Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety ja muszę kostkę a nie łupek. I to grubą kostkę. Przez mój podjazd czasem woda z ulicy sobie płynie, wymyje wszystko.

A jednak betonowa w porównaniu z granitową wychodzi taniej i robocizna i sama kostka..

Nadal szukam niedrogiej kostki i niedrogiego układacza....

\

 

kostka brukowa ma właściwie dwie grubości 6cm i 8cm. Cena 6cm zaczyna sie na allegro od 25 zł. Grubość 8 cm jest już sporo droższa bo ok 40 zł (są tańsze oferty ale bez transportu z fabryki).

 

dokształciłam się nieco u ojca w temacie kostki brukowej zwanej betonowa :)

kostkę betonowa można kupić w rozmiarze 4 cm grubości, ale nadaje się tylko na chodniczki, scieżki itp.

Kostka za 25 zł brutto? Hm, radzi, żeby sprawdzić co to za producent, bo on też parę lat temu przymierzał się do sprzedaży kostki z nieznanej firmy, ale była dużo gorszej jakości- położył u siebie na podwórku niewielki fragment ok 20 m2 i juz po 2 latach kiepsko wyglądała, a po kolejnych dwóch ją wymieniał.

 

Co do łuczków to można je uzyskać z każdej kostki- tylko układacz sie nieco bardziej utrudzi- bo musi kostkę docinać, ale ojciec mówił, że w zeszłym roku układali nawet wzór jaskólki, bo klient sobie tak zażyczył :)

No i jeszcze co do ceny układaczy-warto zapytać już wcześniej w jaki sposób układają kostkę, tzn przekrój i jakim sprzętem zagęszczają teren- to ważne żeby się koleiny nie porobiły już po pierwszym sezonie.

 

Powodzenia i nie dajcie się błocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olgusieniunieczka

A nawiasem mówiąc Twój Tata nie ułożyłby kawałka bruku ? :lol:

też mi taki pomysł zaświtał, ale ponieważ nie mam czasu na razie nigdzie dzwonić, no i czekam na jakąś kasę na tą kostkę :-? to na razie nic nie mówię..

A tak poza tym czy już teraz trzeba zaklepywać czy mozna w miarę na bieżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgusieniunieczka

A nawiasem mówiąc Twój Tata nie ułożyłby kawałka bruku ? :lol:

też mi taki pomysł zaświtał, ale ponieważ nie mam czasu na razie nigdzie dzwonić, no i czekam na jakąś kasę na tą kostkę :-? to na razie nic nie mówię..

A tak poza tym czy już teraz trzeba zaklepywać czy mozna w miarę na bieżąco?

 

EZS, jestem na poniedziałek umówiony z jednym wykonawcą, pogadam, zobaczę co i jak i się odezwę :)

 

Olgusieniunieczka ja poważnie pytałem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deski po budowie - na opał mam do sprzedania

 

jakby ktoś miał ochote to mam około 3m3 deski nadającej się raczej tylko na opał - różne długości, grubości, trochę gwoździ.

 

cena do uzgodnienia - ale zapewne nie wielka.

 

http://images46.fotosik.pl/268/739f5f831479a491med.jpg

 

takie dwa stosy jak na zdjęciu widać

 

kontakt : 600-700-914

odbiór : zgierz/dąbrówka wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę łódzką!!!! ja jak zwykle wpadam, jak po ogień i prośbą!!! :oops: :oops: :oops:

Wiem, że grupa łódzka jest prężna i chętnie pomaga innym budującym, ale mam nadzieję, że nie tylko tym, którzy budują!!!!! Dlatego zwracam się do was - o 1% podatku dla Kasi!!! Ale za nim podejmiecie decyzję, przeczytajcie

http://chcebyczyckochac.bloog.pl/comment.html?q=1&_ticrsn=5&ticaid=69ca4

 

Jesli będziecie chcieli pomóc podaje dane....

 

KRS 0000287744 DIGNITAS DOLENTIUM na leczenie i rehabilitację Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej

Dziękuję!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizś odbieram od geodety powykonawczą dokumentację do odbioru. I to CHYBA już wszystko co powinnam mieć.... ale niech jeszcze kier bud sie wypowie czy aby na pewno wszystko :)

 

JUPI ! :D

Ja też :lol:

 

Niby reszte też mam, ale to nigdy nic nie wiadomo :-? :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja z problemem.

