Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Każdy materiał ma inną cenę to, ze Ty kupujesz kostkę po 20 zł nie znaczy, że brukowcy (brukarze) na co dzień taką kostkę montują.

Pewnie każdy się tłumaczy że ma najwyższą jakośc itp. Poza tym jest tyle firm i każda ma inną cenę i nie zdziwiłbym się gdyby była kostka po 200 zł/m2

 

I z robocizną chyba też lekko przesadziłęś w dół ale nie będę się kłócił.

 

Ceny kostki z łódzkiego z allegro. Po 35 to już z HDS i dowozem. Nostalit złota jesień.

http://www.allegro.pl/item954560444_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_hds_w_cenie.htm

Dzisiaj jadę oglądać inne..

A ceny od układacza z Wielunia. Ma zagęszczarki itd a to, czego nie ma to czas. Szukam dalej, bo on to może jesienią... Ale mówił o cenach ogólnie - okolice Łodzi typu Zgierz - biorą po 20, sama Łódź po 25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, dobra duszo, może ty wiesz, jak to z tym kominem (pytałam wczoraj). Zajrzałam do Twojego dziennika: uśmiałam się z tego "fallusa" co już stopniał; taki dostojny był.

 

Z kominem nie pomogę :( Ja nie wiem po prostu ... Niby wydaje mi się, że będzie ok, ale ... :roll:

 

"Fallus" dostojny był, to fakt :lol:

 

powinienem zażartować, jak właściciel :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym cholernym projektem zagospodarowania działki - niech mnie ktoś oświeci - potrzebne mi są teraz projekty przyłączy? Bo żeby wrysować to co trzeba na plan zagospodarowania architekt kazał zlecić projekty przyłączy, a on da plan swoim branżystom żeby wrysowali przyłącza i oczyszczalnię. Czy oni do tego potrzebują projektów przyłączy? Przecież te projekty będą się jakiś czas robić, to nie jest takie hop-siup :-?

 

Proszę, polećcie jakichś rozsądnych cenowo projektantów od przyłączy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy materiał ma inną cenę to, ze Ty kupujesz kostkę po 20 zł nie znaczy, że brukowcy (brukarze) na co dzień taką kostkę montują.

Pewnie każdy się tłumaczy że ma najwyższą jakośc itp. Poza tym jest tyle firm i każda ma inną cenę i nie zdziwiłbym się gdyby była kostka po 200 zł/m2

 

I z robocizną chyba też lekko przesadziłęś w dół ale nie będę się kłócił.

 

Ceny kostki z łódzkiego z allegro. Po 35 to już z HDS i dowozem. Nostalit złota jesień.

http://www.allegro.pl/item954560444_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_hds_w_cenie.htm

Dzisiaj jadę oglądać inne..

A ceny od układacza z Wielunia. Ma zagęszczarki itd a to, czego nie ma to czas. Szukam dalej, bo on to może jesienią... Ale mówił o cenach ogólnie - okolice Łodzi typu Zgierz - biorą po 20, sama Łódź po 25...

 

Też słyszałem cenę 25 zł za samo ułożenie. Nie bardzo wiem jak to porównać - 25 za ułożenie a 100 ze wszystkim...

Poza żwirem dochodzi jeszcze chyba piasek i cement(?) i może coś jeszcze o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym cholernym projektem zagospodarowania działki - niech mnie ktoś oświeci - potrzebne mi są teraz projekty przyłączy? Bo żeby wrysować to co trzeba na plan zagospodarowania architekt kazał zlecić projekty przyłączy, a on da plan swoim branżystom żeby wrysowali przyłącza i oczyszczalnię. Czy oni do tego potrzebują projektów przyłączy? Przecież te projekty będą się jakiś czas robić, to nie jest takie hop-siup :-?

 

Proszę, polećcie jakichś rozsądnych cenowo projektantów od przyłączy :roll:

Z tego, co wiem, od projektów przyłączy nie uciekniesz. Ale możesz je zrobić później na zgloszenie. Czyli można złożyć do pozwolenia sam projekt bez mediów na działce. Jeżeli bardzo ci pilno, to pogadaj z architektem o takiej opcji. Jdnak zawsze lepiej mieć to przepchniete przez urzędy razem, a potem już tylko szukasz wykonawców a nie biegasz za projektami.

A architekt nie ma swoich branzowców? Zwykle mają kogoś do współpracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy materiał ma inną cenę to, ze Ty kupujesz kostkę po 20 zł nie znaczy, że brukowcy (brukarze) na co dzień taką kostkę montują.

