Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ya, mnie sie wydaje, że tak. Miałam trzech hydraulików na castingu. Pierwszy ( bardzo chwalony przez przyjaciół )

nie kwapił sie z kosztorysem, drugi podał kosztorys szczegółowy ( miałam sama liczyć metry rurek i wykopów :o ), pan Jan podał cenę za całość. Gdy byłam na etapie fundamentów rzuciło mi się na rozum, że trzeba robic kanalizę zewnętrzną. Pan Jan odpowiedział na hasło i w związku z tym robił resztę.

Co do cen, nie umiem odpowiedzieć na pytanie, u mnie rozbudowa i wszystko jest skomplikowane i nie do pojęcia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!! :)

 

Materiał około 1500 zł., robocizna ok. 350 zł.

Do tego dojdzie jeszcze ok. 150 zł. po zakończeniu prac przez ekipy (antynapad).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!! :)

Ja

zestaw Jablotrona oparty też na czujkach ruchu bezprzewodowych ok 1300 zł

Zakupiony na allegro

Skonfigurowany i założony samemu, żadna sztuka

A zysk jeden olbrzymi - my a nie instalator mamy klucz serwisowy. Wszystkie zmiany itp można robić samemu a nie za forsę. I tak nasz system się rozrasta z czasem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!!

 

Witam

Ja instalację montowałem sam, miałem już poprowadzone przewody.

Wszystko kupiłem w http://www.cezim.pl. Doradzili co kupić, instalator wytłumaczył o co chodzi, później nie było problemu aby uzyskać dodatkowe wskazówki.

Całość Satel CA10, 2 czujki dual, 8 PIR, skrzynka, akumulator, dwa manipulatory i syrena - ok 1300 brutto.

pozdr

 

ps Za identyczny zestaw Solid chciał ponad 3000. Centrala była tylko inna (+50zł w cezim) i antynapad (150 zl). Nie było problemu z podłączeniem się do monitoringu. No i oczywiście wszystkie przeglądy mogą robić sam, a to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!! :)

Nie wiem ile oddzielnie, za calosc 3,5 tys. Robila nam firma ktora nas teraz chroni - chcialam uniknac sytuacji zwalania winy na wykonawce gdyby cos sie dzialo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, bajanadjembe, Majki - dzięki za odpowiedż. U mnie od początku założyli, że będą kłaść przed wylewką, to bardzo żle :o , bo zgłupiałam :roll: ?.

nie wiem, czy bardzo. Po prostu taka rura musi być dość gruba. Jak dasz 15 cm przekroju, to nie masz już w tym miejscu wcale styropianu a i wylewki tylko pół, trzeba by jakoś wzmacniać, nie wiem. Może znaleźć jakąś płaską a szerszą? Bez rury odpada ci szczelny kominek (zobacz w dzienniku majkiego) taki nie szczelny zassie sobie powietrze z pokoju, tylko okna rozszczelnić trzeba. A zasysa dużo, poczułam to kiedyś. Mam kozę, rurę doprowadzoną pod ale bez uszczelnienia, mamy na niej takie zamkniecie, że można zamknąć /otworzyć. No i kiedyś przy paleniu zapomniałam otworzyć. Gdzieś tak po 4 godzinach zrobiło się koszmarnie duszno, myślałam, że coś mi jest, zawał czy co..... Otworzyłam balkon i wszystko minęło. Wtedy zrozumiałam ile daje ta rura, choć tak na oko nic z niej nie wieje... Więc sama nie wiem.

Najlepsze rozwiązanie - skuć chudziak, wsadzić rurę i wylać od nowa... A fachowcy niech się ugryzą... albo odpowiedzą na pytanie - jak sobie wyobrażają ocieplenie tego kawałka pokoju... Przecież taką rurą wpada dość zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!! :)
A ja i Majki polecamy "AD Serwis" (Majki, chyba mogę w twoim imieniu :wink: ) - jedna z nielicznych sprawnych, kulturalnych i przystępnych cenowo ekip na mojej budowie.

Najlepiej po prostu zaproś kilka firm, pokaż co i gdzie chcesz mieć i poproś o szczegółowy kosztorys.

