Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak rozumiem chodzi Ci o to, że część salonu ma ściany z KG (obok skosów są też kawałki pionowe), i na jednej ścianie byłyby dwa rodzaju powierzchni różniącej się od siebie fakturą. ? Jeśli tak to zaiste, rację masz i słusznie czynisz. :wink: :lol:

 

O właśnie, tak :) Pionowa ściana salonu z tynkiem CW, a potem skos GK i tu byłaby różnica ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majki, jutro podpisujemy umowę w Zduńskiej.

Myślę o montażu w systemie trzywarstwowym (szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz). A Wam jak montowali? Zgodnie z tymi wytycznymi ITB nr 421/2006? Mam wątpliwości czy montujący okna potrafią prawidłowo wykonać takie połączenie okno-ściana. Przeważnie lecą tylko pianką. Podzielcie się jak to było u was.

 

Czytałem o tym sposobie, ale u nas jest standard - pianka. I okna w warstwie ocieplenia. I duuuuuużo kotew :D I tyle :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile w Łodzi kosztuje trawa z rolki??? i ile to może kosztować?

Bo sięzastanawiam nad jednym:

 

Mam piachy, straszne piachy. Sąsiadowi już od ponad miesiąca wyrasta na tych piachach trawa - bródka.

Najpierw sobie umyśliłam że kupię tej lepszej ziemi (co to ją już majki kupił :wink: ) rozgarnię na przyszłym trawniku warstwą 3-5 cm...ale sama ziemia będzie kosztować ok 1200zł (3 wywrotki po 400???) do tego rozgarnąć to, kupić trawę zasiać podlewać co dzień. Może ta trawa z rolki będzie porównywalna cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleniek ja nawiozłam 22 wywrotki :o A dziś pan dowiezie jeszcze jedną bo w jednym miejscu jeszcze trochę brakuje. Może nie jest to super ziemia ale jest, zagrabi się posieje i też będzie dobrze. Nasza ziemia miała kosztować po 300 zł za wywrotkę ale przy takiej ilości chłop zszedł do 250 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tynków cementowych z piaskiem kwarcowym ,podobno nie trzeba robić gładzi ,może wiecie coś w tym temacie?

 

Ma mamy niezle zrobione tynki CW recznie kladzione, zapraszam do dziennika. Ale faktura piasku jest widoczna - mnie to nie przeszkadza, gladzie mi sie niespecjalnie podobaja, wole surowe sciany. Efekt - zapraszam do dziennika, chociaz zblizen scian nie robilam specjalnie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile w Łodzi kosztuje trawa z rolki??? i ile to może kosztować?

Bo sięzastanawiam nad jednym:

 

Mam piachy, straszne piachy. Sąsiadowi już od ponad miesiąca wyrasta na tych piachach trawa - bródka.

Najpierw sobie umyśliłam że kupię tej lepszej ziemi (co to ją już majki kupił :wink: ) rozgarnię na przyszłym trawniku warstwą 3-5 cm...ale sama ziemia będzie kosztować ok 1200zł (3 wywrotki po 400???) do tego rozgarnąć to, kupić trawę zasiać podlewać co dzień. Może ta trawa z rolki będzie porównywalna cenowo?

 

W warszawie trawa z roli kosztuje ok 4-6 zl/m2, moze w Lodzi podobnie? Mysle ze pomysl jest dobry, jest specjalna trawa z rolki na piachy - z kostrzewa czy z czyms (siana jest specjalna mieszanka na suche podloza). Ale podlewania codziennego i tak nie unikniesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile w Łodzi kosztuje trawa z rolki??? i ile to może kosztować?

Bo sięzastanawiam nad jednym:

 

Mam piachy, straszne piachy. Sąsiadowi już od ponad miesiąca wyrasta na tych piachach trawa - bródka.

Najpierw sobie umyśliłam że kupię tej lepszej ziemi (co to ją już majki kupił :wink: ) rozgarnię na przyszłym trawniku warstwą 3-5 cm...ale sama ziemia będzie kosztować ok 1200zł (3 wywrotki po 400???) do tego rozgarnąć to, kupić trawę zasiać podlewać co dzień. Może ta trawa z rolki będzie porównywalna cenowo?

