Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy wiesz coś na ten temat?

że na pewno w Krakowie dopłacają do 3,5tyś do solara, w Łodzi problem, dopłaty tylko dla instytucji, jakby ktoś z was był chętny to można by skrobnąć jakieś pismo do naszych władz, bo inaczej powiedzą że nikt o to nie pyta

ja u siebie planuję wiatrak na łożysku magnetycznym o pionowej osi obrotu, są wystarczająco ciche że można je montować wprost na dachu, jak tylko zaczną się dopłaty dla pojedynczych inwestorów

faktycznie, temat termosu styropianowego jest na forum od paru lat i co jakiś czas wybuchają awantury między zwolennikami i przeciwnikami i nikt nikogo nie jest w stanie przekonać

polemizował bym, zaduszonych styropianem jakoś nie widać mimo wielu nawoływań, zwolenników 20cm przybywa a są i tacy co dają 30, zwolenników ścian 1W ubywa bardzo szybko np: na ostatnich targach nie wystawiał się żaden, a skoro nawet ministerstwo budownictwa dziennikiem ustaw wyrzuciło ścianę 1W na śmietnik historii to ewidentnie widać kto miał rację

inwestorzy już inaczej patrzą na domek, standardowo w ofercie sprzedaży wymienia się teraz średnie koszty ogrzewania, a do projektów załącza CE i czarno na białym widać komu lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki! mpoplaw . Jak wykonam działanie 0.105 (tyle wynosi wspólczynnik przewodzenia ciepła dla mojej ścianyw W/(mK)) : 0.365 (grubość śćiany w m) to dostanę U poniżej normowego 0,3.

A płytek to nie mam zamiaru kłaść na całych ścianach. W ogóle to już nie kłóć się ze mną na temat co jest lepsze i kto jest mądrzejszy, albo głupszy. Ty masz swoje zdanie, ja je szanuję. Ja mam swoje, też uszanuj. I tak wszystko się okaże za parę lat. pożyjemy - zobaczymy.Tak naprawdę, to wszyscy szukamy i w większości przypadków błądzimy. (W ogóle to przyglądajmy się Chińczykom. Podobno tam trwa eksperyment budowy z zastosowaniem rozwiązań biochemicznych (wzorowany na świecie roślin) - to dopiero będzie technologia!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw

PostWysłany: Wto, 28 Kwiecień 2009 13:00 Temat postu:

(...)

polemizował bym, zaduszonych styropianem jakoś nie widać mimo wielu nawoływań, zwolenników 20cm przybywa a są i tacy co dają 30, zwolenników ścian 1W ubywa bardzo szybko np: na ostatnich targach nie wystawiał się żaden, a skoro nawet ministerstwo budownictwa dziennikiem ustaw wyrzuciło ścianę 1W na śmietnik historii to ewidentnie widać kto miał rację

inwestorzy już inaczej patrzą na domek, standardowo w ofercie sprzedaży wymienia się teraz średnie koszty ogrzewania, a do projektów załącza CE i czarno na białym widać komu lepiej

 

Więc jak z tym przepisem odnośnie ścian 1W? Mam ocieplać?

 

 

jacekot

PostWysłany: Pon, 27 Kwiecień 2009 15:53 Temat postu:

 

 

A po co ocieplać scianę jednowarstwową ?

 

 

????????? pomocy!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonam działanie 0.105 (tyle wynosi wspólczynnik przewodzenia ciepła dla mojej ścianyw W/(mK)) : 0.365 (grubość śćiany w m) to dostanę U poniżej normowego 0,3

nie w tą stronę dzielisz, poprawnie twoja ściana ma według PN U=0,44 W/m2*K a według marketingowców Ytonga U=0,36 to co ty podajesz to tylko lambda bloczka, do tego trzeba jeszcze dodać zaprawę i mostki termiczne od okien drzwi wieńca fundamentu

cudów nie ma ciepła ściana 1W to gruba ściana, normy spełnia dopiero 44cm ytonga klasy co najmniej 400kg/m3 murowanego w ścisłym reżimie technologicznym co wychodzi bezpośrednio ok 2 razy drożej niż w zwykłej ścianie 2W, dlatego też jacekot napisał że się jej nie dociepla, bo jeśli już ktoś wydał kupę kasy na system to jak ma zaakceptować kolejne wydatki na docieplanie skoro miałby to samo w ścianie 2W za połowę ceny ??

 

budując z zwykłego taniego BK-600 o grubości tylko 24cm i ocieplając to 15cm styropianu mamy tanio i ciepło, a za paro-przepuszcalnośc robią higro-nawiewniki pod oknami, i robią to 100 razy skuteczniej niż wszystkie ściany 1W razem wzięte

 

PS skoro zdania nie zmieniasz to są już ściany 1W z U=0,15, problem w tym że kosztują 4 razy drożej od porównywalnie ciepłej 2W

http://www.hotblok.pl/pl/show/content/id/52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw

Moje ściany są z bloczka ogęstości objętościowej 400 kg/m3, na zaprawę do cienkich spoin. Lambda to jest współczynnik przewodności cieplnej i określa termoizolacyjność mat. budowlanych i izolacyjnych. Więc lambda u mnie wynosi 0,105 W/(mK) - tak podaje producent w deklaracji zgodności. Gdziekolwiek czytam o sposobach prostego obliczenia współczynnika przenikania ciepła U (określa izolacyjność przegrody o określonej grubości, nazwijmy ją d) spotykam się ze wzorkiem:

U= lambda : d.

Stąd jego jednostka W/m2K.

