Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie w Łodzi lub okolicach mogę kupić pustaki kominowe i wentylacyjne (takie jak do kominów systemowych)?

Do tej pory dzwoniłem do Hi-Bet, ale może gdzieś są lepsze ceny a może i jakość?

Ceny w Hi-bet:

* pustak spalinowy 38x38x24 - 13,54brutto

* 2xwentylacja 25x38x24 (średn. kanału 12x15) - 8,45brutto

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dodam do tego betonu, że u Walenciaka m3 oznacza m3 a nie pół, pompa nie musi czekać na gruszkę. Byłam pod wrażeniem organizacji, jak mi strop zalewali. Szczególnie po opowieściach z forum, jak to ktoś płacił za pompę a pompa czekała na gruszkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Łodzi lub okolicach mogę kupić pustaki kominowe i wentylacyjne (takie jak do kominów systemowych)?

Do tej pory dzwoniłem do Hi-Bet, ale może gdzieś są lepsze ceny a może i jakość?

Ceny w Hi-bet:

* pustak spalinowy 38x38x24 - 13,54brutto

* 2xwentylacja 25x38x24 (średn. kanału 12x15) - 8,45brutto

 

sailor_man

do każdego systemu możesz dokupić pustaki wentylacyjne. I schneider ma i Leier i reszta.

Ale musisz obejrzeć, bo różnią się wszystkim. Schneider ma ceramiczne, HiBet ma keramzytowe Zappel. W Aleksie jest bodaj wytwórca (Iwona?) też keramzytowe. Poza tym mają różne wielkości. Musisz popatrzeć w necie a potem ruszyć pupę i jechać pomacać. Sklepy, które znam, to Brukowa, duży sklep jest też na wylocie na Pabianickiej bodaj. Ciekawe, czy teraz można Icopal (Zd Wola) kupić? Jak ja potrzebowałam, to nie mieli przedstawiciela w Łodzi, a mają bardzo fajne kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):

* 210zł/m3 B20, 300zł/h pompa - General-Beton

* 195zł/m3 B20, 250zł/h pompa (lub 500zł za całość pracy pompy) - Nast-bud z Gospodarza,

* 200zł/m3 B20, 100zł dojazd pompy, 200zł/h pompa, 300zł/h pompo-gruszka - Walenciak

* 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

 

sailor_man

 

Pewnie już policzyłeś ile to wychodzi "średnio" i kto jest najtańszy ;)

 

U nas wszystko załatwiał nasz Wykonawca i wybrał Go-Trakt.

Czytając wiele Waszych dzienników, bardzo często zdarza się że coś nie "zatrybia" na linii Inwestor- podwykonacy.

Beton na płytę fundamentową w naszym przypadku zamówiony był na godzinę 11.00 w sobotę dnia 8 maja. I wiecie że o godzinie 10.58 na plac wjechała pompa i trzy gruchy ?!?!?!?

Jechali ze Strykowa i byli co do minuty! To się nazywa profeska i szacunek do osób które na nich czekały. Zero stresu, czyściutko, kulturalnie, miło i na czas! Zabrakło nam 3m sześcienne więc ten który opróżnił się pierszy po 40 minutach był z brakującym betonem.

Nie zawsze cena jest najważniejsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton na płytę fundamentową w naszym przypadku zamówiony był na godzinę 11.00 w sobotę dnia 8 maja. I wiecie że o godzinie 10.58 na plac wjechała pompa i trzy gruchy ?!?!?!?

!

właśnie o tym pisałam :yes:

czasem taniej znaczy drożej, bo beton może mieć nizszą cenę ale płacisz za czas popmpy, a ona czeka na gruszkę... albo m3 w rzeczywistości to 0,7m3. Nie sprawdzisz..

Go Trakt jest dobry, nie będziesz miał niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatnich fotkach w moim albumie jest gryz, kupiony na Maratońskiej, którym wysypaliśmy skalniaki i rabatki

 

Piękny dom macie! Gratulacje. Jestem pod wrażeniem.

Jak się sprawuje takie oczko z otoczaków i kaskada? Nie pokrywa się glonami? Jesteśmy wraz z żoną właśnie na tym etapie urządzania ogrodu.

Pzdr. Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta i Rosa bardzo dziękuję za namiary, sprawdzę jak cenowo na obecne czasy.

Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to ten żwirek wysypuj na wcześniej bardzo dokładnie oczyszczoną ziemię z wszystkich chwastów i pokrytą tkaniną rolniczą. Pomoże to w dużym stopniu w utrzymaniu "bieli" tego żwirka. Na takim tle baaaaardzo brzydko wyglądają wszelkiego typu przeszkadzajki. I druga sprawa: odpowiedni border. Zapobiegnie on wysypywaniu się go lub wydmuchiwaniu przez wiatr na trawnik. Pzdr.

PS. wysłałem Ci na priv link do kilku moich fotek z ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co się k@#$$a dzieje z dziennikami budowy! Chciałam zajrzeć po urlopie co tam słychać u naszych dzielnych budowniczych a tu dupa - pokazuje mi jakąś ogólną stronę z dziennikami (142 podstrony) i jak ja mam tu znaleźć "swoich". Znalazłam tylko wnerwionego Majkiego, a reszty nie mam czasu wygrzebywać (ja Zona Matka Polka i Pracownik Miesiąca w jednym i czasu brak)! A ja właśnie miałam zakładać dziennik bo lada moment powinniśmy dostać pozwolenie na budowę!

Pozdrawiam Grupę Łódzką, która, mam takie wrażenie, ledwo dyszy dzięki działaniom "ulepszającym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemię czy humus?

inaczej czy zbierałeś humus a teraz masz z wykopu piasek, glinę itd? Bo to może zostac, dopełnisz piaskiem i ubijesz. Jeżeli jednak to czarnoziem, to zdania są podzielone, ja bym wybrała.

 

Z-35 zamienili dzienniki na blogi, niech ich gęś kopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):

 

* 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

 

sailor_man

Ja brałam z Go-Trakt :) szybko sprawnie, na czas. Ale ja za dojazd pompogruszki nie płaciłam. Tak mi powiedzieli też przez tel. Za dojazd pompy tak (nie pamiętam ile, bo u nas wystarczyła pompogruszka:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS humus był zebrany przed wykopami i to z pół metra, a teraz zostały góry ziemi no jest ona w sumie czarna ale miejscami pomieszana jest z piasem zółtym... także kolor jest taki brunatny. A pytam bo już nie mam sil wybierac tego. Połowe (jakies 20 m3) wybrałem ręcznie bo na chwile obecną koparka ani żaden sprzęt nie ma możliwości wjazdu na działke. Więc chyba resztę rozsypię, wymieszkam z zółtym piaskiem i ubije... a będzie tego ( po wymurowaniu ścian fund.) jakies 80 m3 noo jeśli nei wybiore całej ziemi z wykopów to jakies 60 m3 :) ale to i tak mnie przeraża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):

* 210zł/m3 B20, 300zł/h pompa - General-Beton

* 195zł/m3 B20, 250zł/h pompa (lub 500zł za całość pracy pompy) - Nast-bud z Gospodarza,

* 200zł/m3 B20, 100zł dojazd pompy, 200zł/h pompa, 300zł/h pompo-gruszka - Walenciak

* 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

 

sailor_man

 

My zalewaliśmy strop w tym tygodnu - beton z Dyckerhoff Polska

B20 190 pln/m3 pompa 250 pln/h

 

Muszę przyznać sprawnie poszło w 2 godzinki wszystko wylane, gruszki przyjeżdżały w odpowiednich odstępach czasu i ostatnia przyjechała z 1 m3 zapasu, który jednak się nie przydał i nie został policzony - ale to już zasługa znajomości majstra :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co się k@#$$a dzieje z dziennikami budowy! Chciałam zajrzeć po urlopie co tam słychać u naszych dzielnych budowniczych a tu dupa - pokazuje mi jakąś ogólną stronę z dziennikami (142 podstrony) i jak ja mam tu znaleźć "swoich". Znalazłam tylko wnerwionego Majkiego, a reszty nie mam czasu wygrzebywać (ja Zona Matka Polka i Pracownik Miesiąca w jednym i czasu brak)! A ja właśnie miałam zakładać dziennik bo lada moment powinniśmy dostać pozwolenie na budowę!

Pozdrawiam Grupę Łódzką, która, mam takie wrażenie, ledwo dyszy dzięki działaniom "ulepszającym".

 

Nie jest aż tak źle z tym FM ;)

Do wszystkiego nowego można i trzeba się przyzwyczaić. Mnie na przykład FM lepiej chodzi na Operze. Zakładajcie Dziennik czym prędzej bo potem trza pisać o historii. Wielce ciekawe że robicie z keramzytu! Czy to już ostateczna decyzja?

Pozdrawiamy Żonę Matkę Polkę i Pracownika Miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...