Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też tak myślę, ale ciekawe co powiedzą kobitki :lol:

jeśli już z tych to chyba ten z lewej (tyle że ten napis by mi nie odpowiadał :) )

a jeśli chodzi o obszerniejsze zdanie na temat - to jak dla mnie całkiem przyzwoite wzory mają polskie firmy a porównanie cenowe wg przykładu jaki podał mój elektryk:

wycena jaką robił ostatnio:

ten sam zestaw na legrand i kontakt-simon to odpowiednio 3200 i 1300

no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już z tych to chyba ten z lewej (tyle że ten napis by mi nie odpowiadał :) )

a jeśli chodzi o obszerniejsze zdanie na temat - to jak dla mnie całkiem przyzwoite wzory mają polskie firmy a porównanie cenowe wg przykładu jaki podał mój elektryk:

wycena jaką robił ostatnio:

ten sam zestaw na legrand i kontakt-simon to odpowiednio 3200 i 1300

no cóż...

 

Te dwa kontakty które wstawiłem powyżej kupiłem dziś rano w Nova France za:

 

Legrand 18,09 zł/szt

Berker 11,07 zł/szt

 

Nie pytałem o żadne rabaty, chciałem tylko mieć w ręce oba, które wpadły nam w oko. Już teraz wiem, że ze względów cenowych Legrand odpada. Najgorsze jest to, że nie bardzo mam pojęcie, który z naszych producentów to przyzwoita jakość, i ile ta jakość kosztuje. Na pewno sprawdzę Kontakt-Simon. Generalnie chcę mieć coś, co posłuży parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chcę mieć coś, co posłuży parę lat.

pytałam mojego elektryka właśnie o to czy np w legrandzie jest coś takiego za co warto zapłacić poza marką to odpowiedział że marki polskie są równie dobre... kwestia wzornictwa, a i te jest całkiem przyzwoite w wersji krajowej :)

co do osobistych doświadczeń to mam w domu aktualnie marki ELDA - od prawie 8 lat - bo sama montowałam podczas remontu mieszkania :) - i spisują się bez zarzutu - jeden z 6 trochę haczył ale po dokręceniu śrubek "się naprawił" ;)

a były kupowane na pewno jako najtańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy, fajny lekki i prosty.

 

Też tak myślę, ale ciekawe co powiedzą kobitki :lol:

 

Dawałem poklikać ludziom w pracy. Berker klika lepiej.

 

na moje i ładniejszy i lepszy jest Berker (sam ta firmę wybrałem parę lat temu jak robiłem remont w mieszkanku w którym obecnie mieszkam )

Berker tak jak piszesz ma o wiele lepszy mechanizm po 7 latach klika tak jak nowy podobnie jest z gniazdkami nie wyrabiają sie tak jak nasze rodzime firmy po paru razach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze historia sprzed tygodnia o ubiorze budowlanym...

Zajezdzam sobie na budowe po pracy - stroj pantofelki na obcasie, jasny plaszcz prochowiec, wyjsciowe portki a mym znekanym oczom przedstawia sie widok nastepujacy: brak budowlancow na budowie i 80 m kw. welny mineralnej na glebie naszej nieogrodzonej dzialki w szczerym polu :evil: :evil: :evil:

Coz mi pozostalo - wdygalam w tym pieknym stroju wszystkie paczki do garazu :o

Widok musial byc niezly...

Hmmmm, zastanawiam sie tylko czemu nasi rozni wykonawcy uwazaja mnie chyba za zolze :roll:

 

Przepraszam za brak polskich liter, ale nie dzialaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem drzwi tu: komarnicka.pl i jestem bardzo zadowolony co prawda wewnetrzne ale rolbi i zewnetrzne

 

Robson,

Bardzo ladne drzwi u tej Komarnickiej.

A wiesz moze jakie ceny i terminy - chodzi mi o drzwi wewnetrzne?

Stolarz, ktory robi nam drzwi zewnetrzne (a robi tez wewnetrzne) chyba juz sie na nas obrazil za ciagle przesuwanie terminu :roll:

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ramki Berkera potem będą pasować na te puszki?

 

będą spokojnie pasować !!!

szkoda kasy na markowe puszki weź systemowe uniwersalne pasują do każdych gniazdek różnią sie tym ze mają możliwość przykręcenia w każdej pozycji i są wykonane z cieńszego plastiku oczywiście można kupić troszkę lepsze i nie koniecznie berkera czy legranda a zresztą puszki to najtańszy element całej elektryki wiec nie ma co sie rozczulać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak,

 

ja nie chcę kupować markowych puszek. Miałem na razie zwykłe puszki, a właśnie się dowiedziałem niedawno, że można zakładać zespolone.

 

"zwykle"a idzie jeszcze takie dostac ;-)

łatwiej ładniej i szybciej na zespolonych ;-)

w przypadku wkładania zwykłych puszek jest niebezpieczeństwo (jak ktos to zrobi nie starannie ) właśnie ze nie będą pasowały ramki np. berkera

 

z ciekawych info moja ekipa nadal na dachu :evil:

myślę ze można wezwać już Guinnessa po wpis do księgi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix

do np. kominów systemowych

 

być może, że wezmę od ciebię te cegiełki - chcę zrobić takie ozdobne obramowanie drzwi wejściowych i na pewno nie starczy mi tych cegieł co mi po moim kominie zostały

 

 

oki

zapraszam !

 

Pisałem juz na Wielkipolskiej ale na pisze tu tez

myślę ze już pora na następne forumowe spotkanko co wy na to ??

 

oczuwiscie czas i miejsce do uzgodnienia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...