Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Silna grupo: macie lub planujecie kanał w garażu??? Jeśli chcę go mieć- to ostani dzwonek, muszę szybko cholera podjąć decyzję.

 

Jeśli grzebiesz przy samochodach ( to Twoja pasja i hobby ) to tak.

W każdym innym przypadku - nieporozumienie.

Ale to moje zdanie.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kolejna sprawa to okna, drzwi wejściowe, brama garażowai rolety... Można tu gdzieś w jednej firmie zrealizowac takie zamówienie??? Czy lepiej szukac osobno okien, drzwi itd. ???

 

Jasne :) Mielczarek Zd. Wola :) :)

A na serio, na pewno w większości normalnych firm tak zrobisz. Ja od Mielczarka mam okna i drzwi wej., brame od innego producenta, ale tylko dlatego, że u Mielczarka cena była za duża...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:) Powiedzcie proszę, żeby załatwic sprawy formalne związane z rozpoczeciem budowy muszę:

1. zarejestrowac dziennik budowy

2. dołączyc do niego oświadczenie kierbuda

3. dołączyc zawiadomienie o planowanym rozpoczęciu robót

4. i .... ?????

... no właśnie, czy to wszystkie kwitki???

 

jeśli tak to czy zasuwam z nimi do Wydziału Budownictwa w starostwie czy do Nadzoru budowlanego???

 

Heej,

Trochę już Ci pisałam w #19591. Co do pktu 4. : nie wbijasz łopaty wcześniej niż po upływie 7 dni od zawiadomienia nadzoru.

Kolejność zasuwania jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, Maren i EZS, dzięki za podzielenie się info i opinią.

U nas będą otwierały się do środka. Jak robiłam wylewki, to powiedzieli mi, że z tak otwieranymi drzwiami będą same kłopoty. Jak zapytałam o konkrety, to powiedzieli, że sama się przekonam. Drzwi już są w magazynie Dierre.

Prawdę mówiąc nie pamiętam, żeby na etapie projektu ta sprawa była omawiana (w przeciwieństwie do drzwi kotłowni). Ale tak sobie rozważam: do Domu inaczej się wchodzi, niż do jakiegoś obiektu publicznego (nie mam na myśli domu publicznego :) ). Właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa ("jakby kto gonił, to szybciej jest się w środku, jakby kto zabił drzwi z zewnątrz dechą, to i tak się wyjdzie, w razie czegoś można się zabarykadować" - to argumenty dzieciaków koleżanki, u której gadałyśmy na ten temat), ze względu też na zasady fengshui, które jak się okazuje wcale nie są takie dla nas egzotyczne...

U nas wejście jest od strony płd-wschodniej, drzwi pod balkonem (co widać na awatarku).

 

Majki, Czy ty miałeś jakieś "kłopoty"? Oświeć mnie i poradź, jeśli na coś należy zwrócić uwagę przy tak otwieranych drzwiach.

 

PS. Mam nieodpartą pokusę zmiany awatarka.

Edytowane przez bajanadjembe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Mam nieodpartą pokusę zmiany awatarka.

ja też miałam.

a potem pomyślałam, że to taki znak rozpoznawczy. Ja już nawet nie patrzę kto pisze, tylko na awatar - o, znajomy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałam.

a potem pomyślałam, że to taki znak rozpoznawczy. Ja już nawet nie patrzę kto pisze, tylko na awatar - o, znajomy! :)

 

Prawdę gadasz, ja jeszcze np. nie przyzwyczaiłam się do wiosennej odłony Majkiego, o Polance nie wspomnę...ciągle mam wrażenie, że to ktoś nowy :)

 

Dzieki za info o kanale w garażu...a gdzie w takim razie trzymacie opony?? Na ścianie? Czy bulicie za przechowalnie?

 

 

m@jkel wrzuć ogłoszenie na tablicę- chętni na pewno się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę gadasz, ja jeszcze np. nie przyzwyczaiłam się do wiosennej odłony Majkiego, o Polance nie wspomnę...ciągle mam wrażenie, że to ktoś nowy :)

 

Dzieki za info o kanale w garażu...a gdzie w takim razie trzymacie opony?? Na ścianie? Czy bulicie za przechowalnie?

 

Kurcze, sorka za avatar ;)

Ale zimy bym nie zniósł cały czas :bash:

 

Ale o kanale tylko żeby trzymać opony to bym nie wpadł ... :jawdrop: U nas będą pod ścianą w garażu. Sa takie fajne stojaki, np. biedronka swojego czasu sprzedawała po 50 zł :cool:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, Maren i EZS, dzięki za podzielenie się info i opinią.

