na moim łysym polu. Do tego w pracy masa roboty i bez szans na urlop. Dziękuje Wam wszystkim za narzucone tempo (w szcególności Tobie Aniu99) i postaram się za bardzo od Was nie odstawać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jestem po bardzo optymistycznej rozmowie :lol: w moim urzędzie gminy Stryków, otóż duża firma spedycyjno-przeładunkowa kupiła przy ul.Strykowskiej w Michałówku 24 hektary, które zagospodaruje w przeciągu 1-2 lat. Ponieważ jest to duży odbiorca, gazownia łódzka podciągnie im gazociąg, a co za tym idzie, przy odpowiednio duzym zainteresowaniu mieszkańców okolicznych wsi (najbliższe to Dobra, Michałówek, Dobieszków) doprowadzą też gaz do nas! to bardzo dobra wiadomość bo wiadomo ze ogrzewanie gazem z gazociagu jest najtansze! Nie musiałabym wtedy kombinowac z reku, dgp, ogrzewaniem elektrycznym, super docieplaniem scian, itp.

tylko pytanie, czy ludzie na wsi grzejacy do tej pory "czym się da" i co podleci, bęą chcieli mieć gaz? wierze ze tak!

 

Ogrzewanie gazem też jest nie najtańsze, pomyśl o pompie ciepła a gaz to jest dobrz rzecz jako np. uzupełnienie kominka czy pieca na drewno. Ale gaz mieć to dobra rzecz, bezapelacyjnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bo coś co nas PODNIECa, to niestety w budownictwie jest KASA...a gdy w kasie pusto to wtedy wielka strata:))

 

No niestety u mnie boje papierkowe trwają... ja otrzymałam pozwolenie na budowę 30.04.2004, ale czekam na uprawomocnienie.. no jakoś nie dotarła ani jedna zwrotka do urzędu, przecież to człowieka szlak może trafić.. chyba się za Nich wezmę, bo do tej pory wysyłałam męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KROPI Czy TY sobie zdajesz sprawę ile kosztuje POMPA CIEPŁA ?

To koszt rzędu 50-60 tys. czyli dla niektórych cały dom w stanie surowym.

Napewno to rozwiązanie będzie kiedyś popularne , ale narazie to kosmos.

 

Myślę, że wiele osób, które zaczynają mysleć o budowie nie ma za bardzo rozeznania jeśli chodzi o koszty budowy, a zwłaszcza o pewne nowości.

Życie zweryfikuje brutalnie pewne pomysły, choć są osoby, które zrealizują swoje pomysły.

Budowa to niekończące się koszty.

Potem pozostaje urządzanie domu.

Suma tych dwóch składników wyjdzie NIEZŁA :D

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czas budowę zacząć!!! Ci, co jeszcze pod ziemią i ci co nad!!!

 

Darwol

Jeśli mobilizuję w pozytywnym znaczeniu - to super! Nawet sąsiadka wczoraj mnie skomplementowała, że podoba jej sie moja budowa, bo taka "systemowa"(?) A to nic takiego, po prostu jedno za drugim idzie sobie po kolei. Fakt, że do tej pory nie było przestojów.

 

Grzegorz Kalonka

Bardzo mi miło, że mój "maleńtas" podoba ci sie. Jesli chodzi o fotki - gdzie w Łodzi mozna zreperować skaner? Nie mam cyfrówki!!!

 

Gosia Łódź

Nie ma to jak "kobita-inwestor". Bierz sprawy w swoje łapki i działaj. W mojej historii z perlitem (patrz wyżej) zaalarmował mnie z budowy mąż (wielce zdziwiony :o ). Ale to ja wsiadłam w samochód, za 10 minut byłam na budowie i to ja zrobiłam awanturę!!! Potem wszystko było już jak należy. I pytanie do mnie: czy pani nadal chce, żebysmy jej robili wylewki? ( :D )

 

Mobby

W trakcie prac na poddaszu (od 4 maja) oczywiście będę prowadzić dokumentację zdjęciową. Jeszcze tylko ten skaner! :evil:

 

Dzisiaj powinnam mieć gotowe wylewki. Niedługo jadę - zobaczymy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ja wsiadłam w samochód, za 10 minut byłam na budowie i to ja zrobiłam awanturę!!! Potem wszystko było już jak należy.

 

Aniu99

Toż z Ciebie typowa LWICA!!!

 

Mobby

 

Toż właśnie taki jest mój znak zodiaku!!! :lol: I to lwica lipcowa (nomen omen imieninowo-urodzinowa) czyli z tych najbardziej walecznych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...