Wymyśliłam sobie łazienkę w starym stylu. Wszystko pięknie ładnie tylko kłopot jest w tym że chcąc położyć płytki na wysokość np: 1,3m potrzebna jest taka listwa-płytka ( coś w rodzaju podwójnego cygara)która od góry też jest pokryta szkliwem, bo bez sensu jest narzucanie tynku powyżej płytek. Sprawdzałam polskich producentów płytek ale wszyscy mają te płytki nie szkliwione na górnej krawędzi. Znalazłam takie płytki włoskie firmy Grazia w Naszej Łazience, fakt piękne ale cena z kosmosu :evil: Cena za 1m2 płytki podstawowej to według cen na wystawie 225 zł. Pomyślałam sobie pojadę i pogadam o rabacie to może tą cenę przełknę z bólami. Wynik w salonie Naszej Łazienki był taki 1m2 podstawowej płyki nie kosztuje już 225zł tylko 316zł. Pięknie w ciągu paru dni podwyżka o prawie 50%. Mówię pani że na ofercie nadal mają 225zł cenę a ona na to bo to stara cena ale nie potrafiła powiedzieć z jakiego okresu ( chyba sprzed 5 lat). To jeden minus. Drugi minus tego salonu - wydrukowała mi ofertę firmy na której brakowało płytki zamontowanej na wystawie a ona na to , bo to płytka z innej serii tylko jakiej brak odpowiedzi. Na moje stwierdzenie że jest to płytka ztej samej seri bo ma te same cech zrobiła wielkie oczy i nic już nie powiedziała. Trzeci minus tego salonu- seria którą chcieliśmy zamówić ma taką płytkę zastępującą listwę brzegową plastikową, po paru minutach stwierdziła że jedna nie ma i bądż tu człowieku mądry. Po moim doświadczeniu odradzam wizyty w Naszj Łazience - totalna porażka.

 

W związku z tym mam pytanie, może macie namiar na jakąś firmę która mogła by nam ściągnąć te płytki bez takiego oszustwa.

 

Dziękuję. Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUPI ! :D

Ja też :lol:

 

Niby reszte też mam, ale to nigdy nic nie wiadomo :-? :roll:

 

pozdrawiam, majki

Nigdy nic nie wiadomo nam kierownik sprawdził i niby wszystko było ok ale:

1. Na zdjęciu w odbiorze energetycznym był dom bez barierek za balkonach (w dzienniku budowy barierki są wpisane) trzeba było dosłac aktualne zdjęcie

2. Mieliśmy odbiór przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego oraz odbiór wewnętrznej instalacji wod-kan, Pan inspektor zażadał sobie odbioru kawałka przyłącza który biegnie od studzienki do budynku.

3. w planie zagospodarowania działki było wyznaczone "teren utwardzony" przed garażem ( w planie oczywiście nie w projekcie) więc powinien być odbiór tego placu przez geodetę,(kostka będzie na razie nie ma) z kierownikiem wymyśliliśmy plan żeby wpisać w dziennik budowy utwardzenie gruzem i tłuczniem(wtedy nie potzeba odbioru geodezyjnego) - przeszło.

 

więej nie pamiętam ale jeszcze jakiś kwiatek był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja z problemem.

Wymyśliłam sobie łazienkę w starym stylu. Wszystko pięknie ładnie tylko kłopot jest w tym że chcąc położyć płytki na wysokość np: 1,3m potrzebna jest taka listwa-płytka ( coś w rodzaju podwójnego cygara)która od góry też jest pokryta szkliwem, bo bez sensu jest narzucanie tynku powyżej płytek. Sprawdzałam polskich producentów płytek ale wszyscy mają te płytki nie szkliwione na górnej krawędzi. Znalazłam takie płytki włoskie firmy Grazia w Naszej Łazience, fakt piękne ale cena z kosmosu :evil: Cena za 1m2 płytki podstawowej to według cen na wystawie 225 zł. Pomyślałam sobie pojadę i pogadam o rabacie to może tą cenę przełknę z bólami. Wynik w salonie Naszej Łazienki był taki 1m2 podstawowej płyki nie kosztuje już 225zł tylko 316zł. Pięknie w ciągu paru dni podwyżka o prawie 50%. Mówię pani że na ofercie nadal mają 225zł cenę a ona na to bo to stara cena ale nie potrafiła powiedzieć z jakiego okresu ( chyba sprzed 5 lat). To jeden minus. Drugi minus tego salonu - wydrukowała mi ofertę firmy na której brakowało płytki zamontowanej na wystawie a ona na to , bo to płytka z innej serii tylko jakiej brak odpowiedzi. Na moje stwierdzenie że jest to płytka ztej samej seri bo ma te same cech zrobiła wielkie oczy i nic już nie powiedziała. Trzeci minus tego salonu- seria którą chcieliśmy zamówić ma taką płytkę zastępującą listwę brzegową plastikową, po paru minutach stwierdziła że jedna nie ma i bądż tu człowieku mądry. Po moim doświadczeniu odradzam wizyty w Naszj Łazience - totalna porażka.

 

W związku z tym mam pytanie, może macie namiar na jakąś firmę która mogła by nam ściągnąć te płytki bez takiego oszustwa.

 

Dziękuję. Dorota.

 

Bo jest różnica w obsłudze w salonach naszej łazienki. Ta na Kilinskiego jest do zwolnienia, na Wróblewskiego jest zupełnie inaczej. Tam kupowaliśmy i była super obsługa i ceny też dostaliśmy fajne :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...