Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj

mówisz (piszesz) o dwóch rzeczach. Jedna, to przyłącze a druga to woda na działce. Przyłącze to ten kawałek od wodociagu do studzienki. Do tego warto a może nawet trzeba brać firmę, choć może to zrobić sam zakład wodociągów. Ja brałam firmę, bo chciałam szybko. Jak chcesz taniej, to wystąp do wodociągów o wykonanie przyłacza. Drogą się nie martw, wykonawca sobie da radę.

Drugi kawałek, to twoja broszka. Kopiesz rowek ponizej strefy przemarzania, kładziesz rurę pvc no i robisz wejście do domu, bo pewnie nie ma. Zwykle za położenie rury wołają ok 40 zł/mb. Koparka zrobi to przez godzinę za ok 100 zł a szpadlem nawet za darmo. W domu i tak musi ktoś położyć jakies rury, więc wejście też zrobi...

Musi być projekt i zgłoszenie wykonania przyłacza a na koniec inwentaryzacja geodezyjna.

Co do ceny, nie powiem ci, bo płaciłam razem z kanalizacją. mam jednak takie wrażenie, że woda kosztowała mnie coś koło 2000, też z rozkopaniem drogi i potem kładzeniem asfaltu. Na działce kładliśmy sami, ale ja miałam pow 40 mb, więc się opłaciło. To tyle

 

EZS a mozesz podac namiar na "swojego" fachowca od wykonania przylacza wody do dzialki ?? z gory dzieki :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was stosował jakiś system odprowadzenia wody deszczowej z rynien?

 

Poszukuje jakiegoś rozwiązania oraz namiarów na ewentualnych wykonawców.

 

Pozdr,

 

Eze

 

Swego czasu interesowalem sie rozwiazaniami Wavin (to Ci od rynien).

 

ja będę miał system "długiego" :lol: :lol: drena w ziemi zakopana wypełniona żwirem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS a mozesz podac namiar na "swojego" fachowca od wykonania przylacza wody do dzialki ?? z gory dzieki :lol: :lol:

jest na naszej tablicy ogłoszeń, jest tam też kilku innych wykonawców.

Co do ceny za wodę, to jednak się pomyliłam, woda mnie NIC nie kosztowała - mam przecież podłączenie do studzienki wuja. Facet robił kanalizę, a cena, jak słusznie napisałam, "wydawała mi się". Dobrze, że posprawdzałam, dwa lata to kawał czasu. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie:

 

Gdzie kupować okna?

 

Warunki: PCV, dobre i tanie

 

a może lepiej tanie i dobre :D :D

 

Abn Jędraszek - Pabianice (salon główny) lub Łódź Broniewskiego ne przeciwko białego kościoła. Mam w bloku i w domu, dobry servis choć jak na razie kłopotów nie było.

ja poszłam po wycenę abm jędraszek u siebie na osiedlu. Siedział gruby pan z jedzeniem na twarzy :) dosatał mój rysunek, przyszłam po dwóch dniach i pan wyjął mój rysunek z maleńka karteczką. Kartkę odlepił i rzucił z pełnymi ustami: 18 tysięcy!!! :o Oczywiście nie wiem jakie to okna, jakie profile, zupełnie nic... Myslałam, że jak przyjdę po odbiór wyceny to mi facet wszystko opowie... niestety tak się nie stało.... A wogóle co to za cena??!!! Pozłacane te profile czy co??? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS a mozesz podac namiar na "swojego" fachowca od wykonania przylacza wody do dzialki ?? z gory dzieki :lol: :lol:

jest na naszej tablicy ogłoszeń, jest tam też kilku innych wykonawców.

Co do ceny za wodę, to jednak się pomyliłam, woda mnie NIC nie kosztowała - mam przecież podłączenie do studzienki wuja. Facet robił kanalizę, a cena, jak słusznie napisałam, "wydawała mi się". Dobrze, że posprawdzałam, dwa lata to kawał czasu. :-?

