Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A Ty z "której" Łodzi ? :D :wink:

dokładnie z przeciwnej, matka polka

czy to nie brzmi jak teoria spiskowa???? :D

akurat jak kupowałem swojego POŚ to właśnie właściciel dostał propozycję od castoramy, zamówienie na 200 sztuk ale cena musi być poniżej 2tyś/sztuka, odmówił bo nie był w stanie za te pieniądze zapewnić jakości na którą pracował 10 lat, on na swoje POŚ daje 30 lat gwarancji i certyfikat na zakopanie pustego zbiornika do 3mppt, ja w swojej instrukcji nie mam zapisu że muszę go stale trzymać wypełnionego wodą, a podczas zakopywania jeździli po jeszcze pustym minikoparką bo nie chciało im się ręcznie łopatą zasypywać i zbiornik nawet się nie ugiął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

instrukcji cd..... :D :D

w przypadku całkowitego opróżnienia zbiornika , po napełnieniu go ponownie wodą , należy wprowadzić do zbiornika dawkę startową biopreparatu....

 

tak więc dopuszczana jest taka ewentualność.....

 

nie będziemy jej zakopywać na głębokość większą niż jest potrzebna tj ok 1,5 metra ... tak na oko bo już nie chce mi się przeglądać dokumentacji ...

 

pewnie są lepsze POś niż JPR system ....

ale może i nasza wytrzyma ....

jakiś ...czas ....

może wytrzyma tyle samo co inne ....

i tak samo .... wypłucze.......

:D :D :D

 

mini koparką nie będziemy sprawdzać.... :D :D :D

 

pozdrawiam ... dziękuję za fachową poradę.....

M

p.s już więcej nie zachwalam ....

bo jeszcze powiedzą ze pracuję w CASTo..... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto by po prostu zadzwonić do JPR system i spytać jak to się dzieje, że ta sama oczyszczalnia (jeśli ta sama? :wink: ) kosztuje drożej u producenta niż w sklepie.

Jeśli byś się z nimi kontaktował, to daj znać co powiedzieli. Sam będę być może zainteresowany w przyszłości :D

 

Ja podobną sytuację miałem z drzwiami p/poż. Dzwoniłem z pytaniem do głównego przedstawiciela firmy na PL w Poznaniu.

Ostatecznie kupiłem w Castoramie po stwierdzeniu, że "my takie drzwi sprowadzamy na zamówienie dla pana, a oni (Castorama) zamawiają tirami".

Jednak pożaru, odpukać, u mnie nie było - nie miałem więc okazji ich sprawdzić...

 

Supermarkety handlują zwykle towarami najbardziej chodliwymi, nie mają pełnej oferty firmy i często fabryka decyduje się na uruchomienie produkcji dużej jednolitej partii towaru, bo i koszty (produkcji, transportu) rozkładają się wtedy inaczej.

Jeśli papiery wydawane dla takiego marketowego produktu są takie same jak dla towaru kupionego z innego źródła, to czemu nie?

 

Problem tylko w tym, że trzeba zadać sobie trud, żeby to jakoś sprawdzić, bo pewnie zdarzają się i tacy, o których pisze mpoplaw.

 

Hmmm, wełnę miner. też kupiłem z hipermarketu (LM) i... nie sprawdzałem czym się różni od kupowanej bezpośrednio u Isovera... Macie jakieś pomysły? :wink:

(podpowiadam: mogła być np. nieświeża :wink: - podobno ta dłużej składowana gorzej się rozpręża po rozwinięciu rolki.

I może to prawda, bo jedna rozprężyła się do 13cm a druga do deklarowanych 15cm...

...tylko, że obie były z LM :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sernik umiem zrobić pyszny ;)

 

Gniazdka i włączniki pojedyncze pomontowałam sobie sama

To ja chyle czola! Cienki bolek przy Tobie jestem - i sernik mi wychodzi slaby, a gniazdka omijam szerokim lukiem ;) No, gniazdka montowalam, ale za wlaczniki sie nie zabieralam ;) Skrobalam tylko druty z otoczki plastikowej.

Podziwiam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti

 

ok godziny 8 dnia dzisiejszego zostało wysłane zapytanie do firmy JPR system ...

o dziwo po godzinie otrzymaliśmy odpowiedź...

i jak sądzicie ...

Castorama.... be....

 

zapytanie w formie... witam ...

jestem zainteresowany zakupem oczyszczani JPR system familly

2000 l dla 2-4 osób.

w związku z powyższym mam takie zapytanie...

w państwa bezpośredniej ofercie oczyszczalnia kosztuje 2.893,90 gr + vat

natomiast w ofercie Castoramy oczyszczalnia kosztuje 1987 zł brutto..

czy te produkty się różnią.....

czy kupowana bezpośrednio od państwa ma inne parametry techniczne...

na koniec miłe podziękowanie za odpowiedź....

 

odpowiedź jest taka....

 

W Castoramie znajduje się ta sama oczyszczania jak na stronie JPR system

w sieci sklepów Castorama jest promocja dlatego cena jest tak niska

 

Yeti jeżeli myślisz o oczyszczalni to ta cena na JPR system jest na jakiś

określony termin ....

nie wiem dokładnie do kiedy ....

 

tak więc teoria pocienionych ścianek padła

 

:D :D :D

nie było przecież napisane że została zakupiona ....

tylko jestem zainteresowany zakupem ....

to po co czarować....