 

Jetsem spokojna o U mojej przegrody. Mój architekt wszystko dokładnie policzył. Projekt był zrobiony w tamtym roku.

 

Podaj mi ten przepis w D.U.

a co do domów pasywnych, rzeczywiście izoluje się je styropianem, ale ściany zaleca się murować z betonu komórkowego o najmniejszej gęstości objętościowej, gdyż ten materiał sam w sobie jest dobrym izolatorem.

 

Z załącznika Nr 2 do rozporządzenia, które wskazałeś, pkt 2.2.4 ( str. 17) wynika, że ściany 1W mają dobrą opinię - nie występuje zjawisko kondensacji.

:D , pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , nie wiedziałam ,że budujący z ytonga wywołują taką wysypkę u forumowiczów:):):)

Bajanadjembe chyba stanowimy jakąs zakałę budowlana bo się skusiliśmy na droższy ytong, ulegając "chwytom marketingowym"... No ale coż , wolność Tomku w swoim domku ! chciałam miec z ytonga i mam :) za rok Wam powiem czy trzeba go docieplić( najważniejsze empiryczne przeżycie pierwszej zimy ) , póki co mam zamiar odebrać mój domeczek ze ścianą 1W o bloczku grubości 36,5. A niech mi pisną coś ,że nie - to się będę procesować :)

Cała ta akcja energetyczna to tylko kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od nas - składałam wniosek termomodernizacyjny w pracy i wiem jak to wygląda - smiech na sali , ale wybulić trzeba . Mam dziś wojowniczy nastrój - czy przypadkiem nie chodzi gdzieś po forum jakiś temat a propos zaskarżenia całej tej energ-hecy ?

 

No i ludzie - przecie tu nikt nikomu nie chce udowadniac wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą. Każde z nas ma pytania , każde ma jakieś opinie, jakieś swoje zdanie i już. Wydaję mi się ,że jesteśmy tu po to by sobie pomóc w i tak ciężkim zadaniu , jakim jest budowa własnego domu. Niech każdy mówi co chce , a reszta mając swój rozum niech go używa by "wyssać" to co się przyda a co mnie nie interesi

howgh ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 - popieram Cię w 100%. Ja też od zawsze widziałem, że będę budował z Y.... I tak też czynię. Czas pokaże czy to był dobry wybór.

 

Poza tym, żebyś mogła ocenić czy dom jest ciepły powinnaś poczekać więcej niż jeden sezon grzewczy. Ponoć nie można wyciągać wniosków po pierwszym. Może ktoś, kto mieszka w swoim domku więcej niż rok może to potwierdzić, że w pierwszym sezonie zużywa się więcej energii na ogrzanie niż w kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambda u mnie wynosi 0,105 W/(mK) - tak podaje producent w deklaracji zgodności

czyli licząc według PN-B-02025 masz U=0,29 i nie trzeba docieplać, postęp w budowaniu jak widać jest znaczny, jeszcze rok temu było 0,11 dla ustabilizowanych warunków wilgotności oraz 0,14 normalnie, do czasu aż PN zastanie zastąpiona normą PN-EN 12831 będzie dobrze, ale wtedy być może okaże się że nastąpił kolejny postęp w budowlance i lambda znowu spadnie

a co do domów pasywnych, rzeczywiście izoluje się je styropianem, ale ściany zaleca się murować z betonu komórkowego o najmniejszej gęstości objętościowej, gdyż ten materiał sam w sobie jest dobrym izolatorem

mnie pan G.Szlagowski mówił że z sylikatów, bo mają najwyższą gęstość czyli najlepiej akumulują ciepło, a BK tylko do zamknięcia mostków termicznych

Z załącznika Nr 2 do rozporządzenia, które wskazałeś, pkt 2.2.4 ( str. 17) wynika, że ściany 1W mają dobrą opinię - nie występuje zjawisko kondensacji

nie tyle dobrą opinię co stwierdza się fakt że pomija się ściany jednorodne przy obliczaniu ryzyka wystąpienia kondensacji pary wodnej na styku dwóch warstw niejednorodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw, o tym przepisie z ministerstwa budownictwa,... że 1W na śmietnik..., to tak walnąłeś, żeby mi mętlik w głowie zrobić, coooo?

 

Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i mimo wszystko za poczucie humoru.

Ya, a Tobie jeszcze raz za sympatyczne powitanie w Grupie (byłeś pierwszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heejo,

a widzisz, mpoplaw , wszystko się zmienia.

A moje bloczki spełniają warunki dla Normy Europejskiej EN 771, a polska norma to PN-EN 771-4:2004. Wyrób był certyfikowany. Przestań się czepiać, prooooszę. (Norma, którą podałeś jest starsza o 9 lat i dotyczy trochę innego zagadnienia. "Materiał dawno przebadany"...- technologie się zmieniają! a papierki są potrzebne do odbioru domku - ja gromadzę wszystkie deklaracje zgodności, certyfikaty i inne tam, potwierdzajace parametry techniczne wszystkich wyrobów, które wbudowane są w mój domek - tak kazał kier.bud.)

 

Więc już nie szukaj tego paragrafu w dzienniku ustaw.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś, kto mieszka w swoim domku więcej niż rok może to potwierdzić, że w pierwszym sezonie zużywa się więcej energii na ogrzanie niż w kolejnych.

 

Ja przemieszkałem dwa sezony grzewcze i nie potwierdzam tego faktu , że w pierwszym roku zużywa się dużo więcej enrgii . Może dla tego że u mnie dom był dobrze przesuszony i nie było w nim wilgoci technologicznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...