U mnie "AD Serwis" wypadł najlepiej. Mam nadzieję, że się nie popsuli...

...ale chyba nie, bo nadal przysyłają mi maile z życzeniami na święta :wink: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już instalację alarmową? Jeśli tak to ile was kosztowało? Potrzebuję wiedzieć rozdizelnie: ile za robociznę i ile za materiał . Mam jedną kalkulację i chciałabym porównać. Z góry dziękuję!! :)
A ja i Majki polecamy "AD Serwis" (Majki, chyba mogę w twoim imieniu :wink: ) - jedna z nielicznych sprawnych, kulturalnych i przystępnych cenowo ekip na mojej budowie.

Najlepiej po prostu zaproś kilka firm, pokaż co i gdzie chcesz mieć i poproś o szczegółowy kosztorys.

U mnie "AD Serwis" wypadł najlepiej. Mam nadzieję, że się nie popsuli...

...ale chyba nie, bo nadal przysyłają mi maile z życzeniami na święta :wink: :lol: .

 

Możesz w moim imieniu :wink:

Polecam nadal, dokładali parę rzeczy ostatnio.

Poza tym w dyskusji na forum o tym jaki się ma alarm, moim zdaniem samo stwierdzenie że "się ma" powinno być jedynym stwierdzeniem. Każda informacja o tym jaka centralka i jakie czujki to zaproszenie ...

A propos firmy Ad-Serwis - polecam jak najbardziej niezmiennie. Namiary na tablicy w moim poście.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, bajanadjembe, Majki - dzięki za odpowiedż. U mnie od początku założyli, że będą kłaść przed wylewką, to bardzo żle :o , bo zgłupiałam :roll: ?.

 

j.w. ewentualnie teraz kanał płaski typu 20 cm x 10cm... Ale maksymalnie blisko chudziaka i przykryty jeszcze styro od góry, bo będzie wychładzał to miejsce pod wylewką ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti mogę wiedzieć ile cię wyniosła łącznie ta instalacja? Jutro mam umówioną kolejną ekipę, więc chciałabym mieć porównanie (mniej więcej oczywiście).
No proszę bardzo: mój koszt to 2100zł..., ale co ci to powie? :-?

Podpisuję się pod tym co napisał majki - zamiast przepytywać nas z zainstalowanych alarmów, zaproś lepiej kilka polecanych firm. Określ ile i gdzie chcesz mieć czujek, jakie inne zabezpieczenia typu: kontaktrony, czujki czadu itp. i po prostu porównaj oferty. Inaczej zginiesz w dżungli asortymentu i usług jakie są teraz na rynku.

Dojazd przedstawiciela firmy nic cię nie kosztuje a po każdej rozmowie będziesz mądrzejsza :wink:

Jak zawsze ważne jest tylko, żeby porównywać dokładnie taki sam zakres robót i materiałów, czyli po prostu tak samo rozbudowany system i o zbliżonej jakości. Na ofertach wymagaj wpisania symbolu i producenta każdego montowanego detalu. Ja tak zrobiłem. Później z ofertami poszedłem do pewnego uprzejmego męża jednej z forumowiczek trudniącego się alarmami. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie przebije oferty "AD Serwisu" i że materiały przez nich użyte są dobrej klasy.

Umówiłem termin. Wszystko poszło planowo i bez zgrzytów.

Moja umowa z firmą nie przewiduje żadnych okresowych płatnych przeglądów. Przyjeżdżają po prostu na telefon jeśli coś szwankuje. Tak na prawdę byli raz - wymienili jeden uszkodzony przewód do czujki.

W marcu minął rok od założenia i uruchomienia alarmu. Wszystko działa. Alarm uruchomił się "bez powodu" tylko 2 razy: raz przez ten w/w wadliwy kabelek i drugi raz - kilka dni temu, kiedy po chałupie zaczęli grasować moi dzicy lokatorzy: kopciuszki założyły gniazdo we wnęce w kuchni i młode miały niedawno próbne loty na strychu :wink: :lol:

(chyba się im u mnie podoba, bo rok temu też były: fotki w postach z sierpnia tutaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...