Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

znacie może jakieś systemy izolacji takich dachów oraz doświadczone, zaufane firmy, które zrobią mi taki dach??

 

Witaj

 

Użytkownik Rydzu ma spore doświadczenie w tym temacie. W Częstochowie stawiał dom również ze stropodachem i zebrał właśnie sporo doświadczeń w tym temacie, też negatywnych, więc powie na co uważać.

Tutaj dziennik jego budowy i post od którego zaczynają się zmagania z dachem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20701-quot-Z-motyk%C4%85-na-s%C5%82o%C5%84ce-quot-czyli-koszyczek-Rydz%C3%B3w&p=2181879&viewfull=1#post2181879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Użytkownik Rydzu ma spore doświadczenie w tym temacie. W Częstochowie stawiał dom również ze stropodachem i zebrał właśnie sporo doświadczeń w tym temacie, też negatywnych, więc powie na co uważać.

Tutaj dziennik jego budowy i post od którego zaczynają się zmagania z dachem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20701-quot-Z-motyk%C4%85-na-s%C5%82o%C5%84ce-quot-czyli-koszyczek-Rydz%C3%B3w&p=2181879&viewfull=1#post2181879

 

Wielkie dzięki dobry człowieku :) bardzo cenny kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... mam takie zapytanie ... w kwestii vatu..

żadnych foli izolacyjnych nie można odliczyć ... tak myślę

plastyfikatorów także nie....

a czy ktoś może wie czy można odpisać śruby szpilkowane ... tak są nazwane .... do tego podkładki i nakrętki .... kodu pkwiu nie ma ....

czy ktoś może odliczał coś takiego ????

 

dziękuję za każdą podpowiedź...

może warto w ramach wzajemnej pomocy ..... gdzieś umieszczać listę tego co można odliczyć a czego nie????

co o tym sądzicie ... to znacznie by uprościło rozliczenie vatu..

jest taka tabela w necie znajduje się w niej 1000 produktów ale jak widać na moim przykładzie...

to za mało aby nie mieć wątpliwości......

 

pozdrawiam M

Edytowane przez medesy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pilną sprawę.

 

Mam w projekcie wpisany pieco-kominek jako ogrzewanie domu. Myślimy o pompie ciepła. Wydaje mi się, że lepiej będzie dopisać prąd jako drugie źródło, ktoś gdzieś pisał, że lepiej jak to jest w papierach do pnb. Dobrze kombinuję, istotne to jest?

Będę u architekta jutro (jest z daleka i nie bywam tam często) - dać mu to do poprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tablicy ogłoszeń są 3 namiary. Do wszystkich dzwoniłąm, jeden był fajny chłopak, ale drugi koniec Łodzi (chyba bliżej ciebie) i nie miał ochoty przyjechać. Poza tym mam jeszcze jeden namiar ale w domu, a jestem teraz w Zielonej Górze

 

No i z jednym prawie się umówiłam (polecony od nas z forum) ale póki co miał zadzweonić, przyjechjać i... cisza.... :(

 

EZS - dzwoniłam do wszystkich z tablicy i z jednym się umówiłam, ale też nie przyjechał, może to ten sam, jeżeli tak to chyba nie jest specjalnie solidny.

 

Grekier - skrzynkę mam pustą, nie wiem o co chodzi?.

Edytowane przez mruva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pilną sprawę.

 

Mam w projekcie wpisany pieco-kominek jako ogrzewanie domu. Myślimy o pompie ciepła. Wydaje mi się, że lepiej będzie dopisać prąd jako drugie źródło, ktoś gdzieś pisał, że lepiej jak to jest w papierach do pnb. Dobrze kombinuję, istotne to jest?

Będę u architekta jutro (jest z daleka i nie bywam tam często) - dać mu to do poprawki?

My w projekcie mielismy gaz, stary wlasciciel zmienil na kociol na paliwo stale. I na to mielismy papiery.

W miedzyczasie zrobilismy cala instalacje pod pompe ciepla, nie zglaszalismy tego nigdzie. Dopiero w momencie odbioru musielismy miec odbior na instalacje w budynku i poza tej pompy (dolne zrodlo), projektu nie chcieli na te pompe. Podpisany papier przez magika od CO z uprawnieniami wystarczyl by sie nie czepiano.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... mam takie zapytanie ... w kwestii vatu..

żadnych foli izolacyjnych nie można odliczyć ... tak myślę

plastyfikatorów także nie....

a czy ktoś może wie czy można odpisać śruby szpilkowane ... tak są nazwane .... do tego podkładki i nakrętki .... kodu pkwiu nie ma ....

czy ktoś może odliczał coś takiego ????