Pewnie każdy się tłumaczy że ma najwyższą jakośc itp. Poza tym jest tyle firm i każda ma inną cenę i nie zdziwiłbym się gdyby była kostka po 200 zł/m2

 

I z robocizną chyba też lekko przesadziłęś w dół ale nie będę się kłócił.

 

Ceny kostki z łódzkiego z allegro. Po 35 to już z HDS i dowozem. Nostalit złota jesień.

http://www.allegro.pl/item954560444_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_hds_w_cenie.htm

Dzisiaj jadę oglądać inne..

A ceny od układacza z Wielunia. Ma zagęszczarki itd a to, czego nie ma to czas. Szukam dalej, bo on to może jesienią... Ale mówił o cenach ogólnie - okolice Łodzi typu Zgierz - biorą po 20, sama Łódź po 25...

 

Też słyszałem cenę 25 zł za samo ułożenie. Nie bardzo wiem jak to porównać - 25 za ułożenie a 100 ze wszystkim...

Poza żwirem dochodzi jeszcze chyba piasek i cement(?) i może coś jeszcze o czym nie wiem.

 

To jest tak jak z ceną samochodu w salonie "wersja podstawowa już od.......", a potem się okazuje, że ta "wersja podstawowa" jest bez kół, kierownicy, kluczyków, radia itp.

Firmy, które układają kostkę, żeby przyciągnąć klientów zachęcają niską ceną, a potem się okazuje, że ta cena jest za samo ułożenie kostki. Na koniec prac okazuje się, że trzeba dopłacić za zrobienie podbudowy, za wstawienie krawężników, za docinanie kostki, za korytowanie, można jeszcze troche powymyślać, a w ogólnym rozrachunku, prace "dodatkowe" wychodzą drożej niż samo ułożenie.

W wersji kompleksowej wykonawca musi uwzględnić wszystkie materiały, wszystkie prace, i wszystkie problemy, które mogą się pojawić (np. po ułożeniu kostki, gdy zostanie jakaś resztka piachu, wykonawca układający kompleksowo powinien gdzieś go wywieź lub zamówić i załadować kontener, a to są dodatkowe koszty. W wersji samego ułożenia to zamawiający musi się o to martwić i z tym borykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym cholernym projektem zagospodarowania działki - niech mnie ktoś oświeci - potrzebne mi są teraz projekty przyłączy? Bo żeby wrysować to co trzeba na plan zagospodarowania architekt kazał zlecić projekty przyłączy, a on da plan swoim branżystom żeby wrysowali przyłącza i oczyszczalnię. Czy oni do tego potrzebują projektów przyłączy? Przecież te projekty będą się jakiś czas robić, to nie jest takie hop-siup :-?

 

Proszę, polećcie jakichś rozsądnych cenowo projektantów od przyłączy :roll:

 

 

Moze napisze Ci jak to bylo za czasow kiedy my bawilismy sie w sprawy papierkowe :roll:

Jesli projekt np. przylacza wody czy gazu wykonujesz we wlasnym zakresie to musisz miec uzgodniony ten projekt, aby branzysta mogl wrysowac linie od miejsca uzgodnionego przylacza w miejscu ogrodzenia do domu.

Natomiast jesli projekt np. przylacza energii wykonuje Zaklad Energetyczny to branzysta jedzie do ZE z nimi uzgadnia miejsce doprowadzenia lini energetycznej do Twojego plota i tyle.

Czas wykonania takiego projektu przylacza to ok 2 -3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren, ty piszesz o przyłaczu a miłek o mediach na działce. Na działce też trzeba mieć projekt, ale często robi się go razem z projektem przyłącza. Z tym, że nie elektrykę. ZE projektu na działce nie robi.

 

Napisze, jak ja miałam.

 

Moja architekt nie miała akurat branżowców. poszłam więc do biura na Piotrkowską i tam mi zrobili projekty wod-kanu i gazu. To były projekty przyłaczy i jednocześnie pociagnięte na działce do domku oraz adaptacja wewnątrz domku. Zapłaciłam u nich sporo, coś koło 3000 :-? Prąd - mieliśmy kobitkę skad inąd, Ktoś nam polecił. Zrobiła projekt na działce, bo przyłącz i skrzynkę już mieliśmy, bodajże za 300 zł. potem był ZUD i architekt naniosła te wyniki działalności na plan działki i wszystko poszło do pozwolenia. Ale... w 2007 roku weszły przepisy, że przyłacza można robić na zgłoszenie oddzielnie od domu. Więc już nie trzeba dołączać projektów przyłączy, lecz nistety nadal musi być ktoś, kto wymyśli przebieg mediów na działce, żeby nie kolidowały itd. I tego wymagają. Dlatego pisałam, że łatwiej w sumie jest zrobić projekty przyłaczy i przepychać wszystko na jedno pozwolenie, niż szukać kogoś do zagospodarowania działki a potem i tak do projektów przyłaczy.

