Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

Mice widzisz, Asia z tego co pamietam tylko projektuje, a mnie interesuje wykonawstwo. Rekuperator mogę teoretycznie sama kupić u producenta ale to ta sama cenia i nie chcę wnikac potem co nie działa - reku czy instalka, dlatego chciałam jedną firmę. Koszt projektu przy kwocie 30 000 zł to kropla w morzu, nie warta roztrząsania. Wybrałam Mistrala geo - współpracujacego z GWC. Cała zabawa w tym, żeby jeden podmiot zaprojektował i zamontował wszystko a ja sprawdze czy działa :) Właśnie dlatego nie korzystm z Bartosza, bo oni są tylko zainteresowani sprzedażą rekuperatora a do reszty podsyłaja Ci inna firmę z którą masz odrebną umowę. A potem wiesz - będę szukać winnych kto sper...ł.... i dochodzic co jest przyczyna wadliwej wentylacji np.

Nie nie...

 

A z newsów, to koparka się w piątek zepsuła i mam nowy termin - nie zapeszam - dzis rano 6.30 . Już się boję. Geodeta na najblizszy piątek przelożony, no bo nie ma jak wytyczać jak mam do ściagnięcia 1,5 m do humusu plus humus właściwy.

 

Co do drewna to właśnie mam obawy jak wszyscy - nie wiem cholinka co kupię jak juz kupię. Niby sa jakieś teraz nowoczesne metody podsuszania i impregnowania, co Marzin???????

No pociesz nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety kopareczka zrobiła 2 próbne wykopki i okazuje się że prawie metr czarnoziemu potem woda i glina - Potrzebne więc geotechnicze badania.

Namiary do Geoprojektu mam, ale ktoś chwalił pracowników z Politechniki Poznańskiej.

Niestety nie moge znaleźc tego postu na Muratorze, czy ktoś pamięta ?

 

No co sąsiad było słuchać sąsiadki :wink:

Moja rada. Jak chcesz i dla świętego spokoju możesz te badania robić, ale nie dowiesz się nic więcej niż od sąsiadki :roll:

Struktura gleby u nas to metr czarnej, 2-3 m gliny a potem piasek jak na plaży. Ponieważ jest woda więc glina jest w tzw. stanie plastycznym. Trzeba zrobić zdecydowanie szersze ławy fundamentowe. U mnie są ławy nawet 120 cm szerokie. Gdy powiesz że masz taki grunt architektowi a konkretnie konstrukrorowi ten odpowiednio przeprojektuje ławy fundamentowe.

PS. Na ławy poszło 26 kubików betonu B25, a stan zero jak dotąd był najdroższym etapem budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do drewna to właśnie mam obawy jak wszyscy - nie wiem cholinka co kupię jak juz kupię. Niby sa jakieś teraz nowoczesne metody podsuszania i impregnowania, co Marzin???????

No pociesz nas!

Pewnie że są. Drewno może być wysuszone w 24 godziny, i zaimpregonowane ciśnieniowo jeszcze szybciej. Tylko takiego drewna nikt z nas nie kupuje, bo kosztuje ze 100% więcej.

 

Nie jest łatwo. Połowa mojej rodziny pracuje w lasach, ojciec ma firmę związaną z obsługą tartaków/leśników, niby mam drewno z zaprzyjaźnionego tartaku, ale ..... Zachwycony nie byłem. Nie wspomnę, o tym, że moi koledzy ze szkoły to teraz sami leśniczowie. Teoretycznie nie powinno było być z tym żadnych problemów. Z super drewnem znaczy.

 

Najważniejsze, żeby drewno nie pochodziło z jakiegoś posuszu (czyli drzewo przed ścięciem było już zdechłe) albo z jakichś klęsk, czyli wichury itp itd. Takie drewno często długo leżało w lesie i może być nieźle zasiedlone przez szkodniki. A że będzie trochę mokre.... No cóż, będzie schło pod dachówkami.

Myslę, że trzeba zrobić tak, jak robi Misiak. Niech cieśla będzie przy odbiorze. Rzut oka i facet będzie wiedział wszytstko. A tym zielonym impregnatem za bradzo się nie podniecajcie. Porządnej jakości, suche drewno polezy dłużej niż niektóre polane tą zieloną berbeluchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kopareczka zrobiła 2 próbne wykopki i okazuje się że prawie metr czarnoziemu potem woda i glina - Potrzebne więc geotechnicze badania.

Namiary do Geoprojektu mam, ale ktoś chwalił pracowników z Politechniki Poznańskiej.

Niestety nie moge znaleźc tego postu na Muratorze, czy ktoś pamięta ?

 

No co sąsiad było słuchać sąsiadki :wink:

Moja rada. Jak chcesz i dla świętego spokoju możesz te badania robić, ale nie dowiesz się nic więcej niż od sąsiadki :roll:

Struktura gleby u nas to metr czarnej, 2-3 m gliny a potem piasek jak na plaży. Ponieważ jest woda więc glina jest w tzw. stanie plastycznym. Trzeba zrobić zdecydowanie szersze ławy fundamentowe. U mnie są ławy nawet 120 cm szerokie. Gdy powiesz że masz taki grunt architektowi a konkretnie konstruktorowi ten odpowiednio przeprojektuje ławy fundamentowe.

PS. Na ławy poszło 26 kubików betonu B25, a stan zero jak dotąd był najdroższym etapem budowy

 

No tak !

Sąsiadka prawdę ci powie......

 

Czy wybieraliście czarna na metr głęboko z pod całego domu ?

Jak głęboko macie lawy ?

Architekt twierdzi ze można wybrać tylko 50 cm i lać szerokie lawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak !

Sąsiadka prawdę ci powie......

 

Czy wybieraliście czarna na metr głęboko z pod całego domu ?

Jak głęboko macie lawy ?

Architekt twierdzi ze można wybrać tylko 50 cm i lać szerokie lawy.

 

Tak wyciągaliśmy spod całego domu. Widziałeś jaka górka jeszcze została. Fundamenty były posadowiane na glinie. Przeciętnie kopaliśmy jakiś metr, żeby usunąc czarną ziemię. Dopiero gdy pokazała się glina wtedy kopane były fundamenty tj. rowki na nie. Zużyliśmy dwa razy więcej bloczków na ściany fundamentowe niż przeciętnie. Tak jak Tobie kiedyś mówiłam wiedzieliśmy o tej czarnej ziemi dlatego zdecydowaliśmy się na zrobienie piwnicy. U nas jest też pewien plus że nie ma wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzinku - to ja tak za ok 1,5 tyg przyjade do Ciebie po te kartony.

Starczy?

http://www.directupload.net/images/070725/temp/Mj34rXes.jpg

 

a na jakiej ul Cie znajde ?

Kartony leżą do odbioru w Przemyślu!

 

 

 

 

Żartowałem Leżą w Tarnowie Podgórnym, ale mogę przywieźć do Poznania.

ksiazki to mi Natus

pomoze spakowac

Tak, tak, bo ja bym interesował się wszystkim poza książkami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...