U nas będą otwierały się do środka. Jak robiłam wylewki, to powiedzieli mi, że z tak otwieranymi drzwiami będą same kłopoty. Jak zapytałam o konkrety, to powiedzieli, że sama się przekonam. Drzwi już są w magazynie Dierre.

Prawdę mówiąc nie pamiętam, żeby na etapie projektu ta sprawa była omawiana (w przeciwieństwie do drzwi kotłowni). Ale tak sobie rozważam: do Domu inaczej się wchodzi, niż do jakiegoś obiektu publicznego (nie mam na myśli domu publicznego :) ). Właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa ("jakby kto gonił, to szybciej jest się w środku, jakby kto zabił drzwi z zewnątrz dechą, to i tak się wyjdzie, w razie czegoś można się zabarykadować" - to argumenty dzieciaków koleżanki, u której gadałyśmy na ten temat), ze względu też na zasady fengshui, które jak się okazuje wcale nie są takie dla nas egzotyczne...

U nas wejście jest od strony płd-wschodniej, drzwi pod balkonem (co widać na awatarku).

 

Majki, Czy ty miałeś jakieś "kłopoty"? Oświeć mnie i poradź, jeśli na coś należy zwrócić uwagę przy tak otwieranych drzwiach.

 

PS. Mam nieodpartą pokusę zmiany awatarka.

 

Nie miałem problemów, jedynie tak zmierzone, by wylewka + płytki mieściły się pod drzwiami. Czyli panowie od drzwi dokładnie pomierzyli wszystkie warstwy i pasuje :)

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Poza tym wydaje mi się tak : ktoś puka i ja zamiast otworzyć drzwi do środka i go zaprosić, "walę" go najpierw tymi drzwiami w twarz. ktoś musi odskoczyć bo mu drzwi "wyskakują" ... :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Majki, czy Ty przed drzwiami masz jakiś próg, a na skrzydle jakiś okapnik, który nachodzi na ten próg? Podobno "zgodnie ze sztuką i tradycją powinien być, żeby gdy pada deszcz, woda spływając po drzwiach, nie dostała się do chaty".

Standardowo drzwi Dierre są wyposażone w automatyczny próg opadowy, ale pewnie spełnia on inną funkcję. Może niepotrzebnie się tym martwię i szukam dziury w całym.

Po tych "zapowiedziach" wylewkarzy, nie mam spokoju, i.... robię wszystko, żeby go mieć.

 

Co do awatarka, macie rację, że się człowiek przyzwyczaja. A mnie się tak zamarzył jakiś bardziej poetycki, artystyczny, może... niekoniecznie z budowaniem związany, a z pasją, albo naturą. Sama i tak go nie zmienię (tu liczę na syna). A może mi przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej wodzie spływającej po drzwiach piszesz?????

Po drzwiach ma nic nie spływać, bo nawet najlepsze się zdenerwują.

Zresztą szybko sama wpadniesz na pomysł, ze moknięcie przed własnymi drzwiami nie jest najlepszym pomysłem. Nad drzwiami zwykle jest daszek, który je chroni i baaardzo się przydaje, nawet jak czasem nie pasuje stylistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Stali.

Po dzisiejszych zakupach w hurtowni stali, przyszła refleksja, że stal trzeba było kupić zimą. Dzisiaj zapłaciłem 5tys. zł a jeszcze w lutym ten sam towar mogłem mieć poniżej 3tys. Heh .... podobno zimą zawsze jest taniej.

 

Piszę bo może komuś się przyda ... ja nie wiedziałem i wtopiłem trochę kaski :(

 

Grupo łódzka, jeśli jeszcze macie jakieś doświadczenia co w jakim terminie kupować, aby cena była korzystna to napiszcie.

 

Ze swojej strony uważam, że

- pustaki ceramiczne najlepiej kupować w grudniu

- stal najlepiej kupować w terminie grudzień-luty

- dachówkę (szczególnie popularny model np. Roben) najlepiej kupować w terminie styczeń-kwiecień

 

Pozdr.

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Majki, czy Ty przed drzwiami masz jakiś próg, a na skrzydle jakiś okapnik, który nachodzi na ten próg? Podobno "zgodnie ze sztuką i tradycją powinien być, żeby gdy pada deszcz, woda spływając po drzwiach, nie dostała się do chaty".

 

Pod drzwiami jest oczywiście próg ... ale mam drzwi dość głęboko "wsunięte" w załom muru więc jak na razie NIGDY nie były mokre i nie wiem jaki deszcz musiałby padać, żeby były mokre ... ;)

Ale jesli już będzie padał taki deszcz, to spłynie po drzwiach, trafi na próg i spłynie dalej :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...