Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety ja muszę kostkę a nie łupek. I to grubą kostkę. Przez mój podjazd czasem woda z ulicy sobie płynie, wymyje wszystko.

A jednak betonowa w porównaniu z granitową wychodzi taniej i robocizna i sama kostka..

Nadal szukam niedrogiej kostki i niedrogiego układacza....

\

 

kostka brukowa ma właściwie dwie grubości 6cm i 8cm. Cena 6cm zaczyna sie na allegro od 25 zł. Grubość 8 cm jest już sporo droższa bo ok 40 zł (są tańsze oferty ale bez transportu z fabryki).

Kostka granitowa ma wiecej rozmiarów:

4/6 najmniejszy ok 9-10 metrów z tony (ok 30-35 zł przy zamówieniu całosamochodowym)

7/9 ok 6 metrów z tony (cena do 50 zł)

8/11 ok 4,5 metra z tony

15/17 ok 2.5 metra z tony

Układanie kostki granitowej nie powinno byc dużo droższe (nieregularny łupek to co innego). A w terenie podmokłym podbudowa i tak jest najważnieszja bez względu jaki rodzaj materiału się daje, ale już to jest do dyskusji z wykonawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam 2 pytania co do materiałów budowlanych

 

1.Atest do materiałów budowlanych. Czy posiadanie takiego atestu na każdy materiał jest obowiązkowe i bez tego ciężko zrobić odbiór domu?

 

2. Zwrot VAT. Czy można wystąpić o zwrot VAT-u jeśli materiały kupiłem przed pozwoleniem na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki popcarol ... to jeszcze muszę poszukac o tym zwrocie VAT:)

 

A pytam o atest bo w jednym składzie mi troche chyba naściemniali o tym atescie zeby u nich wziął... ale ceny mają o 40 % wyższe niż gdzie indziej...

 

A tak w ogóle pytanko do osob które mają strop Teriva... gdzie kupowaliście i czy jesteście zadowoleni z jego jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania co do materiałów budowlanych

 

1.Atest do materiałów budowlanych. Czy posiadanie takiego atestu na każdy materiał jest obowiązkowe i bez tego ciężko zrobić odbiór domu?

 

2. Zwrot VAT. Czy można wystąpić o zwrot VAT-u jeśli materiały kupiłem przed pozwoleniem na budowę?

 

 

1. tylko beton ma mieć atest do wglądu, nie musisz brać ale żebyś wiedział, co lejesz

2. można, ja tak miałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialam bardzo dobra wycene z Abatexu. Mielczarek ma okna Schueco, nasze wycenili na prawie 2x drozej niz okna Rabien na ktore w koncu sie zdecydowalismy. Nie wiem czy sa warte swojej ceny, z naszych na razie jestesmy zadowoleni. Projektantka z ktora na owczesnym etapie wspolpracowalam powiedziala ze jesli roznica jest az taka, to tez by odpuscila. Zwlaszcza ze ze wzgledu na nia mielismy niby u Mielczarka dobre ceny dostac... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja wybierałem okna (2 lata temu) też zastanawiałem się nad Abatexem.

Pamiętam, że było wtedy sporo dobrych opinii o tej firmie na FM.

Mnie nie przekonali. Teraz już dobrze nie pamiętam czym mi podpadli, ale wiem, że było kilka rzeczy, co do których miałem wątpliwości.

W pamięci utkwił mi tylko jakiś trzeci grzybek :lol: , który ostro reklamowali, że jest gratis, a chyba do niczego nie był potrzebny :wink: (o ile dobrze pamiętam trzeba było rozbudować (dopłacić) okucia, żeby ten grzybek był przydatny)

Wrzuć w wyszukiwarkę "abatex" - myślę, że sporo znajdziesz.

Ja trafiłem np. na to:

http://forum.muratordom.pl/post2417863.htm?highlight=abatex#2417863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zaglądam do tego wątku, bo region nie mój, ale wszystkim potencjalnym szukaczom okien mogę polecić przed ich zakupem odwiedziny stronki http://www.oknotest.pl. To prawdziwa kopalnia okiennej wiedzy, czytasz i wiesz, nie wiesz, to dzwonisz i wiesz. Mnie przynajmniej bardzo pomogli to i owo pojąć. No i najważniejsze, nie ściemniają o jakichś tam trzecich grzybkach, bo oknami nie handlują, a o tych plastikowych oknach, to kurna wiedzą chyba wszystko.

 

Wielkopolska pozdrawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, jak poszukiwania bruku i układacza ? Jestem tym żywotnie zainteresowany bo błoto u mnie po kostki a pewnie niedługo będzie po łydki.

 

Mam dostać jakieś namiary na takią kostkę betonową, jak rozeznam co i jak to dam znać :)

Jestem rozdarta

po pierwsze mam 2 namiary na brukarzy z forum i jeden ze sklepu ale jeszcze nie dzwoniłam. Śnieg pada...

A co do kostki, to jest ona powodem mojego rozdarcia. Albo kupię po 25 z allegro, ale tam jest taka zwykła, prostokątna, a mnie się marzą łuczki. Do luków potrzebne sa kostki trapezowe, a te są od razu droższe no i nie łapię zasad zkupu - mam zrobić projekt i policzyć te łuczki czy kupić same trapezowe czy jak? W kazdym razie jestem rozdarta między brakiem kasy a chęcią posiadania falujących ścieżek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...