Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie - jakie drzwi wewnętrzne macie ? lub macie na oku ?

Bo ja mam w Łodzi jeden punkt - tam gdzie robiłam drzwi zew. i chciałabym trochę porównać się cenowo - aha do Makra-2 raczej nie pójdę bo jak byliśmy tam ostatnio to Pani robiła nam łaskę i było dosyć niemiło :)

 

Też zaczynamy się rozglądać za wewnętrznymi ... Ale kompletnie nie wiem co wybrać ... :roll:

Podłączam się :oops: : zapodajcie dobre adresy z drzwiami :p

 

pozdrawiam, majki

 

Witam! my mamy drzwi Porta, Natura Space

http://images28.fotosik.pl/138/3b78ce5476ff54a6m.jpg

 

a do nich takie klamki, firmy Mariani - wzór Mailand

http://images41.fotosik.pl/112/81728c07e7472343m.jpg

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę szybko wybrać materiał na ściany. W projekcie mam beton komórkowy a ciągnie mnie do pustaków keramzytowych. cena wychodzi jakoś podobnie. (pustaki 7,8/szt co daje 62/m2). Może ktoś ma jakieś przemyslenia w temacie? Zaraz przeszukam forum z hasłem keramzyt ale czuję, ze będzie za duzo postów żeby to przetrawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś kupował lub wie gdzie w Łodzi lub okolicach można kupić kamień piaskowca lub jakieś łupki ? Potrzebuje zrobić mały ładny murek .

 

Jacek

 

Widziałem jadąc ostatnio z Łodzi do Brzezin, po lewej stronie spory skłąd z kamieniami i innymi rzeczami na "skalniki". Dokłądnie miejsca nie pamiętam, ale raczej zaraz po "wyjeździe" z Łodzi.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś kupował lub wie gdzie w Łodzi lub okolicach można kupić kamień piaskowca lub jakieś łupki ? Potrzebuje zrobić mały ładny murek .

 

Jacek

Między nomi a castoramą niedaleko piłusudskiego jest skłąd kamienia ogrodowego to ich strona http://www.kamien-ogrodowy.pl/?id=12&pid=0&cid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kilka dni temu dekarze zakonczyli u mnie układanie dachowki cementowej :D kierownik budowy przy odbiorze stwierdził, ze dach jest ok, brakuje tylko stopni i ław kominiarskich, dachowek kominiarskich (przy dachowkach ceramicznych i betonowych konieczne).

Te elementy kosztowac mnie beda 2 tys. Podobno bez tego kominiarz nie zrobi odbioru :o Prosze napiszcie jakie macie doswiadczenia, bo firma sprzedajaca nigdy nie wliczala tego do kosztorysu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kilka dni temu dekarze zakonczyli u mnie układanie dachowki cementowej :D kierownik budowy przy odbiorze stwierdził, ze dach jest ok, brakuje tylko stopni i ław kominiarskich, dachowek kominiarskich (przy dachowkach ceramicznych i betonowych konieczne).

Te elementy kosztowac mnie beda 2 tys. Podobno bez tego kominiarz nie zrobi odbioru :o Prosze napiszcie jakie macie doswiadczenia, bo firma sprzedajaca nigdy nie wliczala tego do kosztorysu :o

 

Kominiarz zrobil mi bez tego odbior, ale za kazdym razem, gdy wychodze na dach, zaluje, ze tego nie mam...

Komin trzeba tak czy siak ogladac. Te "nowoczesne" metody na silikon dekarski nie sa najtrwalsze.

Wszyscy Ci, ktorym silikon od najbardziej naslonecznionej strony komina nie zwulkanizowal sie w ciagu trzech lat - wystap!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kilka dni temu dekarze zakonczyli u mnie układanie dachowki cementowej :D kierownik budowy przy odbiorze stwierdził, ze dach jest ok, brakuje tylko stopni i ław kominiarskich, dachowek kominiarskich (przy dachowkach ceramicznych i betonowych konieczne).

Te elementy kosztowac mnie beda 2 tys. Podobno bez tego kominiarz nie zrobi odbioru :o Prosze napiszcie jakie macie doswiadczenia, bo firma sprzedajaca nigdy nie wliczala tego do kosztorysu :o

 

Hmm. u mnie kominiarz nawet sie nie pofatygowal na dach! Ehh te papiery do odbioru :(

zrob jesli potrzebujesz, ja kominow nie uzywam, wiec olalam;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kilka dni temu dekarze zakonczyli u mnie układanie dachowki cementowej :D kierownik budowy przy odbiorze stwierdził, ze dach jest ok, brakuje tylko stopni i ław kominiarskich, dachowek kominiarskich (przy dachowkach ceramicznych i betonowych konieczne).

Te elementy kosztowac mnie beda 2 tys. Podobno bez tego kominiarz nie zrobi odbioru :o Prosze napiszcie jakie macie doswiadczenia, bo firma sprzedajaca nigdy nie wliczala tego do kosztorysu :o

 

 

Nie trzeba mieć ani ławy ani stopni - ja mam odbiór kominiarski bez tego - z czasem pewnie coś zakupimy , ale na pewno nie teraz bo budżet sięga dna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci, ktorym silikon od najbardziej naslonecznionej strony komina nie zwulkanizowal sie w ciagu trzech lat - wystap!

ja mam sylikon dekarski przezroczysty co wytrzymuje według atestu do +120 stopni C, 3 razy się pytałem dekarza czy jest tego pewien i 3 razy potwierdził, ale ja na wszelki wypadek podetknąłem mu przedłużoną gwarancję na 5 lat na obróbkę komina

popełniłem nawet na ten temat post na forum i forumowi dekarze stwierdzili że jest OK

http://forum.muratordom.pl/do-dekarzy-czy-sprawdzi-sie-taka-obrobka-komina,t133464.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wpadam z pytaniem :oops: Czy ktoś z Was zmieniał kierbuda,jak tak to jak to się odbywa? :-? tzn. czy poprzedni musi przekazać rezynację na "piśmie".

Proszę o odpowiedz

Nie trzeba miec rezygnacji poprzedniego, nowy sie wpisuje do dziennika ze przejmuje obowiązki i juz:)

Pozdrawiam!

Dzięki :)

A możcie polecić jakiegoś :-? :oops: poprzedni się na nas "wypiął", myślimy o odbiorze a brakuje kilka wpisów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wpadam z pytaniem :oops: Czy ktoś z Was zmieniał kierbuda,jak tak to jak to się odbywa? :-? tzn. czy poprzedni musi przekazać rezynację na "piśmie".

Proszę o odpowiedz

 

Art. 44. Prawo Budowlane

1. Inwestor jest obowiązany bezzwłocznie zawiadomić (na piśmie przyp. cytującego) właściwy organ o zmianie:

1) kierownika budowy lub robót;

2) inspektora nadzoru inwestorskiego;

3) projektanta sprawującego nadzór autorski, podając, od kiedy nastąpiła

zmiana.

2. Do zawiadomienia należy dołączyć oświadczenia osób, wymienionych w ust. 1, o przejęciu obowiązków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam oferty na okna: Budvar , MS, Oknoplast, Makarski. Czekam na Zduńską Wolę.

Obiecuję, że fotki z mojej budowy będą wkrótce.

Pozdrawiam Was

(jak "majujecie"? u nas grill "pod własnym niebem" będzie na pewno)

Ja zdecydowałam sie na Schuco ze Zduńskiej Woli. ...

 

mam okna ze Zduńskiej Woli od sierpnia 2008.Jak na razie ok.

Jedyny minus za kontakt(fakturę otrzymaliśmy dopiero w lutym 2009 :roll: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...