Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra, z racji tego, że niebawem zaczynamy naszą przygodę dot. budowy wymarzonego domku pytań do Was będę miał naprawde wiele:) I oto kolejne z nich: z jakim kosztem musze sie liczyć jesli chodzi o ściągnięcie humusiku? i działaniami geodety wytyczajacego budynek?

 

Geodeta to pewnie kilkaset złotych weźmie. Zależy od geodety i od rejonu. W Centrum Łodzi będzie trochę drożej pewnie.

Odnośnie humusu to pewnie najszybciej będzie policzyć sobie ile takowa kopara mogłaby pracować u Ciebie. Zdjęcie humusu pod budynek nie zajmuje więcej jak pół godziny ale jak znam życie to nikt nie podjedzie do Ciebie po to tylko, żeby zdjąć humus. Musisz popytać osób, które w okolicy mają koparki to ci powiedzą.

U mnie akurat wyrywał korzenie koparą i przy okazji zdjął humus pod budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się wstępnie orientowałam, to są do wyboru dwa schematy:

 

kupujesz od nich zbiornik lub wynajmujesz.

 

Są też dwa schematy dostaw: podjeżdża cysterna- płacisz za całość i dziękuję, tankujesz gdy się gaz kończy albo przyjeżdza cysterna- płacisz co miesiąc wg zużycia (doliczają wtedy jakąś kasę więc jest trochę drożej niż w opcji 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka73... mówisz 100zł od punktu, ale tych punktów do wytyczenia to sie uzbiera od niepowiem czego. Wiem wiem... bede twardo negocjował:)

Jeden geodeta, który wytyczał budynek u sąsiadów, powiedział nam 50 zł od punktu ale nam tyczył ten, który robił nam mapki. Wziął 500 zł ale nie powiem ile punktów wytyczył :roll: 18 narożników ma sam budynek i zrobił całe mnóstwo pomocniczych :o :o :o W sumie był u nas na działce 4 razy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeejo,

U nas w czwartek będzie kopana dziura pod zbiornik (podziemny) na gaz. Podpisaliśmy umowę z Gaspolem. Na razie wszystko O.K. A opcja druga: tankują do pełna, płacić będziemy za miesięczne zużycie.

[/b] Romin [/b], w razie cuś - śmiało na priv. Moi instalatorzy (wszystko co z rurami ma zwiazek) godni polecenia są - namiary na tablicy.

 

Co do geodety: nasz chyba drogi był (i byka walnął... poważnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podajcie mi proszę namiary na jakieś sklepy z armaturą w Łodzi - potrzebuje kupić umywalki stawiane na blat i baterie do nich - byłem w kilku sklepach ale wybór nie jest za duży a ceny baaardzo różne.

 

Dzięki z góry

Ya

 

Glaz-Bud - Przybyszewskiego 99

Nasza-Łazienka - ale tylko na Wróblewskiego

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...