Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

Tylko uważaj, bo te drzwi "dobrej" sosnowej jakości za 200 zł mogą ci się po pół roku wypaczyć :roll:

 

 

Wiesz, ja dopiero rozważam taką opcję.

To, że drewno się podczas schnięcia wypacza, to normalka. Trzeba kupić suche i po sprawie. Jakoś dam radę takie znaleźć (suche), w końcu po leśnej szkole jestem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - jaką szerokość powinny mieć drzwi wejściowe?

jesli dobrze pamiętam mam chyba 1,00 z ościeżnicą i wydaje mi się, że to trochę malo...

Ja mam chyba właśnie 100 .... :roll:

 

Marzin, ale masz same drzwi 100 cm czy otwór na drzwi w murze 100 cm?

Ja mam w projekcie 103 cm, czyli drzwi muszą mieć 90cm.

 

A propos drzwi wewnętrznych - dopisuję sie pod słowami Altarieli - też bałabym się, że takie drzwi mi się wypaczą i dwa razy trzeba będzie kasę wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marzin, ale masz same drzwi 100 cm czy otwór na drzwi w murze 100 cm?

Ja mam w projekcie 103 cm, czyli drzwi muszą mieć 90cm.

Jutro zmierzę mój otwór i dam Ci znać

 

A propos drzwi wewnętrznych - dopisuję sie pod słowami Altarieli - też bałabym się, że takie drzwi mi się wypaczą i dwa razy trzeba będzie kasę wydawać.

Kobitki, ale takich drzwi nie robi się z mokrego drewna. To nie więźba, którą sprzedają teraz mokrą jak gąbka. Wystarczy, że drzwi te będą dobrze wysuszone i potem nie można dopuścić to nawilgocenia. Drzwi ze sklejek stosowane są dopiero od ok 20 lat. Kiedyś wszystko było z litego drewna i do dziś się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio w termoplaście ogladac okna ..... i na przeciwokin jest mały salonik z drzwiami niemieckiej firmy DANA , prawdziwe cudeńka ale cena od 1 tys. do 2000 tys. Z tego co wiem to okna i drzwi robi się z drewna klejonego, dlatego się nie wypaczają , ja nie jestem jeszcze na tym etapie ale mam znajomego stolarza i on mi zrobi dzwi takie jakie chcę , więc warto poogladać wzory i podpatrzeć jakiś model . A swoja droga pewnie jest sporo stolarzy , którzy robią drzwi za przystępną cenę .....?

 

http://www.dana.at/navigation/cms,id,2,nodeid,2,_language,de.html

 

http://www.dewro.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin - ludzie pewnie nie piszą, bo budują. U mnie fundamenty się robią i strasznie się cieszę, bo już widać, że zaskoczyło. Dziś tablicę informacyjną wypisałam. Niektorzy nie maja tablicy. Ciekawe czy nikt im się nie doczepia?

 

A drzwi, to czytalam w Muratorze, że lite drewno właśnie się wypatrza, tak w oknach jak i w drzwiach. Nie wypatrza się klejone warstwowo i to się zgadza nawet w meblach, bo jak obejrzałam kuchnię z litego u przyjaciółki po 2 latach od montarzu, to pożal się Boże, mój MDF po 11 w starej kuchni wyglądał lepiej. Powyginane to to było....

Szerokość - jaką kto chce, ale 90 cm w świetle to minimum. Można zrobić też podwójne i potrójne i 2, 5 metrowe nawet - zależy od elewacji i możliwości finansowych oraz architektury wewnętrznej. Ja nie mogę za szerokich, bo na mój gust powinnam mieć centralnie osadzone, a przy drzwiach w środku akurat schody idą więc 100 w świetle to max u mnie.

 

No i o wakacjach ktoś pisał - "jechać czy nie jechać". Ja nie jedaę zgodnie z planem - na to lato zaplanowałam budowę i tego się będę trzymać "wysoki sądzie". Na wiosnę wyskoczyliśmy na 10 dni i tydzień na poc zątku czerwca z premedytacją. Wyznaję zasadę "pańskie oko konia tuczy". Ale ja założyłam budowę w 1 sezon, to psychicznie można się spiąć. A jak ktoś ciągnie 2-3 lata to nie ma co garować.

