Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, po powrocie z mojej wycieczki studyjnej na Podlasie. Było sielsko-anielsko, rzeczywiscie dla nas mieszczuchów z Polski Środkowej jest to tzw. Polska Egzotyczna z piękną architekturą drewnianą. Gdybym się tam właśnie budowała to tylko drewniany dom w stylu Edzi.

W poniedzialek 24 bede, jezeli nie nastapi trzesienie ziemi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tommco, co z egzaminem ? Mam nadzieje, ze masz go juz z glowy!

Honorata,piekna wycieczka, jesli robilas zdjecia, to moze wezmiesz je na spotkanie?

Ciechanko,super, ze domek nabral juz koloru (tylko dlaczego"jak diabli"? :wink: ) Czy kladziesz gotowa murawe na trawnik ? Zycze pogoty na weekend.

Pozdrawiam wszystkich i ciesze sie na poniedzialek ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani!

Pogoda piękna, budowa idzie pełną parą! Już drugi tydzień brygada dzielnie stawia poddasze: całość w płytach k-g. łącznie ze ściankami działowymi. Codziennie 4-5 ludzi, widać efekty. Wszedł już elektryk na górę, w poniedziałek wchodzi hydraulik i kominkarz. Dlatego 24 będzie u mnie gorąco!!! Ale na spotkanie obowiązkowo przyjdę. A od 31 maja idą tynki zewnetrzne z ociepleniem. Myślę, że w połowie czerwca skończą i domek zyska ładny "kubraczek". Rodzina usilnie namawia mnie na kolor lodów waniliowych (jak znam życie wyjdzie żółty :evil: ), a mnie sie tak podoba biały :cry: (widzieliście dom Tommca?). Zobaczymy po tynku, bo i tak będzie biały, tylko ewentualnie malowany kolorową farbą.

 

Czy ktoś robił obramowania otworów okiennych na tynku ze styropianu? Rozważam taką mozliwość i nie chcę drogich profili elewacyjnych. Chcę przekonać mojego tynkarza, tylko nie wiem jak to się robi (profile a nie przekonywanie tynkarza :lol: ). Z jakiego styropianu 15 czy 20 i jakiej grubości? U mnie ma być tynk mineralny. Doradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosia Jeśli chodzi o egzamin to wyniki mam dopiero w przyszłą środę. Niestety był bardzo nieprzyjemny...ale jestem dobrej myśli.

 

aniu99 Szczerze mówiąc myślałem też nad tymi okładzinami przy oknach. Wydaje mi się jednak, że ze styropiany będzie je ciężko dobrze zrobić. Sprawdzałaś ile kosztują gotowe profile? Zdaje się, że handluje nimi A-Port, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Gratuluję tempa. Ja mam znowu przestój, bo sesja....

 

Urząd odrzucił moje zgłoszenie o oczyszczalni. Właśnie teraz myślimy co robić dalej. Dziś ojciec jest umówiony w wojewódzkim urzędzie ochrony środowiska....więc zobaczymy.

 

Na spotkanie nie dotrę. Wykładowcy chyba ocipieli...mam we wtotek dwa kolokwia, a w środę jeszcze jedno...KOSZMAR...

 

Pozdrawiam gorąco....

 

PS. U mnie najbliższy etap to wieszanie grzejników, montaż parapetów...i kotłownia. A potem kafelki...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam sie dzisiaj z dekarzem od Ciechanki, zawołał 40 zl za metr: więźba, folia dachowa, dachówka cementowa, 4 veluksy, orynnowanie, dach ma 215 m2, jest bardzo prosty -dwuspadowy, 1 gąsior, razem z mała wiatą, czyli wyjsciowa cena wychodzi 8600 za robocizne, czy to dobra cena? Mysle, ze mozna cos zbić! Poradźcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata

Odnośnie ceny za Twój dach.

Ja wiem, że można wiele taniej, ale trzeba mieć wiele szczęścia.

Możesz trafić na kiepskiego fachowca i efekt może być nie bardzo.

Na pewno nie jest to tanio.

Po moich przejściach z dachem tj. aby zdążyć przed deszczami i zimą czasami lepiej wydać więcej.

Skończyło się szczęśliwie i w miarę niedrogo, ale trochę to nerwów kosztowało.

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99, tez jestem zainteresowana tematem profili elewacyjnych ,na razie odwiedzilam stronki :

 

http://www.sto.pl/produkte/tm/it/deco_profil.htm

 

http://www.muratorplus.pl/19715312A8C6459EACE6642129FB1903.htm

 

Temat mocowania jest tam tez poruszony.Natomiast nie mam pojecia ile to moze kosztowac? :-? Jesli zdobedziesz jakies doswiadczenie w tej "styropianowej" materii, to daj prosze znac. Powodzenia[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

CIECHANKO- z łaski swojej wyślij do wszystkich naszych forumowiczów info o spotkanku na priva, rublowowi też :)

 

Honorato - ja dopiero stawiam stan surowy i mówiąc szczerze osobiście moje priorytety to :

1. solidna ekipa, solidny wykonawca

2. kasa

 

Bo jak wiem, czasami oszczędności na wykonawcy nie sa najszczęśliwsze na przyszłość i idzie mnóstwo nerw i dodatkowa kasa na poprawki.

 

Dziś piątek, miłej spokojnej pracy odpoczynku w weekend i mnóstwo energii na spotkanie poniedziałkowe.

 

MAM prośbę czy można to spotkanie na 18.00? albo chociaż niech wszyscy spóźnialscy przyjda na 19,00:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro kładą nam wszystkie instalacje czyli prąd ,tv i kable pod alarm . :D Ciekawi jesteśmy jak to u was było z alarmem ? Czy okablowaniem powinien kłaść ten sam elektryk co prąd czy firma od alarmów ?

W poniedziałek będziemy napewno tylko szkoda ,że to poniedziałek............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agato i Darku U mnie okablowanie kładła firma zajmująca się całym alarmem. Uznałem, że to dobre wyjście, bo przynajmniej potem nie mają na kogo zganiać winy, że coś jest źle. Podczas tynkowania i innych prac został przecięty jeden kabel, ale na szczęście udało się to jakoś obejść.

 

bosia Dzięki za trzymanie kciuków.

 

Ja niestety w poniedziałek nie wstąpię. No chyba, że bym się jakoś strasznie pewnie z tej rachunkowości i marketingu poczuł. Chociaż to mało realne.

 

Mi wczoraj przywieźli kafelki. Okazało się, że seria, która spo9dobała nam się w Cermagu na wystawce, a którą kupiliśmy w Astralu, to zupełnie coś innego. Nie mam tylko na kogo winy zrzucić...bo nie brałem ich w Cermagu... Niestety nie są zbyt ładne...no ale teraz to już chyba po ptokach.

Jeśli chodzi o terakotę do przedsionka, kuchni i kawałka salonu, to Opoczno zaczyna produkcję 28go. Nie wiem jak mam to zrobić, żeby na początek czerwca były ułożone...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...