 

Dzięki za rozjaśnienie kwestii :) Faktycznie, chodziło mi o dwa etapy - wodociąg-studnia i studnia-dom. Zdecydowaliśmy się wynająć firmę do wykonania całości łącznie z załatwianiem za nas papierologii urzędowej. Wycenili pracę na 7 tys + opłaty ZWIK.

Pytanko mam jeszcze jedno - czy opłaca się inwestować w studnię szczelną? Mamy nieszczęście mieszkać na dość podmokłym terenie i umieszczenie wodomierza w zwykłej studni skutkowałoby koniecznością wypompowywania wody za każdym razem jakby był odczyt (czyli około raz na kwartał). Niestety dom jest za daleko od wodociągu, żeby mozna było umieścić wodomierz w środku.

Ma ktoś taką studnię szczelną? Sprawdza się to? I ile Was kosztowała?

Jak zwykle dzięki za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie:

 

Gdzie kupować okna?

 

Warunki: PCV, dobre i tanie

 

a może lepiej tanie i dobre :D :D

 

Abn Jędraszek - Pabianice (salon główny) lub Łódź Broniewskiego ne przeciwko białego kościoła. Mam w bloku i w domu, dobry servis choć jak na razie kłopotów nie było.

ja poszłam po wycenę abm jędraszek u siebie na osiedlu. Siedział gruby pan z jedzeniem na twarzy :) dosatał mój rysunek, przyszłam po dwóch dniach i pan wyjął mój rysunek z maleńka karteczką. Kartkę odlepił i rzucił z pełnymi ustami: 18 tysięcy!!! :o Oczywiście nie wiem jakie to okna, jakie profile, zupełnie nic... Myslałam, że jak przyjdę po odbiór wyceny to mi facet wszystko opowie... niestety tak się nie stało.... A wogóle co to za cena??!!! Pozłacane te profile czy co??? ;-)

 

Widać, żle trafiłaś, uważam, że najlepiej jechać do Pabianic, ja za okna do domu zapłaciłam osiem koła z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytankoi :

w jednym z postow EZS napisala, ze jesli komus nie zalezy na czasie to taniej wychodzi zlecenie wykonania przylacza wody do dzialki do wodociagow niz prywatnej firmie. A orientuje sie ktos jakiego rzedu sa to roznice w cenie ?? Ja dalam do wyceny swoj projekt przyłącza polecanemu na forum p. Pekala i padla kwota 4500 zl bez studzienki i 6500 zl ze studzienka. A w wodociagach za zrobienie kosztorysu pobieraja oplate 100 zl - stad tez moje pytanie - warto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytankoi :

w jednym z postow EZS napisala, ze jesli komus nie zalezy na czasie to taniej wychodzi zlecenie wykonania przylacza wody do dzialki do wodociagow niz prywatnej firmie. A orientuje sie ktos jakiego rzedu sa to roznice w cenie ?? Ja dalam do wyceny swoj projekt przyłącza polecanemu na forum p. Pekala i padla kwota 4500 zl bez studzienki i 6500 zl ze studzienka. A w wodociagach za zrobienie kosztorysu pobieraja oplate 100 zl - stad tez moje pytanie - warto ??

 

ja miałem różnice ale nie dużą ,

prywatna firma po negocjajach 2700 doprowadzenie do studzienki

wodociągi za 2300 ale za to z wrowadzenim do domu ( w sumie było taniej a więcej) ale za to musiałem chwilę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy...

 

Kiedyś pisałam, że jakiś skur..... ukradł nam pompę ze studni :evil: . Dzisiaj chcieliśmy wsunąć nową no i okazało się, że na 7 metrze napotkaliśmy opór. Prawdopodobnie w/w złodziej wrzucił nam do studni odciętą 25 metrową niebieską rurkę wodną. Cała nadzieja w Panach studniarzach którzy w niedzielę chcą spróbować wyciągnąć ową rurę. Jak się nie uda to umarł w butach, kolejną studnię trzeba wiercić albo podciąć sobie żyły .