Jeszcze kwestia kierbuda. Kto jaki układ wynegocjował. Ja z przekonania płacę sporo, ale podpisał mi w umowie odpowiedzialnoiść za rozliczanie ilościowe i jakościowe wykonawców oraz obecność na budowie na każde moje wezwanie. Nie ma więc mowy, że mi ktoś wciśnie dodatkowe worki cementu. gENERALNIE TEŻ MATERIAŁ KUPUJE SAMA, ALE są drobiazgi na które muratze dostali zaliczkę, żeby samemu podjechać do pobliskiej hurtowni po owy cement właśnie. Na razie jestem zadowolona z takiego stanu rzeczy i namawiam gorąco do nie podejmowania się pozornych oszczędności, pt. kierbud 4 wizyty ale za to tanio.... Tak mają moi znajomi i jeszcze muszą gościa zawieżć i odwieżć, a potem sami siedzą i dumają ile tego towaru poszło i czy coś wogóle zaginęło czy nie.

Z innych rzeczy - nie mam tak fajnej sąsiadki jak Marzin - sama zgłosiła się pilnować, ale za kaskę. Stanęło na tym, że ok - mieszka obok niech tam czuwa, a ja jak wstawie okna i drzwi to alarmy zamontuję i ochrone, bo to taniej - jakieś 80 zł na miesiąc.

No i tyle.

Więźba zamówiona, tam gdzie więźba Misiaka. Coś Go tu nie widać... Znalazł tego dekarza czy jak?????????? :(

Cholera, ciężko z pracownikami.

Pozdrawiam Was serdecznie

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi surowe sosnowe to jakieś 150-200zł/szt + ościeżnica 80-100zł/szt. Trzeba samemu później pobejcować i polakierować.

 

No właśnie. Teraz porównaj to z tymi z kartona za 1200 złotych/szt... :-?

 

Chyba się pomęczę, kupię i sam będę je malował. Drzwi lepszej jakości i do tego z prawdziwego drewna.

Tylko uważaj, bo te drzwi "dobrej" sosnowej jakości za 200 zł mogą ci się po pół roku wypaczyć :roll:

U mnie po półtora roku jeszcze nic się z nimi nie stało, a nadal czekają na bejcowanie i lakierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaką szerokość powinny mieć drzwi wejściowe?

jesli dobrze pamiętam mam chyba 1,00 z ościeżnicą i wydaje mi się, że to trochę malo...

Ja mam chyba właśnie 100 .... :roll:

 

Marzin, ale masz same drzwi 100 cm czy otwór na drzwi w murze 100 cm?

Ja mam w projekcie 103 cm, czyli drzwi muszą mieć 90cm.

Tak naprawdę każda firma produkująca drzwi może mieć inną wymaganą szerokość otworu w murze, mam drewniane drzwi Porta i drzwi 90 potrzebowały otwór 108 cm, innej firmy potrzebowały 104 cm, drzwi stalowe jeszcze inny wymiar. Przy montażu Ekipa wycięła po prostu po 4 cm z każej strony (miałem otwór 100cm). A może miałem otwór 110 a chciałem drzwi 100 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba zamówiona, tam gdzie więźba Misiaka. Coś Go tu nie widać... Znalazł tego dekarza czy jak?????????? :(

Cholera, ciężko z pracownikami.

Marta

 

MArto jestem tylko nie mam co pisac :(

znalazlem ekipe ktora mogla od zaraz wejsc bo okienko mieli ale 2 dni przed tym odmowilem weźbe i ustalilem ze 10 dni wczesniej zadzwonie i zamowie

teraz zamowielem i dostane dopiero wtorek - sroda i narazie nie mam pretensji do tartaku bo to juz 2 raz przekładałem termin dostawy :(

ale z ekipa podpisalem umowe i czekaja waarunki troche gorsze niz poprzedni ale mam nadzieje ze bardziej slowni

place 55 zl za m a mam 200 m koperty + osadzenie 8 okien polaciowych + 2 kominy + orynnowanie i za to doplacam ekstra 1000 zl !

wiec wyjdzie mnie 200 m dachu 12 tys

kolega tez z forum tylko nie pamietam nicka zadzownil do mnie bo przypomnial sobie o mnie a raczej o braku ciesli i zaoferowal swoich bo mieli tez okienko za pamiec mu bardzo dziekuje !!!