 

pozdrawiam .... M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś rachunek za prąd....(konwektor500W+farelka 5 dni2000W) 1000 zł za 45 dni taryfa budowlana.Czy płacicie podobne rachunki? :o

jeśli to S11c to jest to bardzo realny rachunek, ale jeśli to C11 to trzeba by głębiej przeanalizować

 

Tak dla ogólnej wiadomości - przynajmniej dla mnie to była nowość - taryfę budowlaną można zmienić na "normalną" przed formalnym zakończeniem budowy. Wystarczy zaświadczyć że budynek zamieszkujemy i dostarczyć papierki odbioru samej instalacji elektrycznej.

 

Dowiedziałem się o tym w okolicznościach niezbyt miłych - odłączono mi prąd za nie płacenie rachunków. Nie płaciłem bo ich nie dostawałem. Nie dostawałem bo nie mieszkam już tam gdzie były wysyłane. Nie mówię że jestem święty - powininem uaktualnić dane kontaktowe. Ale ...

Elektrownia miała od poczty informację zwrotną, że adresat już tam nie mieszka. Zatem mogli wykorzystać jeszcze dwa sposoby:

1. wysłać zawiadomienie na adres nieruchomości, której rachunek dotyczył

2. skorzystać z numeru telefonu do mnie który mają w swoich bazach danych

 

Oczywiście to juz było za trudne.

Po miłej/uszczypliwej pogawędce przy płaceniu zaległych rachunków Pani w "okienku" zapytała mnie jeszcze czy numer telefonu, który mają w bazie jest aktualny - i był - ale do dziś nie wiem do czego go zamierzaja wykorzystać.

- się uśmiałem -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie znajduje się ta sama oczyszczania jak na stronie JPR system

w sieci sklepów Castorama jest promocja dlatego cena jest tak niska

 

tak więc teoria pocienionych ścianek padła

Czyli jest jak z moimi drzwiami :wink:

 

Można się zastanawiać czy w ogóle te JPR-y są dobre, ale wygląda, że raczej są te same.

No chyba, że coś kręcą :wink:

:lol:

 

Ja po dzisiejszym objeździe sklepów z płytkami mogę dorzucić kolejny przykład:

płytka, którą najtaniej widziałem po 51zł (a zwykle w okolicach 60zł) kosztuje w Castoramie trzydzieści kilka.

W "renomowanych salonach" jest w dwóch odcieniach: ciemniejsza i jaśniejsza. W Casto jest tylko ta ciemna (nie ma możliwości sprowadzenia jasnej)

...ale ta przebitka cenowa poraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzisiejszym objeździe sklepów z płytkami mogę dorzucić kolejny przykład:

płytka, którą najtaniej widziałem po 51zł (a zwykle w okolicach 60zł) kosztuje w Castoramie trzydzieści kilka.

W "renomowanych salonach" jest w dwóch odcieniach: ciemniejsza i jaśniejsza. W Casto jest tylko ta ciemna (nie ma możliwości sprowadzenia jasnej)

...ale ta przebitka cenowa poraża...

 

Może trzeba poczekać aż pojawi sie w Biedronce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zanieśliśmy w połowie grudnia...Na razie cisza :)

Ech mogliby się pospieszyć.

 

Z doświadczeń wynika, że mając faktury np z Casto, Praktikera itp tudzież ze składów budowlanych - to jak na fakturze jest nr Pkwiu przy produkcie- to na 99% się to "coś" odlicza :D a jak numeru nie ma to na 80% się nie odlicza :lol:

 

Procenty umowne, intuicyjne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że wczoraj mążł złozył w skarbowym VZM.... teraz tylko pół roku i kaska będzie na koncie ;-)
o

 

 

 

to ja sie teraz chyba bede co chwilke do Ciebie usmiechala, bo tez przymierzam sie do tego rozliczenia :wink: :lol:

oj nie pomogę kochana bo rozliczała mi babeczka z biura rachunkowego :) Ja nie mam zielonego pojęcia o co kaman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń wynika, że mając faktury np z Casto, Praktikera itp tudzież ze składów budowlanych - to jak na fakturze jest nr Pkwiu przy produkcie- to na 99% się to "coś" odlicza :D a jak numeru nie ma to na 80% się nie odlicza :lol:

 

Procenty umowne, intuicyjne :lol:

potwierdzam intuicję

do połowy sprawdzałam, potem wpisywałam zgodnie z sugestią sprzedawcy :lol:

 

też muszę rozliczyć resztki, niestety już remontowe a nie budowlane :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że wczoraj mążł złozył w skarbowym VZM.... teraz tylko pół roku i kaska będzie na koncie ;-)
o

 

 

 

to ja sie teraz chyba bede co chwilke do Ciebie usmiechala, bo tez przymierzam sie do tego rozliczenia :wink: :lol:

oj nie pomogę kochana bo rozliczała mi babeczka z biura rachunkowego :) Ja nie mam zielonego pojęcia o co kaman :)

 

 

hmmm za wczesnie sie ucieszylam :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń wynika, że mając faktury np z Casto, Praktikera itp tudzież ze składów budowlanych - to jak na fakturze jest nr Pkwiu przy produkcie- to na 99% się to "coś" odlicza :D a jak numeru nie ma to na 80% się nie odlicza :lol:

 

Procenty umowne, intuicyjne :lol:

potwierdzam intuicję

do połowy sprawdzałam, potem wpisywałam zgodnie z sugestią sprzedawcy :lol:

 

też muszę rozliczyć resztki, niestety już remontowe a nie budowlane :-?

 

Myślałem, że juz nie mozna odliczać materiałów budowlanych... :-?

 

Co mozna odliczyć i na jakich warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo, co przy budowie ale limit jest mniejszy

Warunki też takie same - to co używasz w domu a nie na zewnątrz i co jest w wykazie

 

Rozlicza się to, co kupiłeś po oddaniu domu do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...