Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

tam jest wszystko gole bo czekalismy na decyzje kierbuda odnosnie slupa. podloga tez nie jest wylana wiec wydaje mi s ze wanne z umywalka mozna zamienic i poprzestawiac rurki. nasz hydraulik nie ma czasu i wydaje mi s ze dlatego nie chce tego zrobic. chyba na ta jedna fuche musze znalezc zastepce. a rysunku nie mam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tam jest wszystko gole bo czekalismy na decyzje kierbuda odnosnie slupa. podloga tez nie jest wylana wiec wydaje mi s ze wanne z umywalka mozna zamienic i poprzestawiac rurki. nasz hydraulik nie ma czasu i wydaje mi s ze dlatego nie chce tego zrobic. chyba na ta jedna fuche musze znalezc zastepce. a rysunku nie mam :(

generalnie jak zwykle wszystko zależy, tym razem od średnicy i układu rur. W 90% przypadków da się przerobić łatwo, w pozostałych kosztuje to sporo roboty. Jakby był rysunek z opisem można by pomysleć i coś doradzić. Nie masz tam painta w komputerze i rzutu tej łazienki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy nie mam :/ najwyzej zostanie tak jak jest, jesli to rzeczywiscie okaze s czaso lub pracochlonne. tylko ze ja nie lubie mieszania wysokosci - jedna sciana- nisko- kibelek, obok wysoko- umywalka i dalej druga sciana znow nisko - wanna. chcialam nisko nisko- kibelek wanna i na drugiej scianie wysoko- umywalka. jakas marudna jestem chyba ;) zreszta nie mamy duzo czasu bo gosc od wykonczeniowki jedzie z plytami i czeka na ta lazienke :( na szczescie teraz robi sufity wiec troszke jest zajety :) no nic, pomarudzilam troszke a co bedzie dalej to s okaze .dzieki Mice za odzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te drzwi Łapawy.

 

A co z zabezpieczeniami? Jeśli chodzi o certyfikaty, to Gerda mi najbardziej podchodzi.

 

Identyczne jak Gerdy Twój wybór zamka.

W Gerdzie placisz za hmmm... gerdę

 

Upieram się przy certyfikacie, bo to zniżka przy ubezpieczeniu powinna być?

 

gość w budommarkecie zwrócił mi uwagę, że ubezpieczalnie się wycwaniły i żeby dostać zniżkę musisz mieć np okucia antywłamaniowe również przy oknach...nie sprawdzałam czy to prawda, ale coś w tym może być

I tak największa zniżka w ubezpieczeniach jest za alarm z monitoringiem, a zniżki się nie kumulują. Więc patrząc pod tym kątem można mieć drzwi z kartonu a i tak wysoką zniżkę ;-)

A co do kosztów to Gerda nie wypada źle na tle drewnianych drzwi - 90-tki z ościeżnicami i montażem można kupić za 2000 zł.

 

Aga

PS. Znowu nie dostawałam powiadomień że przybyły nowe posty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja budowa dzis opustoszala :( tesciu wybyl na 3 tyg. sam żalowal, bo taka ladna pogoda i duzo mozna zrobic na budowie. gosc od wykonczeniowki wzial jeden dzien wolnego bo zaczal s 4 tydz jego pracy i musial pozalatwiac swoje sprawy. dzis nawet ciekla woda z jakiejs rury ale instalator naprawil. gore mamy juz oblozoona plytami i ocieplona, sufity zrobione, podlogowka w lazienkach rozciagnieta. w lazienkach musimy jeszcze zrobic posadzki, pozniej plytkowanie, malowanie i ukladanie paneli i chyba koniec poddasza. na parterze juz zaczelo s plytowanie. dan bierze zwolnienie i razem z "kolesiem gk" beda robic sciany na parterze. mam nadzieje ze w tydzien s wyrobia. pozniej sufity na parterze.no i najwazniejsze dla mnie- schody. jeszcze nie zrobili bo by im przeszkadzaly we wciaganiu plyt na gore. no i wiadomo- malowanie i panele. ocieplenie domu to chyba w listopadzie. kominki i tarasy tez. jakos na dniach instalator ma przedstawic oferte na grzejniki i musimy zdecydowac s na piec . chyba juz blizej niz dalej konca. ogrod zostawiam sobie na wiosne. ciesze s ze budowa s konczy bo juz chcialabym robic cos nowego

