Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

obdzwoniłam brukarzy, coś już wiem

sporo ofert za całość 90 zł/m2, kostka szra, kolor do 100

 

jeżeli mój materiał, to na razie trafiałam na takie 30/m2 już bez żadnych dodatków ale ja mam się martwić, co z wybraną ziemią, mam załatwić piach (ile kosztuje teraz wywrotka???) i cement.

 

gdzie kupić niedrogą kostkę? jak były na allegro, to nie kupiłam, teraz są co prawda oferty interesujące ale daleko Łodzi, jak się policzy transport, to wychodzi już gorzej. Znacie jakieś składy, wytwórnie w okolicy łódź, zgierz, głowno czy wzniesienia? Do nowosolnej pojadę w poniedziałek...

 

 

po calej budowie domu wg mnie zdecydowanie lepiej materialy kupic samemu, wyjdzie z pewnoscia taniej, a bynajmniej wiadomo jaki np. cement zostal uzyty :roll:

 

odnosnie kostki, ja rozwazam zakup kostki Nostalit produkcji Betard. Kupowalam od nich strop Teriva, murarze wowczas mowili, ze niezly, wiec moze kostke tez robia niezla :wink: :roll: Ceny to 24 zl/m2 szara 6 cm, kolorowa 6 cm - 26 zl/m2, a grubsza 8 cm szara 26 zl/m2, kolorowa 28 zl/m2. EZS jesli bylabys zainteresowana to moze polaczymy sily, kupimy razem, wtedy koszt transportu do Lodzi wyjdzie nam taniej :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz po 24?

najtaniej spotkałam tutaj

http://www.allegro.pl/item963687543_nostalit_grafit.html

szara grafit po 26 zł. Koszt transportu ok 300 zł, palety po 25 zł kaucja - co dla mnie oznacza koszt, bo nie będę jechać 120 km zeby je odwieżć. dostawa po 19 kwietnia najwcześniej.

tu była ciekawa cenowo oferta

http://www.allegro.pl/item968213589_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_promocja.html

ale trzeba kupić 180 m2 (tir) plus transport 250-300, a ja potrzebuję 50-60 m2 (pięć palet). Mają hds w cenie, wtedy po 35 zł ale tir 200 m2 :-?

Wiecej ciekawych ofert nie zauważyłam. Z dalszych odległosci nie opłaca się ściągac, jak włozysz koszty transportu nawet dużej ilosci, to ci cena za metr skacze. No i ten koszt palet :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz po 24?

najtaniej spotkałam tutaj

http://www.allegro.pl/item963687543_nostalit_grafit.html

szara grafit po 26 zł. Koszt transportu ok 300 zł, palety po 25 zł kaucja - co dla mnie oznacza koszt, bo nie będę jechać 120 km zeby je odwieżć. dostawa po 19 kwietnia najwcześniej.

tu była ciekawa cenowo oferta

http://www.allegro.pl/item968213589_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_promocja.html

ale trzeba kupić 180 m2 (tir) plus transport 250-300, a ja potrzebuję 50-60 m2 (pięć palet). Mają hds w cenie, wtedy po 35 zł ale tir 200 m2 :-?

Wiecej ciekawych ofert nie zauważyłam. Z dalszych odległosci nie opłaca się ściągac, jak włozysz koszty transportu nawet dużej ilosci, to ci cena za metr skacze. No i ten koszt palet :-?

 

Cena 24 zl za szara kostke uzgadaniana z p. Konradem z firmy Milex. W przypadku zakupu palety sa zafakturowane, a pozniej mozna zadzwonic do p. Konrada, ze chce sie je zwrocic i pan podsyla busa, bynajmniej ja wczesniej nie mialam z tym problemu, kierowca busa zabieral palety a mi dawal pieniadze i fakture korygujaca :D

Ja oczywiscie nie namawiam, tak tylko "glosno" rozwazam :roll: I szczerze mowiac to nawet nie zdazylam sie zapoznac z cenami w okolicznych hurtowniach :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz po 24?

