Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Marzin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z przyjemnością :wink:

Jak mąż wczoraj robił rozeznanie w betonie (bo taką pewną dozą nieśmiałości liczymy na to, że jak się pogoda utrzyma to grucha w sobotę mogłaby spróbować dotrzeć do jakiejś działki) to pan w Stanbudzie spytał: "a jest problem z dojazdem?", na co mąż zrezygnowany: "no jest", a facet: "aha, ale już jedna grucha jedzie w sobotę do Lusówka, nazwisko" - pan myślał że pomyłkowo drugi raz zamawiamy beton a tu się okazuje że ktoś jeszcze zaplanował fundamenty na sobotę :D Mam takie małe podejrzenia, że to może być mój sąsiad przez płot, który tak jak ja zdjął humus pod koniec stycznia i do tej pory czeka z rozbabraną działką na przypływ łaskawszej pogody :) Fajnie tak w dwa domki się budować, jak coś zabraknie można pożyczyć, może nawet udałoby się później jakoś dogadać w kwestii wspólnego stróża :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha a u mnie we wtorek wstawiają okna :lol: :lol: :lol: , a juto pierwsze starcie elektryki. Ciekawostka przyrodnicza ileć mają wycenic robotę? tak że pożyjom uwidzim

 

Wiosna za oknem zamiast robić naukowość zew krwi nakazuje iśc w pole :wink: Pierwsze siewy już zrobione wysiany groszek cukrowy a w szklarni rośnie majeranek, seler i por na falncki.Nio i ukorzeniają się wycyganione francuskie odmiany winogron.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak wiosennie...

Tak sie zaczęłam astanawiać jaki to jest koszt, żeby zlecić komuś zaprojektowanie ogrodu, a także jaki to koszt żeby taki projekt zrealizować (koszty ziemi, roślin, systemu nawadniania) - chodziłoby o taki raczej skromny ogródek, bez jakichś wyszukanych egzotycznych roślinek (działka 1000 m2, 20% zajęte przez budynki) :roll: Ktoś się może orientuje?

Bo nie wiem czy kupować tuje i obsadzać :wink: bo i tak nie będzie mnie stać na ładny ogród czy może jednak taki zaprojektowany przez profesjonalistę ogród jest w zasięgu moich możliwości... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak wiosennie...

Tak sie zaczęłam astanawiać jaki to jest koszt, żeby zlecić komuś zaprojektowanie ogrodu, a także jaki to koszt żeby taki projekt zrealizować (koszty ziemi, roślin, systemu nawadniania) - chodziłoby o taki raczej skromny ogródek, bez jakichś wyszukanych egzotycznych roślinek (działka 1000 m2, 20% zajęte przez budynki) :roll: Ktoś się może orientuje?

Bo nie wiem czy kupować tuje i obsadzać :wink: bo i tak nie będzie mnie stać na ładny ogród czy może jednak taki zaprojektowany przez profesjonalistę ogród jest w zasięgu moich możliwości... :)

Moi znajomi płacili w zeszłym roku za projekt 1500 pln bodajże :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak wiosennie...

Tak sie zaczęłam astanawiać jaki to jest koszt, żeby zlecić komuś zaprojektowanie ogrodu, a także jaki to koszt żeby taki projekt zrealizować (koszty ziemi, roślin, systemu nawadniania) - chodziłoby o taki raczej skromny ogródek, bez jakichś wyszukanych egzotycznych roślinek (działka 1000 m2, 20% zajęte przez budynki) :roll: Ktoś się może orientuje?

Bo nie wiem czy kupować tuje i obsadzać :wink: bo i tak nie będzie mnie stać na ładny ogród czy może jednak taki zaprojektowany przez profesjonalistę ogród jest w zasięgu moich możliwości... :)

 

A czemu nie zaryzykujesz i nie podejmiesz tej sprawy sama. Są dostępne fajne programy do projektowania ogródów. System nawadniający to też nie sztuka. A serio nie jestem tego zwolennikoem drogie i często zawodzi bo mamy kiepską wodę. A jak cieszy gdy samemu się coś osiągnie. W Pozku i okolicach sporo jest szkółkarzy z dobrym materiałem nasadzeniowym. A jak się ładnie uśmiechniesz zawsze możemy skonsultować Twój projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zaryzykujesz i nie podejmiesz tej sprawy sama. Są dostępne fajne programy do projektowania ogródów. System nawadniający to też nie sztuka. A serio nie jestem tego zwolennikoem drogie i często zawodzi bo mamy kiepską wodę. A jak cieszy gdy samemu się coś osiągnie. W Pozku i okolicach sporo jest szkółkarzy z dobrym materiałem nasadzeniowym. A jak się ładnie uśmiechniesz zawsze możemy skonsultować Twój projekt.