 

 

 

pozdrawiam M

 

Z tego co kojarzę to żadne śruby, gwoździe, nakrętki nie są do odliczenia ponieważ one nie zmieniały stawki vatu. Zawsze były na 22%

 

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS dziękuję za odpowiedź w sprawie schodów. Jestem tuż przed wylewkami. Moje schody też są raczej przemyślane, od początku wiem ,że maja być drewniane na konstrukcji metalowej. W chudziaku nic nie montowałam. Teraz w tym miejscu gdzie będą mocowane do podłoża mam usunąć styropian i tam będzie tak jakby stopa do której te schody będą przytwierdzone. Moje schody będą miały też 2 podesty i w tych miejscach będą mocowane do ściany.

 

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

moj polecany magik wlasnie mi zrezygnowal z roboty, ktora mial zaczac w przyszlym tygodniu :(

Czy macie moze wlasnie kogos, kto mialby czas maj/czerwiec? Mam do odkopania i ocieplenia fundamenty, naklejenie na wystajaca nad ziemie czesc fundamentow gresu i oblozenie terakota 2 schodkow wejsciowych do domu i fragmentu podestu tarasowego... Ktos dobry i niezbyt drogi... Dziekuje:)

I wlasnie... okolice Pabianic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w projekcie mielismy gaz, stary wlasciciel zmienil na kociol na paliwo stale. I na to mielismy papiery.

W miedzyczasie zrobilismy cala instalacje pod pompe ciepla, nie zglaszalismy tego nigdzie. Dopiero w momencie odbioru musielismy miec odbior na instalacje w budynku i poza tej pompy (dolne zrodlo), projektu nie chcieli na te pompe. Podpisany papier przez magika od CO z uprawnieniami wystarczyl by sie nie czepiano.

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie wróciliśmy. A ponieważ i tak tam kilka rzeczy jeszcze od projektantów potrzebowaliśmy, to przy okazji nam ten prąd też dopisał - w razie czego :cool: bo sam kominek jako główne ogrzewanie mógłby nie przejść...

 

 

Pozdrawiam

milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcarol, pomyśl, czy nie masz jeszcze czegoś "większego" do zrobienia, żeby przy okazji... właśnie do takich drobnych spraw najtrudniej kogoś znależć. Ja tak miałam z kominem. Murarz nie obrobił i potem nie miał kto. Dekarz się "zlitował" przy okazji dachu, bo histerii dostałam :)

Zdaje się, że zostanie ci wziąć szpadel i naprzód... Zrobić dziurę i włożyć w nią tyropian to nie sztuka. My nie kleiliśmy do muru, został okryty folią kubełkową, obsypany zienią i tyle. Na to co wystawało poszedł klej przy okazji elewacji. Do płytek to już prędzej kogoś znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS - dzwoniłam do wszystkich z tablicy i z jednym się umówiłam, ale też nie przyjechał, może to ten sam, jeżeli tak to chyba nie jest specjalnie solidny.

 

Grekier - skrzynkę mam pustą, nie wiem o co chodzi?.

 

My też z kilkoma gadaliśmy, na razie ten który był polecany jako angielska PremierShip ;) okazał się faktycznie "premier" - jesli chodzi o kontakt i wycenę. To znaczy nie jakos strasznie tania, ale kompleksowo i nic nas nie interesuje ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

moj polecany magik wlasnie mi zrezygnowal z roboty, ktora mial zaczac w przyszlym tygodniu :(

Czy macie moze wlasnie kogos, kto mialby czas maj/czerwiec? Mam do odkopania i ocieplenia fundamenty, naklejenie na wystajaca nad ziemie czesc fundamentow gresu i oblozenie terakota 2 schodkow wejsciowych do domu i fragmentu podestu tarasowego... Ktos dobry i niezbyt drogi... Dziekuje:)

I wlasnie... okolice Pabianic :)

 

A ci "moi" co polecałem ich na tablicy od ocieplenia domu .... z czystym sercem bym to nadal zrobił .... Tez odopywali fundamenty, ocieplali ... cenowo to musisz popytać, ale byli warci pieniędzy zapłaconych ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zostanie ci wziąć szpadel i naprzód... Zrobić dziurę i włożyć w nią tyropian to nie sztuka. My nie kleiliśmy do muru, został okryty folią kubełkową, obsypany zienią i tyle. Na to co wystawało poszedł klej przy okazji elewacji. Do płytek to już prędzej kogoś znajdziesz...

 

Masz rację .... ale tylko dodam, ze jesli popcarol ma piach, bo w swojej glinie to jak mam coś kopać to mnie k.estwo bierze :(

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren 100 i agi888

bardzo dziękuję za szybką podpowiedź ....

rozwiały się nadzieje co do śrub i nakrętek .....

 

maren bardzo dziękuję za link.... tego mi było trzeba .... teraz będzie łatwiej ....

tak na marginesie ....

budujemy taki sam domek.....

ba nawet kiedyś widzieliśmy się .... teraz będziesz miała o czym myśleć .... kurcze kto to może być..... ????

 

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...