Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

Natus, dachówki spoko. Takie same ma mój sąsiad. Wyglądają nieźle.

Takie pytanko odnośnie fundamentów. Widzę, że woda zbiera się w jednym miejscu. Wszystko z poziomem jest OK?

A wodą na fundamentach się nie przejmuj. Nic tak nie robi betonowi "dobrze" podczas tężenia, jak dużo dużo wilgoci.

 

Marzin, nie zrobiłbyś zdjęcia u tego sąsiada?

o tym poziomie też myślałam i chyba rzeczywiście w jednym miejscu zrobiła się górka, ale przy układaniu bloczków będę miała oko na poziomicę (chociaż przwdę mówiąc, to ta woda byłą wszędzie...tylko w niektórych miejscach było jej więcej :( ), odnośnie wilgoci kierownik mówi to samo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marzin- dzieki za podpowiedz o plytach stropowych. Na 90% taki strop zrobimy, kierbud zadowowlony, my tez :-) Bedzie rownie szybako jak drewniany a moze nawet taniej i bez problemow :-) Mimo ze od 2 lat planowalam strop drewniany to wczoraj zmienilam zdanie. widze ze najlepiej jak w ogole s nie wtracam do budowy bo za duzo mieszam i robie dymu :o Chyba skupie s na wykonczeniowce i na ogrodzie a panowie niech buduja :-) Zwlaszcza ze tesc jest wiec pomoze we wszystkim :-)

Mi chatę projektował kolega. Wyłożył teorię co przemawia za drewnem, co za płytami. Przeliczyliśmy koszty i wiesz już co wyszło.

 

wczoraj spedzilismy caly dzien na dzialeczce, przesadzilismy chyba ze 30 drzewek- ciezko bylo. mam nadzieje ze s przyjma bo chce ich wiekszosc partiami przesadzic pod plot. Pozniej bylo ognisko na tarasie i pieczenie kielbasek ( lekarstwo tez :-) )bosko. a ludzie jedzili przy naszych dzialkach z 10km/h i s rozgladali . chyba szukaja dzialeczek ale u nas juz nie ma :-) pamietam jak tez jezdzilam i szukalam kicin kliny koninko kamionki szczytniki borowiec nawet dabrowka :-) teraz juz jestem u siebie :-)

Ja też dzielnie pracowałem. Trochę wiało. Podobnie jak u Was widać jak ludziska turlają się przez wieś w poszukiwaniu działeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co to za dachowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam sprawnego geodety jakby cos :)

Namiar daję w Grupie... czyli tam gdzie mają być konkrety.

 

A jeśli chodzi o bla-bla-bla to powiem, że ja z jednej strony jestem spokojniejszy bo mam taką umowę z wykonawcą, że on również załatwia materiał więc teoretycznie problem mam z głowy. Z drugiej jednak strony, to jednak męczy mnie niepokój, czy uda się wykonawcy materiały zdobyć i czy będzie to materiał na jaki się umówiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam sprawnego geodety jakby cos :)

Namiar daję w Grupie... czyli tam gdzie mają być konkrety.

 

A jeśli chodzi o bla-bla-bla to powiem, że ja z jednej strony jestem spokojniejszy bo mam taką umowę z wykonawcą, że on również załatwia materiał więc teoretycznie problem mam z głowy. Z drugiej jednak strony, to jednak męczy mnie niepokój, czy uda się wykonawcy materiały zdobyć i czy będzie to materiał na jaki się umówiliśmy.

W grupie wlkp ogolnej czy tej zaczynajacej budowe w 2007 bo troche sie ich namnozylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

Moja budowa zakończyła się 2 lata temu, już sobie dzielnie mieszkam, ale prace nad ogrodem wciąż trwają a widziałam w tej grupie Wciornastka, której wiedzę pamiętam jako imponującą :-)

 

Mam pytanie do Wciornastka właśnie, dotyczące szkółek ogrodniczych w Poznaniu i okolicach - czy znasz takie, które są godne polecenia? Mam złe doświadczenia z roślinkami z różnych dziwnych miejsc sprzedaży :-(

 

I drugie pytanie - czy rdest auberta należy jakoś przycinać na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co mam :-) szczescie i duma mnie rozpiera

 

http://img259.imageshack.us/my.php?image=obraz470tf8.jpg

http://img259.imageshack.us/my.php?image=obraz465hz3.jpg

 

 

mam nadzieje ze nie mowie za wczesnie, ale jesli mialabym jeszcze kiedys budowac dom to z nimi. Wierze, ze naprawde moga skonczyc przed polowa kwietnia. mam nadzieje ze z dekarza i instalatora bede rownie zabojczo zadowolona :-)

 

no to wreszcie wiem, która budowa jest Twoja 8) przejeżdżałam dziś tam 2 razy, następnym razem jeśli ktoś będzie, to nie omieszkam się odezwać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

Moja budowa zakończyła się 2 lata temu, już sobie dzielnie mieszkam, ale prace nad ogrodem wciąż trwają a widziałam w tej grupie Wciornastka, której wiedzę pamiętam jako imponującą :-)

 

Mam pytanie do Wciornastka właśnie, dotyczące szkółek ogrodniczych w Poznaniu i okolicach - czy znasz takie, które są godne polecenia? Mam złe doświadczenia z roślinkami z różnych dziwnych miejsc sprzedaży :-(

 

I drugie pytanie - czy rdest auberta należy jakoś przycinać na wiosnę?

 

Fajnie że się odezwałaś. U mnie budowa na półmetku. Zaczynamy instalacje. moze Gwiazdka w nowym domu :roll:

A co do szkółek wejdż na stronkę Związku Szkółkarstwa Polskiego. Tam są linki i adresy szkólek. Osobiście mam kontakty i polecam Jaskulskich i Kowalskich, Byczkowskich , Królikowskiego. Teoretycznie sprzedają hurtowo ale jak weżmiesz większą ilość to też hurt. Warto skoczyć do arboretrum w Murowanej Goślinie tam mają super tanio i może niezbyt wyszukane ale za to sprawdzone odmiany

Rdest niekoniecznie trzeba przycinać chyba że przemarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...