Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

U mnie wszystko nabrało takiego tempa że zapomniałam już co mnie podkusiło by wybrać wariant "na wariata"= wykańczamy w 2 miesiące. heh:D

 

Od kilku tygodni walczę z materią .. schodów. Mam do obłożenia schody betonowe. W wariancie trepy drewniane i balustrada nierdzewna z linkami wychodzi mi około 18 tys !!!! do tego balustrady na zewnątrz tzn balkony i sprawa wygląda dwadzieścia coś. Szukam wykonawców - kolejny droższy od poprzedniego. Już w desperacji szukam po całej Polsce. Przyznam się że gdybym znała realia nie zdecydowałabym się na schody betonowe tylko od razu drewniane na konstrukcji metalowej :>

 

Czy komuś udało się znaleźć wykonawcę w rozsądnej cenie /nie mówię że szukam najtańszego/ i może poratuje namiarem.

Czy ktoś balustradę balkonową ze stali zwykłej malowanej proszkowo? Gdzie takie coś można wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

maren bardzo dziękuję za link.... tego mi było trzeba .... teraz będzie łatwiej ....

tak na marginesie ....

budujemy taki sam domek.....

ba nawet kiedyś widzieliśmy się .... teraz będziesz miała o czym myśleć .... kurcze kto to może być..... ????

 

Pozdrawiam M

 

hmm :) troche osob z forum i nie z forum odwiedzilo moja budowe ........... i ................ nie wiem .............. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni walczę z materią .. schodów. Mam do obłożenia schody betonowe. W wariancie trepy drewniane i balustrada nierdzewna z linkami wychodzi mi około 18 tys !!!! do tego balustrady na zewnątrz tzn balkony i sprawa wygląda dwadzieścia coś. Szukam wykonawców - kolejny droższy od poprzedniego. Już w desperacji szukam po całej Polsce. Przyznam się że gdybym znała realia nie zdecydowałabym się na schody betonowe tylko od razu drewniane na konstrukcji metalowej :>

 

Czy komuś udało się znaleźć wykonawcę w rozsądnej cenie /nie mówię że szukam najtańszego/ i może poratuje namiarem.

 

namiary na wykonawce schodow przesle na priv

ja jestem bardzo zadowolona

u mnie co prawda schody samonosne drewniane, ale wiem, ze schody betonowe rowniez obkladaja drewnem

porownywalam z innymi firmami (m.in. Wroblewski Design oraz Skala Schody na Inflanckiej - porazajaca wycena) i cena duzo duzo nizsza od pozostalych :)

za calosc z barierkami zaplacilam 12 000 zl, zdjecia w dzienniku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie moze wlasnie kogos, kto mialby czas maj/czerwiec? Mam do odkopania i ocieplenia fundamenty, naklejenie na wystajaca nad ziemie czesc fundamentow gresu i oblozenie terakota 2 schodkow wejsciowych do domu i fragmentu podestu tarasowego... Ktos dobry i niezbyt drogi... Dziekuje:)

 

wysylam na priv namiary na moich panow od ocieplenia, mysle, ze gres i teraktore rowniez zrobia, jak z terminem nie wiem, ale ostatnio jak u mnie byli to mowili, ze z robota troche krucho, wiec moze akurat ........... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie wszystko nabrało takiego tempa że zapomniałam już co mnie podkusiło by wybrać wariant "na wariata"= wykańczamy w 2 miesiące. heh:D

 

Od kilku tygodni walczę z materią .. schodów. Mam do obłożenia schody betonowe. W wariancie trepy drewniane i balustrada nierdzewna z linkami wychodzi mi około 18 tys !!!! do tego balustrady na zewnątrz tzn balkony i sprawa wygląda dwadzieścia coś. Szukam wykonawców - kolejny droższy od poprzedniego. Już w desperacji szukam po całej Polsce. Przyznam się że gdybym znała realia nie zdecydowałabym się na schody betonowe tylko od razu drewniane na konstrukcji metalowej :>

 

Czy komuś udało się znaleźć wykonawcę w rozsądnej cenie /nie mówię że szukam najtańszego/ i może poratuje namiarem.

Czy ktoś balustradę balkonową ze stali zwykłej malowanej proszkowo? Gdzie takie coś można wykonać?

 

Witaj w klubie poszukiwaczy tanich schodów ;-)

Ja też poszukuje rozsądnej ceny za obłożenie betonowych schodów. W tym momencie mam najtańszą opcję za 6800 zł (z buku). Ale dopiero jadę oglądać i rozmawiać o szczegółach. Podam Ci namiar na tego Pana: 503193123 p. Kubiak, spróbuj i może niech i Tobie wyceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na wykonawce schodow przesle na priv

ja jestem bardzo zadowolona

u mnie co prawda schody samonosne drewniane, ale wiem, ze schody betonowe rowniez obkladaja drewnem

porownywalam z innymi firmami (m.in. Wroblewski Design oraz Skala Schody na Inflanckiej - porazajaca wycena) i cena duzo duzo nizsza od pozostalych :)

za calosc z barierkami zaplacilam 12 000 zl, zdjecia w dzienniku

pozdrawiam

 

Jeśli można , to też poprosze o namiary na wykonawcę schodów

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzieki za info. Do tych z tablicy zadzwonie. W sobote byl jeden wziety z hurtowni materialow budowlanych, ale zaufania mojego nie wzbudzil :(

 

NAjlepsze jest to, ze juz raz odkopywalismy fundamenty, malowalismy dysperbitem i ziemie wymienilismy na piach. A teraz sie okazalo ze docieplic trzeba :/ To jakies 3-4 dni roboty, mam nadzieje kogos znajde bo mi sie kleje przeterminuja ;)

Z tym samemu byloby duzo latwiej, gdybysmy blizej mieszkali :/

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS pisałaś, że wasz styro nie jest przyklejony do fundamentów, może tak być? Bo my właśnie tak mamy, tzn. styro i na to kubełkowa, ale zakładaliśmy, ze teraz to wszystko odkopiemy i przykleimy.