najtaniej spotkałam tutaj

http://www.allegro.pl/item963687543_nostalit_grafit.html

szara grafit po 26 zł. Koszt transportu ok 300 zł, palety po 25 zł kaucja - co dla mnie oznacza koszt, bo nie będę jechać 120 km zeby je odwieżć. dostawa po 19 kwietnia najwcześniej.

tu była ciekawa cenowo oferta

http://www.allegro.pl/item968213589_kostka_brukowa_gr_6_cm_barwy_jesieni_promocja.html

ale trzeba kupić 180 m2 (tir) plus transport 250-300, a ja potrzebuję 50-60 m2 (pięć palet). Mają hds w cenie, wtedy po 35 zł ale tir 200 m2 :-?

Wiecej ciekawych ofert nie zauważyłam. Z dalszych odległosci nie opłaca się ściągac, jak włozysz koszty transportu nawet dużej ilosci, to ci cena za metr skacze. No i ten koszt palet :-?

 

Cena 24 zl za szara kostke uzgadaniana z p. Konradem z firmy Milex. W przypadku zakupu palety sa zafakturowane, a pozniej mozna zadzwonic do p. Konrada, ze chce sie je zwrocic i pan podsyla busa, bynajmniej ja wczesniej nie mialam z tym problemu, kierowca busa zabieral palety a mi dawal pieniadze i fakture korygujaca :D

Ja oczywiscie nie namawiam, tak tylko "glosno" rozwazam :roll: I szczerze mowiac to nawet nie zdazylam sie zapoznac z cenami w okolicznych hurtowniach :wink: 8)

 

Może to i dobry pomysł na połączenie sił :roll: Rzecz godna rozważenia.

Tylko czy w ramach dostawy dowiozą pod różne adresy i to w takich wzorach i kolorach jak wymyślimy? :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maren, rozumiem, że patrzysz na szarą Nostalit 6 cm?

A ile potrzebujesz? Czy to 24 to za jakąś ilość minimalną (tir np?)

Za taką cenę nie dostaniesz w okolicach łodzi kostki z dużej firmy. Od lokalnego producenta - nie wykluczam, ale to ryzyko..

Jeżeli dalłby radę pod 2 adresy, to ok, wchodzę. Gdzie ty budujesz? Na kiedy masz zamiar?

Ya, obawiam się, że z tymi kolorami i wzorami może być problem, ale z drugiej strony, jak będą wieżć do Łodzi to mogą doładować więcej... Im więcej, tym taniej... Co do adresów trzeba dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgusieniunieczka - a moje białe Ci się nie podobają? :wink:

 

Za okna dawałam coś koło 25% zaliczki

 

:oops: Obglądnęłam je sobie u Ciebie w dzienniczku :) Podobają mi się, pasowałyby mi, chociaż myślałam o takich z szybką, żeby móc sprawdzić kto się czai za drzwiami... niby jest jeszcze wcześniej brama lub furtka do sforsowania, ale jakieś takie fobie ze mnie wyłażą :oops:

 

Oleniek, tobie brak szybki nie doskwiera?

 

 

Co do okien, tak myślałam, że przegieli. Jeśli się zdecydujemy na "J", będziemy się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję wykonać przyłącze wody do działki. Projekt przyłącza już mam. Czy możecie mi dać namiary na ekipę która jest godna polecenia?

 

Przyłącze wygląda następująco:

w drodze jest wodociąg fi 160 i trzeba się wciąć w ten wodociąg.

 

Przyłącze wykonane jest z następujących elementów:

W1 - Wcięcie w wodociąg: Opaska do nawiercania HAWEX nr kat. 5270

fi160/2"

W2 - Zasuwa do nawiercania IS HAWLE nr kat. 2681 (nr kat. 6221F) z

przejściówką ISO

Dalej już idzie podłączenie wężem w kierunku domu - PE80 - fi40 / 3,7

 

Długość przyłącza będzie miała około 14 metrów (nie przewiduję studzienki rewizyjnej).

 

Wodociąg znajduje się w utwardzonej drodze - prawdopodobnie jest to jakaś

szlaka, tłuczeń (to nie jest asfalt; jest to droga boczna trochę utwardzona tłuczniem przez mieszkańców).