Nie wiem czy tak jest na całym świecie czy tylko w Polsce ludzie z natury są nienawistni.

 

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub patent na wyciągnięcie czegoś takiego?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy...

 

Kiedyś pisałam, że jakiś skur..... ukradł nam pompę ze studni :evil: . Dzisiaj chcieliśmy wsunąć nową no i okazało się, że na 7 metrze napotkaliśmy opór. Prawdopodobnie w/w złodziej wrzucił nam do studni odciętą 25 metrową niebieską rurkę wodną. Cała nadzieja w Panach studniarzach którzy w niedzielę chcą spróbować wyciągnąć ową rurę. Jak się nie uda to umarł w butach, kolejną studnię trzeba wiercić albo podciąć sobie żyły .

Nie wiem czy tak jest na całym świecie czy tylko w Polsce ludzie z natury są nienawistni.

 

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub patent na wyciągnięcie czegoś takiego?.

 

Współczuję. Pomysłu nie mam, chyba, że znasz kogoś bardzo chudego :)

Ale faktycznie skur... pierwszej wody. Sam się zacząłem martwić o swoją studnię i pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy...

 

Kiedyś pisałam, że jakiś skur..... ukradł nam pompę ze studni :evil: . Dzisiaj chcieliśmy wsunąć nową no i okazało się, że na 7 metrze napotkaliśmy opór. Prawdopodobnie w/w złodziej wrzucił nam do studni odciętą 25 metrową niebieską rurkę wodną. Cała nadzieja w Panach studniarzach którzy w niedzielę chcą spróbować wyciągnąć ową rurę. Jak się nie uda to umarł w butach, kolejną studnię trzeba wiercić albo podciąć sobie żyły .

Nie wiem czy tak jest na całym świecie czy tylko w Polsce ludzie z natury są nienawistni.

 

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub patent na wyciągnięcie czegoś takiego?.

Nie wiem na jakiej to jest głębokości... Ja bym zrobił taki haczyk rozpierajacy się lub nawet trzy haczyki na końcu jakiegoś pręta. Dość sztywne, żeby można było haczyki wcisnąć w otwór rury. Spróbuję jakoś narysować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img21.imageshack.us/img21/5774/haczyk.jpg Jak się domyślacie to na dole to rura... Trzeba w nią trafić. Haczyki z drutu 3mm, może byc trochę cieńszy. Muszą być dobrze osadzone w pręcie żeby nie zostały w rurze. Haczyki trzy ale jakby co można spróbować jednym... tylko musi być odpowiedniej wielkości. W razie trzech haczyków trzeba je mocno złączyć nie tak jak na rysunku tylko raczej owinąć drutem na całej długości wspólnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy...

 

Kiedyś pisałam, że jakiś skur..... ukradł nam pompę ze studni :evil: . Dzisiaj chcieliśmy wsunąć nową no i okazało się, że na 7 metrze napotkaliśmy opór. Prawdopodobnie w/w złodziej wrzucił nam do studni odciętą 25 metrową niebieską rurkę wodną. Cała nadzieja w Panach studniarzach którzy w niedzielę chcą spróbować wyciągnąć ową rurę. Jak się nie uda to umarł w butach, kolejną studnię trzeba wiercić albo podciąć sobie żyły .

Nie wiem czy tak jest na całym świecie czy tylko w Polsce ludzie z natury są nienawistni.

 

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub patent na wyciągnięcie czegoś takiego?.

 

Szczerze współczuję :(

Nie dosyć, że złodziej, to jeszcze wyjątkowo złośliwy ... :evil:

Może poszukać w kręgu budowlańców którzy sie przewinęli przez budowę, a z którym żyliście powiedzmy "średnio" ... ?

Bo wsadzić rurę wodną niebieską to nie tak szybko, one są w kręgach, trzeba rozwinąć, wsadzić w rurę ...

mmiodek ma chyba dobry pomysł - próbować "łowić" jakimiś haczykami ...

 

trzymajcie się, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...