 

Łódzka grupo doradźcie, jak to z tymi fundamentami :bash:

 

A po co?

Przysypanie ziemią bardzo mocno go przyciska do ściany. Na górze styropian jest przyklejony czyli się na nim nie opiera.

Nie masz się już czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

Mam wylewki! Teraz je "pielęgnujemy". Kazali w 3 dobie zrosić i przykryć folią. Tak też je potraktowaliśmy.

 

Mam nerwy: dlaczego jak wchodzę w "Twoje posty" to mam z 4 kwietnia. Dlaczego nie mam ostatnich? Jak dotrzeć do wątków, na których zabierałam głos? Nie uiem trafić. Dawniej było "pokaż wszystkie posty..." i nie było problemu. Wiecie jak to robić teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

Mam wylewki! Teraz je "pielęgnujemy". Kazali w 3 dobie zrosić i przykryć folią. Tak też je potraktowaliśmy.

 

Też mi tak kazali zrobić, tylko przykryś sama folią i nic nie zraszać :bash:

A teraz to bym lał woda i się nawet nie bawił z przykrywaniem ... a tak "dzięki" temu tylko przykrywaniu mam wylewki na górze spalone a na dole są bardziej kruche. Niby wszystko ok, nic nie siada i nie pęka, parkiet sie trzyma, ale ... kwas pozostał :(

Ja bym po prostu teraz przez tydzień polewał wodą, tak z umiarem i tyle ... Woda i tak odparuje a przynajmniej beton sobie "wyschnie" spokojnie ...;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak kazali zrobić, tylko przykryś sama folią i nic nie zraszać :bash:

A teraz to bym lał woda i się nawet nie bawił z przykrywaniem ... a tak "dzięki" temu tylko przykrywaniu mam wylewki na górze spalone a na dole są bardziej kruche. Niby wszystko ok, nic nie siada i nie pęka, parkiet sie trzyma, ale ... kwas pozostał :(

Ja bym po prostu teraz przez tydzień polewał wodą, tak z umiarem i tyle ... Woda i tak odparuje a przynajmniej beton sobie "wyschnie" spokojnie ...;)

 

pozdrawiam, majki

 

Potwierdzam, u mnie robil ten sam gosc co u Majkiego, tez nie kazali lac, ale lalismy (szwagier budowlaniec kazal). W efekcie mielismy tylko 2 niewielkie rysy, reszta super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwy: dlaczego jak wchodzę w "Twoje posty" to mam z 4 kwietnia. Dlaczego nie mam ostatnich? Jak dotrzeć do wątków, na których zabierałam głos? Nie uiem trafić. Dawniej było "pokaż wszystkie posty..." i nie było problemu. Wiecie jak to robić teraz?

 

Wchodzisz w kazdy interesujacy Cie watek i z menu na gorze wybierasz subskrybuj ten watek. Nowe wpisy sprawdzasz nie w Twoje Posty co wyrzuca bzdury, tylko w zakladkach na gorze strony: Forum - szybkie menu - twoje subskrypcje

 

Dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, spalone? Co to znaczy?

Nam kazali zrosić i nakryć na 2 tygodnie. Polałam dosyć hojnie ze szlaucha ogrodowego i nakryłam folią. Teraz pod folią jest pełno maleńkich kropelek. Myślę że to zapobiegnie gwałtownemu wysychaniu. Tylko się zastanawiam, czy to dobrze, jak ten beton tak "bez powietrza" jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcarol, laliście codziennie? U mnie beton leży od czwartku. W piątek zlałam to co robili w środę, w sobotę to co zrobili w czwartek. Przykryte folią tak sobie leży. U mnie robił inny gość niż u Was. Jedyne co wydawało mi się nie tak, to sposób wykonania przerw dylatacyjnych (szczelina do pewnej głębokości już w wygładzonym betonie), szczeliny w drzwiach po środku ściany (zamiast pod skrzydłem drzwi), za cienka taśma brzegowa (5mm) i brak wypełnienia szczelin dylatacyjnych. Uspokajali, że tak się robi i że z wylewką i z podłogą będzie o.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w kazdy interesujacy Cie watek i z menu na gorze wybierasz subskrybuj ten watek. Nowe wpisy sprawdzasz nie w Twoje Posty co wyrzuca bzdury, tylko w zakladkach na gorze strony: Forum - szybkie menu - twoje subskrypcje

 

Dziala :)

 

A ja chciałabym dotrzeć do starych postów (sprzed zmian). Oglądałam i czytałam fajne rzeczy o wykończeniach i teraz nie mogę tam trafić. Gdybym mogła zobaczyć WSZYSTKIE swoje posty, nie byłoby problemu. Gdybym choć pamiętała tytuły wątków.

(Nie śmiejcie się ze mnie, jeśli teraz jakieś głupoty wypisuję. Może po prostu nie potrafię poruszać się po forum. Mam trochę latek, i w niektórych sprawach do tej pory pomagał mi "Kocio" ; ale on jak to powiedział "teraz nie ma cierpliwości")

Edytowane przez bajanadjembe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...