 

Inwestycja jest na Rąbieniu.

 

Pierwszą wycenę jaką otrzymałem to:

2600zł netto - robocizna + materiały (chyba trochę dużo)

200zł - opłata w wodkan

350zł - inwentaryzacja

100zł - wytyczenie przez geodetę punktu wodomierza w działce

3250zł Suma

 

Dzięki.

 

Zdradzisz gdzie robiłeś projekt przyłącza i w jakiej cenie?

 

Projekt przyłącza robiłem wraz z projektem domu. Tak naprawdę to mój architekt znalazł tego branżystę. Namiary mogę przesłać na priv ale ceny za wykonanie projektu przyłącza jeszcze nie znam (liczę że będzie to kwota około 500zł :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze ...

W połowie czerwca 2010 ruszam z budową na Rąbieniu AB. Poszukuję KierBud'a. Zależy mi na sprawdzonej, poleconej osobie. Nie chciałbym żeby był to biurokrata, który tylko mówi że wszystko musi być robione zgodnie z projektem ...

Nie ukrywam, że cena też gra rolę.

Dla przykładu znajomy umówił się na kwotę 150zł od wizyty (miał ich około 6 przez całą budowę).

 

 

Jeśli ktoś może dać namiary na takiego KierBud'a, będę wdzięczny.

 

Pozdr,

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę też intensywnie temat kostki i fajne te propozycje EZS :) Jak się uda, przejade się pooglądać w sobotę po świętach ... popytam na miejscu ... pomacam :wink:

 

pozdrawiam, majki

pzrejechać się możesz 8)

nawet przyjechać możesz, zapraszam

ale macać to na razie nie ma co... przynajmniej w temacie kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odwiedziłem Twojego brata w Ksawerowie.

Mam nadzieję, iż faktycznie dal dobre ceny na tynki ;)

 

Mam sie do Ciebie odezwać w sprawie ogrodzenia

 

No to dobrze. Przyznam szczerze, że nie wiem jakie ceny on proponuje ale pewnie nie są zbyt wygórowane.

Odnośnie ogrodzeń to dam znać na priv bo nie chcę, na forum uskuteczniać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maren, rozumiem, że patrzysz na szarą Nostalit 6 cm?

A ile potrzebujesz? Czy to 24 to za jakąś ilość minimalną (tir np?)

Za taką cenę nie dostaniesz w okolicach łodzi kostki z dużej firmy. Od lokalnego producenta - nie wykluczam, ale to ryzyko..

Jeżeli dalłby radę pod 2 adresy, to ok, wchodzę. Gdzie ty budujesz? Na kiedy masz zamiar?

Ya, obawiam się, że z tymi kolorami i wzorami może być problem, ale z drugiej strony, jak będą wieżć do Łodzi to mogą doładować więcej... Im więcej, tym taniej... Co do adresów trzeba dopytać

 

cena 24 zl/m2 za szara kostke Nostalit 6 cm, wymogow odnosnie min ilosci chyba nie ma, bynajmniej nic mi na ten temat nie napisano 8)

jesli chodzi o dowiezienie pod dwa adresy w Lodzi to mysle, ze nie powinno byc z tym problemu, ale to rzeczywiscie trzeba zapytac dokladnie u zrodla :D

ja potrzebuje ok. 100 - 120 m2 kostki, a buduje w okolicach Rojna/Szczecinska :roll: Napisze maila do p. Konrada z Milexu, jak bede dokladnie wiedziala to dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren, OK, poczekam

 

ceny kostki Nostalit z Betardu

kolor (grafit, czerwony, żółty) cena 25,90 zl

barwy jesieni 32,90 zl

szara zw. 23,90 zl

obrzeże 6/20/100 szare 8,50 zl kolor 9,50 zl

palisada 10/16/40 kolor 11,50 zl szara 10,50

 

wszystko byloby dobrze tylko koszt transportu do Lodzi to 580 zl :evil:

 

z dowozem w dwa miejsca nie ma zadnego problemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...