 

pozdrawiam wszystkich goraco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja budowa dzis opustoszala :( tesciu wybyl na 3 tyg. sam żalowal, bo taka ladna pogoda i duzo mozna zrobic na budowie. gosc od wykonczeniowki wzial jeden dzien wolnego bo zaczal s 4 tydz jego pracy i musial pozalatwiac swoje sprawy. dzis nawet ciekla woda z jakiejs rury ale instalator naprawil. gore mamy juz oblozoona plytami i ocieplona, sufity zrobione, podlogowka w lazienkach rozciagnieta. w lazienkach musimy jeszcze zrobic posadzki, pozniej plytkowanie, malowanie i ukladanie paneli i chyba koniec poddasza. na parterze juz zaczelo s plytowanie. dan bierze zwolnienie i razem z "kolesiem gk" beda robic sciany na parterze. mam nadzieje ze w tydzien s wyrobia. pozniej sufity na parterze.no i najwazniejsze dla mnie- schody. jeszcze nie zrobili bo by im przeszkadzaly we wciaganiu plyt na gore. no i wiadomo- malowanie i panele. ocieplenie domu to chyba w listopadzie. kominki i tarasy tez. jakos na dniach instalator ma przedstawic oferte na grzejniki i musimy zdecydowac s na piec . chyba juz blizej niz dalej konca. ogrod zostawiam sobie na wiosne. ciesze s ze budowa s konczy bo juz

chcialabym robic cos nowego

 

pozdrawiam wszystkich goraco ;)

 

 

Oj ale tempo, zawrotne. A propo grzejnków zobacz grzejniki Stelrad. Niebrzydkie i przystępne cenowo. Na takie się zdecydowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak częściowo budowlane czy wiecie gdzie można kupić karton falisty?

Chcę kupić z rolkę czy dwie aby okryć w newralgicznych miejscach parkiet. Kiedyś nawet znałam taką hurtownię papierniczą ale hmm... zlikwidowali i teraz nie wiem gdzie cóś takiego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja w tamtym roku za KERMI 6szt. płaciłem 2300

Aha to ja ROBSON68 niestety pod nowym nickiem z powodu zablokowania konta niewiadomo z jakiej przyczyny bo nawet nie raczą odpowiedzieć na mojego maila już nawet dzwoniłem kilkakrotnie do redakcji do Warszawy i też narazie bez skutku. Niezauważyłem żebym złamał regulamin a może Wy mi podpowiecia z jakiej przyczyny mnie zablokowali czyżbym za dużo wam podawał poleceń na wykonawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja w tamtym roku za KERMI 6szt. płaciłem 2300

Aha to ja ROBSON68 niestety pod nowym nickiem z powodu zablokowania konta niewiadomo z jakiej przyczyny bo nawet nie raczą odpowiedzieć na mojego maila już nawet dzwoniłem kilkakrotnie do redakcji do Warszawy i też narazie bez skutku. Niezauważyłem żebym złamał regulamin a może Wy mi podpowiecia z jakiej przyczyny mnie zablokowali czyżbym za dużo wam podawał poleceń na wykonawców?

A pisałeś do EDZI w tej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze o tych grzejnikach. instalator dal wycene na grzejniki firmy Henrad. na nasza chate wyszlo ok 7800 / 9szt/ . czy ktos z Was bierze je pod uwage, albo moze znajomi takie uzytkuja?

Brzydlaku, ja za 8 grzejników Viessmann zapłaciłem 3100 zł brutto. Nie można porównywac ilość i cenę, ale coś u was dużo to kosztuje... Podaj jakie są to grzejniki, to coś podpowiemy. Chodzi o rodzaj i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam odpisac o tych grzejnikach i widze ze w tym rozliczeniu jest tez 10 glowic, śrubunek do CV katowy i przylacze do CV3/4 x15/ cokolwiek to znaczy :o / takich drabinek jak tu sa to ja do lazienek nie chce. jak to odejme to wychodzi 6600 za te normalne grzejniki / brutto/. no i jest ich 10 - zapomnialam o grzejniku w garazu :) wiec to juz nie wydaje s tak drogo jak wczesniej myslalam :) przegladalam dzis rozne strony w necie i henrad maja dobra opinie :) instalator mowil ze one w przeliczeniu powierzchnia do wydajnosci- oddaja najwiecej ciepla. to dobrze. nie bede musiala zasr... nimi scian zeby miec cieplutko :) musze jeszcze wybrac miedzy 3 piecami

KD- EKOCENTR 18kW

EKOPRIM 20 kW

ATMOS DC 20 GS 20 kW

 

tez jest o czym myslec :)

 

pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam odpisac o tych grzejnikach i widze ze w tym rozliczeniu jest tez 10 glowic, śrubunek do CV katowy i przylacze do CV3/4 x15/ cokolwiek to znaczy :o / takich drabinek jak tu sa to ja do lazienek nie chce. jak to odejme to wychodzi 6600 za te normalne grzejniki / brutto/. no i jest ich 10 - zapomnialam o grzejniku w garazu :) wiec to juz nie wydaje s tak drogo jak wczesniej myslalam :) przegladalam dzis rozne strony w necie i henrad maja dobra opinie :) instalator mowil ze one w przeliczeniu powierzchnia do wydajnosci- oddaja najwiecej ciepla. to dobrze. nie bede musiala zasr... nimi scian zeby miec cieplutko :)

Porównaj z kimś innym tak dla świętego spokoju. Śrubunki to "grosze", podobnie jak głowica - ok 30 zł/szt.

 

musze jeszcze wybrac miedzy 3 piecami

KD- EKOCENTR 18kW

EKOPRIM 20 kW

ATMOS DC 20 GS 20 kW

 

tez jest o czym myslec :)

Tutaj lepiej się nie odzywam. Nie mam zielonego pojęcia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...