A faceci też się mogą uśmiechnąć ?

:lol:

Bo jak nie to żonę musiałbym na forum wpuścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wciorniastek:Tylko że ja się wogóle na roślinach nie znam, wyobraźnię jak to będzie wyglądało za kilka lat też mam kiepską :roll: A kluczem do sukcesu jest chyba takie rozplanowanie roślin, żeby cały rok (no oczywiście poza zimą :wink:) było ładnie, czyli żeby na zmianę coś kwitło, żeby było w odpowiednim świetle - przecież szkoda dać roślinkę na zmarnowanie, bo usadzę ją w pięknym słonku gdy ona lubi cień. Więc nie wiem czy zdobywanie takiej olbrzymiej i specjalistycznej wiedzy jest warte zachodu :roll:

Ale już zawczasu w razie jakby co uśmiecham się szeroko: :D :D :D

@Mice Hm... 1500 zł - super dużo to nie jest, ale tanio też nie. Orientujesz się co wchodzi w zakres takiego projektu? Są wizualizacje komputerowe?

 

I może przy okazji temat pokrewny: czy ktoś zamierza korzystać z usług architekta wnętrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mice Hm... 1500 zł - super dużo to nie jest, ale tanio też nie. Orientujesz się co wchodzi w zakres takiego projektu? Są wizualizacje komputerowe?

 

I może przy okazji temat pokrewny: czy ktoś zamierza korzystać z usług architekta wnętrz?

Wizualizacji 3D nie było, widziałem ich gotowy projekt narysowany/wydrukowany wraz z opisami roślin, itp. Wyglądało to jak kolejny projekt budowlany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zaryzykujesz i nie podejmiesz tej sprawy sama. Są dostępne fajne programy do projektowania ogródów. System nawadniający to też nie sztuka. A serio nie jestem tego zwolennikoem drogie i często zawodzi bo mamy kiepską wodę. A jak cieszy gdy samemu się coś osiągnie. W Pozku i okolicach sporo jest szkółkarzy z dobrym materiałem nasadzeniowym. A jak się ładnie uśmiechniesz zawsze możemy skonsultować Twój projekt.

A faceci też się mogą uśmiechnąć ?

:lol:

Bo jak nie to żonę musiałbym na forum wpuścić :wink:

 

No chyba mój chłop nie będzie zazdrosny, choć nigdy nie wiadomo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wciorniastek:Tylko że ja się wogóle na roślinach nie znam, wyobraźnię jak to będzie wyglądało za kilka lat też mam kiepską :roll: A kluczem do sukcesu jest chyba takie rozplanowanie roślin, żeby cały rok (no oczywiście poza zimą :wink:) było ładnie, czyli żeby na zmianę coś kwitło, żeby było w odpowiednim świetle - przecież szkoda dać roślinkę na zmarnowanie, bo usadzę ją w pięknym słonku gdy ona lubi cień. Więc nie wiem czy zdobywanie takiej olbrzymiej i specjalistycznej wiedzy jest warte zachodu :roll:

Ale już zawczasu w razie jakby co uśmiecham się szeroko: :D :D :D

@Mice Hm... 1500 zł - super dużo to nie jest, ale tanio też nie. Orientujesz się co wchodzi w zakres takiego projektu? Są wizualizacje komputerowe?

 

I może przy okazji temat pokrewny: czy ktoś zamierza korzystać z usług architekta wnętrz?

 

A widzicie to chyba na stronce pięknych ogrodow jest za 50 zł program z wizualizacja który można kupić. Spawdzę jeszcze gdzie go widziałam. Tu nie trzeba wyobrażnie. rośliny zawsze mozna przesadzić chyba że są to okropniaście wielkie drzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...