Nawiasem mówiąc częśc ludzi nawet nie wie o tym wszystkim, bo zwykle całość załatwia architekt i wystawia zbiorczy rachunek na siebie. Stąd się biorą ceny za adaptację 4-8 tyś... A inni po prostu nie wiedzą, ze czeka ich robienie projektów przyłączy, albo mają wodę ze studni, szambo a projekt prądu faktycznie robi sobie ZE.

Miłek, jak ty masz posia, to wydaje mi się, że on wymaga też osobnego projektu, ale to ci posiowcy powinni powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które układają kostkę, żeby przyciągnąć klientów zachęcają niską ceną, a potem się okazuje, że ta cena jest za samo ułożenie kostki. Na koniec prac okazuje się, że trzeba dopłacić za zrobienie podbudowy, za wstawienie krawężników, za docinanie kostki, za korytowanie, można jeszcze troche powymyślać, a w ogólnym rozrachunku, prace "dodatkowe" wychodzą drożej niż samo ułożenie.

być może masz rację. co prawda ja pytałam z korytkowaniem i ubijaniem piasku, ale rozmowa była baaardzo wstępna. Jak będę rozmawiała z kimś następnym, to wypytam dokładnie i poproszę o cenę ostateczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren, ty piszesz o przyłaczu a miłek o mediach na działce. Na działce też trzeba mieć projekt, ale często robi się go razem z projektem przyłącza. Z tym, że nie elektrykę. ZE projektu na działce nie robi.

 

Dokladnie - na dzialce tez trzeba miec projekt na poszczegolne media

Moze zle sie wyrazilam, ale chodzilo mi o to, ze:

zeby zrobic projekt mediow na terenie dzialki to: trzeba miec uzgodniony projekt przylacza danego media do dzialki, a pozniej ustala sie projekt na terenie dzialki. My bynajmniej tak mielismy: projekt przylacza wodociagowego do dzialki zostal wykonany na nasze zlecenie przez branzyste wspolpracujacego z architektem wykonujacym dla nas adaptacje projektu, po uzgodnieniu na ZUDzie tego projektu przylacza wody do dzialki, ten sam branzysta zrobil projekt wody na terenie dzialki (od plotu do domu)

Projekt przylacza zewnetrznego energii i gazu do dzialki zostawilismy do zrobienia przez poszczegolne urzedy, i wowczas branzysci wspopracujacy z naszym architektem pojechali do ZE i do Gazowni, tam ustalili w jakie miejsca do dzialki beda doprowadzone te media i na podstawie tych informacji wykonali projekt przylaczy mediow na terenie dzialki.

Branzysta wykonal rowniez projekt posia.

Po zlozeniu tych wszystkich dokumentow dostalismy pozwolenie na:

budowe domu :wink: :lol:

budowe posia

budowe zewnetrzego przylacza wody

budowe wew przylacza wody

budowe wew przylacza energii

budowe wew przylacza gazu

 

Mam nadzieje, ze tym razem napisalam jasniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maren, EZS dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, dużo mi wyjaśniły :)

 

W Zudzie nie mówili nic o projektach przyłączy, ale skoro są potrzebne do narysowania planu zagospodarowania, to nie pozostaje mi nic innego jak je zrobić. Przynajmniej będę miała już to z głowy :roll:

 

Ma ktoś namiary na niedrogich projektantów od przyłączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren, ty piszesz o przyłaczu a miłek o mediach na działce. Na działce też trzeba mieć projekt, ale często robi się go razem z projektem przyłącza. Z tym, że nie elektrykę. ZE projektu na działce nie robi.

 

Miłek, jak ty masz posia, to wydaje mi się, że on wymaga też osobnego projektu, ale to ci posiowcy powinni powiedzieć...

 

Zgadza się. Ja do POŚ (w 2004r.) musiałem mieć:

1. projekt

2. badanie gruntu (przepuszczalność) w kilku miejscach

3. adaptacja projektu POŚ na działce z zaznaczeniem wszystkich odległości od domu (okien), studni, ogrodzenia itp.

4. certyfikat (atest) POŚ

5. powykonawczy odbiór geodety

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...