 

W warszawie trawa z roli kosztuje ok 4-6 zl/m2, moze w Lodzi podobnie? Mysle ze pomysl jest dobry, jest specjalna trawa z rolki na piachy - z kostrzewa czy z czyms (siana jest specjalna mieszanka na suche podloza). Ale podlewania codziennego i tak nie unikniesz;)

 

4-6 zl to trawa wycinana z pola ( sadza na polu a potem taka maszyna wycina plastry trway na grubość chyba 3-4 cm , lepsza jest trawa z foli ( hodowana na folii) nie dochodzi do obcinania korzeni podczas zbioru , ale ta wersja kosztuje coś około 10 zł obie z rolki

, zostaje Ci jeszcze hydrosiew ,

 

albo ja na twoim miejscu zrobił bym jeszcze innaczej , ponieważ ziemia pod trawę musi zawierać piach ( jeśli pametam dobrze proporcje 65% piach 30% ziemia 5% torf ), a to już masz kupiłbym z jedną lub dwie wyrotki czarnego oraz trochę torfu i przekopał przemieszal i masz super podkład pod trawę

 

Ja mam u siebie trwanik z dwóch rodzają ziemi jedna właśnie taka wymieszana z piache druga taka typowo czarna i zobaczymy na której będzie lepiej rosło .

Sadziłem w sobotę teraz leje .

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile w Łodzi kosztuje trawa z rolki??? i ile to może kosztować?

Bo sięzastanawiam nad jednym:

 

Mam piachy, straszne piachy. Sąsiadowi już od ponad miesiąca wyrasta na tych piachach trawa - bródka.

Najpierw sobie umyśliłam że kupię tej lepszej ziemi (co to ją już majki kupił :wink: ) rozgarnię na przyszłym trawniku warstwą 3-5 cm...ale sama ziemia będzie kosztować ok 1200zł (3 wywrotki po 400???) do tego rozgarnąć to, kupić trawę zasiać podlewać co dzień. Może ta trawa z rolki będzie porównywalna cenowo?

 

A jak rozwiniesz tę trawę z rolki na swoim piachu, to nie obawiasz się że się nie przyjmie i całą inwestycję szlag trafi? Pytam bo ja też mam wyłącznie piach u siebie i niedługo czeka mnie robienie trawnika. Nie wiem czy nie bezpieczniej jednak nawieźć ziemi i wysiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie czy do odbioru domu potrzebne sa jakies certyfikaty na uzywany beton ?? bo chcialam zakupic beton na zalanie law fundamentowych bez faktury ale teraz nie wiem czy jednak jakis dokument bedzie mi pozniej potrzebny :-?

 

Nie wiem czy są potrzebne, ale jak kupujesz beton to przeważnie "jakaś" część jest na FV a reszta "zwolniona" z podatku :lol: :wink:

I do tej części z FV powinnaś dostać certyfikat ...

Walenciak dawał ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

Co do certyfikatów, deklaracji zgodności, atestów, itp.,:gromdzę wszystkie, na wszystkie wbudowywane materiały. - Polecenie kier. budowy.

Mówił, że "czasami przy odbiorze są potrzebne, a gdyby nawet nie - to warto wiedzieć jakie parametry techniczne posiadaja materiały z których się buduje". Podobno to też jest ważne w przypadku ewentualnych niespodzianek z budynkiem (konstrukcja) w przyszłości - dobrze jest okazać się użyciem materiałów z atestem (ważne też przy odszkodowaniach).

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko na chwilę przeszkodzę - wpadłem się przywitać!!

mało postów - mały dorobek, ale jakoś trzeba zacząć :D :D

 

przymierzamy się "dopiero" do stropu wiec pewnie do was mi daleko- nie Majki :D

 

tak mnie coś naszło...... 8)

 

pozdrowienia dla budujących

małż swojej "znanej" żony 8) :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko na chwilę przeszkodzę - wpadłem się przywitać!!

mało postów - mały dorobek, ale jakoś trzeba zacząć :D :D

 

przymierzamy się "dopiero" do stropu wiec pewnie do was mi daleko- nie Majki :D

 

tak mnie coś naszło...... 8)

 

pozdrowienia dla budujących

małż swojej "znanej" żony 8) :wink: :wink:

 

Witam Szanownego Kolegę :D

Ty ten dom szybciej wybudujesz SAM niż my sie wprowadzimy :D :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

moje pierwsze kroki na grupie;)

 

Kończy się budowa a mi zostało parę rzeczy, które mi już nie są potrzebne a może ktoś się skusi:

 

1) Stemple około 100 szt - przez zimę leżały w domu, teraz leżą na zewnątrz - 1zł za szt.

2) Garaż blaszany I gatunek (kupiony rok temu) - 1000zł

3) Baniak na wodę 1000l używany - 250zł

 

Pozdrawiam

krzysiek.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...