 

juz z zonka jezdzimy za plytkami i najlepsze z tego to zamowielem juz kuchnie u mojego kolegi stolarza wiec napewno bedzie wczesniej niz tynki i posadzki :(

 

a odnośnie twojego kierbuda to mam nadzieje ze bedzie uczciwy i solidny

bo o takich w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko !

nie wiem ile placisz mu ale moze sie okazac ze kwota jest na tyle duza ze ekipa nia miala by odwagi na tyle wyniesc towaru ;-)

tez bylem podejrzliwy co do mojej ekipy bo worek za workiem szedł a majster tylko fv przynosił no ale mury szły a moje podciągi potrzebowały cementu

mysle ze byli uczciwi a nawet jak sobie 1 worek "pożyczyli" to pal licho im

machnąłem na to ręką bo dzis zamiast budować sie dalej pisałbym z wariatkowa

 

moj kolega jak budowal sie z 2 lata temu ukrył kamerę zawsze po dostawie towaru pozniej jak odtworzył sobie to okazało ze z palety cementu znikały 2 -3 worki pokazał im to dopiero po zakończeniu roboty nic nie zapłacił bo go okradali i chciał iść na policję - no ale jak brał najtańszą ekipę z najtańszych to co sie dziwić musieli nadrobić na towarze ;-)

myśle ze ekipy z średniej półki nie będą ryzykowały utratą reputacji dla 1 czy 2 worków cementu (jakies 15-30 zl )

 

o reszte elementów mysle ze nie ma co sie martwić bo po co komu pustak porothermu czy ytongu albo storpu

 

Marta pewnie mnie przegonisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) tylko mnie nie linczujcie...zaraz dopiero przeczytam co się dzieje, o ile zdążę przed wyjazdem na działkę z powrotem. W skrócie cały czas walczę z dekarzem i chyba potrzebuję kogoś kto po nim poprawi opierzenia i okna dachowe bo to się żyć tak nie da...chciałam jakąś fotkę wkleić, żebyście zobaczyli co tam u mnie, ale czy ja pamiętam jak to się robiło???

 

http://images26.fotosik.pl/59/9750c7ac4c9aae4bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) tylko mnie nie linczujcie...zaraz dopiero przeczytam co się dzieje, o ile zdążę przed wyjazdem na działkę z powrotem. W skrócie cały czas walczę z dekarzem i chyba potrzebuję kogoś kto po nim poprawi opierzenia i okna dachowe bo to się żyć tak nie da...chciałam jakąś fotkę wkleić, żebyście zobaczyli co tam u mnie, ale czy ja pamiętam jak to się robiło???

 

Natalia, dach na fotce wygląda OK. Fajnie masz zrobiony komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) tylko mnie nie linczujcie...zaraz dopiero przeczytam co się dzieje, o ile zdążę przed wyjazdem na działkę z powrotem. W skrócie cały czas walczę z dekarzem i chyba potrzebuję kogoś kto po nim poprawi opierzenia i okna dachowe bo to się żyć tak nie da...chciałam jakąś fotkę wkleić, żebyście zobaczyli co tam u mnie, ale czy ja pamiętam jak to się robiło???

 

Natalia, dach na fotce wygląda OK. Fajnie masz zrobiony komin.

 

dzięki, troche mnie pocieszyłes, ale jest parę ewidentnych błędów...dziś się już z nimi rozstałam i rozliczyłam, ale szukam kogoś do poprawienia opierzenia przy kominie(trzeba zrobić nowe) no i czekam na gąsiory z hurtowni...dali mi zamiast początkowych końcowe :x a teraz w całej Wielkopolsce nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę stanem aktualnym:

http://www.imagewoof.com/view_thumb/f95b81605/S5001724x.JPG

Od dziś działa też instalator a jutro dodatkowo wchodzą elektrycy... a ja nie mam jeszcze bladego pojęcia gdzie co ma być :o

 

b. ładnie

idziesz jak przeciąg z ta budową przy takim tempie to w listopadzie sie spokojnie wprowadzisz ;)

w budowie systemem gospodarczym wystarczy mieć dobrze dopasowane ekipy+ towar i w ciągu paru miesięcy można zamieszkać

 

natus też ostro poszłaś cicho siedzisz i tu nagle taki etap :evil:

 

dziewczyny kominy macie z cegieł czy systemowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...