Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powitać :-)

 

Mam pytanko - szukam jakiegos sensownego architekta do adaptacji projektu gotowca. Jaka jest uczciwa cena za taką robotę (na forum sie ludzie chwalą że płacą 1500 zł, ja dostałem na razie oferty z przedziału 4000-8000)?

 

Dom 120 metrów, przyłącze wody i energii, bez większych przeróbek w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA :) ,pozwolicie ,że zakrzyknę :

MAMY ODBIÓR DOMU !!!!!!! koniec pilnowania , czas na zamieszkanie :):):):) :wink: :wink: :wink: :wink:

 

A co do bażantów - to powiem Wam ,że ja za płotem mam co jakiś czas parkę - on kolorowy jak sto smoków , ona tłusta i szara :) Nawet się zastanawiałam nad jakimś polowaniem, ale póki co mam ino pukawkę mego synka , na plastikowe dyski i chyba bażant zdechłby ze śmiechu , jakby z czymś takim wyskoczyć ( swoją drogą może to i sposób na ukatrupienie bażanta - śmiechem go :) )

Tak więc na Kochanówce bażanty są :) i nie mylić z tymi co czasem myślą ,że są bażantami , bo oni jakieś 700 metrów na zachód.

 

pozdrawiam :) i idę pić za odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :-)

 

Mam pytanko - szukam jakiegos sensownego architekta do adaptacji projektu gotowca. Jaka jest uczciwa cena za taką robotę (na forum sie ludzie chwalą że płacą 1500 zł, ja dostałem na razie oferty z przedziału 4000-8000)?

 

Dom 120 metrów, przyłącze wody i energii, bez większych przeróbek w projekcie

ty popytaj, co ci dają za tą cenę...

Adaptacja samego domu (no i działki) to 1500-2000 zł. Ale jeszcze musi to przyklepać elektryk i... wodownik (? :p ) i muszą ci narysować projekty przyłaczy na działce. Muszą, nie muszą... Jeżeli planujesz przepychać media razem z projektem, to muszą; jeżeli chcesz robić na zgłoszenie, to sobie zrobisz te projekty póxniej. I tak się nie obejdzie. Nie mówię o przyłaczach za siatką ale o mediach na działce, zebyśmy się rozumieli...

No wiec za adaptację domku i projekty wody plus pradu to 4 za drogo. Za te media można dać góra 1500.. poszukaj sobie architekta na naszej tablicy, byli przecież. I pytaj, co dostaniesz za tą cenę :lol: Acha, jeszcze jedno, ta cena jest zwykle z zaniesieniem papierów do UM, ja np płaciłam PO uzyskaniu pozwolenia. Bo byli tacy, co dostali od architekta papiery z hasłem - pan sobie zaniesie. Wtedy w zasadzie poprawek się już nie wyegzekwuje. Rany, ale się rozpisałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź odnośnie podłogówek.

U mnie już w rurach woda. Ale ciśnieniomierza niet. Myślę, że ciśnienie jest takie jak w instalacji wody użytkowej (przy próbie przed zimą było 3,5).

I tak: w salonie będzie też podłogówka (zamiast drewna, będzie gres).

Ale, jak to u nas (lubimy :-? zmiany) zdecydowaliśmy się za późno i jest na zwykłym rozdzielaczu. Ale Mistrzu powiedział, że dojdzie jakaś pompa i będzie o.k. Kaloryfery zostały zdjęte, ale podejścia (w razie cuś) zachowane. Pozwolili zalewać betonem, co też uczynimy po niedzieli.

I wciąż z Kocurem myślimy nad wyborem kotła.

 

Ważne: Kto się zna, niech zabierze głos./ Zdaję sobie sprawę z tego, że w rurę ceramiczną komina pójdzie kwasówka odprowadzająca spaliny i jeszcze jakaś rurka doprowadzająca powietrze./ Czy to będzie bez szkody dla komina, jeśli (po zmianie koncepcji z ogrzewania eko grochem na ogrzewanie gazem) zrobi się w rurze ceramicznej komina dziurę powyżej czopucha do podłączenia kotła gazowego. Czy lepiej podłączyć się do czopucha (wtedy kocił musiałby być stojący). Chodzi mi o to, czy to (ta dziura i powieszenie kotła na kominie) nie zepsuje komina (i uniemożliwi ewentualnie w przyszłości palenie węglem).

 

:roll: :-? :roll: :-?

Jeśli możecie podajcie jakiegoś linka do tematu (zielona jestem w internecie).

 

Olgusieniunieczka, my kupiliśmy Dierre.

Jelonek, zaglądałaś do kominów (przez wyczystki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już sama nie wiem, bo jak pytałam wcześnie u producentów o okna typowe, to mi powiedzieli, że teraz takich nie ma...

No, prawie juz się zdecydowalismy na Jezierskiego ale płacić 20 tysi zanim się cokolwiek zobaczy, no sorry ale trochę strach :x

25% jest dla mnie do przyjęcia- będziemy negocjować jakby co.

 

Majki - twoje drzwi idealne dla mnie są (ja białe tylko potrzebuję)- napisz mi proszę, ze zapłaciłeś za nie nie więcej niż 5.000 PLN :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA :) ,pozwolicie ,że zakrzyknę :

MAMY ODBIÓR DOMU !!!!!!! koniec pilnowania , czas na zamieszkanie :):):):) :wink: :wink: :wink: :wink:

 

A co do bażantów - to powiem Wam ,że ja za płotem mam co jakiś czas parkę - on kolorowy jak sto smoków , ona tłusta i szara :) Nawet się zastanawiałam nad jakimś polowaniem, ale póki co mam ino pukawkę mego synka , na plastikowe dyski i chyba bażant zdechłby ze śmiechu , jakby z czymś takim wyskoczyć ( swoją drogą może to i sposób na ukatrupienie bażanta - śmiechem go :) )

Tak więc na Kochanówce bażanty są :) i nie mylić z tymi co czasem myślą ,że są bażantami , bo oni jakieś 700 metrów na zachód.

 

pozdrawiam :) i idę pić za odbiór

 

Jelonek GRATULUJĘ !!!

 

...i zazdroszczę :) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony i jak, umówiłeś się z kimś?

odnośnie kostki, oczywiście

 

Ale o co chodzi??

 

Pomyliłam się, to nie do ciebie :oops:

 

Ya, co z tą kostką?????

 

Jestem po pierwszej wizycie panów - brukarzy (czy brukowców jak mawia mój kolega). Generalnie wrażenia niezłe. Cena chyba średnia - 100zł z materiałem za kostkę betonową. Na taras kostka w formie płytek (wygląda trochę jak terakota) w tej samej (lub kilka zł wyższej) cenie.

W najbliższych dniach będę miał wizytę konkurencji i dom znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ya, rozmawiałam też z jednym. Cena za robociznę (samą) w łodzi to podobno 20-25 zł/m2. Kostkę mam zamiar kupić też po 25-30. Czyli co, żwir kosztuje 50??

 

Każdy materiał ma inną cenę to, ze Ty kupujesz kostkę po 20 zł nie znaczy, że brukowcy (brukarze) na co dzień taką kostkę montują.

Pewnie każdy się tłumaczy że ma najwyższą jakośc itp. Poza tym jest tyle firm i każda ma inną cenę i nie zdziwiłbym się gdyby była kostka po 200 zł/m2

 

I z robocizną chyba też lekko przesadziłęś w dół ale nie będę się kłócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...